Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 12:33

W sprawie PROW

panowie.mam złożony wniosek na nowy ciągnik.jakbym np kupił używany deczko.tzn znalazłem w necie 100mth 2008r idealny.cena deczko niższa tylko rejestrowany był juz za granicą.jakbym przedstawił go jako nowy agencji to przejdzie to??nie zjaraja się ze to był używany? jakie dokumenty sa potrzebne przy kontroli agencji odnośnie sprawdzenia zgodności??tylko faktura? sprzęt wygląda jak nowy.folia na siedzeniu itd ,lalka.swiadectwa homologacji itd nie będzie agencja żądać?? jak to jest??bo jakby tylko faktura to byłoby proste..powiedzcie mi ziomy

nowy to nowy... nie chodzi tu o ilosć motogodzin czy folie na siedzeniu. musisz byc jego pierwszym wlascicielem, musi byc zarejestrowany na ciebie jako na pierwszego który go posiada. teoretycznie traktor moze miec juz 1000 mth ale nigdy wczesniej nie mogl byc rejestrowany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 23:39
  •  

#1142 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 12:46

W sprawie PROW

Witam, ma ktoś może przelicznik jaki kombajn od ilu ha można dostać? Byłbym bardzo wdzięczny.

kiedys na stronie ARiMR byla "instrukcja" ktora zawierala szczolowo wszystkie maszyny (dosc trudno sie bylo przez nia przebic), ale ostatnio nie moglem tego znalezc.
jest ktos kto wie gdzie to sie znajduje??
poprosimy o linka :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#1143 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 12:50

W sprawie PROW hmm.ten co sprzedaje jest dealerem maszyn nowych tez.Hmm..ciekawe czy jest możliwość ominięcia tego.. sporo by można zaoszczędzić..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1144 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 12:53

W sprawie PROW ciagniaka nie da sie kupic od fabryki, natomiast wiele sprzetow specjalistycznych np. linie produkcyjne do przemyslu spozywczego (myjki, sortowniki) lepiej kupowac bez posrdenikow :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#1145 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 13:00

W sprawie PROW

@ bogdan gdzie zamawiales tablice?? A kredyt w jakim banku?

tablice zamawiałem w firmie specjalizującej się w reklamie zewnętrznej, a bank to BGŻ

#1146 Share mario_08

mario_08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 14:49

W sprawie PROW

kiedys na stronie ARiMR byla "instrukcja" ktora zawierala szczolowo wszystkie maszyny (dosc trudno sie bylo przez nia przebic), ale ostatnio nie moglem tego znalezc.
jest ktos kto wie gdzie to sie znajduje??
poprosimy o linka :)

Ja mam coś takiego
Ekspertyza IBMER Racjonalność zakupu kombajnów zbożowych
moc(kw) heder (m) minimalne wykorzystanie ha/rok
60 3 41
80 3.5 63
90 4 72
100 4.2 81
125 4.5 98
150 5 117
175 5.6 138
220 5 171
250 7 191
300 7.5 214

#1147 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 15:42

W sprawie PROW mam na myśli że jak np agencja patrzy na same faktury to czy kolo nie mógłby wystawić jej jako na nowy sprzęt.jak agencja sprawdzi że on używany??.może nie egzekwują tych wymagań bo nie mają jak sprawdzić???

#1148 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 16:08

W sprawie PROW Na fakturze musiał by napisać że sprzęt jest nowy, z tym teoretycznie nie problem, bo dla agencji można cuda przedstawić, ale musisz mieć podbita fakturę przez wydział komunikacji, a tam już cuda nie przejdą

#1149 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 16:55

W sprawie PROW znalazlem:
http://www.minrol.go...PositionId=2228
Ekspertyza - racjonalność zakupu maszyn

#1150 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 17:45

W sprawie PROW A orientowal sie moze ktos gdzie najlepiej brac kredyt na PROW?? Tzn.wysokosc prowizji,odsetki i ilosc wkladu wlasnego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 22 grudzień 2008 - 18:02

W sprawie PROW @Bogdan@ a możesz napisac co to za firma? Bo mysle, ze nie tylko mi by się to przydało,a le tez wielu innym z nas i byłoby nam o wiele łatwiej, chyba, ze to jakas tajemnica ;) Z gory dzięki za informacje ;)

#1152 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 18:08

W sprawie PROW

Na fakturze musiał by napisać że sprzęt jest nowy, z tym teoretycznie nie problem, bo dla agencji można cuda przedstawić, ale musisz mieć podbita fakturę przez wydział komunikacji, a tam już cuda nie przejdą

podbitą fakturę przez wydział komunikacji z kraju gdzie kupuje ciągnik?

#1153 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 18:13

W sprawie PROW Jak rejestrujesz ciągnik to wydział komunikacji w miejscu twojego zamieszkania opieczętowuje umowę kupna sprzedaży w tym przypadku fakturę, a ta fakturę musisz przedstawić w ARIMR i tu jest właśnie pies pogrzebany ;)
Ja mieszkam w okolicach Chełma, czyli daleko od Was, link do firmy która to robi http://www.sungraf.pl/ poszukajcie takich firm w swojej okolicy ;)
Dzwoniłem do Ministerstwa Rolnictwa bo nie mogłem znaleźć wymiarów tablicy w książce wizualizacji znaku PROW, jak pisałem wcześniej minimalny wymiar to 70 x 90 cm zamiast xxxx na tablicy wpisujemy cel projektu. Cena tablicy w tej firmie to 100pln za m2, dużo firm robiło już takie tablice i wiedza o co chodzi :D

#1154 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 22 grudzień 2008 - 18:55

W sprawie PROW Dzięki za link. ;)

#1155 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 19:55

W sprawie PROW Brzozak2, dzięki za link ;)
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#1156 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 20:23

W sprawie PROW Dzisiaj przyszło wezwanie zeby poprawic wniosek o platność. Az krew człowieka zalewa co za debile pracuja w Kieleckim oddziale agencji. Okazalo sie,ze nie skserowali jednej strony z ksiązki gwarancyjnej od pluga gdzie jest podany rok produkcji (wina agencji) i doczepili sie ze w uzasadnieniu o zwrot na jednym dokumencie jest razem traktor,pług i opryskiwacz,a powinny byc oddzielnie.

#1157 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 20:31

W sprawie PROW U mnie takie dane jak nr seryjny i rok produkcji są na fakturach i to mam dołączyć do wniosku o płatność, a tak w ogóle to pewnie jeszcze kasy nie mogą wypłacać i tak wymyślają ;)

#1158 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 13:08

W sprawie PROW no to pytanie tego typu:

Teoretycznie podpisalem umowe, ktorej termin realizacji jest do 1 marca ale maszynki przyszly wczesniej i wszystko bedzie u mnie juz w w polowie stycznia to czy w lutym moge zlozyc wniosek o platnisc czy mam czekac az do 1 marca? Dokladnie o to chodzi czy moge zlozyc wniosek o platność szybciej niz okreslilem termin realizacji inwestycji? A może musze wyrobic sie z wnioskiem o platnosć do 1 marca? Jak to jest Panowie? Na pewno jeszcze w ARIMR wytlumacza jeszcze ale juz chcialbym to sobie poukladac.

#1159 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 16:38

W sprawie PROW nie wie ktoś czy po podpisaniu umowy można złożyć aneks do umowy i zmienić z nowej na używaną maszynę??jak to jest? robił tak ktoś?oczywiście nic się nie zmienia tylko fakt że cchialbym by była używana.jak to jest??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 23 grudzień 2008 - 16:45

W sprawie PROW

no to pytanie tego typu:

Teoretycznie podpisalem umowe, ktorej termin realizacji jest do 1 marca ale maszynki przyszly wczesniej i wszystko bedzie u mnie juz w w polowie stycznia to czy w lutym moge zlozyc wniosek o platnisc czy mam czekac az do 1 marca? Dokladnie o to chodzi czy moge zlozyc wniosek o platność szybciej niz okreslilem termin realizacji inwestycji? A może musze wyrobic sie z wnioskiem o platnosć do 1 marca? Jak to jest Panowie? Na pewno jeszcze w ARIMR wytlumacza jeszcze ale juz chcialbym to sobie poukladac.

No to ja powiem tak jestem w tej samej sytuacji sprzęt mam już u siebie na podwórku a wniosek o płatność mogę złożyć w lutym od pierwszego dnia do ostatniego dnia miesiąca taki jest termin wiec niestety muszę czekać