Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case CS 95 co myślicie

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 13:07

Case CS 95 co myślicie no tak case i new holandy nie mają wymiennych tulei bo to prawie jedno i to samo. o ile wiem wszystkie claasy je mają. może dla ciebie to nie problem ale kupując maszynę kilku letnią z kilku tysięcznym przebiegiem należało by wziąć to pod uwagę.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case CS 95 co myślicie Dzisiaj, 05:51
  •  

#22 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 13:14

Case CS 95 co myślicie wszystko co jeździ na silnikach iveco nie ma wymiennych tulei

a czy to problem? nie wymieniasz tulei tylko szlifujesz blok i przy pierwszym szlifie nadwymiarowe pierścienie a na kolejne 3-4 szlify nadwymiarowe tłoki

a co do tego cs'a to on akurat ma wymienne tuleje

Edytowany przez qazi, 21 grudzień 2013 - 13:16.

#23 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 13:21

Case CS 95 co myślicie czy ma to zależy od tego czy ma silnik MWM czy sisu

#24 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 13:25

Case CS 95 co myślicie akurat to we wszystkich seriach i modelach cs tuleje w silniku są wymienne

cs 94 http://technikarolna..._product=547497

młodsze cs'y http://www.sklep.gas...090,26249).aspx

#25 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 13:44

Case CS 95 co myślicie i wracając do silników iveco to te które spotkałem na przykład w nh i fiatach agri to wszystkie miały wymienne tuleje.

no tak masz rację ale zauważ że pisze tam
pasuje do silników :

MWM D226-B3
MWM TD226-B3
MWM TD226-B4

a to nie są jedyne silniki montowane w tych ciągnikach

http://www.tractoor....h-cs-78-94.html

może i w internecie można znaleść wiele różnych info ale ja wole pozostać przy własnym doświadczeni, tym co widziałem na własne oczy,
widziałem kiedyś do kupienia na necie tuleje do mercedes-Benz OM352A silniki montowane w dominatorach 85,86,96 które również ich nie posiadają

Edytowany przez podlach93, 21 grudzień 2013 - 13:39.

#26 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 13:45

Case CS 95 co myślicie linki które podałem są przykładowe, szukałem w katalogu części, także jakbyś mi podał nr vin ciągnika albo chociaż konkretny model i rok produkcji to ci powiem co ma w środku

#27 Share maciek21

maciek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 14:32

Case CS 95 co myślicie i być tu mądry i pisz wiersze teraz sam nie wiem co robić czego szukać zeby niewpakwać sie w bagno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 18:07

Case CS 95 co myślicie szukać dobrego stanu technicznego, i żeby był nie malowany bo wówczas wszystko widać a w pomalowanym nie,

pamiętaj też że kupujesz ciągnik używany używanym nie zależnie od marki mogą być problemy mniejsze lub większe

a co robić to jak ciągnik ci pasuje to weź jakiegoś mechanika który sie zna i z nim go dobrze sprawdź, jakie ciśnienie ma silniuk i jak skrzynia jest z eh rewersem i półbiegami to i ciśnienie na skrzyni trzeba sprawdzić

#29 Share maciek21

maciek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 11:53

Case CS 95 co myślicie wielkie dziki wszystkim za pomoc a co myslicie o renault ares rx550 albo ceres 340x bo niedaleko mnie sa i w miare dobrej ceny po świętach jadę oglądać i załatwiłem dobrego mechanika pracował w serwisie class -a mam nadzieje bede mógł sie wma odwdzieczyć za pomoc krótkim filmikiem z pierwszych jazd i prac

#30 Share Tomsky

Tomsky

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 16:49

Case CS 95 co myślicie CS 94 którego foto podłączyłeś do tematu ma zainstalowany silnik MWM, identyczny montowano w serii 500 fendt-a. W case CS i steyr montowano je do roku 1998 . Znak rozpoznawczy tłumik spalin zamontowany po środku maski. Silnik MWM bez wątpienia ma wymienne tuleje, czytałem gdzieś, że właśnie uszczelnienie między tuleją a blokiem silnika w używanych CS -ach z tym silnikiem jest przyczyną wycieku płynu chłodzącego i na to trzeba uważać przy zakupie kilkunasoletniej maszyny.

#31 Share krol9

krol9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 22 grudzień 2013 - 17:54

Case CS 95 co myślicie Dokładnie to jest właśnie wada silnika który siedzi w Fentach 500

#32 Share marko969

marko969

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 luty 2014 - 07:53

Case CS 95 co myślicie Witam. Mam na oku CS94 z 2000 roku- o 10 kM za duzy dla mnie ale podoba mi się. Stan wizualny oceniam bardzo dobrze. O co chodzi z tym że silniki SiSu żle palą w zimie? Ten ma szerokie opony założone na pewno już zmieniane (inny producent tył i przód) na przodzie ma opony 28 a wg tego co znalazłem to chyba powinny byc 24?
Widzę tu opinie że lepszy jest MX- z czego to wynika?kompletnie inna budowa? W czym tkwi problem ze skrzynią w CS94?
Z góry dziekuję za wszelkie informacje.
Tak wogole to szukam ciągniczka około 85kM do 60 tys (lub 70 jeśli z turem)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 10 luty 2014 - 17:57

Case CS 95 co myślicie Jeśli chodzi o MX to chyba nie ma lepszego silnika. Jest tam Cumminis. Znam paru ludzi co mają natrzepane ponad 15tys/h i nic przy nich nie robili po za drobnym usterkami typu wymiana szybko złączy itp itd ale to usterki wynikające z intensywnej eksploatacji. Skrzynie mają bardzo wytrzymałe lecz może zmylić cie niska kultura ich pracy. MX należą do ciężkoch ciągników typowo do ciężkiej pracy,

Dodaj odpowiedź