Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#1721 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 06 luty 2009 - 21:50

W sprawie PROW A jestes wspolposiadaczem gospodarstwa razem z ojcem???
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 07:30
  •  

#1722 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 06 luty 2009 - 22:00

W sprawie PROW ojciec jest na rencie strukturalnej i zostawił na siebie ten traktor w celu zabezpieczenia na przyszłość i było to zrobione w celu żeby agencja przyznała mi traktor bo tak naprawde nie widnieje na mnie wiekszy traktor

#1723 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 06 luty 2009 - 22:45

W sprawie PROW Kurcze i tu może być problem bo we wniosku podajesz jakie maszyny posiadasz i ktoś się może uczepić że zamontowałeś ładowacz na ciągnik nie istniejący w papierach :) ale ciekawe czy to będą sprawdzać bo najważniejsze że ładowacz został zakupiony na ciebie i jest :) musisz się podpytać jakiejś osoby w agencji która jest bardziej rozeznana w temacie :)
:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1724 Share duru90

duru90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 06 luty 2009 - 23:28

W sprawie PROW witam

mam pytanie dostalem pismo z agencji w zwiazku z poprawkami (chodzi o to ze mialem wpisany rok bazowy 2008 jako przejecie gospodarstwa ale nasi urzednicy tak sie opieprzali ze jest juz rok 2009 i musze zminic daty i ulozyc zasiewy na nastepny rok) i kazali mi sie zglosic osobiscie na 12.02 na godzine 12 w celu wyjesnienia ww. niescislosci. I moje pytanie czy to znaczy ze pojade i bede podpisywal umowe?? czy tylko sie przejade do poznaia? jak myslicie? chodzi o mlodego rolnika.

pozdrawiam

ps jak cos namieszalem to sorki to moj 1 post oby nieostatni :)

#1725 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 06 luty 2009 - 23:34

W sprawie PROW wyjaśnienia to wyjaśnienia :) , na podpasywanie umowy to jeszcze poczeka kolega troszkę, ale sadze że nie długo

#1726 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 07 luty 2009 - 08:23

W sprawie PROW Ja sadze ze jak robisz znowu poprawke to musi byc albo szybciutko albo wylatujesz z PROWu z tego co wiem, bo druga poprawka to juz won z kolejki.

#1727 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 07 luty 2009 - 09:05

W sprawie PROW Koledzy powiedzcie jaka jest szansa na kupienie ciągnika o mocy około 90 KM. Posiadam 22ha własnej ziemi i około 70 sztuk bydła na stanie. Niestety reszte ziemi mam w dzierżawach o różnym okresie. Poza tym posiadam Ciągnik o mocy 90 KM który ma 3 lata.

#1728 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 07 luty 2009 - 09:09

W sprawie PROW przy takiej ilości bydła bez problemu uzasadnisz potrzebę zakupu drugiego ciągnika

#1729 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 07 luty 2009 - 10:26

W sprawie PROW A jak ubiegam sie o dofinansowanie inwestycji w gospodarstwie,to czy moge isc do pracy i normalnie pracowac?

#1730 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Informatyka<br />rolnictwo<br />turystyka

Napisany 07 luty 2009 - 10:51

W sprawie PROW ja robiłem popawkę we wtorek i czwartek a w piątek zadzwonili że na poniedziałek podpisanie umowy;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1731 Share r10tomek

r10tomek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 07 luty 2009 - 10:55

W sprawie PROW do końca lutego mają z wszystkimi podpisać umowy tak mówili u nas w regionalnej agenci nawet zabrali jednego pracownika z regionu tam do Poznania ... wszystko dobrze tylko EURO !!!! :)(((

#1732 Share duru90

duru90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 07 luty 2009 - 11:36

W sprawie PROW

Ja sadze ze jak robisz znowu poprawke to musi byc albo szybciutko albo wylatujesz z PROWu z tego co wiem, bo druga poprawka to juz won z kolejki.

ale to niejest z mojej winy ze oni tak wolno rozpatruja te wnioski wiec nie rozuumiem dlaczego mialbym "wyleciec z PROW-u"

pozdrawiam

#1733 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 07 luty 2009 - 12:50

W sprawie PROW

przy takiej ilości bydła bez problemu uzasadnisz potrzebę zakupu drugiego ciągnika

Myślisz że nie będzie problemu??? Pytanie tylko jakiej mocy ciągnik łatwiej przejdzie 80KM czy 100KM??

#1734 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 07 luty 2009 - 13:09

W sprawie PROW

ale to niejest z mojej winy ze oni tak wolno rozpatruja te wnioski wiec nie rozuumiem dlaczego mialbym "wyleciec z PROW-u"

pozdrawiam

nie wylecisz :) aby wylecieć to trzeba mieć błędy które naprawdę wykluczą wniosek

Co do kolegi Mariana to wpisz we wniosku przedział od 90-100KM, jak stwierdza, że za dużo to zmniejszysz przedział o 10KM, ale sądzę, że jak odpowiednio opiszesz "prozą" to nie będzie problemu

#1735 Share Wiatru

Wiatru

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 07 luty 2009 - 16:28

W sprawie PROW Mam takie pytanie Jestem "młodym rolnikiem" ziemi na siebie mam 10 ha i planuje zakup ciagnika o mocy 100 KM i nie wiem czy bede miał szanse na nowy PROW czy nie beda mieli jakis zastrzezen. Chce powiekszyc do 50 a niedługo jeszcze dostane od ojca reszte gospodarki. Jako na siebie to nie mam zadnego ciągnika a jak bedzie potrzba to okaze sie maszynami ojca które niby posiadam tzn wszytkie do 80 KM. Pytanie jest tylko takie czy beda chcieli zaakceptowac taki wybór. co prawda to premie przyznaja zeby się rozwijac a do tego ma ten zakup służyc :)

#1736 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 07 luty 2009 - 16:31

W sprawie PROW Oj nie wiem jak to bedzie musisz byc wspolwlascicielem gospodarstwa, albo doplaty za ziemie ojca ida na ciebie. wtedy tak

#1737 Share Wiatru

Wiatru

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 07 luty 2009 - 16:56

W sprawie PROW a dlaczeco niby wpółwłaścicielem gospodarstwa albo brac dopłaty??

#1738 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 07 luty 2009 - 17:14

W sprawie PROW Bo wtedy masz udokumentowane ze masz tyle i tyle ziemi niby lapiesz o co mi chodzi, bo mi facet w agencji tak mowil, ze jak mam z 2008 roku teraz np. swojej ziemi 21 a w obszarowym jest 30 to temu, ze sie do mnie nie przyczepia ani z ciagnikiem ani z belarka.

#1739 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 07 luty 2009 - 22:28

W sprawie PROW Może ktoś jest zorientowany jak sytuacja się przedstawia w mazowieckim? Czy dużo jest podpisanych umów itd.?
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1740 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 07 luty 2009 - 23:10

W sprawie PROW

Mam takie pytanie Jestem "młodym rolnikiem" ziemi na siebie mam 10 ha i planuje zakup ciagnika o mocy 100 KM i nie wiem czy bede miał szanse na nowy PROW czy nie beda mieli jakis zastrzezen. Chce powiekszyc do 50 a niedługo jeszcze dostane od ojca reszte gospodarki. Jako na siebie to nie mam zadnego ciągnika a jak bedzie potrzba to okaze sie maszynami ojca które niby posiadam tzn wszytkie do 80 KM. Pytanie jest tylko takie czy beda chcieli zaakceptowac taki wybór. co prawda to premie przyznaja zeby się rozwijac a do tego ma ten zakup służyc :lol:

Zrób dzierżawę na grunty twojego ojca. Ty będziesz brał dopłaty, dzierżawa musi być na min. 5 lat. A ty będziesz mógł spokojnie ubiegać się o większy ciągnik. A ile ha ma twój ojciec tzn. ile od niego mogł byś "wydzierżawić".
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250