tyj123

ursus 1212 czy 1224

Polecane posty

tyj123    0

poszukuje ciągnika do tura chodzi mi o coś najlepiej bez przodu aby było zwrotne i dość mocne miał by pracować przy podnaszaniu bali i oborniku co wybarć dysponuje sumą do 24 tyS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym ci polecił 1224. Posiada przedni napęd, do tura 4x4 jest najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Do 24tys będziesz miał ciężko znaleźć jakąś porządną maszynę... ;)

 

PS.@LukaszZduny staraj się nie pisać posta pod postem... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
sorry ;) po prostu sie zamotalem bo pisalem na gg akurat i 2 razy dodalem

 

Spoko...ale do tych 24tys będzie miał ciężko znaleźć jakąś dobrą maszynę... :P

 

Ten jest jakiś tani... :D

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B28775

 

Ten tutaj ładniej wygląda, ale cena za niego też wyższa... B)

 

http://www.allegro.pl/item292549845_trakto...e_renault_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Tego pierwszego masz już z turem, ale on na mój nos coś za ładny, widać, że malowany. Pytanie czy to nie są odnowione jakieś zwłoki..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Bierz 1224, jak weźmiesz bez napędu to szybko zaczniesz żałować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Tego pierwszego masz już z turem, ale on na mój nos coś za ładny, widać, że malowany. Pytanie czy to nie są odnowione jakieś zwłoki..........

 

Zgadzam się, zbyt tani jest, no i malowany... ;):P

 

Do tura moim zdaniem tylko Ursus 914 bądź 1014... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Ursus malowany to normalka ;) A tak w temacie to coś 4x4 w 24tys może kupisz 385A lub 904 i pochodne do tura czwureczka wystarczy no i jest zwrotniejsza od 1224.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

malowany, malowany... ja mam takich handlarzy obok,że sprowadzają najgorsze szroty, malują i wybłyszczone sprzedają ludziom za ciężkie pieniądze, a potem ludziska płaczą, bo taki ładny był. Szkoda, że go nie widzieli co przywieźli na lawecie przed malowaniem...... Dlatego jak widzę do sprzedania u handlarza wypicowany traktorek bez jednej ryski to już mi sie włącza światełko awaryjne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

mi chodzi o ursusa bez przodu bo mam 1634 z przodem ale ten jest zaduzy do tura i szkada mi go do chlewni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

To czemu w temacie jest "Ursus 1212 czy 1224"...?? ;)

 

Moim zdaniem do tura to 4x4 by musiało być... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

według mnie bez przodu narzie mi starczy i niemam tyle kasy aby coś pozadnego z przodem narazie kupić a tak po roku wstawie do niego przód za 13 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

mi chodzi równiez o moc a ursus 912 mam chyba coś 80 km a ja szukam takiego 100-120km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Dysponując taką sumką to weź lepiej 1212. Dostaniesz za to w lepszym stanie 1212 niż 1224.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Ja bym brał do tura 4x4 bo często przodek się przydaje, 4 cilindrowy będzie lepszy bo zwrotniejszy no i ma pracować w oborze, ale porzędnej czwórki nie kupisz taniej niż szóstki. Z napędem możesz coś w polu podgonić. Kupywać ciągnik bez przodu, a za rok za połowę jego ceny dokładać przodek to też nie ekonomiczne.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

jesli bedzie pracowal na twardym to 912 a jesli nie no to nie stety musisz miec 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
jesli bedzie pracowal na twardym to 912 a jesli nie no to nie stety musisz miec 4x4

 

Prędzej czy później napęd się przyda... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj