Jakubkalisz1

Jaki ciągnik wybrać na areał do 40 Ha?

Polecane posty

Witam was koledzy na tym słynnym polskim portalu.

Załapałem się w tym roku nalistę wielkopolskiego programu PROW .

 

Jaki ciągnik wybrać na areał do 40 ha?

Tata chce Kubote M110 GX

kubota ma moc na papierze 115 KM ale tylko 370 Nm to tyle co mój stary Ursus 1014

ja tego ciągnika nie chcę

Kubota wielce zachwala jego oszczędną pracę i niskie spalanie a silnik ma wysokie obroty znamionowe

wynoszące 2600 obr/min nie wierzę że ten silnik mało spali gdy jest tak wysoko obrotowy?//

KUBota wielce zachwala jego wysoce ponad przeciętną bezawaryjność i dlatego

udziela 3 lata gwarancji z limitem 1500 mtg.

To teraz wyobrazcie sobie i trzeba Kubocie napłacić przez te 3 lata gwarancji na przeglądy techniczne i wymiany oleju bo muszą być wykonywane przez autoryzawanych bo inaczej to przerwią gwarancję

Cena: cena jakąmi podał Dealer to 227 tyś. PLN

 

Ja namawiam ojca Na CLAASA Arion 430 CIS

115 KM plus 10 KM na power boost i wysoki potężny moment obrotowy wynoszący 500 Nm

Silnik John Deere a skrzynia Dyna-4 sprawdzona m in. w Massey Fergusonach

 

Cena cena jaką mi podał dealer to 220 tyś. PLN wraz z przednim TUZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

Gwarancja na Kubotę to 3 lata/3000h. Przeglądy masz co 500h silnik i co 1000h skrzynia. Zgłoś się do najbliższego dilera, i umów się na testy, zobaczysz jak ciągnik sprawdzi się w polu. A cenę możesz zawsze negocjować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leito21    1

Wadą kuboty są gabaryty. Zastanów się z jakimi maszynami będzie pracował. Mocy może starczy, ale ciągnik po prostu okaże się być za mały do maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

co do skrzyni dyna 4 jest fajna i prosta w obsłudze ale jest dos awaryjna jesli o to chodzi .. u mnie we wsi jest mf 140 km z dyna 4 po roku albo dwuch latach wymianiali len lewarek zmiany biegów koszt 4tys .. zeby nie było ze odradzam ale w dynie 6 tez wymieniali juz ten lewarek w mf 200 km .. kubota jest młoda na rynku ale japonczyk to japonczyk porównanie z hondą


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

Claas arion 430 CIS pięknie to chodzi. kolega ma chwali sobie ten ciągnik.

Edytowano przez Assasin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

na 40 ha taki ciagnik .. ja tez mam okolo 40 ha i 100 km jest w sam raz no chyba ze masz naprawde mozajke na polu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidom1299    0

Ja mam na 20ha ciągnika o mocy 155ha i se chwale. Przynajmniej nie dostaje po d*pie i go nie zamęczę. Stary, ale niezły. Ja bym ci polecał coś nowego ze zetora. Ciągnik o jak najmniejszej elektronice. Kolega miał deutz-fahr 110km (nie pamiętam dokładnej nazwy). Dał synowi wyjechać orać i zadusił go na biegu. 7 dni stał on na polu bo były czujniki w skrzyni biegów. Zetora nowego sam se naprawisz. Nie masz komputera. Nie kupuj żadnego farmera bo sąsiad nie poleca. zetor forterra 120 HSX. Koszt to około 240tys. 117km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

W mojej okolicy kto kupił nowego zetora to teraz jak sie pytam to odpowiadają nigdy już zetora a dlaczego przestarzała konstrukcja duże spalanie a cena nie jest aż tak atrakcyjna .Sam nie posiadam zetora i nie zamierzam mieć opinia użytkowników bardzo słaba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

cena zetora jest zachodnia a wyposażenie i reszta wschodnie .. szału z nim nie ma a z tym naprawianiem to już te czasy sie skonczyły .. popczytaj o tym zetorze hsx i ciekawe czy młotkiem go naprawisz .. 155km na 20 ha to naprawde sie nie męczy taka rekreacja ;)


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W mojej okolicy kto kupił nowego zetora to teraz jak sie pytam to odpowiadają nigdy już zetora a dlaczego przestarzała konstrukcja duże spalanie a cena nie jest aż tak atrakcyjna .Sam nie posiadam zetora i nie zamierzam mieć opinia użytkowników bardzo słaba

u nas też tak jest kolego ale to jego wybór ja bym zetora nie kupił wolał bym parez tyś złoty dołożyć i mieć coś lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Kolega ma Zetora prawie 3 latniego 120 km i z tego co widzę to porażka. Po zapaleniu stoi z 5 minut i gazuję bo nie ruszy. Cieknie troszkę awaryjny.

Spala jak każdy, żeby jechać trzeba wlać.

Jego wspólnik oglądał u mnie NH i teraz kupuję NH.

Ja mam NH 105 km też prawie 3 lata i nic nie robiłem przy nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to nie jest tak że każdy zetor sie psuje .. poprostu trafił na takiego z każdą marką tak jest do tego nie ma reguły fendt nh fm deutz każdy może trafic na takiego który bedzie sie psuł


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem we wniosku zetora forterrę 120 hsx ale miałem okazję jeździć takim na testach i jakoś mi ochota przeszła, strasznie szarpie przy zmianie biegów (nie wiem może to kwestia ustawienia). Mój znajomy ma dwuletnią forterrę 115 i już po 300mth miał sprzęgło do wymiany, a skrzynia draczy przy wrzucaniu biegu, gość w sąsiedniej wsi ma dwie forterry i ta sama historia, mam już mętlik w głowie:) Najlepiej pozostać przy 7211...tam nic się nie psuje... sprzęgło 8tys mth i jeszcze nie zaglądane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi101    0

A nie lepiej pomyśleć o john deere 100KM,jak będzie mało to sobie podkręcisz do 120KM ,jest to bezpieczne i koszt 4000tys.zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

tak tylko zobacz ile kosztuje teraz jd 100 km nie wiem czy sie ludzie zachwycają mój wója ma i pali to jak dwa czołgi a jak kontrolka sie zapali to juz panikuje co sie stało .. serwis koszmarnie drogi .nie wspominając o dodatkach za dopłatą do niego i tymi systemami recyklingu spalin .. myślicie ze to bedzie chodzic przez 10 lat bez awarii ? no chyba nie .. u wuja jd 6830 pekł lokektor wydechowy nie uznaji na gwarancji .. jeśli już brać jd to tylko w wersji premium i tylko z niemiec do nie miec idą zupełnie inne maszyny


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi101    0

JA za john deera 5100R premium zapłaciłem 175 tys,netto w sierpniu,zamawiałem w kwietniu,te spalanie to trochę przesada,pracował z pługiem 3 obrotowym,przyczepa samozbierająca,beczkowóz 8000l,ładowacz czołowyi takie tam,to po 300godz,pokazało 5,2litry na godz.srednio.komfort pracy nie do porównania do kuboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NOWOŚĆ

 

 

W top agrar polska w wydaniu na styczeń jest promocja Kuboty M 110GX

właśnie taka jaka mnie interesuje zeszli z ceną niemożliwie

z 227 tyś. netto do UWAGA!!!

równo 200 tyś. netto i teraz Kubota wychodzi mi dużo taniej niż Claas Arion 430

ceny podałem w 1 poście

Koledzy doradzcie coś co mam kupić bo ja już mętlik w głowie mam

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów

Czekam na mądre podpowiedzi

Kłaniam się dozobaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi101    0

Witam

Ciągniki marki claas to trochę takie składaki,kiedyś może być problem z dobraniem części.a kubota nie wiem jak ta 110GX,ale robiłem na 9540 nowej[testowej] i dziękuje swojej żonie że mnie namówiła na john deera.jak myślisz o claasie z silnikiem john deera to bierz john deera,.z czasem ta marka przy sprzedaży będzie więcej warta niż kubota czy claas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj