Skocz do zawartości

Zdjęcie

keverland - co to za pług

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 22:49

keverland - co to za pług Witam
Ktoś z Was wie co to za pług? http://img18.tablica...4-rolnictwo.jpg
i http://img18.tablica...mazowieckie.jpg

Jaką ma szerokość orki, jakiej mocy potrzebuje i czy ma możliwość zmiany szerokości orki
Dzięki za odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
keverland - co to za pług Dzisiaj, 07:16
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 grudzień 2013 - 23:33

keverland - co to za pług Znajdziesz go pod nazwą Fraugde,z czasem były produkowane pod nazwą Fraugde-Kverneland.

Dodany obrazek
Poniżej wersja z zabezpieczeniami sprężynowymi
Dodany obrazek

Ogólnie to one mają regulację szerokości roboczej, choć ta sztuka w Twoich linkach regulacji jest pozbawiona. Może starsza wersja.
Zapotrzebowanie na moc zależne od szerokości roboczej podobnych pługów na Twoich ziemiach

#3 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 22:13

keverland - co to za pług Dzięki za info.
Mam Zetora 7745, na ten moment ciągnie UG Kobuza 4x40, orze na jakieś 160cm (szerokość ciągnika lub trochę więcej). Ciągnik jest obciążony ładowaczem więc z uciągiem nie ma problemów. Na kołach 34" jeżdżę 1 szosową
W zachodnich pługach jestem zielony. W okolicy nie ma z czego wybierać.
Napisz na jakiej zasadzie działa regulacja orki w tego typu pługach.

Nie wiem czy to dobry wybór i czy wgl coś takiego znajdę ale chciałbym 3x20" chętnie z regulacją ( nie koniecznie z zabezpieczeniami) lub 4x14" lub 16"(ale nie wiem czy to nie za dużo)

W okolicy jest taki.
http://tablica.pl/of...html#6c62b4f497

Jakie pługi jeszcze polecisz?

#4 Share AdeXZet

AdeXZet

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 13:08

keverland - co to za pług jak używany pług to tylko kverneland (koniecznie kwadratowa rama, plaska belka zaczepowa i zabezpieczenia resorowe)
mam taki 3x14" i pracuje z nim zetor 6320, obciążniki pod maską tylko i latam 2 szosowa 4,5,6 klasa (orze już 3 sezon i jedyne co zmieniłem to dłuta i tak zostanie przez kolejne 3-4 sezony) B)
do twojego zetka swobodnie 3x20" lub 4x16" zależy jak pojemny masz portfel ;)bo 3 z regulacją w przyzwoitym stanie to ok 14 tyś, 4 skiby bez regulacji to okolice 10 tyś, przy zakupie zwracaj uwagę na grubość elementów roboczych
A regulacja polega na tym że robisz pług przysadnie i jednocześnie zwiększasz szerokość roboczą każdego z korpusów ręcznie (http://tablica.pl/of...ab-ID4eVC7.html) lub hydraulicznie (http://tablica.pl/of...wy-ID3FOWb.html)

#5 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 13:56

keverland - co to za pług Koniecznie kwadratowa rama? A dlaczego? Co w niej jest lepszego? Na pewno jest droższy pług bo nowszy.
Spokojnie możesz szukać z okrągłą. Piszesz że teraz spokojnie ciągniesz 4x40cm a nie wiesz czy uciągniesz 4x16" jak to to samo! Jak siejesz kukurydzę i masz sporo kasy to szukaj 3x20'' ( 150cm orki), choć jak ziemia gliniasta to ładne tafle mogą wychodzić w niesprzyjających warunkach. Spokojnie szukaj 4x16" jeśli taką szerokość teraz dajesz radę uciągnąć bo ten kverneland będzie trochę lżej pracował.

#6 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 14:07

keverland - co to za pług A mnie zastanawia czemu resor a nie sprężyna ?

#7 Share zgrywus223

zgrywus223

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Elektryka

Napisany 20 grudzień 2013 - 14:35

keverland - co to za pług Ja kupiłem pługi 3+1+1 bez odkładnic.Dorobiłem odkładnice z ażurowe z resora a piersi z polskich.Za pługi dałem 1500zł+resor ze złomu i oczywiście robota kowala. :)

#8 Share AdeXZet

AdeXZet

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 16:58

keverland - co to za pług kwadratowa rama jest wytrzymalsza niż okrągła, a resor dlatego że chętniej wraca do pozycji roboczej po trafieniu na przeszkode, a sprężyna ma tędencje do zawieszania się
dalej będę polecał Ci kvernelandy bo moim zdaniem lżej idą niż polskie

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 grudzień 2013 - 18:08

keverland - co to za pług Sprężyna ma tendencję do zawieszania się ? :blink: Niby w jaki sposób mają się zawieszać?

Typy tego pługa ze sprężynami wychodziły pod nazwą Fraugde- kverneland, a z resorem pod Kverneland i one są młodsze. Są dodatkowo wolne od układu dźwigniowego będącego w sprężynowym. Resor poza tym wychodzi taniej w produkcji.

Napisz na jakiej zasadzie działa regulacja orki w tego typu pługach.

To proste, przestawiasz na otworach w mocowaniach grzędzieli oraz na mocowaniach w ramie - wychylenie ramy ( zależne też od typu pługa)

http://img18.tablica...ugde-kutno-.jpg
https://encrypted-tb...6IgTFnkmBv8Ujng
https://encrypted-tb...aUNEU1nXhs4xns3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 19:39

keverland - co to za pług Profil okrągły zawsze jest bardziej wytrzymały od kwadratowego więc tu nie trafiłeś a z tego zawieszania się sprężyny to się ładnie uśmiałem.

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 grudzień 2013 - 20:21

keverland - co to za pług Trochę się mijasz z prawdą.
Profil okrągły jest wytrzymalszy tylko przy zachowaniu tej samej masy profilu. Ten kwadratowy może być mocniejszy, ale będzie też sporo cięższy.

#12 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 22:27

keverland - co to za pług Tylko o to mi chodziło że profil okrągły jest bardziej wytrzymały na zginanie czy skręcanie niż o przekroju kwadratowym. Nie wiem jaki jest w nowych, ja mam okrągły i nie widzę możliwości aby w 3 skibowym można było mu coś zrobić :) I nie o tej samej masie a o tym samym polu powierzchni przekroju z czego w sumie wynika masa przy zastosowaniu tych samych materiałów.

Edytowany przez akmaly, 20 grudzień 2013 - 22:27.

#13 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 23:19

keverland - co to za pług Chciałbym 3x20" vario AB ale muszę wydać ponad 10 tys. Taki byłby idealny.
Jednak będę szukał czegoś na okrągłej ramie 4x z regulacją14do16". (chyba takie są ...albo od 12")
Wiem, że 4x16" to to samo co mój 4x40... uciąg tego ciągnika jest bardzo dobry:)(na tylnych felgach mam po 4 obciążniki talerzowe, i ładowacz), trochę gorzej wygląda sprawa z mocą:P stąd moje obawy czy Kverneland 4x16" nie będzie za duży. W czterech korpusach chciałbym regulację szerokości i to załatwiłoby sprawę nie za wielkiej mocy.
Zabezpieczenia chyba nie są mi potrzebne bo kamieni raczej nie mam- jeśli trafi sie w dobrej cenie to i takim nie pogardzę:P

O nowym Agro-Masz nawet nie myśleć??:P

AdeXZet - Twój zetorek również powinien pociągnąć 4 mniejsze korpusy. Jakie koła masz z tyłu?

#14 Share AdeXZet

AdeXZet

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 11:33

keverland - co to za pług zależy o którym zetorku mówisz ^^ w 6320 mam 16.9/28, w 5340 16.9/30, a w proxime mam 18.4 r34 z tym że 5340 sprzedaje a do proxy kupie może 3 lub 4 z regulacją lub 4 bez regulacji z pewnością kvernelandy B) bo narazie mam 4 staltecha na śrubach ścinanych i polecam mimo że polskie ale bardzo dobrze się nimi orze, ale troch niezbyt się zdają na moich ziemiach gdzie miejscami jest sporo kamieni

#15 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 23:47

keverland - co to za pług Wydaje mi się, że ścinacze przy kvernelandach sporo wpływają na jakość szybszej i płytszej orki(mam na myśli krycie resztek pożniwnych).

Jakie typy odkładni występują przy kevernelandach z odkładnicami 14" i 16"?
Z tego co zauważyłem to 14" nie mają wstawki przy odkładni tzw piersi i właśnie tam się wycierają odkładnie.
Ma ktoś zdjęcia płozy/stopy ze wszystkimi elementami oraz w dobrym stanie?

Jak rozpoznać które mają regulację szerokości w tego typu pługach?
Edit:
Pytania dotyczą pługów na okrągłej ramie.

W okolicy mam taki:
http://tablica.pl/of...html#b31f6355bb

Edytowany przez emtecc, 08 styczeń 2014 - 23:50.

#16 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2432 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 09 styczeń 2014 - 00:08

keverland - co to za pług Już nie pamiętam dokładnie ale piersi nie miały starsze modele (co do szerokości nie jestem pewien) i ich unikaj bo jednak sporo drożej wychodzi zmiana całe odkładni :D
Zmiany szerokości orki jako takiej nie miały żadne z tych modeli z okrągłą ramą. Chociaż niektórzy kombinowali c mocowaniem korpusów i się pługi poszerzały...

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#17 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 23:54

keverland - co to za pług W tych z okrągłą ramą jakie były typy odkładni ? coś w rodzaju śrubowe czy pół śrubowe?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 08:28

keverland - co to za pług To zależy od samego typu pługu. Kverneland na okrągłej ramie wypuścił bardzo dużo różnego typu pługów z niewielkimi na pierwszy rzut oka różnicami. Starsze wersje były z całościową odkładnią. Ja mam MZ3 i z dużą odkładnicą śrubową lub półśrubową i mam już małą pierś choć w nowszych jest ona jeszcze większa. Odkładnice z jakimi się spotkałem w tego typu pługach to małe chyba cylindroidalne lub półśrubowe i te duże jakie mam.
Z okrągłą ramą kvernelanda i regulacją szerokości orki raczej nie było, nowsze na prostokątnej ramie były jak i ten na licencji co kolega wyżej wymienił.
Jeśli masz 4x40 cm i daje z nim radę to kup 4x16" na okrągłej ramie z tą mniejszą odkładnią ( chyba że masz dużo resztek na polu to zdecydowanie lepiej kryją te duże blachy) i do tego na zabezpieczeniu sprężynowym ( wysuwasz zabezpieczenie i ostatni pług do góry jak za ciężko idzie no i dalej orzesz a przy tym mniejsze szanse na zapchanie jak w 14")