Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#1581 Share Waltra

Waltra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Ekologia,nowe technologie przyjazne środowisku,bioenergia,mechanizacja ,kulinaria.

Napisany 02 luty 2009 - 12:41

W sprawie PROW Może ten facet też sobie dom wybuduje jaki będzie chciał,przedłożył poprostu warsztat pracy przed własną wygodę.Najwazniejsze jest to,żeby zachowac umiar zarówno w inwestowaniu w gospodarstwo jak i na inne luksusy kosztem gospodarstwa a także zdrowe podejście do kredytów .Nie sztuką jest obkupić się na kredyt,bo potem może byc różnie.Ekspertyza IBMERowska nie da nam poszaleć ze sprzetem choćbyśmy nawet chcieli .Ja wyznaję zasadę ,że najpierw warsztat pracy a potem reszta i muszę przyznac ,że to się sprawdza .HUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUrrrra miałam telefon z ARiMR ,podpisuję umowę .A kombajn zdradzę teraz to DF 5445H heder 4,2 150 KM na 80 z hakiem do zbioru własnych gruntów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 03:22
  •  

#1582 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 02 luty 2009 - 12:55

W sprawie PROW Chłopakijak to jest z maszyną kupioną ze środków unijnych (SAPARD, SPO, PROW), gdy chce się ją wykorzystywać w swoim gospodarstwie, ale też chciało by się zrobić trochę usług. podobno nie można? Z jakiego paragrafu to wynika? Czy może z umowy podpisywanej z ARiMR? Bo w rozporządzeniu nic na ten temat nie pisze. No i jak to jest w praktyce? Jeździcie takimi maszynami na usługi? Pewnie większy problem jest jak gospodarstwo rozlicza się z Vat-u na zasadach ogólnych?

#1583 Share kris840

kris840

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 luty 2009 - 13:28

W sprawie PROW

A co chodzi z tą infrastrukturą drogowo na czym ma ona polegać ;) czy to przypadkiem nie chodzi o utwardzenie podwórka w gospodarstwie popularną kostko lub czymś innym :)

tak chodzi o utwarzdenie podworka kostka brukowa, mam mleko i samochud jedzie po blocie i wyjazd ma zza zabudowan gospodarstwa wiec troche metrow bedzie. czy ty to juz przerabiales? od czego sie zabrac?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1584 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 02 luty 2009 - 15:16

W sprawie PROW Przyłącze się do dyskusji o celowości zakupu nowych maszyn, tez korzystałem ze środków UE i stałem przed dylematem czy zadłużyc się i brać ciągnik nowy i do tego nie taki jak chciałem mieć czy kupić używkę plus maszyny towarzyszące też używki ale takiej wydajności jakiej chciałem ale za to za swoję pieniądze. Wybrałem drugą opcję i nie załuję, służy wszystko i co najważniejsze nie jestem zadłużony. Moi koledzy pobrali nowe ciągniki na kredytach potem przyszedł świński dołek w 2008 roku i wiem o 2 przypadkach że pooddawali do dilerów maszyny i zwrot do Agencji. Potem spłacanie w wielkim trudem, wywożenie niedośniętych tuczników , wywożenie zboża w najmniej korzystnym momęcie, płacz i zgrzytanie zębami. Byliśmy z żoną na wczasach w Bułgarii 2 tyg, żona dziecko zadowoleni, do domu też kupiłem różne rzeczy, i wiem że żyję a nie wegetuję i nie ma tak że nowy traktor stoi w garażu bo pracuje 5 dni w miesiącu a ja skrobię na raty. Myśle podobnie jak Cihu trzeba też korzystać z życia a nie robić z siebie niewolnika, pewnie za jakiś czas i ja się porwę na nowy ale wezmę taki jak ja chcę i też bez kredytu, a jak te urzędniczki dowiedzą się że masz kredyt to wytrą tobą podłogę na korytarzach agencji, jeden z moich kolegów sie przyznał to nam opowiadał jak nim poniwerano. Pozdrawiam CIHU

#1585 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 02 luty 2009 - 16:03

W sprawie PROW No ale nie dajmy się zwariować kredyty są po to by je brać ;) Ale wszystko trzeba robić z głową. Musimy mieć jakieś uzasadnienie ekonomiczne, że nie tylko spłacimy kredyt, odsetki, ale i nam się to zwróci. Ja osobiście w mojej sytuacji nie kupiłbym ciągnika na kredyt, bo wiem,, że sam traktor nie wygeneruje mi większego zysku, niż ten stary, którego mam teraz. Ale jeśli chodzi o inną maszynę, dzięki której mógłbym zaoszczędzić, lub zarobić coś więcej niż teraz, to czemu nie?

#1586 Share Waltra

Waltra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Ekologia,nowe technologie przyjazne środowisku,bioenergia,mechanizacja ,kulinaria.

Napisany 02 luty 2009 - 16:56

W sprawie PROW Obydwaj przedmówcy mają rację.Trzeba znależc złoty srodek ,umieć realnie ocenić swoją sytuację i możliwości.Jak się dysponuje jakąś gotówką PROW jest doskonałą szansą na podreperowanie warsztatu pracy ale jeśli ten PROW ktoś realizuje w całości z wysokooprocent kredytu to już moze się "przewiezc",bo ceny wahają się niesamowicie.Często się zdarza ,ze ktoś chce coś komuś udowodnić ,albo wyleczyć się z kompleksów i kupuje lepszy sprzet od sąsiada.Trzeba kupowac to,co nam pasuje ,co ułatwi i uprzyjemni prace a nie sugerować się tym,co inni sądzą.

#1587 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 02 luty 2009 - 17:12

W sprawie PROW ja myślę że warto korzystać z PROW ale z głową.można kupić nowe maszyny ale żeby nie zadłużyć się na maxa.do 2013 jak nie kupisz to potem takich maszyn nie kupisz bo pokończą się programy.wszystko z głową umiarem.ja np miałem kupić ciągnik nowy.cena poszła o 40tys w gore w stosunku do poprzedniego roku to kupuje półroczny z lepszym wyposażeniem za cenę tamtego gołego. trzeba się rozwijać i stare trupy wymieniać w miarę możliwości by mieć szanse rozwoju.pozdrawiam

#1588 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Informatyka<br />rolnictwo<br />turystyka

Napisany 02 luty 2009 - 17:14

W sprawie PROW No i mam problem.
4 poprawki.
Dzisiaj babka z ARiMR dzwoniła że musimy odłączyć dzierżawę bo jest za krótki okres do końca, a ma być min. 5 lat jeszcze dzierżawione.
Z 90ha zostanie nam 40 ha. Kupilismy już sprzęt 110km ciągnik, agregat i pług i co teraz, jkak sie okaże że na 40 ha ten sprzęt będzie za duży to jesteśmy ugotowani.
eeehhhh nic tylko sie załamać, ale oczywiście po 4 poprawakach do tego doszli, po wstępnej weryfikacji kupiliśmy sprzęt myśląc że już wszystko gra.
Moze ktoś mi podpowie, doradzi, czy na 40 ha sprzęt taki jak ciągnik 110km i agragat 3 m przejdzie??
POMOCY !!

#1589 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 02 luty 2009 - 17:24

W sprawie PROW przelicznik jest taki 4km na 1 ha więc z ciągnikiem sie zmieścisz. do agregatu też się nie powinni przyczepić . napisz wyjaśnienie że ta dzierżawa która masz bedzie przedłużona ale teraz nie możesz jej przedłużyc bo okres dzierżawy jeszcze trwa.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#1590 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 02 luty 2009 - 17:57

W sprawie PROW Mam dwa pytania dla tych co wzieli ciągnik na PROW po pierwsze co sprawdza kontrola czy tylko ciągnik czy wertuje całe gospodarstwo? I ile mi zwrócą z ciągnika za 120tys brutto ;) ?
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1591 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 02 luty 2009 - 18:02

W sprawie PROW co do kontroli to ci nic nie podpowiem bo dopiero na nia czekam ;) a zwrot z ciągnika to zależy czy masz 40 lat, warunki ONW, NATURA 2000. a tak ogólnie tood 40% do 60% od wartości netto.

#1592 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 02 luty 2009 - 18:11

W sprawie PROW Ja z 1971 ale żona z 1972 i na nią jest numer gospodarstwa teren ONW
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#1593 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 02 luty 2009 - 18:34

W sprawie PROW no to 60%.od kwoty netto.

#1594 Share przemo92

przemo92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 02 luty 2009 - 18:46

W sprawie PROW @lukasz27 a jeżeli gospodarstwo leży na ONW i na NATURA 2000 to tez 60% od kwoty netto??

#1595 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 02 luty 2009 - 18:50

W sprawie PROW

No i mam problem.
4 poprawki.
Dzisiaj babka z ARiMR dzwoniła że musimy odłączyć dzierżawę bo jest za krótki okres do końca, a ma być min. 5 lat jeszcze dzierżawione.
Z 90ha zostanie nam 40 ha. Kupilismy już sprzęt 110km ciągnik, agregat i pług i co teraz, jkak sie okaże że na 40 ha ten sprzęt będzie za duży to jesteśmy ugotowani.
eeehhhh nic tylko sie załamać, ale oczywiście po 4 poprawakach do tego doszli, po wstępnej weryfikacji kupiliśmy sprzęt myśląc że już wszystko gra.
Moze ktoś mi podpowie, doradzi, czy na 40 ha sprzęt taki jak ciągnik 110km i agragat 3 m przejdzie??
POMOCY !!

Hej na 1 ha liczą 3-4KM więc 40ha*3KM to dostaniesz bez problemu 110KM!
znajomy na 44ha dostał agregat uprawowo-siewny 3m,
a z pługiem to nie wiem?? zobacz w pliku ARiMR "Racjonalność zakupów na PROW" jak dobrze umotywujesz to powinni ci przyznać

#1596 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 02 luty 2009 - 18:50

W sprawie PROW ja mam gospodarstwo polożone na ONW i dostałem 60%. część mojej gminy leży na terenie NATURA 2000 ale to nie ma znaczenia wystarczy jedno.

#1597 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 02 luty 2009 - 20:00

W sprawie PROW A jakie koszty poniosłeś (biznesplan wniosek i inne)?

#1598 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 02 luty 2009 - 20:09

W sprawie PROW koszty to w sumie paliwo tylko bo wniosek robilem sam. na internecie jest wszystko. jak się robi zgodnie z instrukcją to prawie nie ma pomyłek.mogłem sie zawsze poradzić w firmie w której kupowałem maszyny. wydaje mi się że jak bierzesz ciągnik w danej firmie to oni Ci pomogą nieodpłatnie zrobic ten wniosek bo im tez zależy żeby sprzedać sprzęt.

#1599 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 luty 2009 - 21:17

W sprawie PROW Vdan--od kogo masz ta dzierżawę????osoba prywatna czy ANR?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1600 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 02 luty 2009 - 21:25

W sprawie PROW A jak to jest z klasą ciągnika bo przecież nie przyznają mi Fendta czy Zetor czy Case to chyba podobna klasa bo o deutz moge zapomnie ceny z kosmosu a case jx80 ciekawa propozycja a z ziemią nie powinno by problemów bo wujo ma to moge wzią na fikcyjną dzierżawę te 7ha lub na prawdziwą (bo i tak w dzierżawie) tylko 30km ode mnie (ale jeszcze mam tam swojego 3ha danego w dzierżawę na słowo a case 40km\h chyba lepsze rozwiązanie niż proxima.
I jaki koszt biznesplanu?