Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#761 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 24 październik 2008 - 09:11

W sprawie PROW Nie z kazdym idzie tak zrobic,ze oferta jest wazna na 12 miesiecy,bo malo kto na to sie zgadza. A zanim kupisz maszyne to te oferty,ktore maja waznosc 3 miesiace napewno nie beda juz wiazace.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 12:37
  •  

#762 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 24 październik 2008 - 17:16

W sprawie PROW Oj kolego chyba jestes w blędzie, jesli nie zaliczkowałeś maszyny to cena napewno się zmieni...

#763 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 24 październik 2008 - 18:31

W sprawie PROW Wiele zależy od tego, czy cennik jest w euro, czy w PLN. No chyba, że producent polski, to wtedy kurs nie powinien mieć większego znaczenia (zależy m.in. od podzespołów).

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 24 październik 2008 - 21:29

W sprawie PROW Jak pytalem w JD to przedstawiciel mowil,ze po przyjeciu zaliczki jest ustalona cena,ale w euro. Zeby miec ustalona w zlotowkach to trzeba calosc zaplacic przy zamawianiu.

#765 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 25 październik 2008 - 07:18

W sprawie PROW dobrze mówisz czarnyyyy,tak czy inaczej nie jest za ciekawie pod tym względem a do tego dopłaty będą nam naliczac wg. kursu 3.39 czy jakoś tak i kó... znowu w plecy, co za kraj najlepiej jak byśmy byli w strefie euro

#766 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 25 październik 2008 - 19:06

W sprawie PROW Ja mam ofertę na Valtrę t 151 w złotówkach ważność oferty do końca grudnia, więc jak złożę zamówienie i wpłacę zaliczkę to oferta jest dla dilera wiążąca i musi mi sprzedać ciągnik po okrewślonej cenie reguluje to Kodeks Cywilny.

#767 Share pepino

pepino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 25 październik 2008 - 19:52

W sprawie PROW adamj24,ja mam oferte na Valtre N 92 z 03.10.08. z Paczkowa, i jest ona w Euro. Valtra zamieniła cennik złotówkowy na euro od połowy 2008 . więc Masz chyba ofertę z poprzedniego cennika , bądz wprowadzili z powrotem cennik w złotówkach.

#768 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 26 październik 2008 - 08:55

W sprawie PROW tez mam oferte na traktor w złotówkach ale mysle ze ze to nie ma znaczenia. przeciez nikt nie sprzeda traktora bez marży! Nasze pieniązki cięzko zbierane stale tracą na wartości i to jest pewne.

#769 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 26 październik 2008 - 09:40

W sprawie PROW ja dalem zaliczke na john deera ale mam zagwarantowana cene w EURO!! co z tego jak euro podrozalo 60groszy a ja wdlg kursu mam już ok 30tys zl w plecy!!!!!!! i niewiadomo co z cena euro bo dealer niebedzie doplacal przeciez.umowe moze zerwac i mu nic nie zrobisz.ILE LUDZI NIEMIESCI SIE JUZ W PLANIE FINANSOWYM???? CALA MASA I ZACZNA SIE SCHODY W DÓŁ..BEDĄ DUZE PROBLEMY.ROZWAZAM NAWET ZMIANE NA UZYWANY.KUPIE ROCZNY I h*j,NIEBEDE BULIL 200TYS ZL ZA CIAGNIK O h*jowym WYPOSAZENIU JAK 3 MSCE TEMU TOPARE GROSZY WIECEJ I MIALBYM ZA TA CENE FENDTA Z VARIO.SZOK!!

#770 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 26 październik 2008 - 10:11

W sprawie PROW Pepino mam ofertę z 9.10.2008, też chcieli mi dać ofertę w Euro ale powiedziałem że interesuje mnie w pln bo we wniosku też wpisywałem pln i nie interesuje mnie Euro bo nie wim jak do tego podejdzie ARMIR i zmienili mi na pln. Na łdowacz do ciągnika też mam w PLN. A na maszyny z UNI oferty mam w pln na 12 miesięcy

Do OPTIMUSPRIME zerknij tu http://www.przetargi..._cywilny/?nr=10 art 662 par 2 jeżeli masz datę ważności oferty to nie można jej odwołać. w moim przypadku cena w Euro cignika to,68000 więc cena też by nieźle podskoczyła i tak łatwo im nie odpuszczę, zawsze można wysłać wezwanie przedsądowe realizacji oferty po cenie jak tam została zapisana a diler typu jd, agco nh itp ma swoich prawników i dobrze wie co oznacza złożenie oferty więc też odpowiednio kalkulowali i kurs i swoją marżę jak tego nie przewidzieli to trudno śmierć frajerom. Jak ty podpiszesz kontrakt z ceną na zboże to nikt się nie przejmuje aktualną ceną, jak było w ubiegłym roku gdzie ludzie oddawali zboże za pół ceny lub przegrywali w sądzie i ponosili jeszcze koszty zasępstwa procesowego itp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 26 październik 2008 - 10:26

W sprawie PROW ja po zrezygowaniu z "jakości" pewnego sprzętu przekraczam wstępne załoznia o okolo 5 tysi.

#772 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 26 październik 2008 - 10:50

W sprawie PROW No tak Adamj24, ale diler dał Ci ofertę w złotówkach przeliczając obowiązującą cenę w Euro po kursie z 09.10.2008. Nie sądzisz chyba, że jeśli diler zamówi ciągnik dla Ciebie (bo w chwili wypisania oferty raczej fizycznie go nie ma) będzie chciał wystawić Ci fakturę po kursie z 9.10.2008. Przecież będzie musiał zapłacić za niego producentowi w EURO, a bank przeliczy mu EURO po kursie z dnia przelewu. Diler dał Ci tylko niezobowiązującą ofertę (przecież Ty nie musisz u tego dilera np. Valtry kupić), a jak przyjdziesz do niego aby zamówić konkretną maszynę, to prawdopodobnie policzy Ci zaliczkę w EURO po kursie z dnia wpłaty zaliczki, a resztę też w EURO po kursie z danego dnia. Nie jestem pewny, ale wydaje mi się , że tak właśnie będzie chciał zrobić.
Najlepiej sam go zapytaj jak to widzi w tych okolicznościach :) :P

Wydaje mi się, że nawet jeśli cena z oferty jest wiążąca, to jeśli diler nie będzie chciał to nie musi ci sprzedać tego ciągnika
Przecież nie dał Ci np. FAKTURY PROFORMA. Dał Ci tylko niezobowiązującą do sprzedaży ofertę.

#773 Share tom007

tom007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 26 październik 2008 - 16:39

W sprawie PROW dokladnie...to tylko oferta...jak podpiszesz umowe przedwstepna i wplacisz zaliczke to co innego...wtedy choc by niewiem co cena jest stala...a tak...poprostu papier...jak ja ostatnio bralem oferte to byla w zlotowkach ale podspodem bylo dpisane ze cena przeliczona z euro wg kursu z dnia...
czytalem dzisiaj ze w piatek pod koniec dnia euro zaczelo troche spadac...jutro pierwsze co to sprawdze tabele nbp...my mamy zamowione sprzetu na 100 tys euo wiec latwo policzyc ze kazdy grosz na jednym euro to 1 tys zl....
a naj gorsze jest to ze tyle czasu byl stabilny kurs euro...jak tylko podpisalismy umowy to sie zaczelo...

#774 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 październik 2008 - 13:23

W sprawie PROW Oddział ARIMR w Lublinie dziś do godziny 11.15 podpisał z rolnikami 215 umów. Sprzęt można kupować, gdyby tylko jeszcze euro potaniało...

#775 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 27 październik 2008 - 16:03

W sprawie PROW troche euro spada alemax 10groszypewnie i bedzie taksie trxzymac.porazka..

#776 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 27 październik 2008 - 16:26

W sprawie PROW ktoś wie co w olsztynie sie dzieje? Ja mam numer powyzej 500 i nadal nic nie dostalem... już się niecierpliwie troche!

#777 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 27 październik 2008 - 22:50

W sprawie PROW

Oddział ARIMR w Lublinie dziś do godziny 11.15 podpisał z rolnikami 215 umów. Sprzęt można kupować, gdyby tylko jeszcze euro potaniało...

To ze swoim prawie 2tysięcznym numerkiem to na wiosnę moooooooże podpiszę umowę.

#778 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 27 październik 2008 - 22:59

W sprawie PROW my w elizowce mamy nr ponad 1100 i do tej pory nawet nie dostalismy zadnego listu z info o poprawkach... :P

#779 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 28 październik 2008 - 08:23

W sprawie PROW mają duzy balagan, nic niewiadomo czy rozporzadzenia nie wymysla sobie jakiegos.ja siemocno wkurwiam,bo przez ich opierdalanie sie stracilismy wszyscy duzo kasy.to zadna pomoc jak stracilismy srednio po 20 kilka tys zl juz. a jak realizacja na next rok bedzie to duzo wiecej potracimy bo z nowym rokiem dowalanam ceny do gory za maszyny znow.to gowno nie pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 28 październik 2008 - 09:04

W sprawie PROW racja!!! przecież maszyny już tyle do góry poszły........ że ta pomoc to w sumie wyjdzie zwrotu zamiast 1/2 to 1/3 albo 1/4
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!