Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#741 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 16 październik 2008 - 16:46

W sprawie PROW Mam takie pytanie, bo nie za bardzo rozumiem ;) wniosek który składaliśmy rozpatruje osoba która nasz wniosek sprawdzała czy jest poprawny? Czy ta osoba podejmuje decyzje na zgode o podpisaniu u mowy, czu ktoś inny, bo ja sie już gubie w tym wszystkim:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 19:15
  •  

#742 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 16 październik 2008 - 17:14

W sprawie PROW A ja mam pytanie ile mozna wykonąc zmian w maszynach.
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#743 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 16 październik 2008 - 20:06

W sprawie PROW @mlodyrolnik7 sprecyzuj pytanie o co dokladniej chodzi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#744 Share mario509

mario509

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 16 październik 2008 - 21:28

W sprawie PROW

w mojej okolicy jest taki problem że kilku rolników zmniejsza zakres wniosku przez brak kasy na realizacje. ale co się dziwić jak wszystko takie tanie.

no w naszej okolicy tez tak jest bo niema funduszy mleko tanie swinie tanie i skad biedny rolnik ma na to wszystko nabrac pieniedzy jak patrza mu z kazdej strony zeby zabrac jak najwiecej,zeby ze spadkiem cen mlekai miesa byl tez spadek cen ropy nawozow itp

#745 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 16 październik 2008 - 21:40

W sprawie PROW Czuje,ze gdyby nabor wnioskow byl teraz na dniach to kolejki bylyby duzo mniejsze. U nas tez duzo ludzi odklada etapy na pozniej,a niektorzy ponoc nawet porezygnowali.

#746 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 16 październik 2008 - 22:27

W sprawie PROW W kujawsko pomorskim też dużo ludzi po rezygnowało a tak w ogóle to 60% wniosków zostało rozdysponowanych i jak na razie tylko 7 umów podpisanych

#747 Share zibik1

zibik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 17 październik 2008 - 08:47

W sprawie PROW Kujawsko-pomorskie mam 615 nr w środe uzupełniłem dokumenty

#748 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 17 październik 2008 - 09:42

W sprawie PROW ja uzupełniłem już 3 tygodnie temu i odpowiedzi nie ma do tej pory, i dodzwonić się nie idzie tzn nikt nie odbiera.
jestem z dolnośląskiego
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#749 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 17 październik 2008 - 13:34

W sprawie PROW A nam niestety PROW w tym podejściu nie przeszedł. Ale to i trochę ma pozytywnych strona bo dwie maszyny były nam mało potrzebne. A kombajn ma przyjść na dniach.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#750 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 17 październik 2008 - 17:48

W sprawie PROW Mi chodzi głownie o to żę ja dużo ofert brałem po zawyzonych cenach i czy mógłbym dobrać maszyn za te kwoty zayzone. Bo to żę w ofercie mam fenda a teraz zmieniłem na New Hollanda to w takich poprawkach nie ma żadnej różnicy????
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 17 październik 2008 - 20:39

W sprawie PROW

Mi chodzi głownie o to żę ja dużo ofert brałem po zawyzonych cenach i czy mógłbym dobrać maszyn za te kwoty zayzone. Bo to żę w ofercie mam fenda a teraz zmieniłem na New Hollanda to w takich poprawkach nie ma żadnej różnicy????

wiec mozesz przemeblowac dotalnie liste byle kwota na koniec nie była wyzsza, to liczy sie jako 1 zmiana i poźniej juz nic nie mozesz zmieniac tylko np dostawce maszyn.
kujawy to jes to!!!!!

#752 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 17 październik 2008 - 20:46

W sprawie PROW AhA To dobrze!!!

#753 Share zibik1

zibik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 18 październik 2008 - 12:21

W sprawie PROW

A nam niestety PROW w tym podejściu nie przeszedł. Ale to i trochę ma pozytywnych strona bo dwie maszyny były nam mało potrzebne. A kombajn ma przyjść na dniach.

Pytam z ciekawości co było nie tak że nie przeszedł?

#754 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 21 październik 2008 - 21:50

W sprawie PROW może ktoś wie do jak tam idzie w Elizówce z rozpatrywaniem wniosków?

#755 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 22 październik 2008 - 19:28

W sprawie PROW Ja też czekam na pismo z Elizówki lub na tel bo już 2 tygodnie jak wysłałem poprawki i nic nie słychać
Chłop ze wsi

#756 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 22 październik 2008 - 19:39

W sprawie PROW popodpisuja umowy tylko j**ane euro idzie w góre i ceny cały czas tez .to jest najgorsze.rzad w dupiema ze my teraz płacimy 20% więcej za maszyny niż wcześniej..ceny z czerwca a teraz... jak policzyć teraz kwoty refundacj i wysokooprocentowany kredyt to d*pa a nie oplacalnosc ten prow.. z wielkiej radosci wielkie rozczarowanie..

#757 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 23 październik 2008 - 18:08

W sprawie PROW a ja byłem w agencji na dolnymśląsku powiedzieli mi że:
jak dostałem 1 poprawki to powinienem się cieszyć bo niektórzy jeszcze wcale nie dostali, pracownicy nadal zajęci są wysyłaniem 1 poprawek, a jak skończą to wezmą się za wprowadzanie poprawek i znów będą wysyłac do kazdego pismo żeby przyszedł podpisać umowę albo jak poprawki bedą nie pełne to żeby poprawił resztę.............. kompletna paranoja............
jeszcze 3 tyg temu pracownik który sprawdza mój wniosek mówił że zadzwoni jak bedzie trzeba umowę podpisać a teraz.........
coraz to nowsze informacje...... oni tam naprawde powariowali chyba, zamiast wziąc po kolei wnioski poprawiac i podpisywać to oni tak skaczą wszystkie poprawki wyślą a potem będą wracać............
acha i jeszcze coś powiedzieli że jak złożyłem poprawki to teraz już nie ma określonego terminu do kiedy umowę trzeba podpisać, więc pewnie podpisze w marcu jak dobrze pójdzie a mam 53 nr.
z ciekawości zapytałem ile umów podpisali i czy w ogóle jakieś to usłyszałem odpowiedz:
tak oczywiście podpisaliśmy................. (chwila milczenia)......................... 4

ręce opadają
powiedzcie mi w innych województwach też tak jest????????? czy może normalnie?????????

#758 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 23 październik 2008 - 21:08

W sprawie PROW kompletna paranoja kó... ręce opadają ja też jestem z dolnośląskiego i miałem numer 44, popraki już dawno dowiozłem i narazie cisza,i to euro teraz do góry jak poj... idzie,jak by nie te tępaki to dawno już wszyscy by mieli maszyny w domu ,szkoda gadac.....

#759 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 23 październik 2008 - 21:27

W sprawie PROW no własnie nasz rzad kochany ustawe wprowadził że mają rok na rozpatrzenie............ Jakby tego nie zrobili to podejrzewam że maszyny już dawno byłyby na podwórkach. Wszyscy tylko kłody pod nogi rzucają............... i jak zwykle : "ud***ć rolnika", tylko ile wasze jedzenie bedzie po tym kosztowało tępe żłoby........

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 24 październik 2008 - 08:07

W sprawie PROW Witam wszystkich jako nowicjusz od jakiegoś czasu zaglądam na forum i postanowiłem dodać swoje 3 grosze. Jestem z lubuskiego, wniosek na PROW składałem jako jeden z ostatnich nr powyżej 400. Na początku października otrzymałem wezwanie do uzupełnienia poprawek, dostarczyć odpisy ksiąg wieczystych, ofertę na ciągnik i parę poprawek we wniosku typu nowy numer dowodu, urealnienie dat realizacji projektu itp. Tydzień temu wysłałem poprawki i czekam na ruch ze strony ARMIRU. Co do szalejacych cen Euro to nie powinny mieć one wpływu jak się dobrze negocowało ceny przy zbieraniu ofert. Ja mam aktualne oferty z cenami w pln ważne od 3 do 12 miesięcy, są one wiążące pod wzgledem wyokości ceny i wyposażenia więc zmian kursu Euro mnie nie dotyczy co najwyzej diler mniej zarobi.