cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Daniel215    1

ja również popieram kolege Cihu@, jak najbardziej powinien zostać założony nowy temat pt. NOWY PROW (czyli nabór 21.04.2009r)- i taki temat wg. mnie byłby najrozsądniejszy... jak czegoś szukam to ciężko znaleźć, więc trzeba napisać samemu i albo ktoś zj**.... że zadaje pytanie któryś tam raz, albo wogóle nie odp... jednym słowem jeden wielki śmietnik (jeszcze wiekszy niż cały internet i wszystkie strony www)

 

Chciałbym sie dowiedzieć, czy osoba po złożeniu wniosku na PROW może sie ubiegać później o rente strukturalną... czy ktoś mi może odp... na to pytanie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Możesz ale jesli się nie myle to jest jeden warunek. Tamten wniosek muszisz miec ostatecznie zamknięty, czyli pieniążki na koncie....

Ja tez teraz mam zamiar składać ponownie , juz miesiąc jak mialem kontrol ale złotówek nie widac ... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Do dnia złożenia, a dokładniej to do dnia kiedy twój wniosek zostanie rozpatrzony... :blink:

Ale ja na twoim miejscu bym złożył, bo jak przyznają to super, a jak nie to trudno (nikt Ci w morde za to nie da :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dla mnie facet w agencji nic o tym nie mowil ze musze zakonczyc tamten nabor, powiedzial tylko zeby skladac bo juz dalej nie wiadomo jak to znowu moze sie przeciagnac:D


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Ile czasu czekałeś od momentu podpisania umowy do przelewu pieniędzy na konto i ile % wartości maszyny Ci oddali??? równe 40%???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Umowe podpisałem jakos w listopadzie ale w z powodu braku funduszy wniosek o płatnośc mogłem dopiero złożyc w 2 lutego(przykaz dyrektora regionalnego agencji ;/ )

U mnie było 50% sumy netto i dokładnie tyle przeleli :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Panowie, a jeżeli mam 11 szt. mięsnych i na dodatek trzymane są w rodziców oborze na głębokiej ściółce bez żadnej płyty i zbiornika to mogę zapomnieć o modernizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Panowie, czy wie ktoś jak odpowiedzieć agencji na takie pytanie Ciągnik 70 kM , 20ha. Mam już 100 konny.

 

- szczegółowe uzasadnienie zakupu ciągnika rolniczego w odniesieniu do profilu

i skali produkcji w gospodarstwie, uwzględniając jego przydatność technologiczną oraz stopień planowanego wykorzystania,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No to ja mam tak samo biore teraz 96 km i skladam znowu na 65km. I normalnie piszesz uzasadnienie jest to ciagnik pomocniczy do lzejszych prac i takie tam duperele i spokojnie ci go przyznaja.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuasiFarmer    0

mam pytanie odnośnie

podawania wymiarów budynków w przypadku gdy prowadzona jest produkcja zwierzeca.

jak wyglada kwestia rzutu wewnetrzengo np budynku porodówek. to musi byc fragment projektu bodowlanego czy wystarczy szkic sporzadzony we węłasnym zakresie ( budynki sa stare i projekty sa nie do odtworzenia) zaz naczam ze chodzi o zakup maszyn

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

rafftti@ Tak. bo przyjedzie pewnego dnia kontrola z ARiMR i wszystko zobaczą, wymierzą itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
mam pytanie odnośnie

podawania wymiarów budynków w przypadku gdy prowadzona jest produkcja zwierzeca.

jak wyglada kwestia rzutu wewnetrzengo np budynku porodówek. to musi byc fragment projektu bodowlanego czy wystarczy szkic sporzadzony we węłasnym zakresie ( budynki sa stare i projekty sa nie do odtworzenia) zaz naczam ze chodzi o zakup maszyn

pozdrawiam.

taki rzut możesz wykonać sam a jak masz kogoś znajomego to niech zrobi ci to na kompie w programie autocad bodajze aby tylko wymiary były dokładne i już przejdzie to bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

Mam takie pytanko:

czy jeżeli maszyna została wyprodukowana np. 2007,2008 roku a kupuje ją w 2009 od dilera jako pierwszy właściciel, to czy AGENCJA nie przyczepi się i uzna ją za nową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Jeśli maszyna jest fabrycznie nowa, to nikt się nie przyczepi do roku produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

tylko niech ci na fakturze napiszą że to jest maszyna fabrycznie nowa nikt sie nie czepi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Czytałem ostatni numer Farmera i na stronie 5 jest taka wzmianka.

 

"Przypominamy, że w ramach działania "modernizacja" będzie także druga zmiana. Dotyczy ona wykształcenia. Beneficjęt będzie musiał posiadać świadectwo ukończenia szkoły rolniczej na poziomie średnim".

 

Ja posiadam gospodarstwo już ładnych parę lat, płacę krus, mam średnie wykształcenie ale nie rolnicze. Oznacza to że nie będę mógł się starać o dofinansowanie na działanie ''Modernizacja gospodarstw rolnych''????????

Może ktoś ma informację na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

To zależy ile lat opłacasz pełną składkę krus, nie pamiętam dokładnie ale przy średnim wykształceniu ma to być chyba trzy lata. A co do zmian to chodzi o to, że wcześniej było tak, że jak skończyłeś szkołę rolniczą ale np o kierunku technologia żywności to jak nie byłeś w krusie min 3 lata to nici z kasy- ja tak miałem. A teraz wystarczy, że skończysz szkołę rolniczą-średnią ,nie ważne jaki kierunek to nie musisz mieć stażu w krusie. Liczy się szkoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie odnosnie powierzchni gospodarstwa czy agencja bieze pod uwage tylko to co jest na wniosku z doplaty czy tez umowy dzierzawy bo uprawiam pola z ktorych niebiore doplat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

tylko z wniosku o dopłaty, mogą być dzierżawy ale musisz brać na nie dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Nie musi brać na nie dopłaty. Musisz tylko mieć zaświadczenie że dzierżawisz to pole. Wiem bo dzisiaj sam tak robiłem. Podpis mój, właścicielki i wójt zaświadczył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj