Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opony Seha - co sądzicie o nich?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share witek88

witek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 18:38

Opony Seha - co sądzicie o nich? Witam.

Mam do naprawy ciągnik, klient zaproponował też żeby mu wymienić opony. Pacjent to Massey Ferguson 3080, opony na nim to
16,9 r38 -tył
13,6 r28 -przód
Najtańszy kpl opon jaki znalazłem to opony Seha, koszt kpl to 5 953,32 zł więc stosunkowo nie dużo, są to opony diagonalne.
Ciągnik nie jeździ jako tako w rolnictwie, trochę pole, las, transport szosowy, więc mieszanka wszystkiego.

Miał ktoś doświadczenie z tym producentem opon?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opony Seha - co sądzicie o nich? Dzisiaj, 07:14
  •  

#2 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 21 grudzień 2013 - 20:10

Opony Seha - co sądzicie o nich? Nie miałem styczności z tymi oponami ale diagonalne to są to typowo opony do roboty w polu w transporcie pojeździsz troche to się nie obejrzysz a będą łyse. Jeżeli już to bierz radialne na pewno ci dłużej wytrzymają i lepiej sie nadawały do transportu.
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 20:35

Opony Seha - co sądzicie o nich? Diagonalne to twardsze opony od radialnych. Najczęściej zakładane do koparek czy innych maszyn budowlanych ciężkich, do ciągników leśnych itp. Krótko mówiąc są dedykowane do maszyn ciężkich gdzie jest duży nacisk na oponę. Zakładają je do ciągników rolniczych i jeżdżą. Konstrukcja płócien nie ma wpływu na zużycie bieżnika, rodzaj gumy, kształt bieżnika już tak.
Ogólnie uważał bym z tanimi oponami.
KPK Kumurun Team

#4 Share witek88

witek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 21:29

Opony Seha - co sądzicie o nich? Klient chciał kupić tylko tył, a ma wszystkie łyse jak kolano :unsure: Wiadomo że wysokość bierznika musi być porównywalna na obu osiach, jestem też pewien że nie wyda 12-13tyś na jakieś micheliny.

Kazałem mu wybrać na co się zdecyduje, ja tylko poszukałem opcji jak sobie życzył.
Zapytałem na forum dla spokoju, żeby nie wrypać go na minę...

Edytowany przez witek88, 21 grudzień 2013 - 21:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share H3ni0

H3ni0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team

Napisany 21 grudzień 2013 - 21:34

Opony Seha - co sądzicie o nich? A moze jakies uzywane opony? Czasem mozna trafic ladne opony dobrego producenta, niedrogo.
KPZ "Zetor Team"

#6 Share witek88

witek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 21:43

Opony Seha - co sądzicie o nich? Przeleciałem na szybko allegro, to sprzedający w większości za prawie zużyte opony (szkoda zakładania) chcą tyle że można zapłacić za 70% ceny nowych z tematu, więc ciężko się zdecydować, w każdym razie ma dużo czasu na przemyślenia :)

#7 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 grudzień 2013 - 11:06

Opony Seha - co sądzicie o nich? diagonalne to do pola się nie nadaja bo sa twarde... a w polu musi być miękka opona aby dobrze dostosowywała się do powierzchni gleby i co najważniejsze, ma mniejszy nacisk do diagonalne....
jesli tym MF nie pracuje w polu, a bardziej w innych dziedzinach , jak transport i las to diagonalne sa w sam raz... a co do firmy to nie mam pojęcia...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share tomekgw1

tomekgw1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 21 marzec 2015 - 21:05

Opony Seha - co sądzicie o nich?

nie kupujcie seha to największe gówno jakie widziałem podarły mi się jak stara koszula 3 letnie opony bieżnik jak nowy ale opony do wyżucenia