inka1801

Problem ze sprężarką w Belarusie 820.

Polecane posty

inka1801    0

Witam,

Mam problem ze sprężarką. Nie daje ciśnienia powietrza. Słychać załączenie sprężarki a nie daje ciśnienia.

Co może być nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Koleżanko podejrzewam że jest żle załączona w moim jest podobnie niby zgrzyt włączania słychać ale nie pompuje ,trzeba przekręcając słuchać czy zaczęła pracować, jeśli nie, to czynność powtórzyć najlepiej na gasnącym silniku wtedy zgrzyt jest mniejszy i łatwiej zazębia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inka1801    0

Było próbowane w tej sposób. U mnie nie ma blokady na przekręcaniu sprzęgiełka tylko kręci się dookoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

dlatego ciężko załączyć ,nieraz trzeba lekko cofnąć do tyłu aby zalączyła ,albo kilkakrotnie przekręcać ,nie wiem czym jest to spowodowane ja nauczyłem sie już włączać w ten sposób ,kwestia wyczuci

Druzja na ruskom jazykie,nie wsje znajut kak ;) .

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

ale pracuje kompresor czy nie, wytwarza jakieś ciśnienie czy nic do butli nie idzie powietrze?


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Najpierw trzeba odkrecić wąż czy rurke od sprzeżarki i wtedu najłatwiej sprawdzić czy pompuje czy nie ... jesli nie pompuje to trzeba rozebrac bo przyczyn moze byc duzo


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Sprzwdź czy nie ucieka powietrze, czy zawór jest prawidłowo wyregulowany i czy zaworki w głowicy zamykają się szczelnie. To najczęstsza przyczyna braku ciśnienia.

Nieszczelność znajdziesz na słych ostatecznie mydliny. Zaworki na silniku sprawdzając czy w czasie pracy silnika po przytkaniu ręka ssącym nie wraca się powietrze a wydechowy nie traci ciśnienia. A najlepiej było by wyjąć. Jeśli to jest ok to zawór przy butli czy nie wypuszcza powietrza zanim dojdzie do prawidłowego ciśnienia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Najważniejsze gdzie daje małe ciśnienie czy na butlę czy na wąż do pompowania ,bo jeśli chodzi Tobie o pompowanie np. kół to najpierw musisz spuścić wszystkie powietrze z butli pod spodem , aby zamknął się zawór rozdzielający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

a jak długo masz tego belarusa i jak czesto używasz spreżarki ? może poprostu spuść wode z butli ;0


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Raczej nie lepszy będzie Parus ,a CC 40 z tego co kojarzę jest gęsty i przeznaczony do bardziej wyeksploatowanych silników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

zalej ultorem 15w40 będzie idealny i cena aż taka straszna nie jest, a po superolu lubi się robić nagar :)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemotke    1

jeśli zawór nie puszcza tylko sprężarka nie może nabić to zaworek w głowiczce może się przycinać i pompuje do pewnego ciśnienia a dalej nie daje rady, u mnie tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może ktoś się orientuje jak się reguluje zawór regulatora ciśnienia powietrza, ponieważ zamontowałem nową sprężarkę a powietrza w ogóle przez ten zawór nie daje tj. nie pompuje do butli ani na przewód do pompowania kół, przed zaworem powietrze jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rafalpronar82a
      montuje sprężarkę w mf 3090 silnik perkins i nie wiem gdzie podłączyć obieg oleju powrót znalazłem ale skąd wziąści ciśnie myślałem o czujniku oleju wstawić trójnik ale czy nie spadnie mi ciśnie oleju w silniku skąd jest brany oryginalnie obieg oleju do sprężarki ?
    • Przez tumek19
      Posiadam ursusa c360 3p. Mam zamontowaną w nim sprężarke od stara(foto w dziale wynalazki).
      Ale zaczyna się psuc. Przykładając ręke do odolejacza pojawia sie olej.. I to dośc dużo.
      Co może byc winne? Prosze o pomoc.
    • Przez energe
      Dobry wieczór wszystkim,
       
      mam pytanie do Was. Czy może mi ktoś powiedzieć jak należy sprawdził układ powietrzny w ciągniku?. Od przeszło 20 lat nieużywany ale zamontowany jest i chciałbym go uruchomić. Sprężarka na pewno sprawna. Co się dzieje po napompowaniu butli?, upust powietrza następuje czy co ?
       
      pozdrawiam
      Łukasz
    • Przez ketrab
      Witam
      kto mi doradzi jaką sprężarkę kupić. potrzebuje takiej która ma własne smarowanie ma dosyć dobrą wydajność i bedzie trwała, mam zamiar ją zamontować na prasie aby sprężała powietrze do odmuchiwania np: aparatów, orginalna jest bardzo droga dlatego poszukuje jakiejś alternatywy. gdybym miał ciągnik z pneumatyką nie było by problemy ale montaż w ciągniku mi się wcale nie opłaca. od jakiego ciągnika polecanie? Sprężarka od C-330 widzi mi się za licha, a od c-360?? albo od jakiegoś fergusona? doradźcie
    • Przez rolniku360
      Witam.
      chce zbudować kompresor zasilany silnikiem 5 kw i 2 sprężarek od c385 i jednej ze stara hs 19 i mam taki problem jak w tej sprężarce zregenerować głowiczkę ponieważ tam jest głowiczka łączona z cylindrem a nigdzie nie mogę znaleźć zestawu naprawczego.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj