cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

ferdek1    8

ARIMR uwzględnia tylko umowy długo terminowe czyli takie które po zakończeniu inwestycji trwają jeszcze przy najmniej 5 lat i będą uwzględnione w dopłatach na następne lata


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin6530    1

wracając do tematu km/hektar to na 29 ha jest jd 6530 premium czekam na kontrolę wniosek o płatność złożony i było OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

A jeśli te umowy nie są notarialne, tylko tak pisane między sobę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Najlepiej zajedz do agencji i zapytaj ale dokladnie sformuluj pytania;D


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Umowa nie musi być spisana przed notariuszem wystarczy że jest długo terminowa


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest dwóch wlascicieli na jednej dzialce siedliskowej a ja che otrzymac doplaty na maszyny z prow a drugi wlsciciel nie che podpisac oswiadczenia http://www.arimr.gov.pl/pliki/70/0/0/Zgoda...eruchomosci.pdf ( tu ono jest pokazane) czy da sie obejsc ta zgode by otrzywac doplaty z prow?

 

dzwonilem do agencji ze zgoda jest wymagana i ze limit pieniendzy(300tys) jest na 1 dzialke siedliskowa tzn jezeli ja wezme doplaty w prowie na maszyny to muj sonsiad z tej samej dzialki nie moze juz wzionsc doplat na maszyny czy to prawda niech ktos sie wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

podzielić działkę siedliskową, ale to długo trwa. Innej opcji nie widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

dzisiaj mialem kontrolę z MGR.przebiegla szybko i sprawnie bez żadnych problemów. nie ma się czego bać:)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31
podzielić działkę siedliskową, ale to długo trwa. Innej opcji nie widzę

 

ja wczoraj napisałem o tym, flaszke wisisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotn    0
jezeli jest dwóch wlascicieli na jednej dzialce siedliskowej a ja che otrzymac doplaty na maszyny z prow a drugi wlsciciel nie che podpisac oswiadczenia http://www.arimr.gov.pl/pliki/70/0/0/Zgoda...eruchomosci.pdf ( tu ono jest pokazane) czy da sie obejsc ta zgode by otrzywac doplaty z prow?

 

dzwonilem do agencji ze zgoda jest wymagana i ze limit pieniendzy(300tys) jest na 1 dzialke siedliskowa tzn jezeli ja wezme doplaty w prowie na maszyny to muj sonsiad z tej samej dzialki nie moze juz wzionsc doplat na maszyny czy to prawda niech ktos sie wypowie

 

Witam wszystkich. Wydaje mi się że ARiMR myli się, przecież nietrudno wyobrazić sobie sytuację rolnika który mieszka np. w bloku i posiada ziemię na której prowadzi produkcję roślinną. Ziemię uprawia firma zajmująca się usługami rolniczymi. a ten rolnik nie posiada jako takiej działki siedliskowej, a posiadany sprzęt rolniczy trzyma u sąsiada. Czy to oznacza że nie może ubiegać się o pomoc w ramach PROW-u, chyba jednak może. Wydaje mi się że to jakiś paradoks że pieniądze przypadają / dzielą się na wspólwłaścicieli siedliska, a ten kto nie posiada siedliska może otrzymać cały limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Witam,

wyjadę z trochę innej beczki, albo nawet właściwej temu tematowi :)

 

Nie sprawdzałem, czy było to już w tym temacie, czy nie, bo nie za bardzo mam czas na tak rozległą lekturę.

Dostałem dzisiaj taką rozpiskę, z której wynika, że 21 kwietnia ruszy kolejny nabór na Prow:

 

http://www.arimr.gov.pl/print_targi.php?id=1&id1=0&id2=0&zaj=1&kol=787&set=&red_sub=&sub=&supersub=&red_addkat=&subclas=&id1x


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waltra    0

do damianjarosz 11 .U mnie była identyczna sytuacja ,jedyne wyjscie to podział działki albo sąsiad który nie chce inwestowac.My zrobiliśmy podział ,oczywiście geodeta skorzystał ze swoich koneksji i tu i ówdzie pozałatwiał szybciej papiery,w niecałłe 3 tygodnie się wyrobiliśmy.Ale u mnie agencja to odkryła w pierwszej poprawce ,zresztą jedynej.Przepis jest dziwny ale podejrzewam ,że agencja od tego wymogu nie odstąpi,musicie znalezć sami rozwiązanie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotn    0

Witam. Przyszło mi do głowy, jak na razie, czysto hipotetyczne rozwiązanie tej sprawy. Czy mógłbyś wydzierżawić twoją część siedliska osobie trzeciej (siostrze, bratu, wujkowi ...) i wtedy zniknąłby problem zgody współwłaściciela siedliska - przecież nie miałbyś siedliska. Tutaj pojawia się problem gdy prowadzisz jakąś produkcję zwierzęcą. Wydaje mi się jednak że, przynajmniej teoretycznie, mógłbyś wydzierżawić od osoby która wydzierżawiła od ciebie siedlisko :) same budynki (oborę / chlewnię).

