Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#701 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 07 październik 2008 - 20:49

W sprawie PROW Od podpisania umowy do złożenia wniosku o płatność masz 3 m-ce ale można ten czas trochę wydłużyć ale trzeba składać dodatkowe pismo do arimr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 01:27
  •  

#702 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 07 październik 2008 - 20:57

W sprawie PROW Wielkie dzięki.jakoś muszę to odciągnąć ze względu na cenę mleka,bo jak ma spaść poniżej złotówki ,to poprostu nie będzie mnie stać na to.

#703 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 07 październik 2008 - 21:02

W sprawie PROW

Od podpisania umowy do złożenia wniosku o płatność masz 3 m-ce ale można ten czas trochę wydłużyć ale trzeba składać dodatkowe pismo do arimr

Żadne trzy miesiące, tylko termin wpisany w umowie, zgodny z wnioskiem. Najpóźniej 24 miesiące od podpisania umowy lub 36 dla wniosków 2-etapowych, z tym że pierwszy etap kończy się najpóźniej po 24 miesiącach.

Trzy miesiące to Agencja ma na wypłatę od złożenia wniosku o płatność, ale kompletnego. Jako, że nie ma jeszcze akredytacji to trzy miesiące będą liczyć się od uzyskania akredytacji. Więc nie liczyłbym na kasę w tym roku, chociaż kto wie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#704 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 07 październik 2008 - 21:07

W sprawie PROW jak wiemy takie rzeczy to tylko w Erze :o Szwagier miał niby wszystko ok , ale aby opóźnić wypłatę kaski zawieruszyły się dokumenty w agencji i termin przesunęli od daty ostatniej poprawki, czyli 3 miesiące

#705 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 07 październik 2008 - 23:08

W sprawie PROW na kwiecień to był w sierpniu a mamy październik więc nie wiem na kiedy teraz.
zapytaj ojca to bedziesz wiedział
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#706 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 08 październik 2008 - 06:11

W sprawie PROW Przecież akredytacja na tę oś programów juz dawno jest, młodzi rolnicy juz od ponad miesiąca maja kase na kontach...
Bez akredytacji nikt by tych wniosków nie rozpatrywał....

#707 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 08 październik 2008 - 08:34

W sprawie PROW Przeczytajcie dobrze rozporządzenia. Akredytację przyznaje się na działania, a nie oś.
W modernizacji jest tylko na weryfikację wniosku o dofinansowanie do podpisania umowy. Na obsługę wniosku o płatność jeszcze nie ma, więc na razie nie będzie żadnych wypłat.
Z Młodego rolnika jest tylko warunkowa akredytacja na wnioski złożone do 30 czerwca i rzeczywiście są już wypłaty. Pozostałe leżą i czekają na nową akredytację.

#708 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 08 październik 2008 - 09:14

W sprawie PROW a ile czasu maja na wydanie decyzji od zlozenia poprawek i jak to jest w rzeczywistosci??? poprawki skladane 7.10.2008. kiedy moze przyjsc decyzja??:o
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#709 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 08 październik 2008 - 15:08

W sprawie PROW Dostałem dzisiaj pismo z ARiMR i mam w sumie do zrobienia 8 poprawek. Głownie pierdółki ale jest też parę niespójności. W kujawsko- pomorskim mam 444 numer

#710 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 08 październik 2008 - 17:19

W sprawie PROW Mam pytanie odnośnie poprzedniej edycji prow. Przy składaniu wniosku była mowa o obsadzie obory. I że przez 5 lat nie można przerabiać obory. Czy jeśli bym przerobił oborę w czasie do 5 lat i w razie kontroli by to wykryli , to czy trzeba będzie zwracać kasę czy dadzą czas na poprawienie papierów. Z góry thx :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 08 październik 2008 - 18:19

W sprawie PROW krwa.to jakpodpiszemy umowe i zlozymy wnioseko platnosc to oni moga za 6 mscy wyplacic nalezna czesc kasy??? jak to mozliwe.saw h*j drogie kredyty... ja pier**le co za kraj

#712 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 08 październik 2008 - 18:48

W sprawie PROW Jak to nie będzie można przerabiac obory? przeciez to by bylo chore... oby tak nie bylo ;/
Jutro wioze poprawiony wniosek, zapytam odrazu jaka jest dalsza procedura, iedy umowa i kiedy w koncu będe mógł kupic wymażony ciągniczek.... :o

#713 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, rolnictwo

Napisany 08 październik 2008 - 20:01

W sprawie PROW Ma ktoś już rozpatrzony wniosek i przyznany w WLKP ?? Zetorr6441 jaki ciągniczek zamówiłeś??:> pozdro

#714 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 08 październik 2008 - 20:34

W sprawie PROW a euro już po 3,49 :o
i jak t teraz kupować maszyny????
to jest hamstwo!!!!!!!!!!!!! dopłaty zaklepali sobie na 3.39 i ciągle tylko żeby rolnika orżnąć.....
jak długo jeszcze bedzie to trwało!!!!!!
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#715 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 09 październik 2008 - 06:31

W sprawie PROW Witam,

Mam kilka pytań dotyczących poprawek do wniosku, może będziecie mogli pomóc :o
1. pierwsze dotyczy oferty. W otrzymanym od ARIMR zestawieniu rzeczy do poprawy każą dołączyć do ofert informacje dotyczącą serwisowania i warunków gwarancji. Czy Wy też macie takie wytyczne, czy to standard?
2. Drugie (trudniejsze). W dziale, w którym należy naszkicować rozmieszczenie budynków , zaznaczyć uprawy wieloletnie itp.,każą umieścić szkic z oznaczonymi:"istniejącymi lub planowanymi do realizacji nasadzeniami wieloletnimi oraz istniejącą lub planowaną infrastrukturą (np. instalacje nawadniające, studnie głębinowe)". Zastanawiam się, czy zaznaczając swoją studnie i staw na wodę nie każą mi dostarczyć pozwolenia (wodno-prawne, lub budowlane). Może mieliście podobny problem (może w poprzednich funduszach)? Zastanawiam się jeszcze (i pytam was), czy wszyscy macie w otrzymanych zestawieniach cytowany zapis, czy np. Agencja może wiedzieć, że mam studnie, zbiornik i dlatego umieścili dokładnie taki zapis.

Z góry - DZIĘKI!

#716 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 09 październik 2008 - 14:13

W sprawie PROW Ja jestem z wielkopolski. Jutro mam przyjechac umowe podpisac. Mam sie tylko zastanowic kiedy realizacja.

#717 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 09 październik 2008 - 22:32

W sprawie PROW wlasnie kiedy realiacja... akredytacji na wyplate niema.wez kredyt duzy na maszyny i plac odsetki od calej sumy z 6mscy lub wiecej.h*j ich wie kiedy kase beda mogli wyplacac.nikt tam nic niewie narazie.przepisy to sa dla nas.21 dni i juz.oni sobie to je naginaja i rolnikow wykanczaja .no comment

#718 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 10 październik 2008 - 05:03

W sprawie PROW ja realizacje pisze na kwiecien 2009. Zeby za spokojnie zdazyc z maszynami na zniwa.

#719 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 10 październik 2008 - 11:44

W sprawie PROW A wie ktos moze kiedy mozna składac papiery na nowa ture PROW?Chciałbym pare klamotow dokupic do gospodarstwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 10 październik 2008 - 15:36

W sprawie PROW cłeq jeszcze z tym prowem sie motamy.zdążysz napewnosie nawkurwiac jeszcze,jeszcze troche i to samo czekac bedzie co nas albo i gozej.:o