Skocz do zawartości

Zdjęcie

budowa w granicy

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share moscich

moscich

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Dziweczyny;) Rolnictowo,mechanizacja,sport,muzyka,itp.

Napisany 18 grudzień 2013 - 20:56

budowa w granicy Witam mam takie pytanie do was. chce budować obore a że nie pasuje mi nigdzie indziej jak w granicy to tam chciałbym ją postawić i oto jest moje pytanie czy moge postawić obore w granicy bez zgody sąsiada? oczywiście bez okien z jego strony i spad dachu na moją strone.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
budowa w granicy Dzisiaj, 05:23
  •  

#2 Share karol73

karol73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,zwierzęta, maszyny rolnicze
    i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 18 grudzień 2013 - 21:05

budowa w granicy bez zgody sąsiada nie da rady

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 21:15

budowa w granicy Nie masz najmniejszych szans.
Mało tego, jak będziesz się starał o pozwolenie na budowe, to gmina wysyła pismo o zgodę do sąsiada.
Jak on nie wnosi żadnych problemów, ale nie pamietam do jakiego czasu, chyba do miesiąca, jak dostanie pismo, powiadomienie, z gminy, to dopiero wtedy będą mogli ci wydać zezwolenie. Do wszystkich sąsiadów co twoja działka graniczy.

#4 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 21:20

budowa w granicy A silosy lub wiatę? Sąsiad na pewno się zgodzi, ponieważ jest to za stodołami i on też może sobie stawiać co tylko chce, ja się zgodzę on też. Więc można coś budować na granicy lub pół metra od. Bo gdy robiłem pozwolenie na silosy to każdy mówił że minimum 5 m musi być, tłumaczyłem że sąsiad na pewno się zgodzi, ale oni nie chcieli tego słuchać. Później już się w to nie wtajemniczałem ponieważ nawet mi pasowało kilka metrów od granicy je stawiać. Miałem dwa warianty gdzie mają stać, jeden na miedzy drugi kilka metrów od, oba warianty mi pasowały, więc zostałem przy tym kilka metrów od miedzy skoro urzędasy się uparły.

Ale wiatę w przyszłości to bym chciał po miedzy jakby była taka możliwość? A co wtedy z tym dachem? Z wiatą pasowałoby aby wysoka była od wjazdu, a dalej nie koniecznie.

Edytowany przez damianzbr, 18 grudzień 2013 - 21:23.

#5 Share moscich

moscich

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 21:21

budowa w granicy pytam się bo słyszałem że przepisy sie zmieniły ponoc i właściciel działki obok nie musi sie zgodzić ale chcę się upewnić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 19 grudzień 2013 - 07:44

budowa w granicy Zmieniły się jakiś czas temu jak zaczęły obowiązywać warunki techniczne. Wtedy zlikwidowano zgody sąsiadów. Oni mogą się tylko zapoznać z zamierzeniem inwestycyjnym gdy toczy się postępowanie w sprawie wydania pozwolenia. Wracając do pytania, to napewno tego nie postawisz w granicy legalnie. Minimum 3-4 metry. O ile dobrze pamiętam to jeszcze obora musi być minimum 50 metrów od budynku mieszkalnego sąsiada. Może powiedz jeszcze jak szeroką masz tą działkę, bo przy szerokości do 15 metrów te odległości od granic można zmniejszać. Chyba do 1,5 metra.
Aha, od nowego roku jest zmiana warunków technicznych, ale co dokładnie będzie podlegało zmianom to jeszcze nie powiem bo nie wiem. Gdzieś czytałem, że zmianom mają podlegać przedewszystkim budynki rolnicze. Pożyjemy, zobaczymy.

Pozdrawiam

Edytowany przez master20002, 19 grudzień 2013 - 08:24.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#7 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 11:06

budowa w granicy Kolega @master dobrze mówi u nas facet stawiał oborę i też chciał po miedzy, ale sąsiad się nie zgodził... Mało tego dostał nakaz zbudowania płotu min 2 metry wys. i też chciał bezpośrednio za stodołą stawiać, połączyć oborę ze stodołą ale było za blisko do domu sąsiada 2 metry i musiał się o tyle odsunąć...
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#8 Share moscich

moscich

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 11:31

budowa w granicy szerokość mojej działki to 35m ale nie ma miejsca gdzie indziej budować. a po drógie w poprzek działki przechodzi mi jeszcze rów melioracyjny.obora była by za stodołami także do domu jest jeszcze kawałek. sąsiad nie jest rolnikiem i tą ziemie co ma za stodolą ja uprawiam więc pewnie by mu to nie przeszkadzało, ale tylko chciałem sie dowiedzieć czy gdyby się nie zgodził to moge wybódować. dzięki za informacjie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 19 grudzień 2013 - 13:04

budowa w granicy Ostateczna odpowiedz to: nie, nie możesz w świetle obowiązujących przepisów. Mówiąc nieładnie to sąsiad nie ma nic do gadania. Nawet gdy działka należy do Ciebie, a nie jest zabudowana to obowiązują ją przepisy o odległościach minimalnych. Taki paradoks bo istnieje zawsze możliwość sprzedania działki. Możesz spróbować wykupić ziemię sąsiada i scalić geodezyjnie dwie działki w jedną. Wtedy pojawi się pole manewru.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.