Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#821 Share adam0304

adam0304

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 12:15

W sprawie PROW W Wielkopolsce jeszcze nie przyjmują wniosków o płatność. Ja zrealizowałem inwestcję wcześniej i chciałem przyspieszyć wniosek o płatność, dostałem odpowiedz odmowną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 02:43
  •  

#822 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 12:17

W sprawie PROW adam0304 pisz poprawnie zapewne chciales napisac:

"W Wielkopolsce jeszcze nie przyjmują wniosków o płatność. Ja zrealizowałem inwestycję wcześniej i chciałem aneksować umowę,dostałem odmowną odpowiedz."

sorry jak to pisałem nie bylo jeszcze twojego posta, był tylko ten poprzedni błedny. PS uzywaj Edit jak coś

#823 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 12:21

W sprawie PROW

Na 20 ha wedlug tych chorych przeliczników przypada 55km :) ale oni na to nie patrzą , mnie nawet o uzasadnienie nie prosili...

Jak jest przelicznik 3.5KM na ha to na 20 ha przysługuje ciągnik o mocy 70 KM :)

W Wielkopolsce jeszcze nie przyjmują wniosków o płatność. Ja zrealizowałem inwestcję wcześniej i chciałem przyspieszyć wniosek o płatność, dostałem odpowiedz odmowną.

Kolego ale ja mówiłem że w poprzednich wnioskach o sprzed, po złożeniu wniosku o płatność, od daty złożenia wniosku do momentu wpływu pieniążków na konto minęło 2 mieśiące
Chłop ze wsi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#824 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 18:20

W sprawie PROW A przerabiał ktoś temat zmiany we wniosku np. zmiana marki lub mocy ciągnika - podobno mozna wprowadzic takie zmiany aby tylko wnioskowana kwota sie nie zmieniła. Ja wpisałem we wniosku między innymi Zetora Proxime 8440 ale myśle nad zmiana na jakiegoś NH lub CASE w podobnej mocy . Czy to by przeszło?
A tak na marginesie to jaką markę ciągnika (ok. 80 KM) polecacie NH czy CASE czy moze jeszcze coś innego w podobnym przedziale cenowym?

#825 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 19:40

W sprawie PROW u nas zmienilismy wniosek i wyszlo 4 tysie wiecej. nie wiem czy przejdzie ale z informacji mi znanych wynika ze przejdzie tylko nikt tej nadwyzki nie dopłaci

#826 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 20:37

W sprawie PROW

A przerabiał ktoś temat zmiany we wniosku np. zmiana marki lub mocy ciągnika - podobno mozna wprowadzic takie zmiany aby tylko wnioskowana kwota sie nie zmieniła. Ja wpisałem we wniosku między innymi Zetora Proxime 8440 ale myśle nad zmiana na jakiegoś NH lub CASE w podobnej mocy . Czy to by przeszło?
A tak na marginesie to jaką markę ciągnika (ok. 80 KM) polecacie NH czy CASE czy moze jeszcze coś innego w podobnym przedziale cenowym?

A nie zastanawiałeś się nad Pronarem 5110 (82KM) Podzespoły znanych dobrych marek, cięższy niż NH czyli ma lepszy uciąg itp. A tak wygląda http://www.pronar.pl...onar5110__.html
Chłop ze wsi

#827 Share cichywielbiciel

cichywielbiciel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 21:19

W sprawie PROW Ja w swoim wniosku podałem przedział mocy i z tego co wiem nie da się tego(mocy) zmienić.
Jeśli cena będzie wyższa to CAŁĄ nadwyżkę płacimy oczywiście sami.
Zmiana marki ciągnika nie wymaga nawet zmian we wniosku-jeśli ciągnik ma podobne parametry to po prostu
możemy kupić inny model.
Case i New Holland to jest ta sama firma-ciągniki różnią się tylko kolorem maski i nieistotnymi drobiazgami.
To samo dotyczy ciągników Mccormick i Landini -też tylko kolor maski

#828 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 22:25

W sprawie PROW Ja miałem złozony wniosek na zetora 6441 a więc 60 koni. Jak dostalem do poprawki to kazali mi podac przedział mocy, wtedy wpisalem 60-95 km, gosciu kazał poprawic jeszce raz ze nie moze byc tata rozbiezność. zawiozlem poprawiony z nową ofertą ,tym razem na nh TD80D (cena identyczna jak we wniosku co do grosza,dzięki czemu nie trzeba bylo przerabiac wniosku) facet to przejzał i jak tata zapytał czy przyznaja nam go to on odp. ze nie powino byc problemów bo wszystkie ciągniki w gospodarstwie mamy powyzej 20 lat. No i wzielem tego nh ze względu na ta promocje...
Na 100% jestem pewien ze na 20 ha według ich norm przypada ok. 55 km. 80km to dopiero [powyzej 35 ha!!!

#829 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 22:53

W sprawie PROW u mnie tez (dokladnie od 5 dni) oba traktory w gospodarstwie maja powyzej 20 lat wiec traktor prawie pewny... byleby nie odrzucili za cos innego....

#830 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 23:11

W sprawie PROW To ile ten NH TD80 kosztuję w promocji? . Pewnie wyjdzie na to , ze NH Td 80 jest tańszy od Proximy 8441 . Juz teraz nie wiem który wybrać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share nigger nigger

nigger
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 listopad 2008 - 06:47

W sprawie PROW

To ile ten NH TD80 kosztuję w promocji? . Pewnie wyjdzie na to , ze NH Td 80 jest tańszy od Proximy 8441 . Juz teraz nie wiem który wybrać.

W promocji 95 tyś brutto, podstawowa wersja, ja zapłaciłem 105tyś z klimą, fotelem grammera i hakami. Tańszego o tej mocy na pewno nie kupisz, tylko nie wiem czy jeszcze ta promocja obowiązyje ale chyba jeszcze trwa.

#832 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 11:54

W sprawie PROW Koledzy według ustawy z 19 września zmiany marki i modelu maszyny we wnioskum mozna wprowadzic tylko raz do podpisania umowy pózniej już nic nie można zmieniać. Z tego co wiem to każda zmiana maszyny musi być wprowadzona do wniosku (to może też zależeć od tego kto sprawdza) gdyż jeśli ktoś ma złożony wniosek na ZETORA a teraz chce NEW HOLLANDA nawet jeśli to jest taka sama cena i moc to musi wziąć nową oferte od dilera New Hollanda i jesli nie wprowadzi zmian we wniosku w zestawieniu rzeczowo finansowym to po podpisaniu umowy nadal będzie u niego figurował Zetor, wiem że jeśli jest wpisany we wniosku np: zetor proxima o mocy 82 km a po podpisaniu umowy ktoś chce zmienić na zetora fortere o mocy 82 km(moc musi pozostać bez zmiany) to może, tylko firma sprzedająca musi wystawić oświadczenie że zetor proxima jest niedostępny w czasie realizacji danego etapu. Zmiany maszyn najlepiej wprowadzić przy pierwszej poprawce, przypominam że można to zrobić tylko raz. Jeśli chodzi o koszty to można wpisać i droższe maszyny, i tak jesli ktoś wcześniej brał maszyny za 300 tyś.netto to może zmienić nawet do 600 tyś netto ale jego kwota dofinansowania się nie zmieni i dostanie 150 tyś zwrotu licząc dla osoby która ma 50 % dofinansowania.

#833 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 12:32

W sprawie PROW jak ja lubie takie wypowiedzi... szybko... zwięźle... zrozumiale... i najwazniejsze, ze wszystko zgodne z prawdą! SZACUN!

#834 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 13:41

W sprawie PROW

Koledzy według ustawy z 19 września zmiany marki i modelu maszyny we wnioskum mozna wprowadzic tylko raz do podpisania umowy pózniej już nic nie można zmieniać. Z tego co wiem to każda zmiana maszyny musi być wprowadzona do wniosku (to może też zależeć od tego kto sprawdza) gdyż jeśli ktoś ma złożony wniosek na ZETORA a teraz chce NEW HOLLANDA nawet jeśli to jest taka sama cena i moc to musi wziąć nową oferte od dilera New Hollanda i jesli nie wprowadzi zmian we wniosku w zestawieniu rzeczowo finansowym to po podpisaniu umowy nadal będzie u niego figurował Zetor, wiem że jeśli jest wpisany we wniosku np: zetor proxima o mocy 82 km a po podpisaniu umowy ktoś chce zmienić na zetora fortere o mocy 82 km(moc musi pozostać bez zmiany) to może, tylko firma sprzedająca musi wystawić oświadczenie że zetor proxima jest niedostępny w czasie realizacji danego etapu. Zmiany maszyn najlepiej wprowadzić przy pierwszej poprawce, przypominam że można to zrobić tylko raz. Jeśli chodzi o koszty to można wpisać i droższe maszyny, i tak jesli ktoś wcześniej brał maszyny za 300 tyś.netto to może zmienić nawet do 600 tyś netto ale jego kwota dofinansowania się nie zmieni i dostanie 150 tyś zwrotu licząc dla osoby która ma 50 % dofinansowania.

wszystko ok tylko po co pisać w w zestawieniu finansowo rzeczowym konkretny model ciągnika, lub innej maszyny? wymagany jest tam tylko 1 parametr konkretny i rodzaj maszyny czyli np ciągnik o mocy 90-100 KM, pług 3 skibowy, ładowacz czołowy udźwig 1800-2200kg, i nie mamy wtedy żadnego problemu. ja zmieniłem Deutz na MF i agencja nie miała żadnych zastrzeżeń

#835 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 14:03

W sprawie PROW Sluchajcie teraz to tak na prawdę można zmieniać wszystko jak leci. Myślę sobie nawet, ze te zamieszanie, co niektórym na zdrowie wyszło... tak było np z naszym wnioskiem.

#836 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 14:19

W sprawie PROW Możę w zestawieniu nie ma obowiązku szczególowego opisywania maszyn, ale już w ofercie taki wymóg jest. W ofercie musi być marka , typ, parametry konkretnej maszyny.
Póki co nie ma problemu, bo raz można zmienić i (jak pisał b0gdan) jest duża dowolność w tym zakresie bez względu w jaki sposób masz ujęte maszyny w zestawieniu rzecz-fin.
Ale spróbuj zrobić kolejną zmianę np. marki , nawet jeśli parametry będą zgadzać się z z tymi z zestawienia np. inny płóg 3 skibowy lub inny ciągnik (nawet o tej samej mocy) i wówczas możesz mieć problem.

#837 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 14:49

W sprawie PROW Ja kupiłem nh TD80D z klimatyzacją, sprężarką, poszeżonymi blotnikami, kogutem i radiem sony na MP3 za równe 100tys brutto.a miał byc zetor 6441(cena ta sama i we wniosku nic nie musialem zmieniać) :)

#838 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 16:57

W sprawie PROW czy zetor forterra 12441(122KM) przejdzie na 32 ha?? Dodam ze wszystkie ciagniki mam starsze niz 20 lat wiec nie wpisywalismy ich w ogole. Czyli jest tak jakbysmy nie mieli zadnego traktora;p czekam na odp.
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#839 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 03 listopad 2008 - 18:19

W sprawie PROW Ja na papierze mam 16 ha i chce wsiąść john deera 105 km. W podwórku stoi jeszcze zetor 7211 zTURem który jest młodszy niż 20lat. I po rozmowie z osobom prowadzącą mój wniosek dowiedziałem się że powinno się udać bez większych problemów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 18:51

W sprawie PROW Kolego b0gdan akurat w województwie Mazowieckim wymagają żeby w zestawieniu był napisany konkretny model i marka np. pług zagonowy Unia Tur 4x40, wiem to bo kilka wniosków ludziom poprawiałem, a właśnie rok temu podczas składania mieli napisane np. pług zagonowy a teraz trzeba było dopisać tak jak na ofercie. Jeśli chodzi o wiek ciągników to jak ma 15 lat to dla nich już wyeksploatowany(złom).