Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#1861 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 23 luty 2009 - 10:49

W sprawie PROW moglby ktos zrobic zdjecie tablicy informacyjnej i zamiescic link tutaj?? chcialbym zobaczyc jak to ma wygladac. ale nie tego wzoru tylko gotowa tablice jak ktos juz zrobil. pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 19:23
  •  

#1862 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 23 luty 2009 - 11:20

W sprawie PROW

a po co rezygnować jak ci przyznali te maszyny zmień sobie tylko termin realizacji na późniejszy np 2011rok i nie będziesz musial skldać nowego wniosku

Tylko że termin realizacji nie może być dłuższy jak dwa lata to po pierwsze, po drugie jeżeli dziś zapłaci za ciągnik już większą kasę to i tak mu braknie na zakup pozostałych maszyn bo kwoty dofinansowania zapisanej we wniosku zmienić nie może. Więc pozostaje zmiana we wniosku lub liczenie na spadek euro i zapisanie dłuższego okresu realizacji.

#1863 Share marcelina

marcelina

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 luty 2009 - 11:28

W sprawie PROW witam czy wiecie moze jak jest w wielkopolsce bo ja mam numer 1600 i narazie cisza i jeszcze mam pytanko jezeli mam realizacje wpisaną na grudzen 2008r to jak teraz agencja do tego podejdzie jezeli temin juz minął

Posta piszemy tylko w oknie "białym" + ortografia

Edytowany przez krolikNH, 26 luty 2009 - 19:08.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1864 Share marcelina

marcelina

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 luty 2009 - 11:32

W sprawie PROW witam niewiecie moze jak wyglonda sytułacja w wielkopolsce bo ja mam numer 1600 inarazie cisza imam pytanko jezeli miałem realizacje wpisanom na grudzen 2008 to jak agencja dotego podejdze jezeli realizacja juz przeszła

#1865 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 luty 2009 - 11:44

W sprawie PROW

moglby ktos zrobic zdjecie tablicy informacyjnej i zamiescic link tutaj?? chcialbym zobaczyc jak to ma wygladac. ale nie tego wzoru tylko gotowa tablice jak ktos juz zrobil. pozdrawiam

w mojej galerii jest tablica, prawie dobra <_< poczytaj komentarze pod nią, w każdym bądź razie kontrolę przeszła pozytywnie :lol:

#1866 Share tomek198402

tomek198402

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 23 luty 2009 - 11:55

W sprawie PROW

witam niewiecie moze jak wyglonda sytułacja w wielkopolsce bo ja mam numer 1600 inarazie cisza imam pytanko jezeli miałem realizacje wpisanom na grudzen 2008 to jak agencja dotego podejdze jezeli realizacja juz przeszła

witam ja mam 1800 i dostałem juz poprawkę z ar imr a co do realizacji to chyba dostaniersz żebys to zmienił bo ja mam w poprawce ze nie podałem parametrów suszarni a i pytałem sie pani co jak juz kupiłem suszarnie a we wniosku mam napisane ze rok budowy 2009 to tez kazała poprawic ze tak jak jest na tablicy przy suszarni , no i robie poprawki cenowe bo maszyny zdrorzał a nie mam zamiaru własnej kasy dokładać

#1867 Share kapitan1

kapitan1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 23 luty 2009 - 12:10

W sprawie PROW Ja miałem numer 1027 umowe podpisałem 2 tygodnie temu z 750 numerkiem, w piątek złożyłem piewszy wniosek o płatnośc a co do terminu to na poprawce bedziesz musiał wpisać nowy termin, ja tak miałem <_<

#1868 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 23 luty 2009 - 12:30

W sprawie PROW

OPtimusprime a powiedz mi pisałeś podanie czy jakies inne pismo i jak uzasadniałeś bo chodzi mi oto że chcę zrezygnować z pługa i agregatu bo podrożał ciągnik i tur przez euro i chce się wyrobić w kasie z wniosku(nie chce dopłacać z własnej kasy ), a o pług i agregat starać się w następnym naborze

ja zmienialem z nowej na używaną maszynę.a jak z rezygnacja nie wiem.podobnie może.ja napisałem uzasadnienie ze w związku z duzym wzrostem euro niestac mnie na wczesniej zaplanowana inwestycje toteż zwracam sie z prośba o zmianę z nowej na używaną itd.przy rezygnacji niewiem dokladnie jak jest.zadzwoń do osoby która prowadziła twój wniosek i ona powinna pokierować Ciebie co i jak zrobić

#1869 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 23 luty 2009 - 12:57

W sprawie PROW I bez problemu zgodzili się na taką zmianę? Jeśli tak, to napisz jaka jest procedura wyceny używanej maszyny. Jeżeli był rzeczoznawca, to skąd (ktoś wskazuje), w którym momencie (przed zakupem, czy po), jak wycenia (zawyża, zaniża) itp.?

#1870 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 23 luty 2009 - 14:07

W sprawie PROW Witam. Wie ktoś może kiedy zacznie się PROW w tym roku?
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1871 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 23 luty 2009 - 16:11

W sprawie PROW 15 marca maja oglosic nabor z miesieczny wyprzedzeniem wiec jakos w polowie kwietnia bedzie nabor

#1872 Share kkrystian

kkrystian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 23 luty 2009 - 16:58

W sprawie PROW takie małe pytanie a propos przyszłego naboru na "PROW'!!!
jestem ciekaw czy będziecie brać udział w nowym programie?
zważywszy na obecną sytuacje w rolnictwie, spotykam sie z opinią ,że przyszły nabór nie będzie tak oblegany jak obecny!

#1873 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 23 luty 2009 - 17:12

W sprawie PROW Zważywszy na obecną sytuację trzeba korzystać z Prow-u, bo to jest często jedyna okazja do inwestycji, a tym samym rozwoju ---> przetrwania w tej branży. Ja mam zamiar w końcu wyrwać z Unii jakieś pieniądze.

#1874 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 23 luty 2009 - 17:51

W sprawie PROW Ja jeszcze niekupilem maszyn z tego PROWu i mysle nad maszynami w przyszlym:D pewnie ze bede skladal kolejny wniosek bo kto ci da polowe kasy zwrotu wzamian za spelnienie jakichs banalnych wymogow:D
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#1875 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 23 luty 2009 - 18:00

W sprawie PROW Ja też mam w planach wniosek ale ten nowy nabór odpuszczę sobie poczekam na następny (może będzie )
A czy ktoś wie czy składając wniosek na budowę wiaty trzeba pozwolenie na budowę bo słyszałem że nie i procedura jest taka sama jak z maszynami ???? Piszcie co wiecie <_<
:)

#1876 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 23 luty 2009 - 18:09

W sprawie PROW

takie małe pytanie a propos przyszłego naboru na "PROW'!!!
jestem ciekaw czy będziecie brać udział w nowym programie?
zważywszy na obecną sytuacje w rolnictwie, spotykam sie z opinią ,że przyszły nabór nie będzie tak oblegany jak obecny!

Ludzie dają szansę to trzeba skorzystać ;] Już drugi raz ;p

@kobra89

ale to przecież trzeba czekać jakiś tam okres żeby skorzystać z następnego.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#1877 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 23 luty 2009 - 18:19

W sprawie PROW Jeśli chodzi ci o karencję to obowiązuje ona program SPO a nie PROW to znaczy że biorący udział z PROW mogą składać wniosek co roku jeśli nie wykorzystali pełnej sumy 300 tyś zł zwrotu
:)

#1878 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 23 luty 2009 - 18:36

W sprawie PROW

I bez problemu zgodzili się na taką zmianę? Jeśli tak, to napisz jaka jest procedura wyceny używanej maszyny. Jeżeli był rzeczoznawca, to skąd (ktoś wskazuje), w którym momencie (przed zakupem, czy po), jak wycenia (zawyża, zaniża) itp.?

rzeczoznawce bierzesz aby mial uprawnienia do orzekania o maszynach rolniczych akceptowane przez arimr.nam osoba polecila co wnisek wypelniala. (jak jest)jak masz maszyne kupiona,przyjezdza,robi foty.)spisuje nry silnika jak jest) i ramy i sporzadza opis i uzasadnienie ceny.cene faktyczna wstawia jaka jest wartosc maszyny na rynku.0 problemow.dzwon do osoby co twoj wniosek rozpatrywala i ona Ci wytlumaczy co i jak i gdzie i kiedy.

#1879 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 23 luty 2009 - 22:30

W sprawie PROW Mój wniosek od strony formalenj jest załatwiony a jutro na 13 mam juz zapowiedzianą kontrol :)
Miał juz ktos taka? nie wiecie co sprawdzali?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1880 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 23 luty 2009 - 22:32

W sprawie PROW Nie wiemy, ale się dowiemy :) , tak na poważnie jutro napisz jak było, czy byli bardzo szczegółowi, czy tylko po łebkach polecieli.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89