Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share Przemmek

Przemmek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 20:45

W sprawie PROW Do mnie dzisiaj przyszły dokumenty do drugiej poprawki. Z pierwotnie złożonego wniosku wypadł agregat uprawowo-siewny i siekacz słomy, który miał byc w starym kombajnie. Został tylko ciągnik i pług obrotowy. Siekacz już kupiłem przed żniwami, więc odpuszczam, a na agregat startuje w następnym naborze (tylko kiedy?). Dzwonił do mnie gościu z Agencji i stwierdził, że jeśli zrezygnuję z tych sprzętów to wkrótce podpisze umowę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 03:47
  •  

#1022 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 21:16

W sprawie PROW Ja dzisiaj dzwoniłem do ARiMR do Lublina (Elizówkę) To pani co sprawdza mój wniosek to mówiła ze podpiszę umowę może po 15 gródnia, ale sprzęt kupię chyba dopiero po nowym roku bo wiadomo że będą o rok młodsze ;) A miesiąc czy tam pół to mi nie zbawi poczekać na sprzęt jak już czekam ponad rok :)
Chłop ze wsi

#1023 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 28 listopad 2008 - 21:35

W sprawie PROW Przemmek napisz co było powodem, że zrezygnowałeś agragetu uprawowo-siewnego, Ja też mam we wniosku agregat i z tego co się dowiedziałem mają mi przysłać jakieś drugie poprawki podobno jakaś pierdoła o gospodarstwie. Pierwsze poprawki złożyłem półtora miesiąca temu. jestem z lubuskiego, pozdrowienia

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1024 Share maco27

maco27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 22:48

W sprawie PROW Ja dziś złożyłem wniosek o płatność już nie bylem pierwszy ciekawe kiedy kasę dadzą

#1025 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 11:27

W sprawie PROW

To by było za piękne by było prawdziwe! Jak już nabór zrobią to w jakimś maju lub czerwcu. Ale w nowym naborze wnioski mają być wysyłane poczta.

Przy okazji nie wie nikt jak tam idzie rozpatrywanie w Poznaniu. Ja jak złożyłem poprawki 3 tyg temu to jeszcze nic.

Jak 3 tyg to sobie jeszcze poczekasz :) nasze poprawki były składane 7 października i do dziś cisza jest. Ale ma to swoje dobre strony;D może przyjdzie pismo o podpisane umowy.... :)
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#1026 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 15:20

W sprawie PROW mi też przyjdą chyba drugie poprawki a co gorsza, jeżeli by i w tych drugich była jakaś pierdoła do poprawki wniosek zostaje automatycznie odrzucony :) a nie wiecie czasem ile wnosków rozpatrzone jest w świętokrzyskim??

#1027 Share cichywielbiciel

cichywielbiciel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 18:41

W sprawie PROW W tym tygodniu podpisałem wreszcie umowę.Trzecia setka w świętokrzyskim.

#1028 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 29 listopad 2008 - 19:03

W sprawie PROW bartez1221 dlaczego uważasz że drugie poprawki to wniosek do kosza, jeżeli pierwsze poprawki były zgodne z pismem z ARmiR-u a oni doszukali się czegoś tam jeszcze to nie moja wina, Czy jest jakiś przepis mówiący że drugie poprawki i wniosek do kosza, bo nie mogę się doszukać. Mi w agencji powiedzieli że coś tam jeszcze uzupełnię i będzie ok. I mam czekać na wezwanie do podpisania umowy

#1029 Share Przemmek

Przemmek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 11:51

W sprawie PROW @adamj24
W ARIMR stwierdzono,że agregat ma zapotrzebowanie na moc 140KM, a ciągnik, który zamierzam kupić ma tylko 100KM i nie mam aktualnie większego. Mogę to ominąć składając w agencji oświadczenie od producenta, że zapotrzebowanie na moc dla tego agregatu jest od 100 KM. ARIMR respektuje takie oświadczenia. Wolę jednak teraz podpisać umowę na ciągnik i pług, złożyc drugi wniosek w nast. naborze dorzucając jeszcze kilka innych maszyn, które zaczynają się sypać. Pomijając fakt, że po podwyżkach cen różnicę musiałbym wywalić z własnej kasy, a tak prawie mieszczę się we wnioskowanej kwocie.
Drugie poprawki wynikają z weryfikacji pod względem celowości i przydatności inwestycji dla danego gospodarstwa.

#1030 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 12:50

W sprawie PROW

bartez1221 dlaczego uważasz że drugie poprawki to wniosek do kosza, jeżeli pierwsze poprawki były zgodne z pismem z ARmiR-u a oni doszukali się czegoś tam jeszcze to nie moja wina, Czy jest jakiś przepis mówiący że drugie poprawki i wniosek do kosza, bo nie mogę się doszukać. Mi w agencji powiedzieli że coś tam jeszcze uzupełnię i będzie ok. I mam czekać na wezwanie do podpisania umowy

troszeczke źle się zrozumieliśmy :) chodziło mi o to że jeżeli w tych drugich poprawkach bedzie jakiś bład (te które drugi raz bedziesz oddawał) to wtedy już wniosek zostanie odrzucony. Tak mi powiedziała pani w arimr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 12:51

W sprawie PROW

bartez1221 dlaczego uważasz że drugie poprawki to wniosek do kosza, jeżeli pierwsze poprawki były zgodne z pismem z ARmiR-u a oni doszukali się czegoś tam jeszcze to nie moja wina, Czy jest jakiś przepis mówiący że drugie poprawki i wniosek do kosza, bo nie mogę się doszukać. Mi w agencji powiedzieli że coś tam jeszcze uzupełnię i będzie ok. I mam czekać na wezwanie do podpisania umowy

troszeczke źle się zrozumieliśmy :) chodziło mi o to że jeżeli w tych drugich poprawkach bedzie jakiś bład (te które drugi raz bedziesz oddawał) to wtedy już wniosek zostanie odrzucony. Tak mi powiedziała pani w arimr.

#1032 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 15:20

W sprawie PROW Czy ktos wie jak zrobic Tablice informacyjna lub tez skad sciagnac, bo w ksiedze wizualizacji tej ze strony ARiMR jest troszku dziwnie opisanie, a musi byc jak sie bierze na kwote powyzej 50 tys euro czyli kolo 193 tys PLN. I trzeba ja umiescic najpozniej w dniu zlozenia wniosku o platnosc.
Powinni miec gotowe takie tablice i dawac w dniu podpisania umowy, no ale sami dokladnie nie wiedza i kaza zrobic ja rolnikowi

#1033 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, rolnictwo

Napisany 30 listopad 2008 - 21:13

W sprawie PROW

Ja dzisiaj dzwoniłem do ARiMR do Lublina (Elizówkę) To pani co sprawdza mój wniosek to mówiła ze podpiszę umowę może po 15 gródnia, ale sprzęt kupię chyba dopiero po nowym roku bo wiadomo że będą o rok młodsze :) A miesiąc czy tam pół to mi nie zbawi poczekać na sprzęt jak już czekam ponad rok :)

A nie myślisz że po nowym roku będą ceny wyższe ?? to jest już zagwarantowane, chyba ze wpłacisz zaliczkę w 2008 a odbierzesz w 2009 ??....ja tak zrobiłem z pługiem :) pozdro..

#1034 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 21:35

W sprawie PROW witam gdzie można pobrać w niosek o płatność ,,czy na stronie agencji restrukturyzacji wniosek o przyznanie płatności i pomocy techniczne w ramach prow 2007-2013 to jest to ,,,,tak wogule to sami wypełniacie wniosek mi gościu że za 500 zł wypełni

#1035 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 22:15

W sprawie PROW Czy jaki wniosek wypelniamy sami?? Bo jesli ten glowny do PROWU to juz kazdy go wypelnil juz chyba,a jak o platnosc to jak ktos wynajal jakas firme to ten wniosek napewno tez mu wypelni,bez specjalnych doplat.

#1036 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 22:38

W sprawie PROW właśnie ja wynająłem gościa żeby mi wypełnił wniosek główny a teraz o płatność żąda dodatkowo jeszcze 500 zł normalnie co nie kturzy to kpiny sobie robią ja już mu nie dam zarobić ,,,panowie a uwas w ramach wypełnienia wniosku głównego wypełniają wniosek o płatność w ramach kosztów głównego wniosku czy też żądają odpłat ,,,,

#1037 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 22:45

W sprawie PROW Wlasnie mnie to dziwi,bo moj facet jak go spytalem,czy po podpisaniu umowy on dalej prowadzi dokumenty,to sie zdziwil co to za pytanie. Powiedzial,ze prowadzi az do samego konca i nawet pozniej mozna dzwonic i bedzie odpowiadal na pytania i wniosek o platnosc czywiscie tez zrobi.

#1038 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 09:49

W sprawie PROW U mnie w firmie jeśli ktoś bierze od nas maszyny to wniosek główny jak i o płatność jest robiony bezapłatnie. Ja ojcu i kolegom to sam pisze wnioski, poprawiam itp. za symboliczną opłatą na tusz i papier od kolegów oczywiście.

#1039 Share michalik

michalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 16:07

W sprawie PROW Witam
Ja dzisiaj dostałem 2 poprawki ogólnie same bzdety, ale poprawic trzeba :) . (wielkopolska)
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share explorer

explorer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 17:07

W sprawie PROW michalik który masz nr. bo też jestem z wlkp?