cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cosmos    3

@korba to lepiej sprawdź umowę o dotację, bo w takim razie musisz zmienić termin zakupu maszyny na późniejszy. Ja kupowałem ostatniego możliwego dnia (trochę nerwów było), a terminu nie mogłem zmienić, bo trzeba to było zrobić z wyprzedzeniem chyba 1 miesiąc. Ale może na PROWie masz inaczej bo ja miałem tak na SPO. Szkoda żeby przez pierdołę mieć kłopoty.

@CaptOOrniC a skąd jesteś? Bo ta firma mojego sąsiada to z Legnicy jest ale odradzam, bo razem to możesz zabulić z 6 koła i więcej. Ja robię sam, wystarczy trochę staranności.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Ja też czekałem z zamówieniem ciągnika aż do podpisania umowy i efekt taki ze teraz trzeba by czekać na ciągnik do lipca. A temin realizacji mam na czerwiec, a już nie chcę przedłużać Musiałem odpuścić niektóre elementy wyposażenia dodatkowego i będzie prędzej może nawet w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jade jutro aneks pisac z przelozeniem terminu do konca wrzesnia, wkoncu jak kupie wczesniej to moge skladac o platnosc ostateczna, wiec sie nie martwie juz tak.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0

Co do ODR-ów mam podobne; zdanie gra nie warta świeczki ale choć na mój wniosek mam podpisaną umowe i galancie złapałem o co chodzi to i tak wniosek ojca pisze mi gość bo jak robisz wniosek za kilkaset tyś inwestycji to nie warto żałować paru tyś bo oni wiedzą jak niektóre rzeczy obejść czy przyspieszyć. Ja z wielkościami nie miałem problemu na 37ha w tym 14 ha swojej dostałem 164km ciągnik pług 4+1 oraz wiele innych maszyn a najlepszy był rozrzutnik obornika przy braku hodowli. Wystarczą dobre wyjaśnienia .

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuasiFarmer    0

@kapitan1 to moze pochwailsz sie co zrobic by na 37 ha dostac 164km? a pług to obracany moze? no chyba, ze zadnego sprzetu nie miałeś wcześniej... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Koledzy czy do złożenia wniosku potrzebny jest wypis z ksiąg wieczystych czy wystarczy sam Akt Notarialny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzio    1

witam mam pytanko czy jeśli w tym roku by mi nie wypaliło złożenie wniosku to kupę chodzenia i załatwiania,a raptem dwa tyg zostały

-czy jest taka opcja że np się wyczerpią pieniądze unijne na prow czy mogę spokojnie jeszcze poczekać na następny rok?,

-może dojdzie trochę ha i łatwiej będzie a i czy łąki też są brane pod uwagę?


moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.com/watch?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No i dzis zlozylem wniosek o platnosc 1 etapu, i sie dokladnie wypytalem i wiem, że jak skladam na silosy to musze miec tylko pozwolenie na budowe a nie jakies duperele o zagospodarowaniu przestrzennym i planow.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Nigdy nie wiadomo na ile wystatrczy pieniędzy, renty struktóralne dają sporo do myslenia, miały być do 2013 a juz sie skonczyly....

tak, łąki też są brane pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kobra89 składałeś wniosek na dofinansowanie silosu jako całość (z tą betonową płytą pod nim?) czy tylko samego kosztu zakupu silosu? Pytam bo też chce złożyć wniosek na "BINa" ale myślę,ze lepiej podstawę wylać za swoją kaskę - mniej formalności. A jeśli otrzymałeś dofinansowanie też na tą podstawę, to jakie formalności trzeba spełnić - kosztorys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszSie    1

Z góry przepraszam jesli moje pytanie jest nie na miejscu...

 

ale czy juz został rozpoczęty nabor czy dopiero 20 kwietnia . i czy juz mozna pobrac formularze do wypełniania... bylem u dealera i mowil ze zadzwoni jak sie rozpocznie nowy nabor i nie wiem co robic bo narazie nie dzwoni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Wiecie ja juz dzis sie rozczarowalem z silosow nici, u mnie jest pierd****** NATURA 2000 i moge se poskakac, na zezwolenie na budowe sie czeka 3-5 miesiecy;/ A jak nie masz zezwolenia do wniosku i skladasz tylko sama oferte to szkoda twojej roboty.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
Z góry przepraszam jesli moje pytanie jest nie na miejscu...

 

ale czy juz został rozpoczęty nabor czy dopiero 20 kwietnia . i czy juz mozna pobrac formularze do wypełniania... bylem u dealera i mowil ze zadzwoni jak sie rozpocznie nowy nabor i nie wiem co robic bo narazie nie dzwoni...

nabór rusza 21 kwietnia. Formularze już mozna bodajże pobierać jak się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Pewien na 200% ty nie sluchaj doradcy bo jemu to wszystko wisi czy ci dadza zbiorniki czy nie, ale rzeby moc na nie zlozyc oferte musisz miec do niej zezwolenie na budowe, tak jak pisalem u mnie okres oczekiwania to ponad 3 miechy.

 

I wez zajedz lepiej do agencji i zapytaj co jest wymagane do Silosow. Powiedza Ci napewno.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99023    0

Tata sie dzis dowiadywał i mówi, że można składać bez zezwolenia, a dodac dopiero w czasie porpawek czy jakos tak... nie wiem co i jak dokładnie...

a doradcy raczej zależy żeby wniosek przeszedł bo on wtedy dostaje reszte pieniędzy... a poza tym to sprawdzone biuro bo juz raz nam wniosek robili...


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ciekawa sprawa jak tak bo w agencji mi mowia ze odrazu silosy sa odrzucune bez pozwolenia :?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

panowie dziś się przekonałem że cały ten system jest chory. Byłem jakiś czas temu w agencji odnośnie tablicy informacyjnej i pracownik kilka razy powtarzam KILKA razy powiedział że owa tablica nie jest mi potrzebna natomiast dzis dzwoni kobieta informuje o kontroli i mówi że tablica jest potrzebna i kto ma racje?? oczywiście tablice zamówiliśmy więc będzie. tak sobie mysle odnośnie tych silosów może byc tak samo jeden mówi że nie można drugi mówi robi pan a papiery doniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99023    0

bardzo możliwe...

my składamy tak... nie wiem co Ci doradzić, bo złożenie takiego wniosku to zawsze cos kosztuje...


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztelan    0

Nie wiem jak jest z silosami ale.....jeżeli jest potrzebne pozwolenie na budowę, to na pewno będzie wymagała tego i agencja bo opiera się na prawie budowlanym. Agencja daje tylko możliwość dostarczenia Ostatecznego pozwolenia na budowę w ciągu 21 dni od wezwania do jego uzupełnienia, tak przynajmniej jest w instrukcji i ja bym się na niej opierał a nie na przygodnym pytaniu różnych urzędników. Osobiście liczę, że zdążę z pozwoleniem na budowę do chwili zamknięcia naboru a jeżeli nie, to będę opierał się na instrukcji i myślę, że nikt nie powinien mi tego zakwestionować......chyba, że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

co do binów to napewno nie opłaca sie składać na częsc budowlana bo to jest szkoda czasu nerw i dodatkowych pieniedzy , ja złorzyłem w pierwszej edycji na płyty pod biny na 3 biny i do tego suszarnie, oczywicscie pozwolenia miałem juz duzo wczesniej wydane , dzieki pracownikowi ODR bo on nad tym kazał szybko chodzic zeby mieć wszskie papiery na dzien złorzenia wniosku , i jak to sie ma do dnia dzisiejszego ze jeszcze umowy nie podpisąłem przez prace budowlane bo musiałem w ciagu 2 dni załtwic swierze pozwolenie na budowe a co za tym idzie to swierze mapki itd, nie było łatwo , napewno jak składasz na biny to musisz mieć jakies plany budowy i zagos przestrzenen ze gdzie je stawiasz , nie wiem jakie biny stawiasz ale ja musze miec nadzorowego , ładna żółta tablice z budowli , no i jak na płyte biore kase to musiałem miec kosztorys budowlany który mnie kosztował 1500zł , i nerw bo koles dwa razy robił i ciagle pani w ar nie pasowało , dla mnie to wszystko to jest chorę , teraz składam na maszyny i żadnych budowli z dopłatami ar bo juz mam pierwszych budowli po uszy, wiem że kiedys jak stawaiłem starszy bin to tylko było trzeba zgłosic w budownictwie a teraz sie przepisy pozmieniały ze musi byc wydana decyzja i pozwolenie na budowe a zęby to dostac to musi ktoś CI zrobic projekt płyty i bina , to jakies zalezy od wielkosci ale ok 200zł dal projektanta czysta kasa bo bin jak daje ksiazki od siebie to wszystko ładnie jest opisane aby tylko podbic i zmienc daty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loyer986    2

Witam! Mam pytanie czy osoba mająca 53 lata chcąca za 2 lata przejść na rentę strukturalną(jeżeli będą), ma szansę na dostanie dotacji z programu modernizacja gosp???

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez John6330
      Witam. Czy ktoś ma osobę polecona z woj Lubelskiego która wie co i jak z wnioskami? Proszę o jakieś namiary.
      Dzięki
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj