pradawny

Problem z sianiem z górki poznaniakiem 2,7m

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pradawny    0

Witam

2 lata temu zakupiłem poznaniaka 2,7m z 84roku. W tym roku pojawił się problem z sianiem pszenicy. Mam pola na górkach i gdy sieję pod górę jest ok, ale gdy sieję z górki siewnik wysiewa bardzo mało ziarna, tak że pole wygląda jak zebra. Całe pole obsiewam z tą samą prędkością(nie ma różnicy czy jade z górki czy nie). Druga osoba jedździła na siewniku i twierdzi że mechanizmy pracowały. Jutro postaram się zrobić zdjęcie pola i sienika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pradawny    0

nie u mnie jest inna sytuacja. na polu pochyłym pod górę jes wysiane tak jak na równym a z góry jak sie popatrzy z daleka na pole to wygląda jakby wcale nie było posiane z góry, dopiero jak sie podejdzie to widać że tu to tam wykiełkowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

My jak amazonki nie mieliśmy to pożyczaliśmy od wujka poznaniaka z góry właśnie nie siał trzeba było wysiąść z ciągnika i regulacje od wysiewu dać na więcej wysianych i wtedy było dobrze. Ale zjechałeś z góry i z powrotem trzeba przestawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Powodem jest za duże otwarcie denek ,

 

Ja mam norden i z górki to maksymalnie na 3 ząbku jak dam więcej to robi tak samo jak u ciebie (mam same górki)

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

O wypoziomowaniu wzdłużnym i poprzecznym to żadnemu rolnikowi nie trzeba przypominać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Może jest tak jak koledzy mówią a może są juz krótkie ząbki na kółkach i po prostu miela ziarno i nie wypychaja go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jak za szeroko otworzy denka to jest za duża szczelina i gdy tył siewnika jest do góry (jedziemy na dół) to kołeczki nie wypychają ziarna tylko go mieszają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą,przyczyna leży w denkach,i w otwarciu gniazd wysiewających.Kiedyś śiałem poznaniakiem i o ile dobrze pamiętam to denka powinny być ustawione na 2 ząbek.Teraz sieję nordstenem ,mechanizmy wysiewające są podobne i sieję denka na 2 ząbek a gniazda wysiewające prawie max.otwarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyregulować szczelinę między denkiem a kółkiem wysiewającym. W każdym nowym poznaniaku był w zestawie klucz do regulacji szczeliny. Ja w tym roku z podobnego powodu wymieniłem większość kół wysiewających i na nowo wszystko ustawiałem.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Szczelina jest regulowana dźwignią ze ząbkami

ustawia się zależnie co siejemy zboża (mała szczelina ) czy np strączkowe grubonasienne (duża szczelina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym Twoim polem to porażka.Według mnie na 99% za duża szczelina wysiewająca,bo mechanizmy wysiewające wyglądają ok.

 

Jeszcze jedno.Jak pisał luki21 być może trzeba skalibrować te nieszczęsne denka w tym celu trzeba ustawić dżwignię otwarcia na 1 ząbek ,wtej pozyci wszystkie denka powinny prawie minimalnie ocierać o kółeczka wysiewające jeśli nie to trzeba to wyregulować.I jeszcze jedno .Na zdjęciu widać otwarcie gniazd wysiewających na połowę.Niewiem jak w poznaniaku ale w instrukcji nordstena pisze że otworzyć je tak aby się nasiona nie przesypywały górą.Myślę że spoko możesz jeszcze o ząbek otworzyć aby nasiona miały więkrzą powieżchnię przylegania do kółek wysiewających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pradawny    0

dzięki koledzy za porady

aktualnie nie bardzo mam czas aby zająć się siewnikiem, bo mam kilka pilniejszych spraw, ale przy najbliższej okazji się tym zajmę bo pewnie będe przesiewał to pole na wiosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DominikKomar
      Koledzy mam problem poniewaz moj TC jadac z gorki mam zanieczyszczone ziarno, jadac pod gorke czysto mloci. Dzieje sie to w rzepaku, szczelina na 6, beben 650, wiatr 500, sita pozamykane Mieliscie taki problem?????????? Pomóżcie.
    • Przez tomek14
      Witam jak ustawić siewnik poznaniak do siewu gorczycy wiem że siew zmniejszony ale dalej nie wiem jakie ustawienia chciałbym wysiać 25 kg na hektar proszę o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj