Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#961 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 12:02

W sprawie PROW Niestety nie studiuje na uczelni rolniczej,

Jestem studentem 4 roku na Politechnice Gdańskiej na wydziale Elektrotechniki i Automatyki, studia jednolite magisterskie, dzienne.

PS: jeżeli kolo przez kilka lat nie nauczył sie co to chlewnia a co to obora to ja piernicze takie studia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 07:43
  •  

#962 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 524 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 14:16

W sprawie PROW poszukuje raportu wydanego przez instytut mechanizacji rolnictwa ktory mowi o tym jakiej mocy ciagnik przysluguje na gospodarstwoo danej powierzchni. jesli ktos wie gdzie moge znalezc to prosze o kontakt. pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#963 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 15:03

W sprawie PROW na stronie arimr jest instrukcja,jak dobierać maszyny do areału i kierunku produkcji gospodarstwa, jakieś 100 kilkadziesiąt stron, ale jak wiem z doświadczenia osoby zatwierdzające wnioski bardzo luźno do tego podchodzą

zaś co do mojego przykładu to chodziło głownie o to, że wiedza rolnicza to nie tylko doświadczenie, bo nie zawsze mamy dobre doświadczenia, ale też teoria.Najlepiej jak jednio z drugim idzie w parze ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#964 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 19 listopad 2008 - 17:38

W sprawie PROW Ponoć na maszyny i ciągniki przymykają oko gdy są za duże ale najgorzej jest dostać kombajn żbożowy to jest dokładne wiliczenie i nie idzie tego przeskoczyć żądnymi aneksami i innymi pierdołami

#965 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 19 listopad 2008 - 18:22

W sprawie PROW Mam pytanie czy ktoś z lubuskiego podpisał już umowę, Ja miesiąc temu złożyłem poprawki i cisza.

#966 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 524 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 18:34

W sprawie PROW jesli ktos moze to niech poda mi link do tego raportu bo ja patrzylem dzisiaj na strone agencji ale nie moglem znalezc. z gory dzieki bracia farmerzy;] pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

#967 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 19 listopad 2008 - 18:43

W sprawie PROW Nie wiem czy dobrze sie wklei
http://www.arimr.gov...kupu_maszyn.pdf
jak nie zadziała to szukaj we wniosku na modernizację na stronie ARMIR

#968 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 19 listopad 2008 - 18:57

W sprawie PROW

ale jeżeli mieszczuch sie wykształci "rolniczo" to i tak będzie wiedział mniej niż syn rolnika, który całe życie "robi w polu". na studiach uczą głupot, które w rolnictwie mają niewielkie zastosowanie.
Ja nie zmienię zdania i uważam ze dzieci rolników powinny być zwolnione z obowiązku kształcenia sie w kierunku rolniczym.

chłpie normalnie czytam twoje wypowiedzi i aż mnie złość z lekka bierze. Na studiach uczą głupot?? to po co tylu młodych studiuje żeby zostać głupkami czy żeby podnieść swoją wartość?? Nie po to studiowałem rolnictwo żeby teraz siedzieć za granicą i narzekać jak tu w polsce żle że nie ma perspektyw na lepsze jutro i wsio jest do d*py za przeproszeniem. Studia dają wiedzę i możliwości a w dzisiejszych czasach kiedy wszystko się zmienia potrzebujemy tej wiedzy. Fakt nasi ojcowie mają duży potencjał i lata praktyki ale i oni czasem nie wiedzą wszystkiego i w takich momentach my ich uzupełniamy swoją wiedza a oni sie cieszą bo widza że inwestycja w edukacje syna zaczyna przynosić zyski.

#969 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka no i fajne dziewczyny ;]

Napisany 19 listopad 2008 - 20:40

W sprawie PROW I Marti565 dobrze mówisz, bo nie po to czlowiek się uczy aby ze szkoły, stódiów wyjść głupszym niż przed rozpoczęciem nauki. Nadmiar wiedzy nikomu jeszcze nie zaszkodził. Jeżeli każdy chodź trochę się podszkoli w swoim fachu to w przyszłości będzie miał lepiej. A takie teksty jak "na studiach uczą głupot" to sorry ale człowiek ma w naturze, że nie lubi krytyki, a ty w ten sposób "podcinasz skrzydła" człowiek starał się, uczył itp... A ty mu mówisz że czas na głupoty zmarnował to nie jest miło słyszeć. Ja też jestem zdania, że dzieci rolników(oczywiście gdy chcą przejąć gospodarke) nie powinny być zwolnione z technikum rolniczego, czy studiow. To tak samo jak by syn kierowcy PKS-u nie musiał mieć Prawa Jazdy aby pracować jako kierowca w PKS. Takie jest moje zdanie i basta!

Pozdrowienia z KAMIONKI

"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

#970 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 524 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 21:01

W sprawie PROW kolego @adamj24 dzieki wielkie za link wyczytalem co chcialem. sam nie moglem tego znalezc na tej stronie. dzieki raz jeszcze. pozdrawiam i wysokich plonów życzę ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 524 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 21:02

W sprawie PROW usun ktos tego posta bo napisaly mi sie dwa takie jak ten wyzej a nie chce zasmiecac forum i go edytowalem a ja nie potrafie usuwac postow:P z gory dzieki

#972 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, rolnictwo

Napisany 19 listopad 2008 - 21:13

W sprawie PROW Ciekawe czy na 21 ha przyznają mi ciągnik mocy od 90 do 100 km ?? ;/

#973 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2494 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 19 listopad 2008 - 21:23

W sprawie PROW przyznaja tylko dobrze sie wytlumaszysz , tez mialem ten problem
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#974 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 21:40

W sprawie PROW Tzn co musiałbym im zasugerować ?? Że np. biorę pług obrotowy 4 a aktualny traktor w gospodarstwie nie da z nim rady ?? coś takiego bo nie wiem ;/ pozdro

#975 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2494 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 21:49

W sprawie PROW na 21 ha plug obrotowy a co skladales na niego wniosek, bo obrotowka jest od 30 ha . serio
ja pisalem podanie w agencji i wyjasnialem w poprawce dlaczego taki ciagnik i piaslem tak ze,
-mam gorzyste uksztaltowanie terenu,
-bagniste laki,
-mam belarke i 80 km ma zaslaby walek WOM
-mam agreagt uprawowy 3 metrowy.
-wiekszy spelnia emisle spalin EURO3 i jest przyjazny dla srodowiska.
Wiecej niepamietam.
a pluga nalezal mi sie na 15 ha ornej 3 skibowy, to malo nipadlem ze smiechu.
bralem oferte na 4 skibowego kverneland ab 100 i tu tez musialem wyjasnic i pisalem tak.
-duzo kamieni na polu temu sa potrzebne zabezpieczenia resorowe,
-czemu poszerzany -bo mam znienna glebe na polach, i tera sciema ze sa kliny
-bede nim robil podorywke jeszcze. i soc tam jeszcze.
Ale o ciagniku powyzej 100 km zapomnij, tak jak o byle jakim plugu obrotowym mowie ci to nie przejdzie.

#976 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 22:03

W sprawie PROW Myślę o Pronarze 5135 lub NHTD " 80 - 90 " (jeszcze nie wiem jaki ) One mają coś ponad 90 km. Chciałbym do tego ciągnika założyć tura, także już jest kolejny argument że np. nie mam czym wozić beli lub wywalać obornika z chlewni.
Złożyłem ofertę na pług 4 skibowy Gregory - Besson Typy Rc 4 (czyli lekki, na zabezpieczeniach śrubowych) Jeszcze jedno biorę paszowóz, i może wezmą pod uwagę że jeśli nie mam traktora w moim gospodarstwie z turem to na chłopski rozum chyba nie pomyślą żę mam to lądować widłami ;) Jak myślisz ??

A co do pługa że od 30 ha, jak przysłali mi poprawki to nic nie pisali mi o tym że jest obrotowy....

#977 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2494 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 22:10

W sprawie PROW do mnie to sie przyczepili do pluga, owijarki i ciagnika a do belarki jakos nic. Ja bede bral New Hollanda TD 5050 i uwazam ze to dobry ciagnik jezdzilem i koles niedaleko mnie ma i narazie sie cieszy.A np Case to ten sam ciagnik tak samo i tam samo wykonany we wloszech tylko ze za czerwony kolor placisz jedyne 10 000 zl wiecej serio. A z wytlumaczeniem to latwo. Wiesz oni w agencj tak szczerze nie mysla wogole, tylko ksiazeczka i tabela ile ci przysluguje takie kryterium. Ja to padalem ze smiechu.

#978 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 18:55

W sprawie PROW Witam jak tam z podpisywaniem umów, nie wiecie ile w podlaskim już podpisali

#979 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 19:52

W sprawie PROW Podpisywanie nie ma nic wspólnego z kolejnością składania wniosków(po rozdysponowaniu wniosków ,szybkość pracy pracowników ARiMR jest bardzo różna ;) ) do tego jeszcze, jeśli doszła zmiana we wniosku -taki wniosek ląduje na końcu kolejki.Ja byłem 303 -poprawki zawiozłem ok. 1,5 mieś. temu -niestety zmiana i ...koniec kolejki, na szczęście jestem na początku tej ze zmianami hehehe.Perspektywy są nieciekawe, bo umowa najwcześniej koniec roku-a mają na to 4 miesiące.Całe szczęście,że trafiła mi się sympatyczna osoba (jak dotychczas).Bywajcie Panowie i cierpliwości,a może w końcu umowy podpiszemy ,tylko ciekawe czy starczy nam kasy przy coraz wyższym euro.Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 07:26

W sprawie PROW Na moje to oni maja jakies te swoje zakresy i nie ma,ze od 30 obrotowy plug. Ja mam 25 ha i dostalem plug obracany i ciagnik w przedziala 90-110 KM. I bez jakis wielkich tlumaczen. Napsalem tylko,ze mam zwiezle gleby i daleko od domu. Do niczego nikt sie nie czepial. Umowe mam podpisana od 13.10 i tylko kupowac.