cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ferdek1    8

Dodi, kasy nie wyciągniesz bo do wniosku o zwrot wpisujesz kwoty z faktur,a nie kwoty z ofert więc nie licz na jakieś granty, ten numer na pewno ci nie wypali,chyba że dogadasz się z dilerem aby ci wystawił wyższą fakturę a różnice ci odda ,niestety nie wiem czy znajdziesz takiego jelenia.Życzę powodzenia,każdy kombinuje może komuś się uda.Przed wypłatą kasy kontrola na miejscu musi być przeprowadzona.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Ale zawsze można zrobić tak: kupujesz sprzęt za np 150000 tyś, dealer wystawia fakturę na 200000 tyś, Ty płacisz mu podatek od tych 50 tyś a reszta twoja, oczywiście można tak zrobić czysto teoretycznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dokladnie tez planuje w tyn nowym naborze pobawic sie z agencja, a zeby zwrot wyniosl mi 75% i Vat jeszcze do zwrotu, top bedzie KULLLLL jak mi wypali ale wszystko zmierza ku dobremu;D


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dogadalem sie ze sprzedawcami ze wystawiaj mi znacznie wyzsze ceny na faktorach i ja ze swojej kieszeni oplacam ten VAT co bedzie wlasnia ta cena zawyzona, a oni reszte kasiory przesylaja mi na konto. Prosto, latwo i utrzciwie. Robie tak jak agencja postapiula ze mna w 2007 r.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

to znaczy masz więcej o te 60 % zwrotu z agencji z tej zawyżonej sumy minus ten vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

kobra,no i pewnie będziesz musiał oddać jeszcze 18%podatku jaki diler musi opłacić z zawyżonej faktury


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Mozliwe jeszcze nie liczylem ale wezme jutro i policze ile mi wyjdzie, narazie koncze wypelnianie wniosku.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

tylko czy diler dotrzyma słowa


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

a to już inna sprawa, z reguły jest tak, że łatwiej się dogadać z dealerem, który funkcjonuje jako przedsiębiorstwo prywatne a nie jako spółka, tam jest to już trochę bardziej skomplikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

kobra ,tylko tę kasę to bierz w gotówce bo przez konto to lepiej nie ryzykować


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kasa pojedzie na konto matki ;D albo tak jak mowicie bede brał gotowke, ale wiem naprzyklad ze z plugami juz teraz dostane pare czesci za free wlasnie w tej roznicy. Nie wiem moze bede bral lemiesze.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Tak was czytam i jestem przerażony.

Faktury to skarbówka - kontrole - nikt nie wystawi faktury z inną kwotą a inna do zapłaty.

Sprzęty oplaca się chyba przelewem i najlepiej mieć w ręku fakturę zakupu + dowód przelewu do kontroli (armir mówi że jedno styknie w swoich instrukcjach ale do skarbówki to nie przejdzie chyba). U nas każdy zakup u vatowca na kwotę powyżej 10 tys to kontrola z US z tego co mówił mi znajomy.

Tak was czytam i się zastanawiam co wy kombinujecie.

Przecież arimr ma 5 lat od wypłacenia ostatniej kasy na kontrole - niby przyjeżdzają po wniosku o płatność sprawdzić sprzęt ale w dokumentacji jest z tego co mi mignęło przed oczkami że mogą zrobić kontrolę później i np jak ktoś robi sobie dwa etapy to mogą wpaść w 4-5 roku po pierwszym etapie sprawdzić drugi etap ale wtedy sprawdzą też czy masz maszyny z pierwszego etapu bo nie upłynęło 5 lat od ich zakupu.

 

Taka mała uwaga/rada dla tych co wnioski robią im inne ludziki - przeczytajcie sami chociaż instrukcje wypełniania wniosków. Tam jest naprawdę sporo odpowiedzi i zobaczycie że ani to nie jest takie łatwe ani da sie arimr naciągnąć na jakąś extra kasę. Wg mnie to i trzeba zawsze grosza dołożyć bo przy zakupach ceny wyjdą troche inne ze względu na kurs euro.

 

Ale co ja wiem, młody jestem :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Jeżeli chodzi o sprzęt to masz rację, tu nie można kombinować, ma być taki jak we wniosku, a co do faktur to większość firm tak robi, tylko głośno nikt o tym nie mówi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
Zeby mi pieniędzy dali. Nie rozumiesz chce od nich więcej kasy wyciągnąć. Mi zwrócą za farme2 i tura ful opcja a ja sobie kupie classica i tura standard. Więcej kasy dla mnie.

 

Co będzie to będzie. Jeszcze muszę wniosek złożyć 21

rozumiem o co chodzi ale czy ty rozumiesz ze jak złozysza na farme to bedziesz musiał ja kupic?? nie powiesz im że zmieniasz na clasica i go wezmiesz. tak było poprzednim razem ale teraz juz tak nie bedzie do tego zmierzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
Dodi, kasy nie wyciągniesz bo do wniosku o zwrot wpisujesz kwoty z faktur,a nie kwoty z ofert więc nie licz na jakieś granty, ten numer na pewno ci nie wypali,chyba że dogadasz się z dilerem aby ci wystawił wyższą fakturę a różnice ci odda ,niestety nie wiem czy znajdziesz takiego jelenia.Życzę powodzenia,każdy kombinuje może komuś się uda.Przed wypłatą kasy kontrola na miejscu musi być przeprowadzona.

No i tu się mylisz kolego, ja przed wypłatą nie miałem żadnej kontroli :) Ale mogą przyjechać w ciągu 5 lat


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

to czy jada czy nie zalezy chyba od oddziału i kwoty ktora sie bralo. u nas kobieta powiedziala ze kwota jest stosunkowo niewielka wiec papiery ida na warszawe i tam wylosuja kilka gospodarstw do kontroli reszta dostanie z góry pieniazki.tak ma byc w naszym przypadku (słowa urzedników z ARIMR w Olsztynie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matys116    11

z tym radiem to śmiechu warte po prostu!!! a ja ciagnik mam jakieś trzy miechy umowy jeszcze nie podisałem radio sam założyłem to co moga sie doczepic do tego?

 

 

z tymi fakturami to oczywiście ze jest tak jak kolega Nikita pisze ,kto wystawi zawyżone faktury!!

 

Naprawde jak sie czyta niektóre posty to aż mózg sie lasuje to nie jest wszystko takie proste jak co niektórym sie wydaje bo oni czepiają sie naprawde szczegółów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

matys116 jak chcesz to mogę dać Ci adresy dealerów john deera i case co taką fakturę ci wystawią innych jeszcze nie pytałem, a jak mózg ci się lasuje to chyba musi boleć, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matys116    11

sydney dla twojej wiadomosci lasowanie mózgu jest bezbolesne :) ja tam sie dwóch dealerów o ta sprawe pytałem i nie było takiej opcji. a tak sie zapytam składałeś wniosek juz wcześniej czy dopiero będziesz składał? No dobra załóżmy ze sa tacy dealerzy i wystawia taka fakturę ale agencja to tez nie jelenie ze moga nie sprawdzić stanu faktycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

wniosku nie składałem, ale brałem kredyt na mlodego rolnika i tak właśnie zrobiłem :) , druga rzecz to to, że ja wiedziałem iż można tak zrobić, ale nie wiedziałem jak o to zapytać dealera a to on sam w trakcie rozmowy mi to zaproponował, drugiego zapytałem o to juz sam prosto z mostu i tylko się uśmiechnął, powiedział, że tak robią, ale sami nie wychodzą z taką propozycją bo nie wiedzą jak klient zareaguje. Trzecia sprawa to kumpel miesiąc temu brał ciągnik z ostatniego prow i tak zrobił. I czwarta rzecz to wszystko trzeba robić z głową, wiadomo, że jak zawyżysz cenę na jednym ciągniku czy prasie o jakieś 30% to może ktoś się czepiać, ale ja np mam brać sprzęt za ok 420000 tyś po negocjacjach, dealer wpisuje mi 50 tyś więcej i na 5 maszynach wychodzi ok 10 tyś różnicy, a tyle to różnią się ceny miedzy punktami dealerskimi, a poza tym to jeśli masz na ofercie cenę taką i taką i agencja to weryfikuje, podpisujesz umowę to co ich interesuje ile % udało ci się utargować od dealera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Czy w celach operacji wybieraliście wybieracie wzrost wartości dodanej brutto czy raczej sobie dawaliście z tym spokój i wybieraliście np. poprawę bhp.

Czy robią tak odr-y , firmy doradcze jeśli z ich usług korzystacie (ze nie wybierają wzrostu wartości dodatniej brutto).

No a jeśli sami to wypełniacie wnioski to staracie się zęby to się na 100% zgadzało tzn w tabelach do 5.2 czy tak z głowy żeby mniej więcej było.

Pytam się bo ojciec stwierdził ze to koniecznie musi być udowodniona ta zakichana nadwyżka a przez pól dnia z pierwszych 6 stron zrobiliśmy zaledwie 4 a tak to reszta albo już zrobiona albo wiemy już o co chodzi (bez pgr) a tak to szkoda czasu i tego co już zrobiliśmy.

Dodam ze mamy zamiar jedynie kupować maszyny.

 

Ojciec się jeszcze zastanawiał nad taka opcja żeby zrobić płytę gnojową i się podpiąć pod poprawę sytuacji w zakresie ochrony środowiska no ale boję się ze to nie najlepszy pomysł (kosztorys, szkic rozmieszczenia budynków no i być może jakieś pozwolenia)

 

Co byście radzili zrobić tylko złożyć wniosek na maszyny i w tabeli 1.1 pgr zaznaczyć

poprawę sytuacji w zakresie warunków higieny i bezpieczeństwa produkcji

 

czy też to z płytą gnojową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jakos nie wyobrażam sobie żebny dealer na tym nie zarobił :) tzn niby wpisze ci 50tys wiecej ale zauważ to że on musi 40% oddac jako podatek bo to bedzie jesgo dodatkowy zysk !!!!!!!!!! wiec dla ciebie jak zostanie 15-20 tys to bedzie dobrze. Kolejna sprawa jak bierzesz pomostówke to musisz wziasc wiekszy kredyt ( wieksza prowizja i wieksze odsetki). JA bede tez kombinował tylko ja nie chce wyrwac kasy ale dodatkowa maszyne poza faktura do agencji ( rozrzutnik któego raczej bym nie przepchnał bo nie mam zwierzat) Ale w takiej sytuacji tooni inaczej do tego podchodza i moga tak zrobic choc nie mówia otwarcie że nie ma problemów bo mówił że ich tez szczególowo kontroluje US.

 

 

Ja robie tylko BHP bo liczyc nadwyżke to masakra sad.gif ODR tez tak robia jesli nie ma takiej koniecznosci. Ja dzwoniłem do ARIMR to powiedzili że zakup maszyn jak najbardziej podchodzi po BHP. JA robie jeszcze plac manewrowy wiec dodatkowo mam kosztorys i zgłoszenie do strostwa + decyzja że nie maja nic przeciwko smile.gif Z płyta jest to samo tylko kosztorys i zgłoszenie.

 

 

ja mam jeden dymetam czy robic to w jednym etapie czy plac jako drugi etap żeby przypadkiem nie zablokowac sobie rozliczenia z maszyn bo to bedzie drogo kosztowało same odsetki to kilka tys co miesac :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

dzięki biały2005 za odp ja dzwoniłem dzisiaj do agencji i pewna pani w dość uprzejmy :) ale uporczywy sposób nie chciała mi na to pyt odpowiedzieć bo stwierdziła ze oni nie udzielają informacji odnośnie wypełniania wniosku na pociechę dostałem numer telefonu do oddziału wojewódzkiego gdzie ponoć mają mi dać odp na moją pytanie .

Jak kto ma jakieś doświadczenia z tym to proszę o wypowiedz bo gdzie na początku weekendu jak co przyprowadzę ojca żeby sobie poczytał.

Tak to w końcu mam tylko 2 str. do wypełnienia gdzie będzie dość ciężko no ale reszta to tylko ciut przeprawiać, oferty i można długopisem wypełnić.

 

Biały najlepiej rób w 2 etapach my planujemy raczej za mała kase brać sprzęt ale zęby ograniczyć kredyt do minimum to mamy w wniosku 2 etapy i to bez większych zastanowień uznaliśmy za najlepsze rozwiązanie. Plac jak co sobie poczeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj