Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#6041 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 listopad 2010 - 16:29

W sprawie PROW Pisałeś o powiększaniu i kupnie sprzętu na 50ha gdzie połowa piszacych zaczynała (lub dalej ma) 10-30ha.
A powiększyć areał jest ciężko, dzierżawy od pseudorolników nie są tanie.
Tak więc trochę na opak Cię zrozumiałem.
Ja mam podobny problem - brak kasy w moim województwie i pewnie skończy się na jakimś różnicowaniu o ile mi na to firma w której pracuję pozwoli.

Natomiast inwestowanie w hodowlę to trudny temat bo sam myślałem czy czegoś by w tym kierunku nie robić ale dałem sobie na luz, pozostaję przy obrabianiu samej ziemi co lubię i pracy poza rolnictwem a hodowlą niech zajmują się inni.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 11:33
  •  

#6042 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 27 listopad 2010 - 16:56

W sprawie PROW Ale żeby z samej uprawy były jakieś pieniądze to trzeba parę ładnych ha przewracać... a jak jest mało to na uzupełnienie dobra jest jakaś hodowla której z drugiej strony bez końca powiększać nie można bo brakuje ziemi na której wyprodukować można pasze i koło się zamyka

#6043 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 listopad 2010 - 17:01

W sprawie PROW panowie można łączyć w mazowieckim mgr z mr ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6044 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 27 listopad 2010 - 17:03

W sprawie PROW w swietokrzyskim podobno tak ale czy w mazowieckim ?????????? to nie wiem ;)
a tak się zastanów niby dlaczego nie.

#6045 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 27 listopad 2010 - 19:14

W sprawie PROW @danield28 `wiesz co denerwuje że nabrali sprzętu i jeszcze mówią że ciągle im mało że jeszcze by wzięli tylko widzę że ty tego nie rozumiesz bo może stoisz w tym wątku po innej stronie , I moim zdaniem źle wyliczyli te dofinansowania gdyby było po 150 tys na gosp na więcej gosp by starczyło . to tak jak w rentach strukturalnych najpierw dali ponad 2 tys a teraz ledwie tys . gdyby od razu dawali po 1400 więcej ludzi by na tym skorzystało a tak nieliczni są na wierzchu a reszta na dole . A i mam takie pytanie do ciebie czy brałeś już coś na MGR . a jeśli tak czy w nowym naborze też planujesz coś dobrać ??

#6046 Share ciapekc328

ciapekc328

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 19:18

W sprawie PROW

PROW ruszył w 2007r ;) Chyba chodzi Ci o MGR poczytaj wstecz parę stron, to będziesz wiedział... I jeszcze stronka agencji http://www.arimr.gov...dernizacje.html

Wielkie dzięki o to mi chodziło.Wiem ze PROW jest na lata 2007-2013.POzdrawiam
kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

#6047 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 19:43

W sprawie PROW http://demotywatory....ostrzegany-jest

O, a to taka odskocznia ;)

#6048 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 20:33

W sprawie PROW [quote name='"krzysiek55555666"]@danield28 `wiesz co denerwuje że nabrali sprzętu i jeszcze mówią że ciągle im mało że jeszcze by wzięli tylko widzę że ty tego nie rozumiesz bo może stoisz w tym wątku po innej stronie ' date=' I moim zdaniem źle wyliczyli te dofinansowania gdyby było po 150 tys na gosp na więcej gosp by starczyło . to tak jak w rentach strukturalnych najpierw dali ponad 2 tys a teraz ledwie tys . gdyby od razu dawali po 1400 więcej ludzi by na tym skorzystało a tak nieliczni są na wierzchu a reszta na dole . A i mam takie pytanie do ciebie czy brałeś już coś na MGR . a jeśli tak czy w nowym naborze też planujesz coś dobrać ??[/quote']

Krzysiek masz racje i się z tobą zgadzam, że 300 tys. do wykorzystania to dużo bo mało kto z tego skorzystał... Problem polega na tym że za bardzo podchodzisz do tego emocjonalnie... Nikt nie zmieni polityki myślę że minister nie chciał tym ludzi skrzywdzić po prostu chciał dać jak najwięcej pieniędzy i to zrobił niestety pieniądze się kończą pomału... Należy się cieszyć z tego co się ma i to wykorzystać...

Ja nie składałem bo nie mam gospodarstwa co nie oznacza że nie mam o tym pojęcia... Teść ma zamiar składać po raz pierwszy bo się bał (tak przypuszczam)... Zmienił zdanie jak jego szwagier skorzystał i nabrał wtedy pewności, ale ma szczęście bo ma produkcję mleka o korzystnej kwocie mlecznej i jest w pomorskim... Jak już wspomniałem to jest jego pierwszy wniosek na programy z PROW a wykorzysta pewnie z programu "Modernizacja gospodarstw rolnych" gdzieś około 150 tys. złotych... Pozdrawiam...

#6049 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 27 listopad 2010 - 20:53

W sprawie PROW Widzisz teść się bał moi rodzice wcześniej mieli kredyt inwestycyjny . twój teść jako mleczarz może jeszcze składać a nowi młodzi rolnicy już nie i dlatego tak jak pisałem powinien byc nabór dla Mleczarzy gdyż oni dostali dodatkową pulę i MR gdyż oni powinni mieć możliwość rozwoju żeby konkurować z gospodarzami z zachodu

#6050 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 21:11

W sprawie PROW Wracając do podziału środków na województwa to w twoim przykładzie @qazi nie ująłeś że butelki miały różną pojemność czyli 0,5l i 2l, no i z 2 litrów można porcjować, bo z 0,5l już nie ;) . Niestety taki jest podział środków na "sztukę" nie patrząc ile sztuka ma.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6051 Share ciapekfan

ciapekfan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 21:31

W sprawie PROW Panowie spokojne macie tu pomagac innym a wy tylko piszecie ze tem ma a innny nie . Zasady podziału środków sa takie i nic na to nieporadzice . Jesli macie okazje to trzeba korzystac bo pozniej kasy z ue pewnie niebedzie. Kiedys niebyło dotacji i tez sie zyło. A wiec czacha luz ;)

#6052 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 27 listopad 2010 - 21:46

W sprawie PROW dobrze mówisz jeśli jest okazja to trzeba korzystać może akurat się uda. A to że się ktoś boi lub ma inny kredyt na głowie to nie znaczy że teraz może dochodzić swojej puli 300 tys. Znam takich co kilka lat temu zainwestowali sporo dziś mają kreski i to duże ale w pierwszym naborze korzystali maksymalnie i jakoś nie widziałem na ich twarzach niepokoju.

#6053 Share asica698

asica698

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 08:35

W sprawie PROW Chce napisać coś dla tych którzy nie skorzystali z PROW,my z mężem też nie skorzystaliśmy,ale udało nam się kupić wóz paszowy sano 8 m po paru mieszaniach czyli prawie nowy za połowę ceny bo facet przeleciał się na kredytach,dojarkę alfa laval z aparatami mu 350 dwuletnią za 1/3 ceny bo facet przeleciał się na kredytach,usuwacz obornika też dwuletni za 1/3 ceny bo facet przeleciał się na kredytach, poczekajcie na takie okazje i na licytacje niektórych co skorzystali z PROW-u bo jak patrze na tych co mają po 12 ha i poszli na całą pule to takich okazji będzie cała masa

#6054 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 10:45

W sprawie PROW uwazam ze to sie odbije na tych co na 15 ha brali zetory forterra 115 ( a takich rolnikow jest sporo) jakies duze plugi obrotowe i inne maszyny ktorych ja bym nawet nie wykorzystal na moich hektarach. az sam sie dziwie ze Agencja przyznala im takie maszyny.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#6055 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 10:45

W sprawie PROW Popieram poprzednią wypowiedź... Przy zakupach na prow jakoś dziwnie maszyny drożeją o jakieś 10%, poza tym ludzie często kupują "aby więcej" i wiele zakupów okazuje się być nieracjonalnymi. Dlatego nie ma się co tak bardzo gorączkować tym prowem i psuć sobie krwi tylko dlatego że "inni dostali a ja nie".

#6056 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 12:57

W sprawie PROW Tylko że jeżeli ktoś ma zamiar powiększać gospodarstwo to chce kupić jakiś większy ciągnik, by nie okazało się że za 2 lata ten ciągnik nie będzie się wyrabiał. Wiem że nie ma co przesadzać też, ale branie ciut większych maszyn powinno być dozwolone

#6057 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 13:11

W sprawie PROW

Chce napisać coś dla tych którzy nie skorzystali z PROW,my z mężem też nie skorzystaliśmy,ale udało nam się kupić wóz paszowy sano 8 m po paru mieszaniach czyli prawie nowy za połowę ceny bo facet przeleciał się na kredytach,dojarkę alfa laval z aparatami mu 350 dwuletnią za 1/3 ceny bo facet przeleciał się na kredytach,usuwacz obornika też dwuletni za 1/3 ceny bo facet przeleciał się na kredytach, poczekajcie na takie okazje i na licytacje niektórych co skorzystali z PROW-u bo jak patrze na tych co mają po 12 ha i poszli na całą pule to takich okazji będzie cała masa

Te sprzęty wyrwałaś na licytacji komorniczej?

#6058 Share asica698

asica698

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 15:52

W sprawie PROW

Te sprzęty wyrwałaś na licytacji komorniczej?

nie z licytacji, z ogloszeń w gazetach czy internecie, jak komuś na głowie siedzi bank, a tak było w naszym przypadku to sprzedaje byle tylko sprzedać, także naprawde poczekajcie na takie okazje bo jest i będzie ich masa

#6059 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 listopad 2010 - 16:52

W sprawie PROW No u mnie jest taka "okazja".
Do sprzedazy idzie ziemia, kilka hektarów w bardzo dobrej dla mnie cenie.
Tylko czy warto później mieć przesrane u sąsiadów? Opinia szybko leci. Choć z drugiej strony wiem że jeśli ja tego nie wezmę to warszawiaki to wezmą i posadzą jakiś las, orzecha, maliny lub coś innego dla dopłat.

Tylko że jeżeli ktoś ma zamiar powiększać gospodarstwo to chce kupić jakiś większy ciągnik, by nie okazało się że za 2 lata ten ciągnik nie będzie się wyrabiał. Wiem że nie ma co przesadzać też, ale branie ciut większych maszyn powinno być dozwolone

pożyjemy zobaczymy, ja wziąłem traktor na te 10 ha więcej które użytkuję bez umowy (nie mam dopłat i nie płacę podatku, jak je kupię to wtedy traktor będzie pasował idealnie w papierkologi ARiMR :(
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6060 Share Ziemas

Ziemas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 16:52

W sprawie PROW Właśnie ściągnąłem Plan Rozwoju Gospodarstwa z strony ARiMR i próbuję go wypełnić. Część komórek jest polokowana na jakieś hasło, a w tabeli GVA nie chcą się przenosić automatycznie nadwyżki produkcyjne z poszczególnych upraw. Wie może ktoś w czym tkwi problem.