Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#6061 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 28 listopad 2010 - 17:12

W sprawie PROW

No u mnie jest taka "okazja".
Do sprzedazy idzie ziemia, kilka hektarów w bardzo dobrej dla mnie cenie.
Tylko czy warto później mieć przesrane u sąsiadów? Opinia szybko leci. Choć z drugiej strony wiem że jeśli ja tego nie wezmę to warszawiaki to wezmą i posadzą jakiś las, orzecha, maliny lub coś innego dla dopłat.

Ja tam bym nie patrzył i brał te haki bo taka okazja może sie nie powtórzyć. u mnie też w sąsiedniej wsi niedługo będzie przetarg i też mam zamiar razem ze szwagrem w to uderzyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 13:19
  •  

#6062 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 28 listopad 2010 - 17:20

W sprawie PROW tylko włąsnie póznije pozostaje niesmak po takich akcjach i wrogosc tego kogo licytuja. Ale jest tak jak pisał poprzednik jak nie ty to ktos inny kupi. W okolicy był kiedys przetarg goscia po spo czy sapardzie to nikt z lokalnych nie chciał licytowac wiec przyjechał jakich handlarz i zabrał całe stado krów :(

#6063 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 17:43

W sprawie PROW na allegro jest duzo maszyn ktore sprzedaja firmy windykacyjne. nie raz to za roczny ciagnik cenia sobie jak za nowy :(
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6064 Share asica698

asica698

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 18:43

W sprawie PROW ale nie musicie kupować od firm windykacyjnych tylko od prywatnych osób, jak kupywaliśmy sprzęty od takich co mieli już bank na karku to potem jeszcze pare razy dzwonili żeby brać jeszcze coś np ciągniki czy rozrzutnik za naprawde śmieszne pieniądze, byle tylko ktoś kupił i byle mieć na spłate odsetek,wiem że są to okazje,ale tak naprawde to z żalu serce mi się kroiło jak na to patrzyłam,to było żałsne, taże naprawde uważajcie na przeinwestowanie pieniędzmi z banku bo z nimi nie ma zmiłuj

#6065 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 18:52

W sprawie PROW

No u mnie jest taka "okazja".
Do sprzedazy idzie ziemia, kilka hektarów w bardzo dobrej dla mnie cenie.
Tylko czy warto później mieć przesrane u sąsiadów? Opinia szybko leci. Choć z drugiej strony wiem że jeśli ja tego nie wezmę to warszawiaki to wezmą i posadzą jakiś las, orzecha, maliny lub coś innego dla dopłat.

Bierz i nie patrz. W sumie to "sprzedającemu" to i tak obojętnie, bo kasa ta sama, a myślę, że lepiej, żeby to jakiś "swój" człowiek obrabiał, żeby powiedzmy można się było czegoś tam spodziewać, a tak przyjdzie rolnik z wiejskiej i orzechy :) A jak się ten jeszcze obecny właściciel wypnie na Ciebie, to będziesz miał/a przekonanie, że dobrze zarobiłeś/aś bo na inwestycji w ziemię się nie straci, a on (ten właściciel) jest głupi, bo nie potrafił racjonalnie zainwestować (zadłużyć się) i stracił dużo. Ja miałem tak, jak przeszliśmy na ekologię. Zasialiśmy prawie wszędzie trawę. Ludzie uważali nas za idiotów. Ja biorę dopłaty rzędy 1800-1900/ ha i mam dużo, dużo mniej roboty niż oni. Oni nawet gdyby pobrali poplony czy coś, to i tak tyle nie wyciągnęli co ja. Oni muszą tyrać jak bure osły w gnoju i liczyć każdy grosz, a ja mogę coś tam odłożyć, "zaszaleć" :) Myślę, że to tyle w tym temacie.
Pozdrawiam!

