Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#6181 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 21:44

W sprawie PROW Czy ktoś z Was wykonywał przebudowę budynków w związku z MGR? Bo ODRowiec jakoś nie chce się podjąc napisania wniosku na taki cel. Mianowicie jakie dokumenty trzeba zgromadzić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 01:15
  •  

#6182 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 21:57

W sprawie PROW Mam takie pytanie. Czy dałoby rade wsiąść na leasing nowy ciągnik i maszyny a ARiMR zwróciłaby mi część kosztów związanych z leasingiem? Chodzi mi o to czy jak się bierze w leasing np. ciągnik za 200tys a koszty związane z leasing wynosiłby np. 10tyś to czy dostane fakturę zakupu ciągnika za 210tyś? Ktoś może już tak robił a może podobnie? Podzielcie się swoja wiedzą :(

#6183 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 22:11

W sprawie PROW Z tego co mi wiadomo, to tylko 200 tys. Prowizje dla firm leasingowych nie są kosztem kwalifikowalnym. Dlatego leasing jest mniej opłacalny i w związku z tym niewiele osób się decyduje na takie finansowanie. Lepiej rozbic inwestycję na dwa etapy w odpowiednich proporcjach i ma się z głowy.

raczej tylko tuczniki,chyba ze masz faktury na sprzedane zboze ,ja policzylem kiedys laki i pastwiska przy posiadanym bydle i nie chcieli tego uznac

Dlatego w PRG jest miejsce na rośliny pastewne i właśnie tak neleży je ując przy wyliczeniu ESU. Z doświadczenia wiem, że w celu zbliżenia się do 28 ESU (więcej punktów) możesz ując to jako produkcja na sprzedaż - najwyżej potem zmienisz na pastewne (jak w ARiMR będą chcieli dowodu zbycia produkcji). A co do łąk i pastwisk to przy zwierzętach na 100% się przyczepią, przy zbożu nie zawsze.

Czy ktoś z Was wykonywał przebudowę budynków w związku z MGR? Bo ODRowiec jakoś nie chce się podjąc napisania wniosku na taki cel. Mianowicie jakie dokumenty trzeba zgromadzić?

Nie dziwię się. Z budowlanką zawsze jest strasznie dużo kłopotu i niektórym wogóle odechciewa się pomocy z ARiMR. Najlepiej idź do jakiegoś sprawdzonego doradcy, który nie odwala masowej akcji wnioskowej, albo jak znasz to najlepiej do pracownika ARiMR. W przeciwnym wypadku polecam z ARiMR kupic maszyny, a modernizację budynku z własnej kasy.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6184 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 22:26

W sprawie PROW czy zaswiadczenie od lekarza powiatowego ma date waznosci ,bo mam z wiosny i nie wiem czy agencja uzna

#6185 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 00:14

W sprawie PROW zaświadczenie ma jeden miesiąc ważności, tak że musisz sobie sprawić nowe :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6186 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 05 grudzień 2010 - 00:38

W sprawie PROW ja zaświadczenie dostałem w listopadzie, Pani która mi to wystawiła powiedziała abym przyszedł w styczniu to mi zmieni date i wydrukuje nowe zaświadczenie :(
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#6187 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 13:24

W sprawie PROW moj powiatowy jest czepialski,bez kolejnej wizyty w gospodarstwie sie nie obejdzie

#6188 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 15:34

W sprawie PROW

Czy ktoś z Was wykonywał przebudowę budynków w związku z MGR?

Daj sobie spokój z tą przebudową. Suma summarum taniej cię wyniesie zrobienie tego na własną rękę. Osobiście tego nie robiłem, ale znajomi to tu to tam. Jak w to weszli to się wycofali, lub nie bardzo byli zadowoleni z tej formy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6189 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 05 grudzień 2010 - 15:39

W sprawie PROW temat się rozrósł do 310 stron, zamykam go.
Proszę kontynuować tutaj: http://www.agrofoto....a-rolnych-2011/

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com