Zdaję sobie sprawę, że to wygląda trochę skomplikowanie, ale na przykładzie Programu Rolnośrodowiskowego wiem że z pozoru nieracjonalne rozwiązania zyskują w oczach pracowników ARiMR aprobatę. Rozumiem również, że po tych kolejkach w których trzeba było stać i kompletowaniu dokumentów trudno jest zrezygnować z MGR z powodu takiej w sumie drobnostki. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do waltra A ile mzoe trwac taki podzial dzialki droga sondowa bo muj sonsiad nie che jej podpisac(tej zgody) a i czy by sie dalo ze skaldam wniosek a podzial dzialki jest w toku i czy by sie to dalo wtedy obejs ta zgode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waltra    0

U mnie to trwało dośc krótko ,bo znam trochę tego geodetę a on już wiedział jak przyspieszyć w gminie i w powiecie(bo przecież wypis z rejestru gruntów jest potrzebny do notariusza).Ten podział wymaga trochę zachodu ,bo to wójt wydaje jakąś decyzję ,potem geodeta dzieli ,wyznacza ,potem znów jakieś papiery do gminy idą.Potem do starostwa i na końcu notariusz.Fakt ,że jak z ARiMR dali znać o tych oświadczeniach to szczęka mi opadła w sumie sąsiad mi podpisał,ale sama doszłam do wniosku ,że nie mogę mu tego zrobić bo wiedziałam co to oznacza a on nie przyglądał się tym papierom.Przynajmniej sprawa jet załatwiona i nastepne pokolenia będa miały to z głowy.Ciekawe jest też to ,że ja tego siedliska nie uzytkuję zbytnio bo mam drugie gospodarstwo w którym mam siedzibę.Ja myślę ,ze powinieneś spytac w ARiMR czy jeśli rozpoczniesz procedurę podzialową(a wiąze się to z jakimś okresem oczekiwania) czy odstapią od tych oświadczen a Ty w odpowiednim terminie im przedstawisz odpowiednie dokumenty.Rezygnacja w tym momencie i z takiej przyczyny bylaby głupotą ,nie sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Koledzy mam do was pytanie.

Czy na 32ha + produkcja zwierzęca dostalibyśmy ciągnik o mocy 120-130km?

Z tego co nam powiedzieli w Pol-Agrze nie powinno być problemów z otrzymaniem

owego ciągnika...

Na jaki procent dają kredyty pomostowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Do krycza094

Ja w czwartek podpisywałem umowę z ARiMR w Poznaniu i ja miałem numer wniosku 2000 a podpisywałem umowę numer 1300 ale z tego co mi mówił pracownik agencji który mnie obsługiwał to mieli w piątek do podpisania aż 50 umów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Koledzy mam do was pytanie.

Czy na 32ha + produkcja zwierzęca dostalibyśmy ciągnik o mocy 120-130km?

Z tego co nam powiedzieli w Pol-Agrze nie powinno być problemów z otrzymaniem

owego ciągnika...

Na jaki procent dają kredyty pomostowe?

zapewne moc przejdzie, a kredyt pomostowy w BGŻ jest na mniej niż 9%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Mi przeliczali 5KM na 1ha,kredyt w SBL 8,4%(tak mnie po-informował znajomy co załatwia go na PROW)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

zależy kto Ci rozpatrywał wniosek bo ja mam nr 1800 i jeszcz nic sie nie odezwali kiedy przyjechac do podpisania a znajomy miał ponad 2000 i w tamtym tygodniu podpisał umowe, i pytałem sie jak to jest i on mi powiedział ze to tylko zalerzy od osoby która Ci to wszystko sprawdza bo z nia podpisujesz umowe , przynajmniej tak on mi tłumaczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

trzeba do geodety zgłosic takie manewry i on wtedy przyjeżdza i robi swoje tylko najgorsze sa terminy bo to niestety trwa zanin papier nabierze wartości. Wiem bo też dzieliłem działkę na dwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj