Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#1841 Share kubu365

kubu365

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 20 luty 2009 - 17:12

W sprawie PROW dzisiaj rodzice pojechali podpisywać umowe i tylko czekac do 22 marca na nowego case jx80 z turem :)))))))
Wielki fan case jx/new holland td

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 15:50
  •  

#1842 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 20 luty 2009 - 18:55

W sprawie PROW Ja miałem wpisany taki sam zestaw JX80 + TUR ale zmieniłem na Zetora Proxima Plus . Bo myslałem , że Case mocno zdrożeje przez kurs złotego a tu wychodzi na to , że Zetor podniósł ceny a Case nie.

#1843 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 20 luty 2009 - 19:31

W sprawie PROW Jeżeli jeszcze nic nie kupiłeś, to chyba możesz zrobić aneks do umowy i wrócić do case'a.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 26 luty 2009 - 19:05.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1844 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 20 luty 2009 - 19:36

W sprawie PROW Jaki aneks w umowie ma sie zgadzac tylko moc i inne paramtry a jaki kolor i jaka marka to ich nie obchodzi, a i cena ma nieuledz zmianie.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#1845 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 20 luty 2009 - 21:47

W sprawie PROW kobra cos bajki gadasz odnośnie ceny. Cena może ulec zmianie ale nie wiecej jak 10% bodajze ale dokładnie to już nie pamiętam. U mnie na prase poszła cena do góry i zadnego problemu nie było zarówno w odr jak i w agencji przy składaniu wniosku.

#1846 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 20 luty 2009 - 21:52

W sprawie PROW Chyba nie zabraniają kupić maszyny drożej ale zwrot dadzą tylko z kwoty wpisanej we wniosku. Różnice jak ci coś zdrożało w 100% dopłacasz sam.

#1847 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 luty 2009 - 23:27

W sprawie PROW

kobra cos bajki gadasz odnośnie ceny. Cena może ulec zmianie ale nie wiecej jak 10% bodajze ale dokładnie to już nie pamiętam. U mnie na prase poszła cena do góry i zadnego problemu nie było zarówno w odr jak i w agencji przy składaniu wniosku.

cena to może wzrosnąć tyle ile tylko chcesz, ale zwrot dostaniesz tylko taki jak we wniosku, jeśli przekroczy 10%, to wyjaśnienie napiszesz i tyle wystarczy. Zakupiona maszyna musi mieć parametry takie jak we wniosku, a;lbo robimy aneks do umowy

#1848 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 21 luty 2009 - 00:20

W sprawie PROW

Kurcze! Dzwoniłem do Agencji, ponieważ przedwczoraj minęły 4 miesiące od przesłania poprawek. Zgodnie z rozporządzeniem składanie poprawek może wydłużyć rozpatrzenie wniesku, ale max 4 mies. Pan który zajmuje się moim wnioskiem ze stoickim spokojem powiedział, że ma jeszcze kilka wniosków przesłanych w podobnym okresie i że jeszcze jakieś 2 tyg. mu się zejdzie. Oby! Powiedzcie, czy któś z Was, też ma już przetrzymywane poprawki ponad 4 mies. i co w tym wypadku robić. Powołać się na rozporządzenie, czy czekać, aż PAN się spokojnie OBROBI!!?

... swoją drogo, deklarowali, że wyrobią się w 4 mies. od naboru, a tu po poprawkach (gdzie w zasadzie muszą sprawdzić tylko zmiany), a im jeszcze 4 miechy mało. I jak tu coś można zaplanować.... Jak im coś nie idzie, to walną rozporządzenie, którego zresztą nie przestrzegają, i tak się kręci. Delikatnie mówiac SKANDAL.

Widzę , żę mamy ten sam problem!!!
Nam 4 mięsiące od przesłania poprawek mineło 8 lutego i cisza... ale narazie wujek nie dzwoni do Agencji nic tylko trzeba cierpliwie czekać:)

Pozdrawiam wszystkich czekających...hehe:)
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#1849 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 21 luty 2009 - 08:42

W sprawie PROW

cena to może wzrosnąć tyle ile tylko chcesz, ale zwrot dostaniesz tylko taki jak we wniosku, jeśli przekroczy 10%, to wyjaśnienie napiszesz i tyle wystarczy. Zakupiona maszyna musi mieć parametry takie jak we wniosku, a;lbo robimy aneks do umowy

dokładnie kwota jaka mam dostac na zwrot nie ulega zmianie mimo że cena prasy wzrosła więc róznice płaci rolnik z własnej kieszeni

#1850 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 21 luty 2009 - 08:54

W sprawie PROW my mielismy brac 952.3 w umowie napisane jest ciagnik o mocy od 80 - 100KM. Z belarusem nic nie wiadomo bo pronar nie zna cennikow więc wzielismy NH TD5050 (stoi juz na podwórku) oczywiscie o 20 tysi drozej. Aneksów nie trzeba bylo pisac. nadwyzke płacimy z własnej kieszeni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1851 Share tomasz5353

tomasz5353

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 luty 2009 - 09:58

W sprawie PROW czy możecie napisać czego dotyczy kontrola po podpisaniu umowy z modernizacji gospodarstw, co konkretnie sprawdzają

#1852 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 21 luty 2009 - 11:09

W sprawie PROW A ktoś z was pisał już podanie o aneks i jak szybko rozpatrują ??

#1853 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 21 luty 2009 - 13:09

W sprawie PROW tydzien czasu gdzies dostajesz odpowiedz czy zgadzaja sie i w ciagu 2 tygodn max ustalaja termin i dostajesz wezwanie na podpisanie aneksu

#1854 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 21 luty 2009 - 13:51

W sprawie PROW

Chyba nie zabraniają kupić maszyny drożej ale zwrot dadzą tylko z kwoty wpisanej we wniosku. Różnice jak ci coś zdrożało w 100% dopłacasz sam.

W takim razie, kiedy muszę sam dopłacić różnicę, gdy zostanie przekroczona kwota danej maszyny, czy całej inwestycji, np.
We wniosku zadeklarowałem zakup 2 maszyn za:
1. 100 000 PLN
2. 50 000 PLN

100000+50000=150000

... a zapłaciłem za moje maszyny (zachowując deklarowane parametry) odpowiednio:
1.90 000 PLN
2. 60 000 PLN

90000+60000=150000

Co w takiej sytuacji? Będę musiał dopłacić 10000 do drugiej maszyny, czy ważne, że kwota inwestycji nie zwiększyła się i dostanę zwrot od 150000?

#1855 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, rolnictwo

Napisany 21 luty 2009 - 14:15

W sprawie PROW dostaniesz zwrot taki jaki masz cenę na fakturze prawdopodobnie, z własnej kieszeni dopłacisz wtedy gdy przekroczy 150000

#1856 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 22 luty 2009 - 10:52

W sprawie PROW @adam77, nie jestem pewien czy będzie to przyjęte, ponieważ ta jedna maszyna jest tańsza i jest ok, ale druga jest droższa niż zapisane jest we wniosku. My na opryskiwaczu zaoszczędziliśmy ok 20 tys i trochę na ciągniku, wzięliśmy zmiany zrobiliśmy we wniosku i dodatkowo mamy zapisany ładowacz czołowy. jedyną kwestią była zmiana tej tabeli z cenami, ale dofinansowanie będzie do tej kwoty zadeklarowanej pierwszy raz we wniosku, czyli pierw się dokładnie dowiedz w agencji jak to jest i dopiero po zmianach wprowadzonych we wniosek zakupuj maszyny, chyba że bierzesz maszyny od jednego dealera to może zakombinujecie żeby ta tańsza była droższa i odwrotnie <_< .
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#1857 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 22 luty 2009 - 21:09

W sprawie PROW Pochwalę się także w sobotę podpisałem umowę, teraz czekam na dopłaty i na spadek euro, bo ciągnik będzie mnie sporo kosztował jak się nic nie zmieni a zaliczka już wpłacona.

#1858 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 22 luty 2009 - 21:31

W sprawie PROW adam77- jeżeli bierzesz maszyny u jednego dilera to niema kłopotu wystarczy tak jak napisał kamieniak89 przy wystawianiu faktury sprzedawca wpisał taką sumę aby się mieściła w ofercie a nadwyżkę dopisali do tej drugiej <_< u nas w okolicy większość miała taki sam problem i właśnie tak go rozwiązywali Z agencją to bym się nie bawił w zmiany bo wtedy odkładają wniosek na 4 miesiące :lol:
:)

#1859 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 23 luty 2009 - 09:49

W sprawie PROW

tydzien czasu gdzies dostajesz odpowiedz czy zgadzaja sie i w ciagu 2 tygodn max ustalaja termin i dostajesz wezwanie na podpisanie aneksu

OPtimusprime a powiedz mi pisałeś podanie czy jakies inne pismo i jak uzasadniałeś bo chodzi mi oto że chcę zrezygnować z pługa i agregatu bo podrożał ciągnik i tur przez euro i chce się wyrobić w kasie z wniosku(nie chce dopłacać z własnej kasy ), a o pług i agregat starać się w następnym naborze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1860 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 23 luty 2009 - 10:26

W sprawie PROW a po co rezygnować jak ci przyznali te maszyny zmień sobie tylko termin realizacji na późniejszy np 2011rok i nie będziesz musial skldać nowego wniosku
sprzedam kombajn fortschritt E 517