Skocz do zawartości

Zdjęcie

Consul poważny problem

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolnik360-3P

rolnik360-3P

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 16:22

Consul poważny problem Witam. W moim Claasie mam taki problem : Zabija mi ciągle sito pod żaluzjami kłosami, żaluzję muuszę mieć zamkniętę i wiatry na full to wtedy jest dobrze, ale znów wywala zboże z tyłu. Nie mogę otworzyć sita bo co chwilę się zapycha kłosami i koniec. Takie coś mam od początku tego sezonu i nie mogę tego naprawić, w poprzednim sezonie problemu nie było. Proszę o pomoc w usunieciu awarii. Z góry Dziekuję :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Consul poważny problem Dzisiaj, 07:12
  •  

#2 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 16:55

Consul poważny problem A kłosy są wymłócone czy nie ? Mozę masz dziurę w klepisku? Lub szczelina jest źle ustawiona na klepisku ?

#3 Share rolnik360-3P

rolnik360-3P

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 16:58

Consul poważny problem szczelina jest w porządku, taka jak być powinna, kłosy są niewymłucone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 17:21

Consul poważny problem No to albo cepy tępe albo druty w klepisku wyleciały albo klepisko krzywe. Kłosy są niewymłócone i dlatego wiatr ich nie zdmuch*je tylko po sicie się przesuwają i wlatując w nie blokują go.

Edytowany przez boku27, 19 grudzień 2013 - 17:22.

#5 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 19:35

Consul poważny problem Możliwe, że przy przestawianiu szczeliny w klepisku skrzywiłeś mechanizm.
Na jakim sicie młócisz zboże? (podłużne oczka?)
Kłosy są całe nie wymłócone czy w jakimś procencie? w Sumie kłosy powinny z powrotem trafiać na młocarnie podajnikiem kłosowym

Edytowany przez emtecc, 19 grudzień 2013 - 19:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share rolnik360-3P

rolnik360-3P

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 21:38

Consul poważny problem Młócę na podłużnym sicie, a kłosy są wcale nie wymłócone. A to zaczęło się od remontu wentylatora, pod koniec sezonu ukręciło oś wentylatora i kupiłem nową, założyłem i jakoś oblatało sezon do końca, chodź miałem problem z łopatkami bo biły o obudowę i postanowiłem ich troszkę cofnąć poprzez nawiercenie otworów w łopatkach ( pół centymetra niżej ) złożyłem wszystko, ja w pszężyto i taki problem. a nigdy tak wcześniej nie było. Łopatki cofnąłem tak jak być powinno bo myślałem, że to jest problemem, ale nic nie dało.

Dodaj odpowiedź