Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#901 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 13 listopad 2008 - 19:38

W sprawie PROW a więc tak województwo podlaskie numer 565 ale troszkę sie przesunąłem do przodu bo jak składali wnioski to trochę ludzi nie było po prostu zobaczyli jak to wolno idzie i poszli do domu. myślę że jak jutro dostane pismo od razu umówię się na podpisanie umowy i będę mógł podać termin

p.s oczywiście wniosek też miałem do poprawki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 10:15
  •  

#902 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 20:07

W sprawie PROW obym sie mylil z kursem ero i dolara ale zobaczycie sami.a cena mleka podskoczyc moze ale w dol raczej..chcialbym by bylo inaczej ale cena mleka to nie zalezy od euro kursu,tak tylko glupio sie tlumaczyly mleczarnie jak ceny opuszczaly-widzicie po cenach w swoich mleczarniach.cena za mleko moze podskoczyc w drugej polowie 2009r.zobaczycie sami.pozdrawiam.

#903 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 20:58

W sprawie PROW kó... arimr powinni zlikwidować .dzisiaj dzwoniła do mnie klientka i powiedziała że do 2014musze umowe mieć na dzierżawe na niektóre działki a jak poprawki zawoziłem to wystarczyło nawet że rok jeszcze bede miec to pole.normalna paranoja aż mnie trafia jak pomyśle co jeszcze wymyslą.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#904 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 07:37

W sprawie PROW krwa ziomy.jak malo pracownik wie to i h*jowo idzie weryfikacja.niejeden rolnik wie czasem wiecej niz pracownik ktorego dopiero wyslali z innego regionu i dxialu do obslugi..po tej edycji PROW to w nastepnym roku sami mozemy weryfikowac wnioski hehe

#905 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 14:17

W sprawie PROW dzisiaj sie dowiedzialem ze jak kupuje nowy traktor to nie moge starego sprzedac! wiedzieliscie o tym czy ktos mi taka scieme w agencji palnął?

#906 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 14:24

W sprawie PROW Mati 565, niezłego masz farta. bo ja mam na podlasie numer 310 a moi koeldzy nawet od 290(razem składaliśmy) i u wszystkch narazie cisza, pprawki oczywiscie tez byly.. po jakims tygodniu oddalismy

#907 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 16:29

W sprawie PROW

dzisiaj sie dowiedzialem ze jak kupuje nowy traktor to nie moge starego sprzedac! wiedzieliscie o tym czy ktos mi taka scieme w agencji palnął?

to musi być jakaś ściema... jak kupie nowy traktor to po co mi na podwórku dwa dodatkowe złomy? Ja tak samo mam zamiar sprzedać 26 letnią C360 żeby podwórka nie zagracała.

#908 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 17:04

W sprawie PROW slowo honoru, ze tak mowila i normalnie mnie zatkalo! argumentacja byla mniej wiecej taka, ze dofinansowanie jest na rozwoj i nie mozna zmniejszac liczby maszyn bla bla kupy sie to nie trzymalo. no ja tez musze sprzedac C-360 bo bedzie zbedna.

#909 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 18:27

W sprawie PROW heh.no niezle przepisy.szescdziesiatka bedzie miala 60 lat to wtedy mozna sprzedac hehe;)

#910 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 19:10

W sprawie PROW

Mati 565, niezłego masz farta. bo ja mam na podlasie numer 310 a moi koeldzy nawet od 290(razem składaliśmy) i u wszystkch narazie cisza, pprawki oczywiscie tez byly.. po jakims tygodniu oddalismy

mój kuzyn był bodajże miedzy 170 a 200 i też nic nie wiem czy dostał jakąś odpowiedz poza poprawkami z kolei ja dziś dostałem pismo zadzwoniłem do arimr i na najbliższy wtorek na rano umówiłem sie na podpisanie umowy o dofinansowanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#911 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, rolnictwo

