Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont silnika

117 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 10 luty 2014 - 16:20

Remont silnika Poradziłem :) Pewnej niedzieli mnie natchnęło i rozpołowiłem go, przekręciłem koło zamachowe o jakieś 3/4 obrotu ( znalazłem ślad na nim od poprzedniego ustawienia ) teraz z biegiem czasu drgania coraz mniejsze i chyba zalezy to od stopnia dotarcia. Wiec to było chyba przyczyną i miało wpływ a nie jak co niektórzy sugerowali od razu balansery :) Pytałem mechanika jeszcze specjalnie ostatnio bo się widzielismy i mówił że to wyklucza bo ustawiał tak jak tu ktoś pisał :) A olej na podłodze to wina pompki od sprzęgła, wymienię ją całą. Teraz na obroty pięknie sie wkręca i zero dymu praktycznie, odma to samo :) Jestem zadowolony z remontu, czuć że ma więcej siły i ogółem równiej jakoś chodzi :) Jak to powiedział Pan który wydawał silnik - przez następnych 15 lat z powodu tego silnika się nie zobaczymy ;)

Edytowany przez Lukash3060, 10 luty 2014 - 16:22.

Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont silnika Dzisiaj, 20:24
  •  

#82 Share DEMONxXx

DEMONxXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 11 luty 2014 - 10:41

Remont silnika Ile wyniósł cię ten remont jak byś mógł to napisz co robiłeś i ile to kosztowało. Poszukuje 3080 w dobrym stanie a jak wiadomo cudem jest znalezienie tego sprzętu bez cofanego licznika więc liczę się z tym że remont może być potrzebny no fakt ze 3080 jest 6 cylindrowy to remont troszkę droższy. O co chodzi z tymi tulejami ze trzeba dorabiać zamiast wkładać gotowe?

#83 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 11 luty 2014 - 11:17

Remont silnika U nas 3080 jest na etapie remontu silnika jak się wszystko zakończy dam znać co i jak

#84 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 11 luty 2014 - 19:24

Remont silnika Mówisz o tym rozwiercaniu ? :) Kupili gotowe zestawy angielskie i założyli :) Bardziej to chodziło o wybicie tuleii ;) Ogółem całość 3800 z VAT :)
- nowe zawory
-planowanie głowicy
-planowanie bloku
-nowe tuleje niemieckie
-nowe tłoki angielskie
-nowe pierścionki
-nowe panewki
-szlif wału
-osiowanie
-komplet uszczelek oryginalne bepco
- nowe uszczelnienia tzn. simeringi
To jest koszt tego a jeszcze dochodzi olej, filtr, nowa pokrywa na zawory i jeszcze parę drobiazgów :)
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#85 Share DEMONxXx

DEMONxXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 11 luty 2014 - 20:55

Remont silnika

W silniach perkins i lejland z suchą tuleją najlepsze rozwiązanie jest oddać do zakładu żeby wstawili tuleję surową i ją szlifowali ( honowali ) pod wymiar.Taki zabieg eliminuję wszystkie owale bloku i jest bardzo dobrym rozwiązaniem.Mój szwagier robiąc remont silnika z bizona powiedział mi ze jestem głupi i zaprowadził do innego mechanika bo koniecznie chciał chromowane tuleję i długo się nie nacieszył 4 sezony i się dotrzeć nie mógł chlapał oliwę i walił z odmy.Po rozebraniu progów nie było na tulei ale owale na tulei po wpuszczeniu pierścienia to była masakra.Poszły surowe i szlif i drugi sezon bez problemów ale robienie poprawki po jego mechaniku to już nie były tanie rzeczy.

Chodzi mi o te honowanie to równają gniazda na tuleje? czy dają grubszą tuleje i szlifują aż dopasuje się do gniazda?

#86 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 11 luty 2014 - 21:03

Remont silnika Wciskają tuleję w blok i dopiero szlifują pod wymiar tłoka.Eliminuję to wszystkie odchyłki w bloku w gnieździe tulei szczególnie po przegrzaniu silnika lub starego bloku.

#87 Share DEMONxXx

DEMONxXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 11 luty 2014 - 21:06

Remont silnika ta surowa tuleja wytrzyma tyle co te gotowe z górnej pułki?

#88 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 11 luty 2014 - 21:16

Remont silnika A czym jest tuleja gotowa.Też jest szlifowana pod wymiar a surowa dopiero w bloku.

#89 Share DEMONxXx

DEMONxXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 11 luty 2014 - 22:03

Remont silnika szlifowana ale wiadomo dopóki nie jest włożona można poddać ją jakiejś obróbce co utwardzi metal a tu już tego nie zrobimy. Oczywiście to tylko moje przypuszczenia nie znam etapów produkcji tulei

#90 Share Expressbau

Expressbau

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 wrzesień 2015 - 20:45

Remont silnika

A po remoncie najważniejsze - zaczerpnięte z instrukcji:

Procedura docierania:

1 - Doswiadczenie pokazuje że odpowiednie doscieranie ciągnika w ciągu pierwszych 50  motogodzin ma duży wpływ na moc i żywotność silnika. Ciągnik powinien być już mocno obciążony od pierwszego użycia i zawsze osiągnąć temperaturę 60"C zanim będzie pracował w pełnym obciążeniu.

2 - Podwyższone zużycie oleju jest normalne podczas początkowej fazy docierania. Dlatego stan oleju podczas pierwszych 50 Mth musi być sprawdzany 2 razy dziennie, aby wykluczyć niebezpieczeństwo niedostatecznego działania.

Zgodnie z tym - co najwyżesz godzina czy dwie pracy na postoju,, a potem po prostu w robotę. 

Maszyny i urządzenia dla rolnictwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 23 wrzesień 2015 - 20:53

Remont silnika

Panowie podpowie ktoś z jaką siłą dokręcic głowice w mf. 3060? Przeleciałem na szybko ten temat i nie dopatrzyłem czy ktoś wcześniej pisał. Kolejnośc znam tylko niewiem z jaką siłą to dokręcac.

#92 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2256 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 08:41

Remont silnika

110Nm wszystkie, a potem w zalezności od długości śruby  krótkie przekręcić  o 2,5 boku czyli 150°, średnie o 3 boki czyli180° (pół obrotu) a długie 3,5 boku śruby (210°). Wyczytałem to na forum kopaczki, tak zrobiłem, kukurydze skosiłem, głowica trzyma :)

#93 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 11:45

Remont silnika

Nie zapominajcie tylko, że te momenty dokręcenia dla nowych szpilek. Które powinno się wymieniać za każdym razem wedle procedury napraw silników.

#94 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 13:41

Remont silnika

Wg. Ursusa Chełmno dla silnika A4.248 moment dokręcania 132-137 Nm ( w trzech etapach ) - zawsze tak robię i jeszcze nie miałem problemów. Szpilki i nakrętki głowicy tak samo jak nakrętki korbowodów niby zawsze powinno się wymieniać. Co do głowicy to jeśli nie ma widocznego zużycia - czyszczę gwinty i zakładam stare. Taki moment nie jest jakiś bardzo duży więc nie ma szans na ukręcenie. Choć instrukcja nakazuje wymianę.

#95 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 20:02

Remont silnika

Dziękuje bardzo panowie. A podrzucicie mi jeszcze jakie luzy zaworowe ustawic?

#96 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 21:21

Remont silnika

0,25mm - gorący silnik
0,3 mm - zimny
ssący i wydechowy tak samo 

#97 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 25 wrzesień 2015 - 18:59

Remont silnika

Byłem w pewnej firmie z zapytaniem o remont silnika mego 3060 to zawołali 4,5 koła w skład naprawy wchodzi: szlif wału azotowanie zrobienie głowicy tuleje z surówek wtryski pompa paliwa i parę innych pierdół cały zabieg trwa jakieś 2 tygodnie dostaję silnik odpalony w zakładzie gotów do montażu. Jak waszym zdaniem dobra cena czy szukać jeszcze gdzieś? niby części dobrej jakości wstawiają i dają na rok gwarancję. Ciekawi mnie jak z tą gwarancją jest skąd będą wiedzieli ze prawidłowo dotarty itd.

#98 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2256 postów

Napisany 25 wrzesień 2015 - 23:11

Remont silnika

ceną to sie nie sugeruj tylko renomą zakładu... w moim silniku blok był walniety i znalazłem zakład, który bierze stary motor w rozliczeniu a daje inny po remoncie na rocznej gwarancji za 6tys.... mi oferta pasowała bo za nowy blok 5-6tys trzeba dać, profesjonalne spawanie kapke taniej.... cóż z tego. zrobione 100h i głowica puszcza olej a po jej zdjęciu sie okazuje że 2 tuleje nowe, 2 głeboko zarysowane, 3 tłoki z jednej parafi, czwarty z innej.... nikomu wierzyć nie można chyba że dobrze znasz zakład

#99 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 26 wrzesień 2015 - 11:01

Remont silnika

No zakładu nie znam ale jest już kupę czasu i cały czas robią także jak by robili lipę może by nie było klientów za wiele próbowałem znaleźć opinie na temat ich roboty ale na razie nic pytałem jeszcze o cenę Mariusza Zduna zobaczymy co powie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 11:53

Remont silnika

tak patrze na cenę jaka wyszła tam komuś za remont motoru bez robocizny to wcale nie tak drogo a jak ma się sprawa cen części do skrzyni ?