Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#1361 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 21 styczeń 2009 - 19:14

W sprawie PROW Od parenastu dni próbowałem dodzwonić się do agencji do Poznania i dziś mi się to udało ( chyba ze 100 razy dzwoniłem przez te parę dni). Pani która prowadzi rozpatrywanie powiedziała że narazie podpisują umowy z ludźmi do numeru 1000 a że wszystkie wnioski majom rozpatrzeć do początku marca, bo po tem ma ruszyć nowy nabór. Słysząc to ja się zawiodłem mam numer 16xx Jak myślicie kiedy moge liczyć na jakies ruchy ze strony agencji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 02:38
  •  

#1362 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 21 styczeń 2009 - 19:19

W sprawie PROW Spokojnie, badz cierpliwy ja tez sie denerwowalem az do poniedzialkowego telefonu. Mysle ze jak mowila ci ze do marca to do marca. Ja mam zamiar znowu skladac wniosek na PROW. :)
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#1363 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 21 styczeń 2009 - 19:47

W sprawie PROW @kobra89
Ona mówiła że wszystkie wnioski mają być rozpatrzone do początku marca

Ja również namawiam ojca aby złożyc 2 wniosek w marcu i sobie spokojnie czekać 1,5 roku na rozpatrzenie i kase zbierać na nowy zakup

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1364 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 19:59

W sprawie PROW Karol ja bede skladal wniosek a we wniosku zaznacze ze bedzie realizowany za 2-3 lata jak dobrze pojdzie bo kasiory nie bede mial tyle. Ale wiesz co ci powiem z tego co juz sie orientowalem to jezeli nie przekroczyles 100 tysiecy zwrotu z UE teraz na maszyny mozesz ubiegac sie dalej o Prow a najlepsze jest to ze nasz wnioski beda rozpatrywane na poczatku, jako pierwsze, daja nam mozliwosc dalszego modernizowania gospodarstwa. :)

#1365 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 20:11

W sprawie PROW jak to na początku, dlaczego wasze na początku??

#1366 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 20:17

W sprawie PROW Bo juz siedze wtym programie i musza mi dac kolejna sznse poprostu :) wiem co mowie bo gadalem w agencji takie beda zasady

#1367 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 20:29

W sprawie PROW mysle ze ja bardziej siedze niz ty i nie wiem dlaczego ty miałbys miał lepsze szanse

#1368 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 20:32

W sprawie PROW Ja nie wiem jak ty tam siedzisz nie obchodzi mnie to szczerze mowiac ale wiem ze bede mial pierszenstwo :)

#1369 Share Waltra

Waltra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Ekologia,nowe technologie przyjazne środowisku,bioenergia,mechanizacja ,kulinaria.

Napisany 21 styczeń 2009 - 20:37

W sprawie PROW Do Kobry 89. Jakieś dziwne miałyby być te zasady o których piszesz i głęboce niesprawiedliwe.Wyjaśnij,jeśli możesz dlaczego agencja miałaby preferować tych co już parę złotych szarpnęli ponad tych co jeszcze nie korzystali z PROW.Wiadomo żze jeśli stówy nie przekroczyli to "karencja" w składaniu nie obowiązuje ale zadnych przywilejów z tego tytułu też nie ma.

#1370 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 20:43

W sprawie PROW @kobra89 coś ściemnia bo niemożliwe zeby tak było, jeśli coś takiego bedzie to pierszenstwo beda mieli ci co nie korzystali raczej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1371 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 20:55

W sprawie PROW Nie nazywaj mnie"sciemniaczem" kapujesz, wiem co pisze bo sie pytalem ale to wszyscy ci beda mogli z tego Prowu brac udzial w tym co nie przekroczyli 100 tysiecy zwrotu kapujesz czy nie, bo nie wiem jak ci to wytlumaczyc a mnie to tam nie obchodzi jak i co tam oni wymysla ale wiem ze bede mogl brac udzial w tym nowym Prowie i moj wniosek bedzie rozpatrywany bez takiego postoju jak te nowe. Bo ja juz jestem wciagniety w ten program. Rozumiesz juz czy nie??

Apropo co w tym kraju jest sprawiedliwe powiedzcie mi??? W sady tez juz nie wierze.

#1372 Share Waltra

Waltra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Ekologia,nowe technologie przyjazne środowisku,bioenergia,mechanizacja ,kulinaria.

Napisany 21 styczeń 2009 - 21:00

W sprawie PROW "wciągnięty" a może skorumpowany toby tłumaczyło to pierwszeństwo.

#1373 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 21:01

W sprawie PROW kobra89 wiesz,ze urzednicy tez moga sie mylic? I poki co to nic nie wiem o takim czyms co Ty piszesz i jak narazie jeszcze chyba nikt z nas nie wie w jakiej kolejnosci beda rozpatrywac wnioski.

#1374 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 21:05

W sprawie PROW

jeśli chodzi o racjonalność zakupu to nie jest to taki straszne. mam nr 247 w mazowieckim. Umowa podpisana na początku listopada. Na 25 ha mam zakupionego juz John Deere`a 5720 (80 KM) oraz w drugi etapie Lamborghini R6 (100 KM). Dochdzi do ziemi jeszcze 28 krów i 30 młodzieży. Nie było najmniejszego problemu. Żadnych tłumaczeń i uzasadnień. Prawdą jest natomiast to że rokiem bazowym jest 2007 i nie m,ożna nic zmienić. A plany na przyszłość niestety mają małe znaczenie dla agencji... Chociaż w sumie pierwszy raz składałem wniosek, sam go robiłem i poprawiałem i nie mogę narzekać bo wszystko poszło sprawnie:)

cos tu chyba krecisz. na 25 ha dostales dwa traktory o lacznej mocy 180 koni? sciema jak nic moim zdaniem. racjonalnosc to dwa traktory o lacznej mocy okolo 100 KM. norma przekroczona o 80% ? mało prawdopodobne.

#1375 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 21:08

W sprawie PROW Ja mam tez 25 ha. Ziemia glownie 3 klasa. I mam ciagnik 110 km i facetka od wniosku mi mowila,ze i tak pytala kierownika,czy moze taki przyznac,bo to jest wygorowane wymaganie.

#1376 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 21:12

W sprawie PROW nie wiem kiedy będzie kolejny nabór, ale z tego co mi wiadomo, to będzie trwał 10 dni a kolejność rozpatrywania będzie wyznaczana drogą losowania

#1377 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, rolnictwo

Napisany 21 styczeń 2009 - 21:15

W sprawie PROW Napisz uzasadnienie i po sprawie;) ja mam na gosp 150 km i 110 a kupuje Masseya 5445 z turem, napisałem że potrzebuje go do załadowania paszowozu, przewozu bali no i do prac gospodarskich :) Ale puki co czekam za odp :) Pozdrawiam :)

#1378 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 21:21

W sprawie PROW @goolman19 to zalezy na ile ha i ile zwierzat masz te ciagniki i jakie stare. I nie zawsze uzasadnienie wszystko zalatwi. A z nastepnym naborem to juz duzo wersji krazylo.

#1379 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, rolnictwo

Napisany 21 styczeń 2009 - 21:23

W sprawie PROW No może ten plus bo ciągniki mam z 89r :) 40 krów mlecznych i 50 młodzieży, 25 h własnej ( + 25 dzierżawy ale nie podwałem ich do wniosku) Pzdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1380 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 21:31

W sprawie PROW nastepny nabor to jest narazie wirtualna sprawa. narazie nikt nie wie co i jak i jezeli napisze ze wie to ja mu udowodnie ze nie wie. wystarczy popatrzec kiedy zaczą sie ten temat, ktory ma juz 70 stron... ile razy zmienialy sie w nim terminy ila razy pisano o akredytacji, ile o zmianach, o zaczeciu sprawdzania... potem polowa tych info okazywala sie sciema... nie uwierze nikomu dopoki nie pojawi sie info o kolejnym naborze na stronie ARIMR albo jak nie powiedza o tym w telewizji.