Skocz do zawartości

Zdjęcie

wozy paszowe z frezem

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 17:38

wozy paszowe z frezem siemka ostatnio zacząłem sie rozglądać za jakimś wozem paszowym tylko nie byle jakim tylko musiałby być z frezem żeby nie trzeba było używać innych maszyn żeby go załadować. Z góry dzieki za odpowiedzi oraz chce abyście jakiś linki do konkretnych modeli oraz pojemność na 50 sztuk + cielęta
Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wozy paszowe z frezem Dzisiaj, 14:48
  •  

#2 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 13 styczeń 2008 - 12:35

wozy paszowe z frezem a wszystkie pasze masz w pryzmach(silosach)? bo bez tego ani rusz. i tak czasami trzeba załadowac jakimś sprzetem (nie zawsze, ale zdarza się). A czymś słomę trzeba też wrzucic, więc frez pomaga ale eliminuje pracy innego sprzetu.

Ja polecam taarup 612-2 SL. Pracuje taki u mojego znajomego-co prawda uległ awarii ale po 4latach pracy ze stadem 300sztuk... Przy Twoim stadzie daje to 3krotnie dłuższą żywotność. ;) być może była to też wada fabryczna.

http://www.agrofoto....image29706.html

#3 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 00:50

wozy paszowe z frezem tylko ta cena... ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 14 styczeń 2008 - 09:42

wozy paszowe z frezem Ja równiez sie rozgladam za wozem paszowym z frezem i narazie takie coś wypatrzyłem: http://www.maschione...t...id=375&lan= cana od 120tyś brutto była w 2007 roku za 9m3.

#5 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 19:19

wozy paszowe z frezem no jak ktos chce kupić wóz z frezem to już na to już musi się z kosztem liczyć - co innego 'chce kupić wóz paszowy' ogolnie, to można się licytować między ubogim 3m3 i samozaładowczym 20m3 :rolleyes:

#6 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 17:26

wozy paszowe z frezem a jak bierzecie i wycinacie bele z sinokiszonki albo ze słomy?? zgóry dziex za odpowiedzi

#7 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 18:59

wozy paszowe z frezem

a jak bierzecie i wycinacie bele z sinokiszonki albo ze słomy?? zgóry dziex za odpowiedzi

Ja ładuje ładowaczem czołowym bo śrute i inne rzeczy jeszcze sypię, dodatki itd

#8 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 19:25

wozy paszowe z frezem czyli jak ktoś robi sianokiszonkę w belach to na paszowóz z frezem nie ma sensu wydawać pieniędzy...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#9 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 19:36

wozy paszowe z frezem No ja kupiłem z tą myślą że z balotów zejde.

Koszt 3 lata temu był taki że dziś netto bez freza trzeba dać za 12 m3 <_<

Robić silosy betonowe i wóz z frezem to piekna sprawa

No ja mam takiego:
http://www.agrofoto....image11381.html

A tak wyglada pryzma po wycięciu frezem:
http://www.agrofoto....image12482.html

#10 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 10:43

wozy paszowe z frezem A baloty to zajmuję dosyć dużo czasu.A do silosu sie wysypie sieczkę ubijesz i po sprawie <_<.
Tylko potrzebna jest sieczkarnia <_<
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 10:54

wozy paszowe z frezem Robert, a pochwal sie jak ten wóż miesza? szczerze to ja sie nie zagłebiałem w tajniki, ale widziałem jak mój kolega załadował go z czubkiem i wszystko pocięte i wymieszane bylo

#12 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 16:09

wozy paszowe z frezem czyli jednym słowem jeśli sie nie ma bele sianokiszonki to niepotrzebny jest raczej wóz paszowy z frezem tylko normalny bez i jeśli można to jeszcze chce widziec jakie orientacyjne ceny7 takich wozów

#13 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 16:52

wozy paszowe z frezem Co do mieszania do już kiedyś pisałem w którymś temacie. Ja jestem bardzo zadowolony, mam go 3,5 roku i taką robote u mnie robi że hej. Teraz to C-360 będę zakłądał i na obrotach zależnych na początku a potem normalnie daje rade. Wstawie kiedy foty jak 60-ka śmiga <_<

Nie będę przez cały czas odczepiał, a 912 pójdzie na wiosne do wału 6 m Vaderstada, przegrabiarki 7 m i kosiarki dyskowej.