ale nie musicie kupować od firm windykacyjnych tylko od prywatnych osób, jak kupywaliśmy sprzęty od takich co mieli już bank na karku to potem jeszcze pare razy dzwonili żeby brać jeszcze coś np ciągniki czy rozrzutnik za naprawde śmieszne pieniądze, byle tylko ktoś kupił i byle mieć na spłate odsetek,wiem że są to okazje,ale tak naprawde to z żalu serce mi się kroiło jak na to patrzyłam,to było żałsne, taże naprawde uważajcie na przeinwestowanie pieniędzmi z banku bo z nimi nie ma zmiłuj

Sorry za posta od postem;-)
Jakbyś miała kontakty do takich osób, albo miejsce w necie, gdzie szczególnie można takowe nawiązać to wal śmiało :(

#6066 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 23:16

W sprawie PROW

Ja miałem tak, jak przeszliśmy na ekologię. Zasialiśmy prawie wszędzie trawę. Ludzie uważali nas za idiotów. Ja biorę dopłaty rzędy 1800-1900/ ha i mam dużo, dużo mniej roboty niż oni. Oni nawet gdyby pobrali poplony czy coś, to i tak tyle nie wyciągnęli co ja. Oni muszą tyrać jak bure osły w gnoju i liczyć każdy grosz, a ja mogę coś tam odłożyć, "zaszaleć" :rolleyes: Myślę, że to tyle w tym temacie.
Pozdrawiam!

I ty masz się za rolnika tworzyswz pozaracje tylko po to aby dopłaty dostać?

#6067 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 23:38

W sprawie PROW Jeżeli na piachach i V-VI klasie nie osiągałem takich zbiorów, żeby mi się opłacało, to musiałem jakoś "wybrnąć z sytuacji". Poza tym to nie jest pozoracja, tylko trawy na gruntach ornych. I nie takie trawy, jak niektórzy robią (nie uprawiać przez x lat- samo zarośnie) tylko siana mieszanka traw (lucerna + koniczyna + rajgras + coś jeszcze).
Po drugie uważam się za rolnika- hodowla bydła mięsnego ;-)

Gra? :rolleyes:

#6068 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 11:26

W sprawie PROW To zwracam SZACUNEK.

#6069 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 29 listopad 2010 - 12:00

W sprawie PROW Witam tez korzystalem z prowu ale z rozsadkiem kupilem pare nowych maszyn ktore byly mi potrzebne teraz zostal kredyt polowa juz zplacona ale tego roku bylo cieszko wiadomo a raty trzeba bylo placic bo bank nic nie obchodzi ze nie ma z czego oddac jak bym wzial cala pule to juz by polowe gospodarstwa nie bylo ale jakos sie udalo dlatego warto sie zastanowic czy da sie rade splacic kredyt bo wziasc to jest latwo a raty trzeba splacac i miec jeszcze z czego zyc.

#6070 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6304 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 listopad 2010 - 14:58

W sprawie PROW

Bierz i nie patrz. W sumie to "sprzedającemu" to i tak obojętnie, bo kasa ta sama, a myślę, że lepiej, żeby to jakiś "swój" człowiek obrabiał, żeby powiedzmy można się było czegoś tam spodziewać, a tak przyjdzie rolnik z wiejskiej i orzechy :rolleyes:

Jego gadaniem się nie przejmuję bo i tak zamiast pracować to plotki zbiera, zresztą mam gdzieś co o mnie mówią.
Problem jest kredyt. Muszę się dowiedzieć czy mam szanse na linię kredytów na zakup ziemi (swego mam mało a sporo dzierżaw a średnia pow. gosp. w moim województwie nie jest taka mała).
W sumie dobrze że zamieniłem NH na MTZ w PROW/MGR. Gdybym wziął droższy ciągnik to pewnie bank nie chciałby mi teraz dać kredytu na ziemię (4-7ha do kupienia). Tak więc czasem lepiej zrezygnować z droższych zabawek na rzecz tańszych a mieć możliwość dokupienia paru hektarów.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6071 Share Rafal2703

Rafal2703

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 18:09

W sprawie PROW Witam wszystkich. jestem na forum od dziś. sprawa wyglada tak: otrzymałęm decyzję na MR a teraz ojciec czeka na decyzje o RS. jak wiadomo modernizacja rusza 3 stycznia a ja bym chcial sie na nią załapać. czy orintuje sie ktoś kiedy możemy otrzymać decyzję o rente? i mniej wiecej ile czasu zajmuje cała procedura przepisania gospodarstwa bo nie wiem czy sie nastawiać na modernizacje. jestem z woj. mazowieckiego i choduje bydło mleczne.

