Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#161 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 20:55

W sprawie PROW ależ teraz mamy ceny zbliżone do unijnych, niektóre wyższe , niektóre niższe , wolny rynek pełną gębą :D A podatki... co Ci sie marzy??? wyższy Vat, podatek dochodowy, zniesienie KRUSu, czy jakies jeszcze inne cuda??\

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 12:55
  •  

#162 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 17:47

W sprawie PROW coś mi sięzdaje że place u sprzedawców maszyn pękają w szwach. Coś mało kto odbiera, i pewnie tak bedzie do listopada.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#163 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 18:14

W sprawie PROW Myślisz,że do listopada będzie trzeba czekać na pierwsze umowy? No mi się wydaje,że od lipca zaczną podpisywać.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 17 kwiecień 2008 - 18:58

W sprawie PROW Ja też mam złożony wniosek i jak na dzisiejszy dzień cisza po za przysłaniem terminu rozpatrywania dłuższego o 3 miesiące
Prow jak ruszy to będzie początek żniw jak nie póżniej

#165 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 21:59

W sprawie PROW myślisz że ktoś sięprzejmuje tym czy sprżet na wieś trafi na żniwa ? czy ktoś się przejmował tymi co siewniki do kukurydzy chcieli kupić na wniosek to jest polska i trzeba się cieszyć że wogóle to jest. Ja w zeszłym roku sprzedałem bizona na wiosne a potem czekałem na SPO i gdyby nie uprzejmość Osadkowski SA która to firma pozyczyła mi kombajn tobym chyba został bez kombajnu a umowe podpisałme w listopadzie dlatego czuje że tu też tak może być. Ale mną się nie przejmujcie ja jestem fatalistą moze bedzie dobrze

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#166 Share tom007

tom007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 18 kwiecień 2008 - 19:39

W sprawie PROW a czy w ogole ktorys z tych urzedasow wie co to sa zniwa... kiedy sie rozopczynaja...albo chociaz co sie wtedy robi...oni tylko pracuja 8 godzin i nic wiecej ich nie obchodzi... ja tam nie licze ze podpisza umowy wczesniej jak na jesien....gdzies czytalem ze agencja nawet jeszcze nie zlecila budowy systemu a co dopiero uzyskanie akredytacji..w sumie my skorzytalismy z tego rozporzadzenia i w srode przyprowadzilismy nowiutkiego mf'a 5435 i do tego kosirake claas disco 3450 plus ;)

#167 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 12:48

W sprawie PROW I co ma ktoś jakieś nowe wieści, bo pod koniec kwietnia miała być akredytacja?

#168 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 20:58

W sprawie PROW Witam!

Wiecie coś może o tym, czy będzie można wprowadzać aneksy rzeczowo-finansowe do umowy w PROW, czyli dokonywać zmian w deklaracji we wnisku, dotyczącej inwestycji? Wiem, że wstępnie było założenie, że w PROW-ie nie będzie można robić aneksów, ale później już różnie mówili. Wiecie może na czym ostatecznie i oficjalnie stanęło?

#169 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 23:22

W sprawie PROW Powiem tak:

Moj ojciec dzwonił jakis czas temu do agencji i tam powiedzieli ze nie ma mozliwosci zmiany wniosku, zadnych korek co do sprzetu. Czyli to co wpisane to juz jest na stałe. Jest jednak bardzo mała szansa na to ze bedą aneksy ze wzgledu na czas rozpatrywania wniosków... pojawiaja sie maszyny których zmienia sie numeracja i sprzety które były dostepne w listopadzie teraz juz sa stare i niedostepne. Bo kazdy numerek maszyny musi sie zgadzac nawet te oznaczenia po kropce dotyczace seri.

osobiscie to tez czekam na moizliwosc wprowadzenia aneksów do wniosku bo ogolnie sporo sie zmieniło przez te pól roku.

#170 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 07:41

W sprawie PROW w zestawieniu rzeczowo finansowym ja mam tylko jeden sprzęt wypisany z nazwy, wszystkie inne są ogólnikowe, np, ciągnik o mocy 80-90KM, przyczepa rolnicza 8 t, itp. Nie wiem po co utrudniać sobie życie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 09:06

W sprawie PROW no i mysle ze taki "dyplomatyczny" wniosek bedzie najlepszy. Ale badz tu mądry... wczesniej bardzo łatwo mozna bylo zmieniac maszyny a teraz chca to bez sensu utrudnic.

ale mysle ze to sie zmieni bo dlaczego "b0gdan" mógłby wprowadzic zmiany do wniosku (bo przeciez musi sprecyzowac) a "ja" takich zmian nie moglbym robic?

Wogóle to wszystko juz za dlugo trwa... bardzo, bardzo za długo

#172 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 25 kwiecień 2008 - 20:04

W sprawie PROW No i miała być akredytacja 25 kwietnia i nic!!!

#173 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 27 kwiecień 2008 - 20:39

W sprawie PROW Ciągle brak jakichkolwiek informacji...juz mnie to irytuje :angry: no ale moze brak widomosci to dobra wiadomośc B) ale faktycznie to juz czas najwyzszy zeby się cokolwiek ruszyło w tej sprawie...

#174 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 20:43

W sprawie PROW moze jutro...
albo po jutrze...
no za miesiac...
moze dwa...

...75% z nas dostanie decyzje odmowne...

#175 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 21:25

W sprawie PROW Myślę że będzie lepiej niż niektórzy sądzą. Jedno jest tylko pewne , trzeba uzbroić się w cierpliwość i żyć własnym życiem. Moja rada jest taka. Nie można wszystkiego planować precyzyjnie i na styk, a już broń Boże brać kredyt pod przyszłe finansowanie bez umowy. Trzeba złożyć wniosek i o nim zapomnieć, a jak przyjdzie czas to się nim zająć. Właśnie dostałem pozwolenie na budowę, więc dobrze że jest taki poślizg w ARiMR bo w przeciwnym razie już bym leżał.

#176 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 02 maj 2008 - 11:47

W sprawie PROW sawicki w niedzielę w TVP 1 ma gadać coś na ten temat.Jakieś nowe terminy-mowę pewnie ma już ładnie ułozoną!

#177 Share Grzesiek11

Grzesiek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 02 maj 2008 - 13:55

W sprawie PROW w jakim programie???? tydzień??

#178 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 03 maj 2008 - 07:48

W sprawie PROW jak w TVP1 i jak w niedziele to na pewno Tydzien

Tylko, ze to bedzie pasmo kodowane... tylko dla tych co mają abonament wykupiony. Taka nowa akcja TVP :) :) :)

#179 Share farmtrac11

farmtrac11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z ROLNICTWEM

Napisany 04 maj 2008 - 10:44

W sprawie PROW pożyjemy zobaczymy coś nie zabardzo chce mi się wieżyć że w przeciągu 3 miesięcy wszystko zostanie załatwione.
Chociaż mam taką nadzieje niech wkońcu zaczynają bo to bardzo dluuuuuuuuuuuugo trwa akredytacja jest to może ruszą już w tym tygodniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 04 maj 2008 - 11:27

W sprawie PROW Wnioski sa juz od dluzszego czasu rozpatrywane ale tylko te co dotyczą dyrektyw azotanowych. Bez akredytacji nie mozna bylo nic wiecej robic. Ale skoro akredytacja jest to niedlugo powinno sie zacząć.

Składal ktoś wniosek dotyczący tych smiesznych dyrektyw azotanowych?