cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    580

ale p[rzeciez w ofercie nie ma takich szczegółow to jakim cudem sie czepiaja :) ??? JA na ofercie mam napisane ciagnik case maxxum 115 rok pr 2009,117KM, 4x4, rewers i tyle :) Mysle że dealer wie co pisac :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

W opisie do maszyn możesz dodać ,że są doopasowane i będą współpracować z nowym ciagnikiem zwiększając wydajność pracy czy cos takiego ( przynajmniej ja pisalem potem takie oswiadczenie bo nie chcieli mi przyznac nowego rozrzutnika i kosiarki) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@biały2005, ja na ofercie miałem wypisane całe wyposażenie,żeby później nie było nie domówień przy odbieraniu sprzętu że miało być a nie ma.W końcu trzeba wiedzieć za co się płaci ,a w piękną gadkę sprzedawcy to nie wierzę,czarować to można dziewczyny a w interesach najważniejsze jest to co na papierze.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

A skad miałes pewnoisc ze za rok jak bedziesz kupował nie zdrożeja i wtedy bedzie lipa. Dlatego w ofertach robi sie ceny wyższe o 10-15% a cena zakupu to juz inna sprawa. Negocjujesz po podpisaniu umowy i przed zaliczka i liczy sie to co na fakturze a nie we wniosku. Aby nie miec cen wyższych bo z włąsnej kieszeni dokłądasz. Ja teraz nie negocjowałem tylko wziołem oferte do wniosku.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja tam pobralem sobie odpowiednie oferty na najdrozsze sprzety a i tak ich nie bede bral:D


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Pewność miałem z podpisanej umowy.Cenę negocjuje się przed podpisaniem umowy i wpłaceniem zaliczki.Branie samej oferty jeszcze nikogo do niczego nie zobowiązuje i wpisując cenę z oferty nie masz pewności żadnej co do ceny końcowej, natomiast spisanie umowy określa co i za ile nabędziesz (oczywiście wszystko zależy od tego na co zgodzi się diler podpisując umowę)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

To chyba tylko korbanek stosuje taka polityke ze gwarantuje ci cene sprzetu kupowanego za rok :) Umowe z dealerem to ja bede podpisywał jak bede miał umowe z agencja podpisana. a wtedy moze w teraznijszej sytuacji euro byc po 3,50 i juz jes całkiem inna sytuacja a jakbym teraz podpisał i policzył maszyny po 4,5 to za rok tez musiłbym sie wywiazac z umowy i becelowac po wyższym kursie :) Kolejna sprawa kupie u tego dealera który da mi najlepsza oferte na zakup a nie wiem czy kupie u tego od którego brałem oferte do wniosku :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

@bialy2005

Powiem Ci że się mylisz z tymi Korbankami. My u nich zamówiliśmy Claasa Axosa po kursie 3.30 w tamte wakacje, przedpłaty zrobione wszystko ładnie pięknie. Tyle że on był do odebrania dopiero na styczeń, i co się okazało? euro stoi po 4.6 i Korbanki wywiązują się z umowy.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

No w twojeje sytuacjoi to było dobre posuniecie ale mi chopdziło o odwrotna sytuacje. W twoim przypadku to włąsnie był plus takiej umowy, ale przy teraznijszym kursie i tendencjach to na 100% pod koniec roku bedzie koło 4zł albo i niżej a to by oznaczało konkretne plecy przy zawarciu umowy z gwarantowana cena teraz :) Teraz sprzet przeliczany z EURo to drożyżna nie do pomyslenia w porónniu z tym co było kilka miechów temu :) Przykałd na prasie KRONE 1250 MC kosztowąła 100tys brutto a case 80 wiuiec długo bym nie myslał a teraz case 80 a krone 140 wiec jest juz nad czym myslec :)

 

 

Mam mała prosbe do kogos kto juz robił kiedys ten szkic budynków z wymiarowaniem. JAk ma to wygladac ?? może mi ktos podesłac foto lub skan żebym miał sie na czym wzorowac. Bo w 2007 złożyłem zwymiarowana mapke z geodezji to cos im nie pasowało a ze nie poprawiłem tamtego wniosku tylko go całkiem odpusciłęm to nie wiem co było zle i jak ma to fachowo wygladac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik96    3

Jestem jeszcze mało doświadczony w tych sprawach ale pozwolę sobie zadać takie pytanie:

Co ile lat można składać wniosek na PROW?

Na ile pieniędzy maksymalnie można sobie pozwolić?

I czy trzeba oddawać z tego jakieś pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To tak drogi kolego.

- Możesz składac wniosek co rok az wyczeripesz pule pieniedzy,

-Maxymalnie mozesz wykorzystac 300 tysiecy zwrotu z UNI,

-Pieniadze to sa takie ze za wniosek jak bedzie ci ktos robil, a i jezeli sie nie wywiazesz z wymagan to zwrasz cala pomoc chyba tyle, jak ktos wie lepiej niech dopisze;D


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

Możesz dostac zwrot poniesionych kosztów kwalifikowanych ( netto ) 40, 50 albo 60% w jednym przypadku 75%.

 

Najpierw kupujeszs budujesz pózniej zwracaja ci w/w procenty z kwot netto.

 

NAjlepiej wejdz sobie na srtone www.arimr.gov.pl i czytak czytaj i czytaj :) jest tego bardzo dużo :)

 

 

podpowie mi ktos jak zrobic ten rysynek budynków ???


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
Ja tam pobralem sobie odpowiednie oferty na najdrozsze sprzety a i tak ich nie bede bral:D

jak rozumiec to że nie nie bedziesz ich brac?? przeciez składasz oferty na sprzęt który bierzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

@marti565 to dam ci przykład. Jak ja mam na wniosku napisaną SIPME Farme2 Za 60tyś Ale wezmę standard Classic za 40tyś. Na tura też mam napisane ful opcja (dżojstik, paleciak, do sypkich, krokodyl, chwytak, samopoziomujący, przedłużka) a biorę tylko z krokodylem i chwytakiem do bel. Do siebie wezmę spokojnie 26tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@Dodi,czy tą ful opcję(na tura)masz wykazaną na ofercie jaką składałeś do agencji?


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Tak. Ale ten co pisał mi wniosek i jak będą z kontroli się pytali gdzie reszta to mówił żebym powiedział że jeszcze nie dowieźli i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@Dodi mi dali gratis radio i agencja się czepiała i musiałem dostarczać wyjaśnienia


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Jeżeli składany jest wniosek tylko na maszyny rolnicze pracyjące w polu np.pług szkic jest nie potrzebny.Wszystko jest ładnie opisane w instrukcji wypełniania wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514
dodi ale powiedz mi z jakiej racji zmienisz z farmy na clasica?? o to pytam

 

Zeby mi pieniędzy dali. Nie rozumiesz chce od nich więcej kasy wyciągnąć. Mi zwrócą za farme2 i tura ful opcja a ja sobie kupie classica i tura standard. Więcej kasy dla mnie.

 

Co będzie to będzie. Jeszcze muszę wniosek złożyć 21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    178
Tak. Ale ten co pisał mi wniosek i jak będą z kontroli się pytali gdzie reszta to mówił żebym powiedział że jeszcze nie dowieźli i

Śmieszny jesteś, kontrola może być po po 4 latach od złożenia wniosku o płatność, np przyjadą po 4 latach i spytają sie gdzie jest to i to, a ty co im powiesz?? Że nie dowieźli jeszcze?? :) Myśl racjonalnie i nie kombinuj bo jak kupisz i ci zwrócą kasę za ten sprzęt co go nie masz i się odwiedzą o tym to będziesz musiał z odsetkami zwrócić.

Podam ci mój przykład, kasę już mam a na kontroli jeszcze nie było, i co powiesz?? Zastanów się parę razy nad tym co robisz i chcesz zrobić


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Zobaczymy jak będzie. I kontrole do każdego gospodarstwa nie przyjeżdżają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w ofercie można przedstawić najdroższe maszyny np Fendt np 100KM z jakimiś podstawowymi parametrami jak rewers, klima udźwig podnośnika, ale zamiast tego ciągnika można kupić 100KM NH z klimą, rewersem i takim samym lub lepszym udźwigiem podnośnika. Wiadomo NH bedzie o jakieć 30 % tańszy , dzięki temu mamy zabezpieczenie na wypadek podwyżek i ewentualne opcje wyposażenia, tak samo można postąpić z każdym sprzętem... pługiem, prasą itd

Co do parametrów to MUSZĄ się zgadzać, marka nie ma żadnego znaczenia, ale parametry są podstawą przy kontroli

@ Dodi na ostatni PROW z tego co mówili mi kontrolujący przyjeżdżają zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

kolega chyba troche zle zrozumiał kolesia wypoełnijacego wniosek. takiego nr nie dasz rady zrobic bo kto niby wystawi ci faktury na taka sume i taen sprzet którego faktycznie nie kupisz :) ??? a z faktury sie rozliczasz wpisujac jeej dane we wniosku o płatnosc chyba że sie myle.

 

 

 

Co do szkicu to musze miec bo robie utwardzenie placu manewrowego przy okazji :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj