Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#1001 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 09:43

W sprawie PROW tak troszeczke na boku to moje wyswietlenie jest tysiecznym wyswietleniem tego tematu;)
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 12:26
  •  

#1002 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 17:33

W sprawie PROW a mam takie pytanie do was troszezke związane z tematem. Jak ktoś podpisze umowe z arimr i chce wziąść kredyt na ten właśnie ciągnik, to czy musi on sie dogadać z bankiem na cały koszt ciągnika (100% ceny) czy można pójść na jakąś ugode z bankiem żeby naliczyli kredyt po wpłacie dotacji na ich konto i dopiero reszte liczyli na spłate??

#1003 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 19:23

W sprawie PROW do wniosku o płatność jest potzrebne zaświadzenie do maszyn nowych i używanych że maszyna jest nowa i nie przekracza 5 lat i sprzedający nie kupił jej w ramach jakiegoś innego dofinansowania ...do maszyn używanych rozumie ale nowe przecież na fakturze wyrażnie pisze że maszyna nowa ,,,ale papieru żądają ,,,po 1 grudnia ruszam z wnioskiem o płatność ciekawe w jakim czasie mi wypłacą za pierwszy etap w umowie pisze 3 miesiące,,,,,,,mam takie pytanie czy po podpisaniu umowy jakby chciało się z czegoś zrezygnować lub zmienić maszynę na zupełnie coś innego ale nie przekraczając wartości zadeklarwanej w wniosku to przed złożeniem wniosku o płatność za dany etap to co powinno się zrobić czy jest wogule jakaś możliwośc czy jak podpisze umowe to muszę wszystko kupić co ja zadeklarowałem w wniosku ..........

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1004 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 26 listopad 2008 - 19:33

W sprawie PROW

a mam takie pytanie do was troszezke związane z tematem. Jak ktoś podpisze umowe z arimr i chce wziąść kredyt na ten właśnie ciągnik, to czy musi on sie dogadać z bankiem na cały koszt ciągnika (100% ceny) czy można pójść na jakąś ugode z bankiem żeby naliczyli kredyt po wpłacie dotacji na ich konto i dopiero reszte liczyli na spłate??

Ja myśle że z ugoda to małe szanse bo banki chcą jak najwięcej kasy sobie. Sam biorę w bgż kredyt na ciągnik oni nawet oferują karencję pół roku i więcej w spłacie ale co najlepsze to odsetki ci lecą od tej sumy :angry: wiec to tez nie jest takie proste. Myśle że musisz 100% wartosci ciągnika brac chyba że masz trochę własnych oszczędności to tylko resztę.

#1005 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 16:06

W sprawie PROW kurcze, głupio troche ;) a czy można wziąść kredyt właśnie pod zastaw tego właśnie nowego ciągnika?? (na że jak nie mamy kasy to zabierają ciągnik) chodzi mi dokładnie o bank bgż.

#1006 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 16:33

W sprawie PROW chyba nie ale zapytaj dokładnie w bgz. dziś u mnie był koles z bgż i mówił że można tak pod zastaw ale ja nic takjego nie mam o takiej wartości więc myśle że ciągnika pod zastaw to chyba nie będą chcieli bo gdyby tak było to by u mnie tez poszedł jako gwarancja dla banku

#1007 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 16:58

W sprawie PROW Ej panowie. gdzieś obiło mi się o uszy że nowy nabór na modernizację gospodarstw, będzie w lutym 2009. I czy może ktoś wie czy to jest prawda???
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#1008 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 17:02

W sprawie PROW Wiceminister Ławniczak puścił taką propagandową plotę ;) czyli może w połowie 2009r wystartują jak dobrze pójdzie :)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#1009 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 17:32

W sprawie PROW czyli mam rozumiec ze bank nie chce wziasc ciagnika jako gwarancje dla banku?? a w takim razie co moze byc dla nich zastawem?? pole np?? ;)

#1010 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 18:09

W sprawie PROW właśnie ciągnik jest zabezpieczeniem dla banku, ubezpieczasz AC i bank ma wpis w dowodzie, tak miał szwagier w banku spółdzielczym, prawdopodobnie tak samo jest w BGŻ dowiem się za parę dni jak będę męczył ten bank ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1011 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 19:07

W sprawie PROW

czyli mam rozumiec ze bank nie chce wziasc ciagnika jako gwarancje dla banku?? a w takim razie co moze byc dla nich zastawem?? pole np?? ;)

nie koniecznie u mnie dzis był i mówił że na ich rachunku który mi otworzą musi byc jakiś przepływ gotówki więc dopłaty musza byc na moje konto ale u nich. Ja mysle jak by sie nie spłacało to oni za dopłaty sie wezma. Ale o zastawie ciągnika nic nie mówił nie wspominał nawet

#1012 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 20:04

W sprawie PROW zastaw ciagnika przy kredycie na jego zakup to jest sprawa pewna i najwygodniejsza . Mysle ze nie mowil bo uznal to za oczywiste...
Chyba nie liczysz ze bank da Ci tej wysokosci kredyt "na dowod" , bez zabezpieczen...

#1013 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 21:48

W sprawie PROW koleś wspominał że jest potrzebny wkład własny nie pamietam dokładnie ile % w każdym bądż razie kupiłem prasę i owijarkę za swoja kasę a on powiedział że to wystarczy dla nich no i oczywiście kopia fakturki jako załącznik do umowy potrzebna. Kredyt który biore u nich na zakup ciągnika to jest 2/3 tego co unia mi zwróci więc zostanie 1/3 do spłaty a nawet i mniej bo już od stycznia zaczynam spłacać dlatego mówię że o zastawie ciągnika nic nie mówił

#1014 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 01:32

W sprawie PROW Jeżeli zakupiony ciągnik w ramach PROW będzie zabezpieczeniem kredytu, to jeśli bank zabierze go i sprzeda (oczywiście w przypadku probemów ze spłatą kredytu) wówczas Agencja będzie się domagać zwrotu dotacji - wykupu weksli, czy jakie tam teraz mają zabezpieczenia.

#1015 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 12:30

W sprawie PROW weksel przy podpisywaniu umowy tez daja do podpisu a po 5 latach zwracaja go rolnikowi

#1016 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 16:36

W sprawie PROW Do mnie dzwonili z firmy przygotowującej wnioski do PROW-u że od lutego jest nowy nabór, ja to raczej odczytałem że w tym i w następnym roku nie będą mieli roboty, wiadomo jaka jest koniunktura w rolnictwie, możę agenacja i firmy doradcze trochę odkręcą śrubę wymagań.

#1017 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 17:00

W sprawie PROW

Jeżeli zakupiony ciągnik w ramach PROW będzie zabezpieczeniem kredytu, to jeśli bank zabierze go i sprzeda (oczywiście w przypadku probemów ze spłatą kredytu) wówczas Agencja będzie się domagać zwrotu dotacji - wykupu weksli, czy jakie tam teraz mają zabezpieczenia.

czyli mam rozumieć że gdyby spłata krdeytu się nie powiodła, bank zabiera co prawda ciągnik i z bankiem problemów nie ma, ale z arimr jest, czyli trzeba im zwrócić dopłate za ciągnik?? no bo jeżeli tak to wychodzi na to że bank zarobi te kilkadziesiąt procent dopłaty, zaś rolnik straci swoje pieniądze??

#1018 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 18:21

W sprawie PROW Zadnego naboru w lutym nie będzie ! nie wierzcie w cuda ;/
Juz dzisiaj Sawicki mówił ze do wiosny zejdzie ze starymi wnioskami... ;)

#1019 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 28 listopad 2008 - 18:54

W sprawie PROW To by było za piękne by było prawdziwe! Jak już nabór zrobią to w jakimś maju lub czerwcu. Ale w nowym naborze wnioski mają być wysyłane poczta.

Przy okazji nie wie nikt jak tam idzie rozpatrywanie w Poznaniu. Ja jak złożyłem poprawki 3 tyg temu to jeszcze nic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1020 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 19:33

W sprawie PROW Mój ojciec w mazowieckim poprawki złożyłem 6 tygodni temu i ostatnio dzwoniłem do gościa co sprawdza wniosek to powiedział że jeszcze do tych poprawek nie doszedł. A z tego co słyszałem to nabór nowych wniosków ma być od 15 stycznia.