Cena katalogowa takiego jak mój to 120 tys. netto. Ja za swojego z frezem przed wejściem do UE tyle dałem <_<

#14 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 17:51

wozy paszowe z frezem ale frez jak ucina pryzme (chociażby kiszonki z kukurydzy, bo jej nie robisz w belach), to powstaje taka płaska sciana ktora uniemozliwia dopływ powietrza wgłab pryzmy i pasza jest lepsza (tak gdzieś czytałem <_<)

@robert

na szczescie on ma niezalezny układ hydrauliczny <_<

#15 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 22:46

wozy paszowe z frezem a właśnie, że kiszonke z kukurydzy można zrobić w belach ;) tak samo jak wysłodki buraczane.co do płaskiej ściany to można sobie to w inny i tańszy sposób załatwić niż frez ;) wytarczy odpowiednia szerokośc i wysokośc pryzmy do czasu, w którym sie skarmia.u mnie na lato mam mniejsze silosy/pryzmy aby szybciej skarmiać paszę.

#16 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 09:12

wozy paszowe z frezem

a właśnie, że kiszonke z kukurydzy można zrobić w belach ;) tak samo jak wysłodki buraczane.co do płaskiej ściany to można sobie to w inny i tańszy sposób załatwić niż frez ;) wytarczy odpowiednia szerokośc i wysokośc pryzmy do czasu, w którym sie skarmia.u mnie na lato mam mniejsze silosy/pryzmy aby szybciej skarmiać paszę.

Ile dziennie kiszonki wybierasz (w tonach)?

#17 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 11:13

wozy paszowe z frezem

a właśnie, że kiszonke z kukurydzy można zrobić w belach :) tak samo jak wysłodki buraczane.co do płaskiej ściany to można sobie to w inny i tańszy sposób załatwić niż frez ;) wytarczy odpowiednia szerokośc i wysokośc pryzmy do czasu, w którym sie skarmia.u mnie na lato mam mniejsze silosy/pryzmy aby szybciej skarmiać paszę.

o wymiarach było wiadome juz zawsze ;) ale zaprzeczysz, ze frez w tym pomaga? :)

o jakich innych sposobach myslisz? jakiś wycinak kiszonek? Chyba na turze?

#18 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 14:19

wozy paszowe z frezem ja dziennie około 2,5-3t zależnie od ilości szt. robie to ręcznie przy uzyciu całej gamy dostępnych w marketach narzędzi (widły, gable, łopaty, itd.) i kilku wózków "made in stodoła" ;)

nie zaprzeczę,frez jest chyba najlepszym rozwiązaniem, ale dlaczego taki drogi...jeżeli jest wszystko zrobione pod paszowóz z frezem (sianokiszonka w silosie, wybetonowane drogi dojadowe) to tylko frez. bo niepodoba mi się, że dwa razy dziennie trzeba dwa ciągniki zapalać do zwyłego paszowozu.

dzisiaj przyjechał koles z Sano z wiaderkiem (jeszcze nic od niego nie kupiłem, a wszystko przywozi ;) ) pytam się o paszowóz 7-8m3 i 8m3 kosztuje 52 netto.jak dla mnie to byki są jeszcze za tanie, żeby tyle wyłożyć, do tego cała masa przeróbek w oborze i zakup ładowacza czołowego.

ale za te 60 tyś kipić używaną ładowarkę o szer 1,2m z łyzką, która byłaby wyposażona w frez i żmijkę do wysypu-czemu nie :)

#19 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 14:33

wozy paszowe z frezem A może Trioliet Triomix 2-1200
Był o nim artykuł w RPT.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 15:32

wozy paszowe z frezem

dzisiaj przyjechał koles z Sano z wiaderkiem (jeszcze nic od niego nie kupiłem, a wszystko przywozi ;) ) pytam się o paszowóz 7-8m3 i 8m3 kosztuje 52 netto.jak dla mnie to byki są jeszcze za tanie, żeby tyle wyłożyć, do tego cała masa przeróbek w oborze i zakup ładowacza czołowego.

ale za te 60 tyś kipić używaną ładowarkę o szer 1,2m z łyzką, która byłaby wyposażona w frez i żmijkę do wysypu-czemu nie ;)

tylko, ze ta łycha z frezem to jakoś dziwnie wygląda... wydaje mi się, ze jej praca to: przejechac po scianie pryzmy wyskrobac kiszonkę i dopiero później wziąść ją ze spodu.

kolega mi ponadto mówił ze do frezu potrzebował 2ch ludzi... nie zagłebialem sie naprawdę w to.

Dodaj odpowiedź