Zaloguj się, aby obserwować  
Erdienc3603p

Podkręcenie pompy paliwowej zetor 6245

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariuszd93    559

Panowie tu się mylicie zetor 5211-45 i 6211-45 maja takie same tuleje 100,a z kolei zetory od7211 do7340 102 , bloki sa takie same ,ale te ostatnie modele mają wieksza średnice dziury w bloku o 2 m a nie jak koledzy piszą ,że mają ciensze tuleje w środku zetory 7745 i 7340 mają większy skok tłoka, w obecnej chwili robiłem silnik w zetorze 6245 i rozwiercałem blok żeby założyc tuleje 102 ote 2 m na bloku za pompą wtryskowa pisze jaki to model bloku i potym bedziecie wiedziec czy 100 tuleje czy102

Tu piszesz że 52** i 62** mają takie same tuleje co jest bzdurą


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Trudno było znależć wymiary zewnętrzne tulei od modelu 6211. Różnią się średnicą kołnierza - 6211 ma 122,8mm a 5211 123,8mm oraz średnicą zewnętrzną - 6211 ma 114,050mm, a 5211 116,6mm (podane wymiary dotyczą produktów dostępnych w handlu, nie są danymi serwisowymi Zetora). Patrząc na kształt tulei warto byłoby pomierzyć ile mają w miejscu przewężenia bo wymiary podane są dla kołnierza i zgrubiemia w miejscu uszczelnienia oringami, a oringi są identyczne dla wszystkich modeli. Biorąc pod uwagę tolerancje wykonania tulei i bloków rzeczywiste wymiary mogą się trochę różnić.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAREK    22

niech kto zadzwoni do serwisu Zetora w Kaliszu to powinni odpowiedzieć ,a jak nie ma pewności to wystarczy kupić jeden zestaw albo tylko samą tuleję od serii 52,72XX przymierzyć do bloku albo przed zakupem pomierzyć i będzie wszystko jasne . Bloki ,rzeczywiście mają inne numery katalogowe ,reszta taka sama łącznie z wałem korbowym ,korbowodami sekcjami pompy i wtryskami. Chyba już wcześniej pisałem ,że różnica w mocy to 4,5KM ( dane brałem z fabrycznej instr. obsługi ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

77** ma inny skok tłoka .

Co do tego czy pasują tuleje z 72** do 62** , to jak wyjmiesz i pomierzysz , to się dowiesz , tu nikt ci nie powie że pasują z całą pewnością , różnica w średnicy wewnętrznej jest tylko 2mm więc możliwe że zewnętrzna jest taka sama ..........

 

@jacus

 

pokaż mi gdzie twierdziłem, że na pewno są takie same ?

 

Chcesz się pokłócić koniecznie to szukaj innego łosia


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

zeby twierdzic cos na pewno to trzeba miec pewna wiedze a bez przeczytania paru ksiazek typu instrukcja i przepisy obslugi, katalog czesci, instrukcja napraw i regulacji [mam je wszystkie] to nie radze sie tu wypowiadac bo mam w zwyczaju sprawdzac w literaturze fachowe szczegoly.

nie chodzi tu o zadna klotnie-tylko o to zeby nikt kto nie ma pojecia o danym temacie nie wypowiadal sie lub najpierw sprawdzil co pisze, to nie hyde-park ze mozna pisac nieszkodliwe glupoty,nie tylko ty zreszta tak pisales ze moga pasowac albo ze mechanik mds-a to fachowiec pierwszej klasy.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Masy wymiarów, kształtów detali, danych w instrukcjach i książkach nie znajdziesz. Nie wspominając o tym że nie był byś wstanie złożyć ciągnika na samej podstawie rysunków jakie są w katalogu czy instrukcji. Za mało szczegółów. Tak że nie zgodzę się z twoją teorią do końca. jedno jest pewne trzeba mieć z tym styczność.

No właśnie niektóre opisy w sklepach informują że tuleje pasują do kilku modeli. Tyle że nie sugerował bym się tym zbytnio to jedno i druga sprawa sam zetor też mógł coś namieszać.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

 

@mds jeśli wie co mówi ten mechanik to dobra wiadomość ;)

 

@jacus gdzie napisałem że jakiś tam mechanik, to fachowiec pierwszej klasy? Upierdliwy jesteś i koniecznie się chcesz pokłócić :P .

Autor tematu pytał jak myślimy , czy się nadadzą te tuleje , napisałem że możliwe ale nie pewne , i w dalszym ciągu tak myślę .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2124

Za rok bede robił remont 6245 to wam powiem:D Wyjme tuleje i sprawdze ze starymi tulejami wuja co ma 5340 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

witam pomogę wam bo już to przerabiałem w 6245 tuleje są o 0,7mm mniejsze więc od 7245 tuleje obszlifowałem w zakładzie mechanicznym do wymiaru i jest wszystko w porządku a pompę wyregulowałem do dawki 7245 i jest wszystko ok a na mocy zyskał 1 bieg przed remontem orałem 1 a teraz 2 orze bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez traktorzystaJakub7211
      Witam, wycieka mi gdzieś płyn hamulcowy, cylinderki przejrzane i suche , żadnego wycieku zewnętrznego , przewody suche. Jedyne co mi zostało przejrzeć to ten układ co idzie na przyczepy. Robił to już ktoś ? wie jak to działa i jak się do tego zabrać ? bądź wie gdzie jeszcze ten płyn może uciekać ?
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj