cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sydney    32

masz racje, że dealer na tym zarobi, ale wydaje mi się, że jak z 50tyś zostanie mi 20 to i tak (jak dla mnie) jest to dużo kasy. Ja też myślę o wzięciu za ta kasę dodatkowej maszyny. A możecie mi wytłumaczyć jak to jest z tymi dwoma etapami bo słyszałem, że to wychodzi trochę lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

instrukcja wypełniania wniosku (punkt 20)

str 18 z 54 ciąg dalszy

str 19 z 54

Po prostu możesz na siebie wziąć mniejszy kredyt dostajesz dofinansowanie na I etap i między innymi z tej kasy realizujesz II etap. Sydney pochwal się jak u ciebie wygląda to z pgr-em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Pochwalę sie ale jutro wieczorem, jadę do gościa co mi robi wniosek i jutro zobaczę co i jak. Jak bedę wiedział to na pewno wam powiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

No ja planuje wykorzystac na maksa 300tys :) plac to koło 65tys brutto, a maszyny 450netto z czego wezme kredyt na vat i to co ma mi oddac agencja jakies 400tys kredytu a to samej prowizji daje niezła sumke i odsetki co miesiac tez spore. Wiec trzeba to robic jak najszybciej sie da :)

 

a co do etapowego rozwiazania to nie do konca jest tak taniej może tylko odczucie jest że mnijuszy kredyt, ale żeby zrobic 2 etap musisz znowu wziasc drugi kredyt, chyba że 2 etap jest mnij kosztowny i wystarczy tego co zwróci agenacja. Problem jest w tym że jak pierzesz kredyt pomostowy to bank żada przelania praw do tego co zwraca agencja i nie mozesz tej kasy wykorzystac na kolejny etap!!! A jesli nawet masz powiedzmy wziety na dłuższy czas ten kredyt to wtedy cały czas bulisz odsetki i w sumie to nie wiem czy to takie dobre rozwiazanie :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ktoś tam pisał wyżej że jak np.we wniosku napiszesz że zamierzasz kupić fenda to już masz go kupić i niemożesz np kupić zetora ito tańszego?Może ktoś rozsądnie odpowiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

dlatego nie trzeba wpisywac w R-F marki i modelu tylko ciagnik 4x4 o mocy takiej i takiej :) Pózniej kupujesz sobie co chcesz :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

tylko że razem z wnioskiem składasz oferty na sprzęt więc musisz mieć jakąś markę ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotn    0

Wiecie jak można dodać wiersze w zestawieniu RF - zadania mi się nie mieszczą :) We wcześniejszym wniosku można to było robić bez problemu, teraz arkusz jest chroniony i pojawia się monit o hasło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemas    0

Ja szkic robie w Paincie Bez fajerwerków z wymiarami zewnętrznymi budynków i wymiarami stanowisk dla zwierząt i oznaczeniem nazw budynków tak samo jak w planie inwestycji. Nie mieli co do tego obiekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja nie moge zmiescic dizalek na ich stronie;d


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemas    0
Wiecie jak można dodać wiersze w zestawieniu RF - zadania mi się nie mieszczą :) We wcześniejszym wniosku można to było robić bez problemu, teraz arkusz jest chroniony i pojawia się monit o hasło :)

 

Ja zrobiłem sobie zestawienie w excelu od nowa bo też miałem ten problem. Ta sama kolorystyka itd. nie ma problemu z żadnymi hasłami, kwestia liku minut na zrobienie tableki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

na te problemy z arkuszami znalazłem inny sposób :) Odpowiedni programik :) i mam wszytkie hasła do arkuszy :) No z dziłkami miałem to samo, opis inwestycji tez było porabane, R-F jescze nie robiłem :)

 

 

A co do R-F i oferty to włąnie oferta jest po to żeby nie brac cen z ksiezyca a to czy kupisz case czy fendta tej samej mocy to ich nie obchodzi abys wyrobił sie w cenie jaka wpisałes :) Dealer kazał mi nie wpisywac mark maszynyi tylko moc, szerokosc robocza itd. mówił że oni tak robili i przechodziło. Dzieki temu jest pole do zmian.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotn    0

Wiem, że są "odpowiednie programy" ale musisz złożyć wniosek w wersji elektronicznej i tu pojawia się problem tych pedantów z ARiMR, którzy mogą powiedzieć: "wniosek został odrzucony gdyż został złożony na błędnym formularzu".

Myślałem też o podmiance zestawienia RF ze starego naboru, co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@Pronar,czytałem twój post że nie miałeś kontroli(jeszcze),ja informację o kontrolach otrzymałem od osób kontrolujących mój wniosek i tą wiadomość przekazałem dalej

@Matys, mi radio zamontował dealer i na umowie z nim w wyposażeniu wpisane było radio (a na ofercie nie było napisane)i oto się czepiali,a jak sam zamontowałeś to nie masz się czego bać


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

forma elektroniczna dotyczy tylko planu rozwoju i szczególnie dla tych któzy robia GVA jesli nie to nie musisz dawac wersji elkektonicznej. kolejna sprawa to po modyfikacji zakłądasz ochrone i dalej bedzie chronione


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    178

@ferdek1 no to niestety ci twoi sprawdzający nie znają sie w ogóle na przepisach, bo od dni złożenia wniosku o płatność mają 5 lat, np: złożyłem wniosek 01.02.2009 to oni do 01.02.2014 mogą sprawdzić maszyny itp, a jak minie ten okres 5 lat to nic już nie mogą zrobić. Dlatego nie ma co kombinować, bo jak przyjadą po 4 latach i się spytają gdzie jest ta i ta maszyna to powiesz że nie dowieźli po 5 latach?? I przez to mogą być problemy...


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

chcialbym sie dowiedziec jaki jest czas po podpisaniu umowy z agencja jesli wszystko przejdzie co we wniosku na zakup sprzetu czy mozna sprzet kupic po roku lub np 2 latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    178

Termin realizacji podaje się w wniosku. Ale można odłożyć wniosek o rok i więcej ale przed podpisaniem z nimi umowy.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

czyli moge zlozyc wniosek i w nim zaznaczyc ze sprzet kupie do np 3 lat po podpisaniu umowy? poniewaz wiadomo jak to dlugo trwa i niewiem jak z kasa bedzie za pare lat najpierw bym zlozyl wniosek a pozniej zbieral kase na sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Rozkladasz na kilka etapow i tam masz zaznaczony termin zakonczenia etapu i juz.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@lambogrand

 

Termin realizacji nie może być dłuższy niż 24 miesiące od podpisania umowy w przypadku jednego etapu i 36 miesięcy w przypadku dwóch etapów (ale pierwszy etapach i tak musi być najpóźniej po dwóch latach). Jedyny wyjątek to leasing, ale chyba nie bierzesz go po uwagę. Więc takie składanie wniosku na zapas jest trochę bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

gdzie szukać informacji w jaki sposób mierzyć budynki i co jest w ogóle budynkiem???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

zmierzone mają być wszystkie budynki, wiaty mające cokolwiek wspólnego z produkcja w gospodarstwie, podajemy wymiary zewnętrzne (długość, szerokość, wysokość) oraz wewnętrzne. W budynkach takich jak obory zmierzone musi być wszystko i to dokładnie: okna, drzwi, korytarze, wywietrzniki, itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

:) dnia mi nie starczy :)

 

czyli betonowe silosy na kiszonkę i ogólniki też...???

 

a są gdzieś te informacje dokładnie w necie opisane???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj