cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

kobra89    71

A jeszcze jedno RENTY STRUKTURALNE beda dopiero w 2013 ;D Cała agencja o tym gada. Narazie nie ma budrzetu na rentki wiec trzeba sie bujac bez nich:D


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Warunkiem otrzymania dotacji jest zachowanie celów operacji przez co najmniej 5 lat po jej otrzymaniu, więc raczej czarno to widze.

zobowiązania może przejąć następca, jest wyszczególnione w ustawie czy rozporządzeniu odnośnie PROW, specjalnie to wertowałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

no i po kontroli trwała 20 minut, teraz to pozostało czekać na kasę


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

To standardowo zapytam co sprawdzali ? I ile czasu od złożenia wniosku o płatność minęło do tej kontroli . Ja jeszcze przed kontrolą jestem. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
zobowiązania może przejąć następca, jest wyszczególnione w ustawie czy rozporządzeniu odnośnie PROW, specjalnie to wertowałem :P

może ale na określonych warunkach ostatnio coś czytałem na ten temat w poradniku rolniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duru90    0

Witam

 

Mam pytanie we wniosku mam napisane zakup ladowacza czolowego Stoll a z racji kursu euro chce kupic ladowacz czolowy Trac-lift. I czy musze zlozyc jakies pismo do agencji czy ladowacz to ladowacz i niewazne jakiej firmy? jestem juz po zlozeniu wniosku o platnosc. ( zadzownilem do agencji i oni powiedzieli ze nic nie musze im przedstawiac zandych dokumentow ale chcialem sie zapytac was bo moze mieliscie podobny problem a nieusmiecha mi sie oddawac 75 tys tylko dlatego ze to nie stoll...)

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemas    0

A jak masz w zestawieniu rzeczowo finansowym załączonym do umowy. pewnie masz wpisany ładowacz o maksymalnym udźwig lub coś w tym stylu, więc możesz kupić obojętnie jaki ładowacz byle miał parametry techniczne określone w zestawieniu rzeczowo-finansowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duru90    0

No ja wlasnie niemam zadnych parametrow podanych przy maszynach tylko same nazwy maszyn.( jakos odemnie tego niewymagali w ODR powiedzilei ze tylko ja niemusialem tych danych podawac). Czyli wychodzi na to ze moge kupic ladowacz jaki chce zeby wydac min 35 000zl i nie przekroczyc 50 000? a w zestawieniu niemam nic dolaczonego a we wniosku mam napisane Planowane inwestycje: zakup ladowacza czolowego Stoll F 10 HDPM.

 

Pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

ja juz sprowadzilem traktor i musialem dokupic plugi 4 bo mialem brac ladowac quika ale wziąłem polskiego 6 a w puli zostalo jeszcze 10000 tys i teraz bede skladal papiery na wzrot a generalnie to co sprawdzają jak bedzie kontrola??????? :P


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@Paweł156 17 luty złożony wniosek o płatność,16 marca dostałem pismo w sprawie wyjaśnienia dlaczego mam zamontowane radio(chociaż dostałem je gratis)25 marca wysłałem wyjaśnienie(wyjaśnienie napisał Korbanek)27 marca mój wniosek przekazano do komórki zajmującej się kontrolą w terenie(informacja od osoby rozpatrującej wniosek o płatność)6 marca telefon z ARIMR Poznań,że 8 marca mam kontrolę.kontrola trwała 20 minut spisali wszystkie nr.z maszyn i skontrolowali je z numerami na F/VAT,sprawdzili dow. osobisty ,dow. rejestracyjny i czy w gospodarstwie są maszyny brane na SPO (bo takie wpisałem we wniosku),tylko wizualnie bez sprawdzania numerów.Pomiaru budynków nie robili bo nie posiadam.Wypili kawę ,stwierdzili że kontrola przebiegła pozytywnie i odjechali.Teraz czekać kiedy centrala w Warszawie prześle kaske.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

no to miałes dobrze u mnie sprawdzili maszyny tabliczki znamionowe deklaracje zgodności inne maszyny podane we wniosku tablice informacyjna opryskiwacz atest na niego uprawnienia na wykonywanie oprysków zmierzyli dwa budynki chcieli tez zobaczyc czy bydło ma kolczyki ale odpuscili. No i to tyle. teraz czekac na kase. Protokół zostawili na następny raz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    178

Witam. Wniosek o płatność składałem w lutym i już pieniążki mam na kącie, nie miałem jeszcze kontroli. Woj Lubelskie (Elizówka) :P


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12
Witam

 

Mam pytanie we wniosku mam napisane zakup ladowacza czolowego Stoll a z racji kursu euro chce kupic ladowacz czolowy Trac-lift. I czy musze zlozyc jakies pismo do agencji czy ladowacz to ladowacz i niewazne jakiej firmy? jestem juz po zlozeniu wniosku o platnosc. ( zadzownilem do agencji i oni powiedzieli ze nic nie musze im przedstawiac zandych dokumentow ale chcialem sie zapytac was bo moze mieliscie podobny problem a nieusmiecha mi sie oddawac 75 tys tylko dlatego ze to nie stoll...)

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

 

To co jest we wniosku nie jest istotne. Liczy się to co podpisałeś w umowie, a w szczególnolności co jest w załączniku do umowy, którym jest zestawienie rzeczowo-finansowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Koledzy mam pytanie odnośnie umów dzierżawy z ANR.

Czy moge je podać do wniosku na PROW tylko problem polega na tym że są zawarte na okres krótszy niż 5 lat, ale uzyskałem zaświadczenie od ANR że zobowiązują sie przedłużyć mi te umowy na czas trwania programu. Jak do tego podejdzie ARIMR?? Uzna mi to czy raczej nie?? Robił to ktoś z was?? Jak dzwoniłem do ARIMR to jeden pracownik mówi że tak a następnym razem że już nie, i terza to już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matys116    11

ferdek 1 o co chodzi z tym radiem bo nie czaje ?? Czy znacie jakiś przypadek odrzucenia wniosku jak tak to z jakiego powodu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@marian892 - czytając instrukcję do wniosku zauważylem ze do liczenia SGM/ESU można podać dzierżawy krótkoterminowe DK i długo terminowe DD ale dalej już tylko te które są na dłużej niż 5 lat (chyba od chwili złożenia wniosku czy podpisania umowy - tego nie pamiętam).

Dałem to info kumplowi z ARiMR i czekam az się dopyta ale teraz idą święta więc nie wiem kiedy dostanę odpowiedź.

Sam jestem w takiej sytuacji gdzie mam 5 ha w dzierżawach przedłużanych corocznie (podaje to do dopłat) i jeszcze 4 ha które uprawiam ale dopłaty bierze ktoś inny. W ten sposób tracę sporo ha do wniosku ;(


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

Może ktoś z was podzielić sie swoim opisem celów przedsięwziecia. Który robi sie we wniosku. Ten opis inwestycji jest bardzo ważnym elementem wniosku. JA coś tam wyrzeźbiłem ale może ktoś ma inne pomysły jak umotywować zakup danej maszyny.

 

zakup:

-ciagnik

-pług obrotowy

-agregat u-s

-siewnik

-rozsiewacz

-opryskiwacz

-prasa zwijajaca

 

DODATKOWO utwardzenie placu manewrowego ( kostka brukowa)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a możesz podać swój opis?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

Pewnie że moge tylko żeby pózniej nie było tak że każdy skopiuje a od siebie nic nikt nie napisze :) Choc mysle ze moje wypoiciny nie sa idealne :)

 

To jest opis z planu rozwoju gosp.

 

"Gospodarstwo ukierunkowane jest na produkcje roślinną. W gospodarstwie brakuje podstawowych maszyn do prawidłowego jego funkcjonowania.Zakup planowanego ciągnika i maszyn poprawi ogólne warunki gospodarstwa rolnego poprzez poprawę sytuacji w zakresie higieny i bezpieczeństwa produkcji oraz w zakresie ochrony środowiska. Ciągnik chronił będzie rolnika przed zapyleniem, hałasem i drganiami. Opryskiwacz polowy i rozsiewacz wpłynie na poprawę jakości zbiorów. poprzez terminowe i równomierne zastosowanie środków ochrony roślin i nawożenie. Prasa zwijajaca pozwoli szybko, bezpiecznie i terminowo zebrac słome, siano, a co najważnijsze ta technologia zbioru pozwala ilość pracy recznej do minimum. Pług obrotowy pozwoli zaoszczedzic dużo czasu, który traci sie na uwrociach podczas orki pługiem zagonowym, kolejnym atutem tego pługa jest to,że działki zaorane pługiem obrotowym maja bardziej wyrównana powierzchnie (brak bruzd), co sprzyja pózniejszej uprawie. Poprzez zakup agregatu uprawowo-siewnego wyposażonego w sprzęg do siewniaka pozwoli za jednym przejazdem uprawic i zasiac zboże dzieki czemu zostanie zaoszczedzony czas i pieniadze. Zakup siewnika do zboża pozwoli precyzyjnie i terminowo obsiac posiadane grunty czego skutkiem beda lepsze plony. Utwardzenie placu manewrowego pozwoli na bezpieczne i bezproblemowe korzystanie z budynków gospodarskich podczas składowania i pózniejszego przeładunku płodów rolnych."

 

Bede wdzieczny za kazda sugestie, podpowiedz co można zmienic może cos dodac. Wniosek bedzie dotyczył tych maszyn które wczesnij wymieniłem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

nom zrobił mi koles ze strostwa 350zł za plac 650m2


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@matys116,na ofercie nie było radia ,a zakupiony ciągnik owe radio posiadał i oto się doczepili i diler wyjaśnił że to radio nie miało wpływu na cenę końcową ciągnika i zostało dołożone w ramach przeprowadzonych negocjacji cenowych z klientem


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj