Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#1161 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 17:35

W sprawie PROW

No to ja powiem tak jestem w tej samej sytuacji sprzęt mam już u siebie na podwórku a wniosek o płatność mogę złożyć w lutym od pierwszego dnia do ostatniego dnia miesiąca taki jest termin wiec niestety muszę czekać

Ale jest możliwość wcześniejszego złożenia, jedyne co to nie masz gwarancji, że kasa będzie w 3 miesiące. Ale zabronić składania wniosku nie mogą. Obecnie weryfikację trochę przedłuża obowiązkowa wizytacja terenowa, ale i tak najczęściej wszystko jest załatwione w trzy miesiące.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 00:05
  •  

#1162 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 20:34

W sprawie PROW ......może niejestem zabardzo w temacie PROW i nie mam zbyt wiele info na ten temat,ale mam takie pytanie:
kiedy bedzie następny nabór wniosków na modernizacje gospodarstwa (chodzi mi o wniosek na zwrot $$$ za nowy ciągnik)
i czy to bedzie tylko w jednym dniu....i trzeba to złożyć w wojewódzkim arimr????

acha jeszcze jedno... czy musze ciągnik kupić w terminie który mi wyznaczą,czy np.najpierw moge kupić ciągnik(wzięty na kredyt)a dopiero złożyć wniosek
bardzo prosze o odp.... ;)

#1163 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 20:45

W sprawie PROW next nabór luty,marzec prawdopodobnie, a jak będzie nie wiadomo.najpierw składasz wniosek a potem po podpisaniu umowy kupujesz.w tej edycji pozwolili wcześniej kupic ze względu na duże opóźnienia. normalnie nie będzie to miało miejsca,chyba że z nów sie kolosalnie spóźnia ;) co bardzo możliwe

nie wie ktoś czy po podpisaniu umowy można złożyć aneks do umowy i zmienić z nowej na używaną maszynę??jak to jest? robił tak ktoś?oczywiście nic się nie zmienia tylko fakt że chciałbym by była używana.można to zmienić ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1164 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 13:07

W sprawie PROW A wie ktos moze jak ma wygladac nabor nowych wnioskow? Bo podobno ma nie byc kolejek. Ja slyszalem,ze wszyskie wnioski przyjma i tyle co bedzie chetnych tyle maja dac kasy. I np. PROW moe sie skonczyc juz w 2011,a nie 2013.

#1165 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 24 grudzień 2008 - 14:09

W sprawie PROW Po ostatnim zamieszaniu z kolejkami był pomysł, żeby podczas następnego naboru składać wnioski drogą pocztową, ale jak będzie to zobaczymy.
Moim zdaniem pomysł by przyjąć wszystkie wnioski i Modernizacje zakończyć np. w 2011 jest raczej średni.

#1166 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1280 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 14:24

W sprawie PROW a ja ponawiam swoje pytanie. jak to jest ze skladaniem wniosku o platnosc. sklada sie go po terminie wyznaczonym jako data realizacji inwestycji czy przed? Dlok napisz dlaczego masz skladac dopiero w lutym. na kiedy ustaliles termin realizacji Prow?

#1167 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 24 grudzień 2008 - 17:43

W sprawie PROW Termin realizacji miałem wstawiony do końca stycznia 2009 więc składać mogę od lutego i mam na to miesiąc. Kobieta mi powiedziała że nawet jak wcześniej zrealizuje to i tak muszę czekać bo tak jest w umowie zapisane więc czekam

#1168 Share radosharks

radosharks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 22:54

W sprawie PROW hej ja mam takie pytanie jak wyglada caly ten sapard ,chce wziasc ciagnik do 150km z 2002 rocznika max,jak to wyglada zczym sie wiaze itp.jesli byl by kto s mily i dosadnie mi to wytlumaczyl,po swietach jade do Arimr sie dowiedziec wszystkiego z rodzicami,jak czytam te wszystkie posty to jest to bardzo skoplikowane pozdrawiam

#1169 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 25 grudzień 2008 - 02:10

W sprawie PROW ogólnie to nie jest az tak skomplikowane tylko agencja rzuca kłody rolnikowi pod nogi najpierw czeka sie na rozpatrzenie wniosku rok potem coraz to inne sprawy poprawki i bóg wie co jeszcze wymyślają i ganiają tego rolnika. Mam na mysli oczywiście ostatni nabór wniosków w roku 2007. Ja juz podpisałem umowę kupiłem sprzęt zostało mi złozyc wniosek na zwrot i czekać na kasę ale jak poczytasz posty to niektórzy z nas dalej dostają wnioski do poprawki lub inne komplikacje sa a sprzęt drożeje :angry:

#1170 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 10:49

W sprawie PROW szczerze mowiac to beznadziejnie to wszystko wyglada. kompletny brak kompetencji ze strony urzednikow z arimr, sztywne trzymanie sie zapisow, arogancja i w ogole niezbyt ciekawie z tym jest. to sie tylko tak mowi ze piniadze z uni plyna do kieszeni rolnika... ile sie trzeba nachodzic nazalatwiac naprosic to sie w glowie nie miesci. wszystko jest ok gdy wniosek weryfikuje rozgarnieta osoba gorzej jak jakies wscibskie babsko lub bezmozgie yeti... my niestety nie mamy szczescia do zbyt uprzejmych weryfikatorow.....wszedzie tylko jakies problemy widza.PARANOJA I PATOLOGIA!!! a najlepsze jest to ze stwarzaja mase zbednych problemow dzielac tak naprawde nie swoimi pieniedzmi.... pozdrawiam i WESOŁYCH ŚWIĄT zyczy RATAJ
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1171 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 11:24

W sprawie PROW A taki jeden miastowy z drugim niewiedza ile pieniedzy z uni pochlania ta biurokracja tyle urzednikow tam siedzi w tych agencjach i wymyslaja porawki zeby mieli co robic bo przeciez gdyby to wszystko bylo prostsze i szybciutko szlo to co oni by robili w tych agencjach zawsze jak jade do agencji to mnie az razi w oczy ile tam ludzi siedzi a wiekszosc to dzieci po szkole co niemaja nawet pojecia o rolnictwie a pracuja w AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA

#1172 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, rolnictwo

Napisany 25 grudzień 2008 - 11:52

W sprawie PROW

A taki jeden miastowy z drugim niewiedza ile pieniedzy z uni pochlania ta biurokracja tyle urzednikow tam siedzi w tych agencjach i wymyslaja porawki zeby mieli co robic bo przeciez gdyby to wszystko bylo prostsze i szybciutko szlo to co oni by robili w tych agencjach zawsze jak jade do agencji to mnie az razi w oczy ile tam ludzi siedzi a wiekszosc to dzieci po szkole co niemaja nawet pojecia o rolnictwie a pracuja w AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA

Taka prawda .. ;/

#1173 Share radosharks

radosharks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 14:20

W sprawie PROW Pozdrawiam was i wesolych swiat zycze:)Jakos to musi Byc:)bo swietach rusze tym wszystkim i zloze wniosek:) jeszcze raz wesolych spokojnych swiat ;)

#1174 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 18:30

W sprawie PROW jakby ktoś wiedział kiedy dokładnie można wnioski składać to niech napisze tutaj...
to bedzie sie odbywać w jeden dzień czy jak to bedzie zorganizowane??

#1175 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 25 grudzień 2008 - 18:57

W sprawie PROW 2 tyg. przed rozpoczęciem naboru wniosków ARiMR ogłosi to na stronie internetowej. W ustawie jest przyjęte, ze wnioski są przyjmowane do czasu, gdy osiągną pulę 120% pieniędzy przeznaczoonych na dany rok. W rzeczywistości, jak będą takie cyrki jak rok temu to kilka dni.

#1176 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:12

W sprawie PROW Nie sądzę że powtórzy się sytuacja sprzed roku a przynajmniej ja nie będę uczestniczył w żadnych komitetach kolejkowych. Nie warto!!! Wolę złożyć wniosek jako ostatni bo wiem że najważniejsze jest żeby był dobrze wypełniony. Tak w ogóle to jestem ciekawy czy pula na przyszły rok będzie wykorzystana bo ludzie się już przekonali co znaczy starać się o unijne pieniądze

#1177 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1280 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 14:56

W sprawie PROW ciekawe czy będą jakies ograniczenia dla tych co brali w tym roku. Słyszałem coś, ze dla tych co przekroczyli 100 czy 200 tyś zł dofinansowania będzie jakas roczna sankcja. moze to i dobrze daje jakies równe szanse rozwoju dla gospodarstw.

#1178 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 00:03

W sprawie PROW Albo i nie!Ze względu na szalone Euro nie wyrobiłem się i muszę kończyć inwestycję z następnej puli(nie jest to takie wszystko proste jakby się wydawało)Żadna szansa równego rozwoju-jeszcze tylko brakuje miastowiczów w imieniu dziadków starać się o to dofinansowanie praepisy powinny być podstosowane bardziej pod rolnika niż pod farmerów z miasta - musimy ich wygryżć

#1179 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 10:11

W sprawie PROW ponawiam pytanie ,może ktoś odpowie..nie wie ktoś czy po podpisaniu umowy można złożyć aneks do umowy i zmienić z nowej na używaną maszynę??jak to jest? robił tak ktoś?oczywiście nic się nie zmienia tylko fakt że chciałbym by była używana.można to zmienić ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1180 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2494 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 27 grudzień 2008 - 10:24

W sprawie PROW po podpisaniu juz tylko mozesz kupic to co zadeklarowales, ale bodajrze jest taka mozliwosc ze mozna zrobic poprawke po podpisaniu umowy ale to bankowo bedzie trwalo dluzej o 3 miesiace.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.