Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z MF 255 dmucha z Odmy

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matrixv

matrixv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 20:42

Problem z MF 255 dmucha z Odmy Witam mam taki problem jak w temacie czyli zrobiłem remont moje mu MF 255 czyli wymieniłem tłoki wraz z pierścieniami nowa uszczelka i po planowaniu głowicy i po od pale ciągnik zaczyna dmuchać odmą i gdy go zgaszę to z odmy ciągle słychać powietrze ulatniające się i syczy,Co to może oznaczać i jak wyjmę miarkę olejową to przestaje syczeć z odmy jak usunąć ten problem.
Z góry wielkie dzięki za odp :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z MF 255 dmucha z Odmy Dzisiaj, 00:25
  •  

#2 Share Autofan

Autofan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 20 grudzień 2013 - 20:45

Problem z MF 255 dmucha z Odmy Prawdopodobnie masz źle przeprowadzony remont silnika? Sam wymieniałeś tuleje? Wyglada mi to na uszkodzenie tulei (możliwe pęknięcie) lub pierścieni co powoduje przedmuchy.

#3 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 20:48

Problem z MF 255 dmucha z Odmy Jak by wymienił tuleje to prawdopodobnie było by OK,ale tulei nie wymienił.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#4 Share matrixv

matrixv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 20:53

Problem z MF 255 dmucha z Odmy Tulei nie wymieniałem (były bez progów) wymieniłem tłoki z pierścieniami i zrobiłem planowanie głowicy.Przed wymienieniem tych pierścieni i tłoków był ten sam problem i też dmuchało z odmy i jak wyjmę miarkę olejową to wtedy nie dmucha odmą tylko miarką.

#5 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 21:08

Problem z MF 255 dmucha z Odmy to masz silnik spowrotem do roboty i to zrób go porządnie na dobrych częściach bo jak zrobisz na najtańszych to za rok będzie to samo

#6 Share matrixv

matrixv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 21:17

Problem z MF 255 dmucha z Odmy A jak wymienię tuleje to coś da ?

#7 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 22:28

Problem z MF 255 dmucha z Odmy Jak zrobisz porządny remont w dobrej firmie to na pewno będzie lepiej. Będzie drożej niż sam byś zrobił ale będzie dobrze a nie tak jak teraz .
Biedny powinien kupować "dobre" bo jak kupi "tanie" to i tak będzie musiał kupić "dobre" co w sumie wyjdzie drożej. Sama wymiana tłoków i pierścieni bez wymiany tulei to podstawowy błąd remontowy w MF 255.Praktycznie nie ma możliwości samodzielnie dobrze wykonać remontu tych silników.Tuleje w nich są suche czyli cienkościenne i powinny być honowane po zamontowaniu w bloku silnika , następnie dobrane tłoki i pierścienie i silniczek śmiga jak nówka z fabryki.

#8 Share nik23

nik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Kobiety, alkohol, dobra zabawa niekoniecznie w tej kolejności

Napisany 20 grudzień 2013 - 23:00

Problem z MF 255 dmucha z Odmy A powiedz mi czy stara uszczelka byla wypalona czy dobra? Ogladales tuleje? Byla ktoraś peknieta lub w jakiś inny sposób uszkodzona?
A i jeszcze jedno tloki krotoszyn czy chinki?

Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 grudzień 2013 - 23:56

Problem z MF 255 dmucha z Odmy @matrixv spróbuj jeszcze odłączyć sprężarkę ( zdejmij pasek) ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 07:19

Problem z MF 255 dmucha z Odmy Pierścienia tłokowe założyłeś dobrze TOP ,i w kolejności,może masz podparte zawory ,wyreguluj luz .Wymiana pierścieni daje że przedłożysz .życie silnika i zarobisz na remont A jak jest z paleniem silnika ,niech po parkocze z jeden dzień powinny pierścienie się ułożyć .Głowa do góry ;)

Edytowany przez JANCZAK1176, 21 grudzień 2013 - 07:21.

#11 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 07:54

Problem z MF 255 dmucha z Odmy Umiecie czytać ze zrozumieniem? Przed remontem było tak samo więc po co pytac o pierścienie zawory i nne rzeczy związane z remontem, montażem części. Remont nic nie dał, ale takie są skutki robienia tego metodą prób i błedów. Odaj ciągnik, silnik do zakładu, który tym się zajmuje. Takie doświadczalne remony metodą prób i błędów moga więcej kosztować niż remont u kogos kto się na tym zna. Niestety trudno zgadnąc przez net co jest przyczyna przedmuchu. Może któras tuleja jest peknięta, może są jajowate. Nowe tłoki i pierścienie nie uszczelniają tego tak jak stare. Skoro by ten sam problem być może nie potrzebnie kupiłes te części. Może uszkodzona jest głowica. Poszukaj jakiegos mechanika bo będziesz jeszcze 3 razy rozbierał. Nic tu się nie ułozy skoro przed remontem było to samo.

#12 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 08:10

Problem z MF 255 dmucha z Odmy Kolega matrixv w pierwszym poście napisał że po zgaszeniu silnika słychać jeszcze syczenie powietrza z odmy, co może świadczyć o przytkanej odmie i dlatego jak wyciągnie miarkę problem znika. Kolega też nic nie napisał czy z odmy wydobywa się dym, czy kapie olej wiec trudno coś wiecej stwierdzić.

#13 Share matrixv

matrixv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 09:08

Problem z MF 255 dmucha z Odmy Z odmy nie leje się olej ani nie leci dym tylko słychać jak po prostu ktoś by dmuchał i leci powietrze z odmy

#14 Share matrixv

matrixv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 10:11

Problem z MF 255 dmucha z Odmy Rozwiązałem problem.Problemem był zapchany odpowietrznik od odmy a on znajduje się w deklu od klawiatury i wyczytałem że należy go czyścić co 500 motogodzin.
Wielkie dzięki za wszelkie podpowiedzi.Pozdrawiam i Wesołych Świąt :D

#15 Share koperfild

koperfild

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 14:20

Problem z MF 255 dmucha z Odmy A jeszcze pytanie jak polepszyc zapalanie zima silnik A4 107 traktor ferguson 25 z 1962 roku kompletny rymont cisnienie oleju 3,5-a atmosfery glowica po rymoncie ftryski ustawione nowe

#16 Share ROBERTD

ROBERTD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 16:17

Problem z MF 255 dmucha z Odmy Jesli wtryski nowe i ustawione prawidłowo i do tego trudne pierwsze "zimne" odpalanie to stawiam na pompę wtryskowa która ńie może przebić wtryskow.

#17 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 21 grudzień 2013 - 16:46

Problem z MF 255 dmucha z Odmy Wtedy jak pompa słaba to wtryski się ustawia na mniej by pompa przebiła wtrysk.

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 21 grudzień 2013 - 16:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share ROBERTD

ROBERTD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 20:44

Problem z MF 255 dmucha z Odmy No tak, to taki polski sposób żeby było dobrze bez naprawy pompy wtryskowej. Ale działa....

Dodaj odpowiedź