cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mariusz650    1

No nareszcie 2 tygodnie temu wezwali ojca na podpisanie umowy i tylko po jednej poprawce i możemy realizować wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

mi też jeden koleś mówił że mają deutza po 3.9 liczonego,ale już dwóch innych nic na ten temat nie wiedziało,tylko że u tego co po 3.9 to ciągnik kosztuje 90 000 euro a u tych co normalny kurs euro mają to kosztuje od 61 000 do 68 000 euro,ceny netto. ale to co dzieje się obecnie z kursami walut to kolejny argument za tym aby euro weszło u nas jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

gdyby rewaloryzacja nastapila przy dzisiejszym kursie to lezymy i kwiczymy.... wysoki kurs to bysmy malo euro za te zlotowki dostali.... choc i tak jak bedzie zmiana waluty to kurs bedzie wysoki napewno.....


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Euro jest po 4,60 i wszystkie waluty poszły do góry bardzo dużo stracą osoby które brały kredyt w Frankach Szwajcarskich głównie na mieszkania :mellow:może Euro długo nie będzie takie drogie w końcu spadnie.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

chyba wszyscy zyjemy ta nadzieja;) ale co juz nabroil ten kurs wysoki to nabroil. ceny producentow poszly w gore a jak euro spadnie to pozostana na tym samym poziomie poki euro znow nie pojdzie w gore i kolejna podwyzka... i tak w kolko;p obnizek cen nie ma i nie bedzie raczej;p pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Raczej jak będzie wchodziło euro to i tak zblokują stały przelicznik euro do złoty. Przy wymianie złoty by sie szybko osłabiał bo nie będzie nim zainteresowania. Jak była wymiana marki na euro to marka początkowo kosztowała 2,5zł a w pół roku staniała na 1,6zł, ale jak ktoś miał kredyt w markach to przeliczali marke po 2,4zł. Tak że na wymianie się raczej nie zarobi, może później nie będziemy narażeni na jakieś chore skoki kursu jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

właśnie jestem po kontroli PROW, wszystko szybko miło i przyjemnie:) Sprawdzone faktury, przelewy, pytania o pomiary budynków, sprawdzenie tablicy informacyjnej, sprawdzenie numerów fabrycznych maszyn.

Odnośnie płatności, to kontrolujący powiedział że płatności teraz maja być. do 3 tygodni po kontroli gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ale o co chodzi z ta tablica to musi robic kazdy kto korzysta z PROW bez wzgledu na kwote zwrotu czy jak???? wytlumaczcie mi prosze??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Tablica musi być jeśli całkowity koszt inwestycji jest większy niż 193000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

czyli wszystko brutto, a nie czasem 30 tysiecy euro zwrtu z unii ma byc i wtedu tablica???


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

licząc w Euro tablica ma być jeśli " CAŁKOWITY KOSZT INWESTYCJI PRZEKRACZA 50000€ (193855,00 złotych)" tak jest napisane w umowie którą podpisywałem. Euro jest liczone wg kursu z roku 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

lipa,trzeba bedzie zamawiac ale gdzie ja powiesic??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Np. na szczycie chlewa??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

może byc. masz to tak umieścić żeby kontrolerzy wiedzieli że skorzystales z tej pomocy i nie tylko oni wszyscy maja wiedziec. takie wymogi. bezsens ale trzeba.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jeśli nie będzie to od strony pola., gdzie pies z kulawą nogą nie chodzi, to na bank może być ;) , możesz i w oknie w pokoju od strony szosy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

hahahaha dobre najlepiej by bylo w oknie postawil kiedy chcial i zdjol kiedy chcesz na szybko:P od ulicy na oborze przykrece na szczycie jak bede juz ja mial:P


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ale problem ... ta tablica to wedlug mnie zaden problem, wlasciwie chcialbym juz miec takie zmartwienie jak wy! Tablica to chyba zwiastun dobrze zakonczonego prowu. powies sobie ta tablice gdziekolwiek i bedzie dobrze. glupio sie pytasz gdzie to powiesic. wiadomo przeciez ze nie w pokoju na scianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Przecież i tak w okolicy wszyscy wiedzą że korzystasz z PROW. Jak ja bym sie cieszył jak by mi kazali wieszać taką tablice. A tak trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jak już wcześniej było napisane, tablica ma wisieć najpóźniej w chwili złożenia wniosku o płatność... moja zawisła dzień przed kontrolą i to tylko dlatego, że żona mi przypomniała bo mi z głowy wyleciało :)

pracownik agencji (ten przeprowadzający kontrolę) mówił, że nowy nabór na PROW wg jego rozeznania ruszy w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waltra    0

Na liście załącznikóow do wniosku o płatność jest zaświadczenie z WIOŚ,czy ktoś mógłby napisać coś więcej na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Na liście załącznikóow do wniosku o płatność jest zaświadczenie z WIOŚ,czy ktoś mógłby napisać coś więcej na ten temat?

Jeśli brałeś kaskę tylko na maszyny to ciebie to nie dotyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj