Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#641 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 24 wrzesień 2008 - 14:26

W sprawie PROW Dzęki za info. To fajnie jak tak...wiec na dniach powinno przyjsc cos do nas, bo mamy numer złozenia wniosku 376, w piątek bede w ARiMR w Trouniu to dokładnie sie zorientuje co i jak z wnioskami u nas w wojewodztwie i jak z tymi poprawkami (zmienilismy pług Kvernelanda z modelu ED na EM, i chcemy zmienic kupno pługa z drugiego etapu na pierwszy-ciekawe czy bedą jakies problemy z tym). Jak bedziemy juz cos wiedziec to zaraz dam znac na forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 21:52
  •  

#642 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 16:55

W sprawie PROW to i nowe maszyny na używane sie zmien i tyle ze 4miechy wydłuży się.jak kurs poleci w dol to ok a jak w gore.co roku maszyny drożeją.wszelkie zmiany na nasza nie kozysc...

#643 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 17:02

W sprawie PROW luknijcie tu:
www.arimr.gov.pl/index.php?id=1&zaj=1&kol=551

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#644 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 17:07

W sprawie PROW spokojnie przy dzisiejszych cenach płodów rolnych nie wydaje mi sieżeby były podwyżki maszyn. Już jest załamanie w zamówieniach ponoć

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#645 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 18:15

W sprawie PROW Niby racja...Ale jak ruszy PROW na dobre i wszyscy pójdą kupować maszyny to producenc i dilerzy mogą zechcieć zarobić...

#646 Share nigger nigger

nigger
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 wrzesień 2008 - 18:27

W sprawie PROW Witam chłopacy,,,,
z informacji jakie dzisiaj otrzymalem od pracownika arimr z częstochowy, wynika że na podpisanie umów z rolnikami mają czas do końca GRUDNIA!!!

to jest informacja pewna z bezpośredniego żródła.

...................ide kupić sobie meliski wwwwrrrrrrrr............

#647 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 18:40

W sprawie PROW

NHTC56 a co zazdrościsz czy co
poprostu tak jest, i na pewno Ty i twoje komentarze tego nie zmienią.

a z Claas-em to inna historia
PS. właściwie z tego co cztałem na tym Classie to wszyscy użytkownicy tej marki własnie mówili że to najwspanialszy sprzęt jest......... a ja nie jestem taki pewny przykład cenowy:
cLaas tucano 320 100000 euro
df 5485 85000 euro

Tylko że df zrobi więcej niż tym smiesznym claas-em, no a na form claas-a oczywiście wszyscy szukają 50 innych powodoów żeby udowodnić że to claas jest lepszy (kiepskiej baletnicy to..........)
No i nic na to nie poradze że wykosze na tym samym polu podkreślam NA TYM SAMYM POLU!!!!! wiecej areału i przy mniejszych stratach niż tucano, który jak tylko pośpieszy wali wszystko z tyłu, jeszcze raz wszystkich bardzo za to przepraszam.
I już widze kolejne komentarze że na niczym się nie znam nie czytam prospektów itd. itp. po co mi wasze przepustowości i prospekty wystarczy że mam oczy!!!! I kazdy kto to widział mówił to samo!!!!

Ach Przepraszam wszystkich z tego forum że troche odbiegam od tematu, ale oni nie maja racji i dobrze o tym wiedzą tylko nie potrafią tego przyznać.

I tak do wiadomosci wszystkich miałem kupować tucano ale po głębszym zastanowieniu wziąłem co wziąłem, jak pojawił się pierwszy tucano u nas w okolicy to mówiłem "ach szkoda że nie tucano", ale teraz jak zobaczyłem co pokazali w polu to wiem że dokonałem najlepszego wyboru jakiego mogłem.

Z tym że wykosisz więcej DF 5485  jak Tucano 320 to dałeś  naprawde czadu  miałem u siebie na polu  Tucano na usłudze   i wiem co potrafi   TC5070 z węższym hederem  wolniej szedł w życie  jak claas

Rozmawiałem też z włąścicielem DF  (miał 140h wtedy nabite  ) i wiem ile on potrafi zrobić  patrząc na cene i jego możliwości  to jest dość ciekawa oferta

#648 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 24 wrzesień 2008 - 18:47

W sprawie PROW Sądze ze jezeli zacznie sie ruch przy maszynach i ciągnikach spwodowany prowem to sprzedawcy moga podniesc ceny...bo to wkoncu ich zarobek, a rolnika i tak trzeba oskubac bo przeciez dopłaty ma :/ Podobnie z nawozami płody rolne tanie, a nawozy ciągle drozeja...ciekawe jak szybko agencja z tym wszystkim sie upora...

#649 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 19:12

W sprawie PROW Ej to w końcu w jakim przypadku trzeba składać te nowe oferty? Jak się zmienia markę czy typ maszyny? Jak ma się w ofercie pługi Unii G a chce się wziąść Pottingera to też trzeba zmieniać ofertę? Pomóżcie bo się trochę zagubiłem...
A i jak sprawa z wnioskami stoi na Podlasiu, ile numerów już rozpatrzyli?

#650 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 22:12

W sprawie PROW jeżeli cokolwiek zmieniasz to musisz nową oferte na nowy sprzęt, czy to nie jest oczywiste????
pomyśl o tym tak:
przychodzi kontrola sprawdzic co kupiłeś, patrzą we wniosek pług 4 skiby unia - patrzą na pług pottinger - i mówią "no dobrze to prosze pokazać pług Unia " ja to tak widze właśnie :lol:
ach i podejrzewam że samą oferte zmienić to za mało, pewnie trzeba poprawić wszystkie strony we wniosku i planie gdzie napisane jest w opisach że pług Unia XL na opis pootinger
przynajmniej ja tak robiłem zmieniłem opryskiwacz z mniejszej beczki na większą no i musiałem poprawiać w opisówkach te strony gdzie były symbole opryskiwacza,
Na pewno dasz sobie radę, to wszystko nie takie straszne jak to malują :D trzeba tylko troche posiedzieć :D

pozdrowienia dla wszystkich co czytaja to forum - TRZYMAJCIE SIĘ I TAK WYRWIEMY IM TĄ KASĘ
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 06:53

W sprawie PROW

pozdrowienia dla wszystkich co czytaja to forum - TRZYMAJCIE SIĘ I TAK WYRWIEMY IM TĄ KASĘ

Najgorsze, ze to nie jest normalne dofinansowywanie tylko własnie wyrywanie kasy... Osobiscie uwazam ze dofinansowania powinni dostawac wszyscy bezposrednio przy kunie nowego sprzetu... albo nikt. bo gdy ktos dostanie a moje gospodarstwo nie to wtedy ja nie mam najmniejszych szans na konkurencyjność. Rozumiecie o co biega.

#652 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 07:11

W sprawie PROW To są urzędasy pojeb... Specjalnie tak zrobili bo wiedzieli że się nie wyrobią z podpisaniem umów do 9 listopada i przedłużyli se czas o 4 miesiące bo wiadomo że 95% osób które złożyło wniosek na pewno będzie zmieniać maszyny (przynajmniej markę)

#653 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 09:21

W sprawie PROW co wy wypisywaliście w zestawieniu finansowo rzeczowym ze musicie maszyny tak zmieniać? Ja mam wpisany ciągnik z podanym przedziałem mocy, kosiarkę z podana szerokością od do itp żadnych, marek, modeli, po co sobie życie utrudniać

#654 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 09:34

W sprawie PROW No tak zgadza się ale na ofercie masz markę,dilera, cenę, i całe wyposażenie tej maszyny.

#655 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 09:41

W sprawie PROW oferta nie jest wiążąca, jak czytałem na forum niektórzy składali wnioski bez ofert dilerskich i tez mieli wnioski Ok

#656 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 09:52

W sprawie PROW Z tego co ja słyszałem to oferty muszą być i nie wiem jakim cudem bez ofert ich wnioski przeszły...

#657 Share tom007

tom007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 10:38

W sprawie PROW A ciekawe czy np mozna zrezygnowac z jednej maszyny.zamiast kupic dwie wziasc jedna ale drozsza...tak ze suma dofinansowania by sie nie zmienila...

#658 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 12:31

W sprawie PROW Znalazłem coś takiego:
http://www.ppr.pl/artykul.php?id=150798

Zastanawiam się co znaczy w praktyce stwierdzenie , że "MOŻE wydłużyć termin rozpatrzenia wniosku o przyznanie pomocy" i od kiedy będą mieć te 4 miesiące. Czy jeśli pójdę złożyć jutro nową ofertę, to od jutra, czy to zależy od mojego "numereka".

#659 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 12:55

W sprawie PROW

co wy wypisywaliście w zestawieniu finansowo rzeczowym ze musicie maszyny tak zmieniać? Ja mam wpisany ciągnik z podanym przedziałem mocy, kosiarkę z podana szerokością od do itp żadnych, marek, modeli, po co sobie życie utrudniać

Teraz bedziesz składac oferty z markami i modelami i to bedzie traktowane jako zmiany we wnioskach... a z reszta to nie ma znacznia bo i tak nie zdaza z wszystkimi wnioskami wiec bedą je sobie powoli do grudnia rozpatrywac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share anas120

anas120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 13:03

W sprawie PROW Z tego komunikatu ARiMR wynika, że tylko zmiana w zakresie planu finansowego operacji lub zestawienia rzeczowo-finansowego spowoduje przedłużenie terminu rozpatrywania o 4 miesiące.

Moim zdaniem zmiana w ofercie modelu ciągnika przy zachowaniu tej samej mocy i ceny nie wymaga zmian w zestawieniu rzeczowo-finansowym. Przecież w to zestawienie nie wpisuje się producenta czy też modelu tylko np. ciągnik rolniczy o mocy 80 KM wiec co tu zmieniać. Zmiany takiej wymagało by np. zamiana ciągnika na ładowarkę.

Jak ktoś zmieni coś w zestawieniu to pewnie jego wniosek pójdzie na koniec i z tego te 4 miesiące.
Niby zostało im 6 tygodni na rozpatrzenie mam wniosek w drugiej 100 w łódzkim i nic. Jakoś im się nie spieszy wiec kombinują.