marles

Kultywator 14 zębów

Polecane posty

marles    32

Witam w związku z tym że jest zima postanowiłem zrobić kultywator.Ale potrzebuję wymiarów takiego kultywatora na 14 zębów czy był by ktoś w stanie zmierzyć swój kultywator i podać tutaj wymiary? I jakie profile będą najlepsze? Z góry dzięki za pomoc.

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
undisputed    0

Policz czy się opłaca samemu od podstaw spawać, może lepiej gdzieś dorwać ramę albo kupić w kiepskim stanie i odnowić ( np z pokrzyw od większego rolnika). A te 14 zębów to na ile szer roboczej. U mnie tam jakieś dwa kultywatory stoją polskie, bodajże 2,2 m i 3,0 to mogę juro zmierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Dokładnie kolego jak musisz kupić materiał plus robota elektrody tarcze poza swoją satysfakcją że samemu zrobiłeś to dostaniesz po kieszeni ja swojego w idealnym stanie plus dodatkowy komplet redlic takie kiedyś dawali i ojciec schował dostałem 500 zł bo tak chcą na Tablicy plus minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

U mnie tam jakieś dwa kultywatory stoją polskie, bodajże 2,2 m i 3,0 to mogę juro zmierzyć.

Jak możesz to pomierz tego na 2,2 m i najbardziej mi zależy na wymiarach układu zawieszania. Jak możesz to nanieś na to zdjęcie http://c.wrzuta.pl/wi3058/c1078387001e59c652b544c4/kultywator wymiary z góry dzięki za pomoc.(chyba że masz inną ramę ale ja będę spawał coś na wzór tej)

A kultywator szukałem w mojej okolicy w przyzwoitej cenie ale nic ciekawego nie znalazłem :(

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Zmierzy ktoś?Taki kultywator jak w linku.


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, mam do sprzedania kultywator 2.4m z pojedynczym wałkiem, niedrogo. Jak jesteś zainteresowany to pisz na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Witam ja jestem z Podkarpacia dokładniej okolice Sanoka


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość adrian
      Przez Gość adrian
      Witam, zastanawiam sie co bedzie lepsze na uprawe scierniska po kukurydzy, kultywator czy głebosz.
      Obecnie posiadam talerzówke ciężką ruska 3 metry i sprzet jest stary a renowacja nie jest warta świeczki.
      Czym uprawiacie u siebie, dodam ze ciągał by to ursus 160 km
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Mam problem ponieważ mam kultywator samoróbkę mój ŚP. dziadek źle ustawił zęby i ja chce zmnienic ich ustawienie dajcie jakiś rysunek albo coś.Kultywator ma 2m serokości są 3 belki i 13 zębów.Proszę o jak najszybsze odpowiedzi z obrazami lub wskazówkami bo wiosna juz w tym tygodniu się zacznie
    • Przez jamakazi
      Witam
      Jako że już podrosłem i biorę gospodarkę powoli w swoje ręce chciałem zmienić sposób uprawy na bezorkowy.
      analizując ceny sprzętów uznałem że lepiej będzie jak sobie sam coś wystrugam.
      Mając do dyspozycji kultywator zakupiłem gesiostopki.
      niestety pomysł wypalił tylko w połowie ponieważ w ziemi poruszonej idzie nawet nawet ale na odpoczywającym kawałku nie zbyt się spisał.
      sprężysty ząb pod oporem odchylał się do tyłu powodując coraz mocniejsze odchylenie i stawiał coraz większy opór.
      wymyśliłem wykonanie zębów sztywnych z zabezpieczeniem zrywalnym.
      mianowicie pozostałyby gęsiostopki a na korpus chciałem zastosować płaskownik 40x30
      Zębów jest aktualnie 7 ale 9 też by się założyło
       
      Wyglądałoby to tak:

       
      ząb by miał jakieś 0,5m .
       
      Głębosz 3-zębny miałby podobną konstrukcję tylko płaskownik grubszy i masywniejsze mocowanie.
       
       
      Jutro podam wymiar profila z którego zbudowany jest kultywator
    • Przez marles
      Witam mam zamiar zrobić wałek do kultywatora tylko nie wiem dokładnie jaki zrobić mam do wyboru:
      -Drut zbrojeniowy 18-20mm
      -Rurka stalowa (jaka średnica i grubość najlepsza?)
      -Płaskowniki (jaka grubość i szerokość?)
      -Kątowniki (jaka grubość i szerokość?)
      Całą ramę mam już zaplanowaną tylko właśnie nie wiem jaki wał jest najlepszy do rozbijania grud.Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez kot003
      Witam, kupiłem ostatnio używany agregat i chciałbym wymienić przy nim wałki strunowe które idą na końcu.. Ale nigdzie nie moge znaleśćsamych wałków bez ram/koszyków... a nie ma sensu kupić razem z ramami/koszami skoro moje są w niezłym stanie, możecie polecić jakąś firme/prywaciarza który sie tym zajmuje? jestem z okolic sochaczewa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj