Skocz do zawartości

Zdjęcie

kłopoty z jd 6620

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share allesias

allesias

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 22:44

kłopoty z jd 6620 witam wszystkich użytkowników,nie wiem czy taki temat był zakładany tak więc z góry przepraszam. mam kłopot z ciągnikiem jd 6620 jak w temacie. mianowicie podczas jazdy ciągnikiem wyskakuje na desce rozdzielczej pierwsza kontrolka (spirala od świec żarowych),zakładam że chodzi to o jakiś błąd od strony silnika. wtedy ciągnik spada z obrotów i można maksymalnie dać gazu do 1400obrotów,kiedy zgaszę ciągnik i odczekam pare chwil aż kontrolka przestanie wyskakiwać i jest po odpaleniu wszystko dobrze. sytuacja się powtarza co jakiś czas czasem co 20 minut czasem częściej a czasem się zdarza że cały dzień wszystko jest ok :). proszę o pomoc jeśli ktoś miał styczność z takim problemem :) dodać mogę że kod jaki mi wyskakuje na ECU jest taki 2804,tylko wydaje się mi on coś krótki i nie mogę odnaleź o co chodzi,proszę o pomoc, z góry dziękuje ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kłopoty z jd 6620 Dzisiaj, 23:56
  •  

#2 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 19 grudzień 2013 - 22:49

kłopoty z jd 6620 Kolego na filtrze paliwa masz czujnik wody w paliwie. To może być to. Sprawdz równierz pod dywanem w kabinie masz dostęp do zbiornika paliwa. Zapchane ssawki w zbiorniku też mogą być przyczyną. Za mały dopływ paliwa i czujnik na pompie zapobiega pracy pompy na sucho

Edytowany przez lemysz1, 19 grudzień 2013 - 22:51.

#3 Share allesias

allesias

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 23:03

kłopoty z jd 6620 dzięki kolego za odpowiedź,czujnik juz sprawdzałem i czyściłem bo to cholerstwo że tak powiem jest wrażliwe na wodę ;P:). tą drugą opcję musze jutro sprawdzić. jeśli ktoś ma jakies propozycje jeszcze to proszę pisac ;). dodatkowo dodam pozostałe kody diagnostyczne bo może na pozostałych komputerach podaje te błedy BIF 9603 , 16818 , 16817 oraz BCU 16817. nie znam sie na tym ale są odpowiedzialne napewno ktoreś za wysokie ładowanie,alternator zdemontowany do sprawdzenia oddaje i czujnik od poziomu paliwa bo pływak się wiesza ;)
pozdrawiam ;)

#4 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 13:05

kłopoty z jd 6620 ECU 00028.04 - Potencjometr tempomatu uziemiony lub otwarty obwód
BIF 00168.17 - zbyt niskie napięcie (obroty silnika powyżej 1500)
BIF 00168.18 - zbyt niskie napięcie (obroty silnka poniżej 1500)
BIF 00096.03 - nadajnik wskażnika poziomu paliwa zwarty lub otwarty obwód
BCU 00168.17 - zbyt niskie napięcie (obroty silnika powyżej 1500)

w twoim ciągniku jest zbyt małe ciśnienie w układzie paliwowym i wtedy pompa inicjuje ochronę silnka(moze wymień filtry a może pompka zasilająca ci siada. a masz tą czarną pompke na filtrze? czy tą aluminiową?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share allesias

allesias

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 14:43

kłopoty z jd 6620 to mnie pocieszyłeś kolego w tej chwili bo mi w tym roku spalił się komputer ecu i sam wiesz jakie to są koszta i się obawiałem że ładuje alternator duzym napięciem i to idzie na komputer i dlatego się spalił ale teraz widzę że to nie od tego a z drugiej strony to niepokoje się bo może cos innego być za to odpowiedzialne ;( ;).
wracając do tematu, po wymianie filtrów działo się to samo nadal niestety, czrnąą pompke mam a czy to jakaś różnica jest ??. i zastanawiam się właśnie nad tą pompką gdyż po założeniu filtrów nowych pompka ma problem sama napompować w nie paliwo,muszę je zdemontować i zalać to wtedy jest ok. sama pompka napompuje tylko troszke paliwa. lub po prostu filterek obok zbiornika. muszę to sprawdzić
a co do pozostałych kodów to się zgadza bo kontrolka od ładowania wyskakuje po przekroczeniu obrotów powyzej 1500

Edytowany przez allesias, 20 grudzień 2013 - 14:51.

#6 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 20 grudzień 2013 - 15:16

kłopoty z jd 6620 Nie filterek obok zbiornika tylko wyczyść sitka od ssawki w zbiorniku... Przecież napisałem jakiś post wyżej o tym... ciężko zajarzyć?

#7 Share allesias

allesias

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 15:37

kłopoty z jd 6620 ok dzięki dzięki kolego,na spokojnie mi tam :). bede to sprawdzać jak coś to dam znać o efektach,o ile takie będą :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 17:15

kłopoty z jd 6620 bo jeżeli masz tą czarną pompkę na filtrze to w niej jest takie małe siteczko tylko jak ja będziesz rozbierał to zaznacz sobie to jakoś bo jak żle złożysz to będzie odwrotnie działać

a swoją drogą to pompka powinna tak długo pompować aż utworzy ciśnienie i w tedy dopiero ją komputer rozłancza