Napisany 14 listopad 2008 - 22:14

W sprawie PROW Witam dostałem do poprawki wniosek parę dni do tyłu i mam mały problem ... Każą mi namalować szkic wszystkich budynków czyli (dom, stodoła itp) czy tylko budynków inwentarskich (chlewnie, paszarnie ) ?? bo jestem w kropce ;/ i drugie pytanie to czym to robiliście jakimś programem czy ręcznie wszystko pozdro ;)

#912 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 22:33

W sprawie PROW ja robiłem wszystkie budynki od domu poprzez garaże przybudówki własnej roboty silosy na kukurydze bramy wsio i wymiary. Co do robienia tego to brat mi robił to na kompie to tyle ze czytelniej wyszło i ładniej ale widziałem ludzie mieli od ręki narysowane i też poszło

#913 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 23:11

W sprawie PROW Dobra dzięki kolego :D jeszcze jedno pytanie podawałeś wymiary zewnętrzne i wewnętrzne ?? bo jak np. naszkicuje np. (korytarz paszowy) to muszę podać długość i szerokość ?? czy tylko wystarczy ze podam wymiary zewnętrzne tak jak np. długość i szerokość obory i główne ścianki ?? to wystarczy ?? Chce to zrobić dobrze i się z nimi już nie użerać ;))

#914 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 08:25

W sprawie PROW jeśli chodzi o budynki typu stodoła garaż to tylko zewnętrzne wymiary nic więcej co do obory to juz więcej tego było. Podawałem wsio od wymiarów okien po korytarz paszowy stanowiska zagrody otwory wentylacyjne kanał gnojowy i to widocznie wystarczyło bo nie musiałem tego poprawiać. A robił mi to brat na kompie programem autocad jeśli sie nie mylę. A i jeszcze jedno jeśli masz krówki nie zapomni tez o izolatce dla chorych zwierząt tak mi w oderze mówili

#915 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 08:58

W sprawie PROW panowie. niezawodnosc jes nasza sila, sila ARiMR jest zawodnosc..niestety tak jest.minelo 12 mscy a poprawki wysylaja jeszcze.przekroczyli terminy??znow.to nie zaskakuje

#916 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 19:05

W sprawie PROW Dzięki Marti ;) a o izolatce to wiem :D pozdro :)

#917 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 20:57

W sprawie PROW rok minął i nic tym d..... nie można zrobić a ty sie spóżnij z czymkolwiek do arimr to zaraz kare albo co dadzą

#918 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 21:25

W sprawie PROW jak rozwiązaliście problem z izolatką?-przecież nikomu nie oplaci się mieć normalnie cały czas puste pomieszczenie.ja akurat nie zaznaczylem,pewnie będzie to następny powód do poprawki.czy też ma być wentylacja itp.?

#919 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 00:47

W sprawie PROW Jeśli chodujesz bydło to izolatka powinna być. Nie chodzi już o fakt że arimr wymaga takiego pomieszczenia. Wyobraź sobie taką sytuację, że któraś sztuka w stadzie zachorowała na chorobę zakaźną np: białaczkę. Odseparowanie takiej chorej sztuki od stada znacznie zmniejsza ryzyko zakażenia kolejnych sztuk. Moim zdaniem bardziej opłaca się utrzymywać takie pomieszczenie i nie skożystać z niego, niż nie mieć izolatki i między innymi przez to być zmuszonym do likwidacji całego stada, a takie przypadki w mojej okolicy też miały miejsce.
My izolatkę zrobiliśmy w pomieszczeniu na zbiornik do mleka w starej oborze. Wystarczyło tylko założyć poidła i przygotować wiązania dla krów. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#920 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 16 listopad 2008 - 12:38

W sprawie PROW A ja jak byłem na szkoleniu,, to mówili, że musi być możliwość izolowania chorych zwierząt. NIe musi to być oddzielne pomieszczenie, tylko np. możliwośc oddzielenia części kojca belami słomy.