Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 18:37

W sprawie PROW ja dzisaj bylem umowe w toruniu podpisac..... :)
i mam takie pytanie-skąd można wziąc tą magiczną tabliczke na dom że gospodarstwo korzystało z pomocy UE?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 00:29
  •  

#1342 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 18:45

W sprawie PROW mi w biurze reklamowym zrobili
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#1343 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 20 styczeń 2009 - 18:46

W sprawie PROW

nie chcę być okrytny ani nikogo oskarżać, ale doszły mnie słuchy że niektórzy pojechali do tych osób co im rozpatrują wnioski pogadali posmarowali i poszło. juz kupują maszyny. ja osobiście rozmawiałem z kolesiem z agencji w mojej sprawie ale nic sie nie dało. czekam grzecznie. co będzie to bedzie.

no nie wiem może i masz rację ja byłem w podlaskim 565 i mój wniosek już rozpatrzono podpisałem umowę zakupiłem maszyny i w lutym składam wniosek o zwrot kosztów. Nic nie jezdziłem nie załatwiałem zero siedziałem i czekałem no i poprawka była ale od daty wysłania poprawki do podpisania umowy miesiąc minął równo.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1344 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 18:55

W sprawie PROW ale jak przesuną termin realizacji to i kasa się przesunie,tzn zwrot w miesiącu takim w jakim będą mieli pule kasy?? tak?facetka powiedziała że jak termin realizacji się zmieni to np w mazowieckim na czerwiec dopiero wstawili by realizacje bo wcześniejsze msce pula jest wykorzystana.jak to jest?

#1345 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 19:19

W sprawie PROW Cześć. złożyłem wniosek na PROW, nadal czekam... wprowadzałem zmiany do zestawienia RF, więc będę rozpatrywany na końcu... moja sytuacja wygląda tak, że mam na siebie 20,5 ha UR, nie prowadzę produkcji zwierzęcej. gleby średnie i ciężkie. złożyłem wniosek na nh t5060, pług obrotkę 4 skiby, agregat uprawowo-siewny bierny i agregat podorywkowy 2,6 m. dzisiaj dzwoniłem do agencji, żeby dowiedzieć się co z moim wnioskiem itd..i babka powiedziała mi, m.in, że w moim przypadku max. moc ciągnika to 86 km. kiedy zapytałem się, ile musiałbym dobrać np dzierżawy, żeby styknęło na 105 km, powiedziała mi, że to nic nie da, bo dla nich liczy się rok bazowy 2007. Czy to prawda?
czy jeśli zadeklaruję, że za ok 6 lat przejmę gospodarstwo matki (11 ha UR + produkcja zwierzęca (obecnie 25 krów mlecznych + jałowizna). to będzie to miało to jakieś znaczenie dla arimr?

#1346 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 19:25

W sprawie PROW ich nie obchodzi że przejmiesz gospodarstwo. zrób z rodzicami umowę dzierżawy i to też przejdzie.musisz im wykazać przed podpisaniem umowy że ten ciągnik jest na twoje gospodarstwo.a masz jakiś ciągnik zarejestrowany na siebie?

#1347 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 19:31

W sprawie PROW nie mam żadnej maszyny, a co do dzierżawy to jak napisałem wcześniej Babka powiedziała mi, że ich interesuje powierzchnia gospodarstwa z roku bazowego, czyli 20,5 ha i jeśli teraz wezmę dzierżawę, to nic to nie zmieni

#1348 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 22:24

W sprawie PROW z timi kopertami to słyszałem od ludzi. sam troszkę że tak powiem sugerowałem może delikatnie z osobą prowadzącą ale odrazu ucięto ze mną rozmowę i kazano czekać. może i ściemniali ci ludzie. tego nie sprawdzimy.

Przekeeeek moim zdaniem w relatywności zakupu ciągnika nie jest powiedziane że dla ciebie jest max 86 KM. bo ta pani w Agencji ocenia twój wniosek pod względem ogółu. musisz jej udowodnić że twoje 20 ha to grunty ciężkie. i mniejszy ciągnik nie wytrzyma tak ciężkiej pracy. musisz złożyć oświadczenie czy wniosek. idź do ODR oni tam powinni znać takie patenty. a jeśli było by to możliwe to spróbuj skołować sobie tą dzierżawę. i złóż sprostowanie do wielkości gospodarstwa. to możesz zawsze. w oddziałach Agencji zatrudnili teraz dużo nowych którzy nie zawsze wszystko wiedzą. w każdej chwili możesz a nawet powinieneś poinformować agencję o zmianach ekonomicznych w twoim gospodarstwie a w kńcu dzierżawa na conajmniej 6 lat jest poważną zmianą. a tak wogóle to już coś takiego słyszałem ludzie chcieli na 15 ha JD 115 KM i z Agencji kazano im dokupić bądź wydzierżawić na podstawie umowy od kogoś trochę ha ile to już ci w ODR powiedzą.

#1349 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 22:58

W sprawie PROW jasne a ja na swoje 30ha wezme 240 konnego jelonka moge? Przeliczniki znane byly juz od dawna a i tak to sa wielkie ustępstwa ze liczy sie na 1 ha ponad 4KM! Nie przesadzajmy. skoro masz ziemi 20 ha to na co ci 110 konny traktor? u mnie w okolicy ludzie takie male gospodarstwa likwiduja. a jezeli wiedziales ze traktor ma obrabiac dwie gospodarki twoja i ojców to trzeba bylo odrazu ziemie przepisywac lub dzierzawic. ja gdy skladalem wniosek to liczylem sobie tylko 3KM na 1ha bo niby taka byla norma a dodam, ze moje grunty w 100% należa do ONW.

a własnie teraz znalazłem cos takiego: http://195.205.152.1...?...31&Itemid=2

cytuje:

Zakup ciągnika o wyższej mocy niż przewidują wyliczenia IBMER ( ok 5 KM/ha)
uzasadnić można min;
- posiadaniem zestawu maszyn o wyższej wydajności,
-glebami ciężkimi,
-rozłogiem gospodarstwa,
-ukształtowaniem terenu,/ pagórkowaty teren/,
- płodozmianem- udział roślin okopowych oraz łąki- zestawy maszyn do zbioru
trawy,
-udział maszyn aktywnych,
- udział agregatów wieloczynnościowych itp.
Moc w takim przypadku może być wyższa o 20% od standardowej.
dr Kazimierz Witosław

#1350 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 10:21

W sprawie PROW Skorpion dzięki za odpowiedź
Cichu weź pod uwagę, że ciągnik od samego początku będzie pracował na obu gospodarstwach, bo podział na dwa gospodarstwa jest tylko na papierze. ciągnik będzie więc obrabiał 31,5 ha i obsługiwał prod zwierzęcą,którą jeszcze powiększę, więc uważam, że te 105 km będzie w sam raz. Wiem, że dla agencji to nic nie znaczy, ale dla mnie tak... trudno, będę kombinował z dzierżawami. Starsza mi nie przepisze, bo jest za młoda, żeby iść na rentę...
co do tekstu p. Witosława to większość moich gleb jest ciężka a razem z ciągnikiem chcę kupić agregat uprawowo-siewny (czyli wieloczynnościowy) bierny famarolu 3m. (agregat 3-rzędowy, wał packera,siewnik famarol) i nie wyobrażam sobie, żeby ciągał to ciągnik mniejszy niż 100km.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 10:46

W sprawie PROW zobacz co napisalem wyzej... sa przeslanki zeby zwiększyc moc ciagnika na podstawie sprzetuktory jest potrzebny do gospodarstwa. na podstawie tych kilku spraw ktore wymienilem post wyzej mozesz starac sie walczyc z agencja.

#1352 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 13:35

W sprawie PROW no koledzy maja racje skoro ten ciagnik bedzie obrabial 31ha to trzeba bylo umowe dzierzawy napisac i po problemie by bylo;) a tak to nie wiem nie wiem czy da rade przeforsowac ten wniosek. w kazdym razie zycze powodzenia. tak srednio to chyba przydzielaja ok 4KM\ha z tego co ja slyszalem. pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#1353 Share koncak

koncak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 14:40

W sprawie PROW jeśli chodzi o racjonalność zakupu to nie jest to taki straszne. mam nr 247 w mazowieckim. Umowa podpisana na początku listopada. Na 25 ha mam zakupionego juz John Deere`a 5720 (80 KM) oraz w drugi etapie Lamborghini R6 (100 KM). Dochdzi do ziemi jeszcze 28 krów i 30 młodzieży. Nie było najmniejszego problemu. Żadnych tłumaczeń i uzasadnień. Prawdą jest natomiast to że rokiem bazowym jest 2007 i nie m,ożna nic zmienić. A plany na przyszłość niestety mają małe znaczenie dla agencji... Chociaż w sumie pierwszy raz składałem wniosek, sam go robiłem i poprawiałem i nie mogę narzekać bo wszystko poszło sprawnie:)

#1354 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 16:48

W sprawie PROW Witam.Mam pytanie ,czy dostane ciągnik 80km jeśli wykarze tylko 35ha ziemi rolnej ,produkcja roślinna,i mam 130 i 180km do pomocy?Czy oni liczą ogólną moc w gospodarstwie ciągników i przeliczają na ha?

#1355 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 17:25

W sprawie PROW przelicznik jest okolo 4km/ha jak masz dwa takie duże ciągniki i to zarejestrowane na siebie towatpie żeby ci dali jeszcze jeden

#1356 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 17:38

W sprawie PROW Wszystko zależy jaki człowiek będzie ci sprawdzał wniosek bo niektórzy są OK a trafiają się tacy co do wszystkiego się przyczepią :)Mogą cię poprosić o uzasadnienie i jeśli napiszesz dobre to raczej nie będzie problemu
Jeśli ciągnik ma 20 lat to wcale nie jest brany pod uwagę
:)

#1357 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:09

W sprawie PROW panowie agencja jakoś działa w miare sprawnie 1,5 mięsiąca temu złożyłem wniosek o płatność a dziś kasa mi wpłyneła na konto ,,,,

#1358 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:34

W sprawie PROW Otoz bylem dzis podpisac umowe i z ze znajomym gadalismy sobie tym co wniosek rozpatruje i tak, mowi nam ze to wszystko zalezy od niego czy bedzie kontrola czy nie. Ja mowie zebynie robil glupot i nie wysylal on mowi ze do nas nie bedzie i gadamy z nim o termin platnosci. I mowi jak szybko kupie graty to w ciago 1-1,5 miesiaca kasa bedzie spowrotem.
Niezle, zadowolony jestem. :)
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#1359 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:48

W sprawie PROW z togo co mi tłumaczyli w agaencji to gadali że każdego z kontrolują kto złoży wniosek o płatność ostateczną ,,,,,,,,najważniejsze że wypłacają w krótkim czasie po złożeniu wniosku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 18:53

W sprawie PROW

Wszystko zależy jaki człowiek będzie ci sprawdzał wniosek bo niektórzy są OK a trafiają się tacy co do wszystkiego się przyczepią :)Mogą cię poprosić o uzasadnienie i jeśli napiszesz dobre to raczej nie będzie problemu
Jeśli ciągnik ma 20 lat to wcale nie jest brany pod uwagę

ciągniki mają 2 i 12 lat ale do opryskiwacza 600 litrów zawieszanego nieuczepisz 130 km a to juz powinne być jakieś uzasadnienie tak myśle