Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#1461 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 26 styczeń 2009 - 20:42

W sprawie PROW Jak to mowia z wielkiej chmury maly deszcz, ja pomyslalem o kursie euro juz owiele wczesniej jeszcze w grudniu i zaklepalem po starych cenach. ;)
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 13:52
  •  

#1462 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Zainteresowania:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisany 26 styczeń 2009 - 20:57

W sprawie PROW złożyłem nową oferte agencji i zrezygnowałem z pługa bo podrozało i to nie o kilka groszy.znalazł się traktor z przednim tuzem i wyposarzeniem jakie chciałem który był po starej cenie.traktor jest nowy i zaklepany dla mnie ;)

#1463 Share zibik1

zibik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 21:07

W sprawie PROW Ja dzisiaj podpisałem umowę w Toruniu jako 407 osoba na 1300 .Podobno do końca lutego muszą wszyscy podpisać .Tak mi powiedziała weryfikantka mojego wniosku

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1464 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Zainteresowania:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisany 26 styczeń 2009 - 21:12

W sprawie PROW a co bierzesz jak mozna wiedzieć?

#1465 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 23:03

W sprawie PROW

Ja dzisiaj podpisałem umowę w Toruniu jako 407 osoba na 1300 .Podobno do końca lutego muszą wszyscy podpisać .Tak mi powiedziała weryfikantka mojego wniosku

Teraz to ja mam ich gdzieś !.......Już mi wcale się nie spieszy.Za ciągnik zapłacić teraz starą cenę+ używkę całkiem młodą-Ja ile będę mógł to czekam i odwlekam z terminem realizacji.Euro w lipcu z 3,10 na 4,3...-mleko z 1,6... na 0,9....PARANOJA.Dziwi mnie gonitwa niektórych do podpisywania umów (tych co nie kupili sprzętu wcześniej,po niskim kursie)To było tylko moje skromne zdanie-Powodzenia chlopaki z tym p....prowem

#1466 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 00:40

W sprawie PROW pronar chyba nie zmieni swoich cennikow. jak sie dowiadywalem to belarusy od nich tez sprzedaja w starych cenach. mysle ze te traktory maja niewiele wspólnego z euro. najgorzej maja ci co olali polski sprzęt i wszystko wzieli zachodnie... teraz ciesza sie ze mają dobre zachodnie ale za to duzo drozsze niz początkowo i pewnie blisko 2 razy drozsze niz polskie maszyny. Co do traktorów to rozumiem zachodnie marki sa super i tu chyle czola ale jakies agregaty, plugi czy gruber to mozna bylo wziac polskie.

a szybkie podpisywanie umow to dlatego ze ludzie co niektorzy to w polu nie maja czym robic. gdyby nie prow to u mnie ciagnik stalby juz 2 lata temu... tyle ze nie nowka. po prostu wiekszosć skladała wnioski dlatego ze potrzebuje sprzetu w gospodarstwie a nie dlatego ze "sąsiad składał" to ja tez złoze.

#1467 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 07:50

W sprawie PROW nie ma co liczyć na wielkie spadki kursu Euro do złotówki, a o kursie 3.20 to możemy już pewnie sobie pomarzyć,ale mam taką dygresje co do tego całego kursu mianowicie kumpel we wrześniu gadał z Kobrnakami nad MF 6485 i wtedy Euro było po 3,25 (dokladnie nie pamiętam) i wiecie co Korbanki nie zgadzali sie na ten kurs Euro ;/ .od opczątku stawiali na kurs 3,50 za euro i koniec, ogólna cena netto była do negocjacji ale nie kurs po jakim miała być przeliczana, także tak to było z tym tanim euro, druga sprawa że chyba z dwa tygodnie pózniej kurs Euro był już ponad 3,5 no to sie kumplowi udało, sory że troszke odbiegłem od tematu no ale i tak nie rozumiem szczerze ludzi którzy mają podpisaną umowe, i dostają 50 % zwrotów kosztu kwalifikowanego jeszcze marudzą,gdybym ja dostał upust chociaż 20 % cenny netto od Dilera to bym pewnie ze swoich środków starał sie kupić,

#1468 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 08:02

W sprawie PROW Ja jak podpisywałem umowę z korbankami to mogłem w każdej chwili zapłacić i nie prawdą jest że oni ustalają kurs po jakim mam zapłacić, płaci się po kursie sprzedaży w NBP z dnia wpływu kasy na ich konto. Tak jest w umowie która się z nimi podpisuje.

#1469 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 08:06

W sprawie PROW no mi kumpel mówił że najpierw wpłacili te 10 tyś zł żeby mogli z nimi poważnie pogadać a potem mieli twardą walke o ten kurs euro, kumpel sam mówi ze tak jakby specjalnie przeciągali z tą sprzedaża żeby przeczekać to tanie Euro

#1470 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 11:10

W sprawie PROW ja podpisywałem umowę w maju, może przestraszyli się spadającego kursu Euro, a płacili po wyższym kursie w Francji i się chcieli zabezpieczyć i późniejsze umowy były inaczej skonstruowane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1471 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 14:54

W sprawie PROW b0gdan a w euro czy w złotówkach podpisywałeś umowę i kiedy wpłaciłeś całość kwoty za sprzęt??

#1472 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 15:22

W sprawie PROW umowa podpisana w maju cena w euro, zaliczka 1000e reszta na początku grudnia, wtedy kiedy euro było po 3,81-cena kupna euro z dnia w NBP

#1473 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 15:46

W sprawie PROW A wiecie ile ziemi min trzeba wykazać na płóg 5skib obrotowy z pacomatem?

#1474 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 17:20

W sprawie PROW popatrz sobie kilka postów wczesniej to sie dowiesz. tam jest ekspertyza racjonalnosci zakupu. w ekspertyzie na plug 4 skibowy obrotowy jest 40-80 ha 5 skibowego obrotowego nawet nie widze

#1475 Share franek412

franek412

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 17:34

W sprawie PROW Kiedy bedzie można zacząc składac wnioski na nowe PROW

#1476 Share Marcinuzz90

Marcinuzz90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 17:36

W sprawie PROW

popatrz sobie kilka postów wczesniej to sie dowiesz. tam jest ekspertyza racjonalnosci zakupu. w ekspertyzie na plug 4 skibowy obrotowy jest 40-80 ha 5 skibowego obrotowego nawet nie widze

Znam sprawę gdzie gość podpisał umowę o pług 4 skibowy obrotowy a ma ok 20 udokumentowanych hektarów !!!!!!
SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

#1477 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 20:36

W sprawie PROW ja na 80 ha dostałem 5 obrotową. ;)
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#1478 Share Michal11

Michal11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 22:40

W sprawie PROW Witam! Koledzy Ja zakupiłem maszyny latem po niskim kursie euro nieczekałem bo takie przewidywania juz były ze euro podrozeje :angry: Niewiecie moze jaka sytuacja jest w województwie podlaskim z podpisywaniem umów? Ja złozyłem pierwsze poprawki na samym początku listopada i od tamtej pory niestety cisza :angry: miałem numer coś niewiele ponad osiemsetny. Pozdrawiam wrzystkich szczęśliwców co podpisali umowy ;) i tych co niestety muszą jeszcze czekać tak jak Ja :angry:

#1479 Share masfer5455

masfer5455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Landwirtschaft

Napisany 28 styczeń 2009 - 14:01

W sprawie PROW łódzkie podpisywany jest nr ok 200 i mają teraz przyspieszyc przekierowując pracowników z obszarówki na prow
sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1480 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 28 styczeń 2009 - 15:26

W sprawie PROW W PODLASKIM jez daja po obrotach szybko przysylaja do podpisywania umowy. Ja bylem 236 i podpisalem juz pare dni temu.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.