#6072 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 18:24

W sprawie PROW tak tylko nie porównuj nh do mtz bo mtz to nie ciągnik na dzisiejsze czasy może i silnik dobry ale reszta szajs.jak już kupuje się na prow to czeba się starać żeby kupić sprzęt w miare dobrej marki chociażby zetor system cena rozsądna a jakoś w miare dobra.

#6073 Share michal80

michal80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 29 listopad 2010 - 18:58

W sprawie PROW

Witam wszystkich. jestem na forum od dziś. sprawa wyglada tak: otrzymałęm decyzję na MR a teraz ojciec czeka na decyzje o RS. jak wiadomo modernizacja rusza 3 stycznia a ja bym chcial sie na nią załapać. czy orintuje sie ktoś kiedy możemy otrzymać decyzję o rente? i mniej wiecej ile czasu zajmuje cała procedura przepisania gospodarstwa bo nie wiem czy sie nastawiać na modernizacje. jestem z woj. mazowieckiego i choduje bydło mleczne.

Decyzje o przyznaniu renty ojciec może dostać około do trzech miesięcy tak było w przypadku mojego ojca. A co do przepisu gospodarstwa to po otrzymaniu decyzji możesz zamawiać termin u notariusza.

#6074 Share Rafal2703

Rafal2703

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 19:13

W sprawie PROW jest jakas osoba na forum ktora znajduje sie w takiej sytuacji??

#6075 Share czarny09

czarny09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 19:28

W sprawie PROW Jestem w tej samej sytuacji, mam już decyzję w sprawie MR, ogłoszenie wyników w sprawie renty będzie 1 grudnia, przynajmniej w kujawskim, nie wiem jak w pozostałych woj. Z zapisem powinienem zdążyć bo już byliśmy u notariusza i mówił że nie ma z tym większego problemu. Wniosek na modernizację zacznę przygotowywać w połowie grudnia. Jedyny problem może być z ESU, bo mam tylko 17

#6076 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 29 listopad 2010 - 20:10

W sprawie PROW masz 17 esu czy 1,7 jak jeden siedem to słabo ile posiadasz hektarów,możesz zrobić taki trick ale nie chwal się nikomu możesz podać że miałeś kukurydze na kiszonkę ona ma wysoki współczynnik Esu a później chociaż pół ha pietruszki i te Esu będzie większe a nie masz produkcji zwierzęcej że to Esu takie niskie?? musisz mieć 4 a jak masz 17 to później musisz utrzymać na tej samej wysokości przez najbliższe latka tak mi się to wydaje.

#6077 Share czarny09

czarny09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:14

W sprawie PROW nie 1,7 tylko 17, mam mieć 31 ha, hodowla nie za wielka, dopiero planuję powiększyć, a na kiszonkę miałem 0,5 ha kukurydzy

#6078 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 29 listopad 2010 - 22:42

W sprawie PROW to esu masz ok aby było 4 a ze bedziesz dalej w kolejce do rozpatrywania to raczej nie jest duzy problem. Z jakiego woj jestes ?

#6079 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 23:10

W sprawie PROW

jest jakas osoba na forum ktora znajduje sie w takiej sytuacji??

Ja być, decyzję o MR mam już pozytywną, czekam na strukturalną i mam nadzieję później na MGR.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6080 Share Rafal2703

Rafal2703

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 23:12

W sprawie PROW slyszalem ze esu nie jest brane pod uwage tylko wielkosc kwoty mlecznej jesli sie hoduje bydlo mleczne. to prawda? jesli tak to jakie masz szanse na MGR z kwota 85 tys.? woj. mazowieckie

tzn "jakie mam szanse" :lol: