Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z sianiem z górki poznaniakiem 2,7m

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pradawny

pradawny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 14:18

Problem z sianiem z górki poznaniakiem 2,7m Witam
2 lata temu zakupiłem poznaniaka 2,7m z 84roku. W tym roku pojawił się problem z sianiem pszenicy. Mam pola na górkach i gdy sieję pod górę jest ok, ale gdy sieję z górki siewnik wysiewa bardzo mało ziarna, tak że pole wygląda jak zebra. Całe pole obsiewam z tą samą prędkością(nie ma różnicy czy jade z górki czy nie). Druga osoba jedździła na siewniku i twierdzi że mechanizmy pracowały. Jutro postaram się zrobić zdjęcie pola i sienika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z sianiem z górki poznaniakiem 2,7m Dzisiaj, 10:03
  •  

#2 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 22 grudzień 2013 - 14:24

Problem z sianiem z górki poznaniakiem 2,7m Takie coś kolego ci się dzieje ? http://www.agrofoto....0#commentsStart
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#3 Share pradawny

pradawny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 14:44

Problem z sianiem z górki poznaniakiem 2,7m nie u mnie jest inna sytuacja. na polu pochyłym pod górę jes wysiane tak jak na równym a z góry jak sie popatrzy z daleka na pole to wygląda jakby wcale nie było posiane z góry, dopiero jak sie podejdzie to widać że tu to tam wykiełkowało

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 22 grudzień 2013 - 15:27

Problem z sianiem z górki poznaniakiem 2,7m My jak amazonki nie mieliśmy to pożyczaliśmy od wujka poznaniaka z góry właśnie nie siał trzeba było wysiąść z ciągnika i regulacje od wysiewu dać na więcej wysianych i wtedy było dobrze. Ale zjechałeś z góry i z powrotem trzeba przestawiać.

#5 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 15:44

Problem z sianiem z górki poznaniakiem 2,7m Powodem jest za duże otwarcie denek ,

Ja mam norden i z górki to maksymalnie na 3 ząbku jak dam więcej to robi tak samo jak u ciebie (mam same górki)

Edytowany przez GoRAL1, 22 grudzień 2013 - 15:47.

#6 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 16:41

Problem z sianiem z górki poznaniakiem 2,7m jak śruba centralna jest za bardzo skręcona (siewnik pochylony do przodu) to tak będzie siał.

#7 Share krol9

krol9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 22 grudzień 2013 - 17:47

Problem z sianiem z górki poznaniakiem 2,7m Zgadzam się z @damian40000, tęż bym w tym szukał przyczyny.

#8 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 17:54

Problem z sianiem z górki poznaniakiem 2,7m O wypoziomowaniu wzdłużnym i poprzecznym to żadnemu rolnikowi nie trzeba przypominać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 18:27

Problem z sianiem z górki poznaniakiem 2,7m Może jest tak jak koledzy mówią a może są juz krótkie ząbki na kółkach i po prostu miela ziarno i nie wypychaja go.

#10 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 18:37

Problem z sianiem z górki poznaniakiem 2,7m Jak za szeroko otworzy denka to jest za duża szczelina i gdy tył siewnika jest do góry (jedziemy na dół) to kołeczki nie wypychają ziarna tylko go mieszają

#11 Share zmechanizowany

zmechanizowany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 19:57

Problem z sianiem z górki poznaniakiem 2,7m Tak jak koledzy piszą,przyczyna leży w denkach,i w otwarciu gniazd wysiewających.Kiedyś śiałem poznaniakiem i o ile dobrze pamiętam to denka powinny być ustawione na 2 ząbek.Teraz sieję nordstenem ,mechanizmy wysiewające są podobne i sieję denka na 2 ząbek a gniazda wysiewające prawie max.otwarcia.

#12 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 23 grudzień 2013 - 20:01

Problem z sianiem z górki poznaniakiem 2,7m Musisz wyregulować szczelinę między denkiem a kółkiem wysiewającym. W każdym nowym poznaniaku był w zestawie klucz do regulacji szczeliny. Ja w tym roku z podobnego powodu wymieniłem większość kół wysiewających i na nowo wszystko ustawiałem.

KPK KUMURUN TEAM

#13 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 20:08

Problem z sianiem z górki poznaniakiem 2,7m Szczelina jest regulowana dźwignią ze ząbkami
ustawia się zależnie co siejemy zboża (mała szczelina ) czy np strączkowe grubonasienne (duża szczelina)

#14 Share pradawny

pradawny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 16:09

Problem z sianiem z górki poznaniakiem 2,7m panowie wrzucam zdjęcia pola, rolek siewnika:
http://naforum.zapod...986863.jpg.html
http://naforum.zapod...63472f.jpg.html
http://naforum.zapod...7106a9.jpg.html
http://naforum.zapod...6612ad.jpg.html
http://naforum.zapod...356d5e.jpg.html

#15 Share zmechanizowany

zmechanizowany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 19:11

Problem z sianiem z górki poznaniakiem 2,7m Z tym Twoim polem to porażka.Według mnie na 99% za duża szczelina wysiewająca,bo mechanizmy wysiewające wyglądają ok.

Jeszcze jedno.Jak pisał luki21 być może trzeba skalibrować te nieszczęsne denka w tym celu trzeba ustawić dżwignię otwarcia na 1 ząbek ,wtej pozyci wszystkie denka powinny prawie minimalnie ocierać o kółeczka wysiewające jeśli nie to trzeba to wyregulować.I jeszcze jedno .Na zdjęciu widać otwarcie gniazd wysiewających na połowę.Niewiem jak w poznaniaku ale w instrukcji nordstena pisze że otworzyć je tak aby się nasiona nie przesypywały górą.Myślę że spoko możesz jeszcze o ząbek otworzyć aby nasiona miały więkrzą powieżchnię przylegania do kółek wysiewających.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share pradawny

pradawny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 00:39

Problem z sianiem z górki poznaniakiem 2,7m dzięki koledzy za porady
aktualnie nie bardzo mam czas aby zająć się siewnikiem, bo mam kilka pilniejszych spraw, ale przy najbliższej okazji się tym zajmę bo pewnie będe przesiewał to pole na wiosne.

Dodaj odpowiedź