Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Forterra z zestawem uprawowo siewnym

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kaszalot

kaszalot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:w wolnym czasie nałogowe i nie leczone zainteresowanie rolnictwem w niewielkiej skali prowadzone w formie bardzo drogiego hobby

Napisany 20 grudzień 2013 - 10:57

Zetor Forterra z zestawem uprawowo siewnym Zastanawiam się nad zakupem ciągnika i jak na razie wpadł mi w oko DF Agrofarm, ale ostatnio pojawiła się opcja zakupu forterrki ok 100 km. Zastanawiam się czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na takie pytanie:

Czy Zetor ten poradzi sobie z zestawem aktywnym 2,5m Akpil i siewnik poznaniak (redlice talerzowe) a na przód poszedł by wał Cambell Mandamu (ponad 800 kg).(Gleba ciężka, czasu mało i stąd zapytanie o zestaw).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Forterra z zestawem uprawowo siewnym Dzisiaj, 20:52
  •  

#2 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 12:06

Zetor Forterra z zestawem uprawowo siewnym znajomy kiedyś na próbe podczepił do Forterry 11411 zestaw upr. siewny nabudowany Kuhn(nie pamiętam dokładnie modelu, ale nówka kupiona 2 lata temu :D) o szer. 3 m. Siać jakoś siał, ale prędkość z 7 km/h. Ale to była próba. Potem czepiał do MF ok. 140KM i w miare szło. Teraz czepia do JD 6930 to robota idzie :D Myśle że z 2.5m sobie poradzi 100KM ;)

#3 Share Piotrek1985

Piotrek1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 17:20

Zetor Forterra z zestawem uprawowo siewnym dla agrofarma ten zestaw za duzy
agrofarma mozna porownywac do proximy zetorowskiej
a fortera to raczej agrotron K

#4 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 19:04

Zetor Forterra z zestawem uprawowo siewnym ja proximą 100 sieje zestawem: brona wirowa i siewnik poznaniak 2.5 metra i proxima daje sobie spokojnie rade. gleby 3 i 4 klasa dużo górek i miejscami glina także gleba dość wymagająca w uprawie. prędkość to tak ok 10 km\h. nie wiem jak z wałem z przodu by się zachowywała bo ja z przodu to tylko obciążnik mam zaczepiony

#5 Share Mati171892

Mati171892

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 06:22

Zetor Forterra z zestawem uprawowo siewnym Ja mam podobny zestaw lecz nie aktywny tylko bierny możesz zobaczyć w galeri. Nie wiem, w uciągu powinien dac radę i przód jak dociążysz to powinno być ok. Ja gdybym teraz coś kupował to kupił bym coś nabudowanego , ponieważ taki siewnik masz zaraz na agregacie i zaraz za ciągnikiem a nie wystaje aż tyle co na hydropaku, a także dociązy ci dobrze bronę przez co wał packer nie będzie stawał tak jak na hydropaku ponieważ będzie bardziej dociążony.
Byłem raz na pokazach to Valtra 110 KM pracowała z zestawem aktywnym KUHN INTEGRA 3m bez problemu tylko że pustym. Wiadomo zawsze to do paki zamiast 900 kg to można sypać 300

#6 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 19:05

Zetor Forterra z zestawem uprawowo siewnym foretera z takim zestawe spokojnie da rade. jedynie musisz mieć na przodzie komplet obciążników albo tuza z jakimś 300-400 kilo obciążnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kaszalot

kaszalot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:w wolnym czasie nałogowe i nie leczone zainteresowanie rolnictwem w niewielkiej skali prowadzone w formie bardzo drogiego hobby

Napisany 22 grudzień 2013 - 11:45

Zetor Forterra z zestawem uprawowo siewnym Dzięki wszyskim za odpowiedzi. jednocześnie jeśli mogę to zapytam, czy ktoś załączyłby jeszcze ten wał z przodu zamiast dociążenia dzioba traktora.

#8 Share Mati171892

Mati171892

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 14:13

Zetor Forterra z zestawem uprawowo siewnym ja gdybym miał tuza to coś bym o tym pomyślał. A wiecie może ile można maksymalnie dociążyc zetora z przodu? bo mam 700 kg ale coś bym mu dołożył

#9 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 16:18

Zetor Forterra z zestawem uprawowo siewnym w sumie to udzwig przedniego tuza w proximie to coś ok 2 t a w forterze jeszcze wiecej, chyba 3,5 także do fortery to myśle ze tak z 1,5 t to spokojnie można zapiąć na przód. inna sprawa czy z takim wałem ciągnik by miał ciężej bo musi pchać jeszcze przed soobą kawał żelastwa czy lżej bo wał by zagęszczał zimie przed ciągnikiem i traktor by sie nie zapadał tak w role i miałby lżej

#10 Share Mati171892

Mati171892

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 16:51

Zetor Forterra z zestawem uprawowo siewnym a no dobrze mówisz. ale wydaje mi się że taki zestaw mający 3 m szerokości dużego oporu by nie stawiał. bo w agregacie ciągnik spokojnie sobie rade daje

#11 Share maseey

maseey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/piotrek123456789098

Napisany 03 styczeń 2014 - 22:56

Zetor Forterra z zestawem uprawowo siewnym spokojnie bez żadnych problemów powinien dać sobie radę i z tego co podejrzewam to i DF by dał mój kuzyn ciąga DF 420 podobny zestaw tylko agregat trochę inny waga około 1700 kg i bez żadnych problemow daję radę na 4-5 glebie , wystarczy tylko przód dobrze dociążyć ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share rolnik147852

rolnik147852

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 11:48

Zetor Forterra z zestawem uprawowo siewnym Witam. Co myślicie o forterze 120 oraz agregacie uprawowo siewnym 2,7 z wałem packera i trzema rzędami zębów, z przodu wał strunowy+poznaniak z nadstawkami również 2,7. Gleba 2, 3 klasa oraz trochę piachu. Z góry dzieki za informacje. Moze ktoś poleci jakiś dobry sprzet