Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#5981 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 25 listopad 2010 - 22:57

W sprawie PROW Nie martw sie kase mosze wykorzystac na gospodarstwo nie koniecznie łaczac z MGR. ze tak zaznaczyłes to nie wyrok :D jesli nie MGR to najprawdopodobniej musisz zrobic aneks jesli to masz zapisane w umowie. Ale podstawa to to zeby kase wydac na gospodarstwo i bedzie dobrze :) Mi akurat udało sie połączyc MR i MGR ale MR załątwiałem w 2008r a z MGR korzystałem w 2009r. w MR masz termin bodajrze 2 czy 3lat na wydanie juz nie pamietam szczegółów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 19:27
  •  

#5982 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 23:09

W sprawie PROW Widzę, że MGR już niektórym napsuła krwi... Ludzie, zmniejszcie ciśnienie, bo wam pikawa skoczy! Ja się dzisiaj dowiedziałem, że MGR mnie nie obejmie niestety, ale trzeba sobie jakoś radzić! No nie ma lekko...

#5983 Share czarny09

czarny09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 02:41

W sprawie PROW orientuje się ktoś czy można kupić belarusa na modernizację?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5984 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 26 listopad 2010 - 08:28

W sprawie PROW A dlaczego nie?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#5985 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6300 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 listopad 2010 - 09:05

W sprawie PROW

Wiesz kolego powinieneś się wstydzić bo zawiść i zazdrość ,aż bije z twojej wypowiedzi!!! S twierdzisz ,że Młodzi Rolnicy powinni wziąść te 75 tys . siedzieć cicho i cieszyć się tym ,że choć to dostali. A ty myślisz ,że takie dotacje w stylu MGR bedą wiecznie ???? To sie grubo mylisz ,bo w mało którym kraju starej EU tak jest, nie jestem pewnien czy wogóle jest. A to czy po 2013 bedą na to pieniądze ,pewne nie jest.

to nie zawiść a pobożne życzenia na zrównoważony rozwój dla każdego rolnika.
Lepiej aby więcej gospodarstw dostało MGR i funkcjonowały w kraju gospodarstwa 40-100ha a nie tylko te 300-1500ha.

orientuje się ktoś czy można kupić belarusa na modernizację?

to pytanie przewinęło się chyba ze 3 razy.
Jeżeli go zarejestrujesz to tak - ARiMR chce Dowód Rejestracyjny.
Co niektóre oddziały ARiMR chcą ponoć żeby ciągnik spełniał normę spalin EURO2 (teraz pewnie minimum EURO IIIA) ale nie chce mi się w to wierzyć.

Na przyszłość - najpierw czytaj później pisz :D
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5986 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 26 listopad 2010 - 10:00

W sprawie PROW A ciągnik 90KM z ładowaczem, pług, rozrzutnik obornika, agregat uprawowo-siewny, to to przejdzie do gospodarstwa mlecznego 40kilka tyś kg kwoty i prawie 30 ha ziemi, bo teraz to nic nie wiadomo z urzędnikami może powiedzą że pług nie ma nic wspólnego z produkcją mleka albo coś jeszcze innego.

#5987 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 26 listopad 2010 - 10:02

W sprawie PROW Wiesz @Nikita_Bennet co mnie trochę irytuje że ten drugi nabór w tych 6 województwach jest tylko dla mleczarzy . Wychodzi na to że im podwoili czas a nam po prostu nie dadzą nawet możliwości bo w "Czekamy na mleczarzy " A po mojemu ok jeśli oni mają swój czas od 3 do 17 to dlaczego jeszcze dawać im drugi termin . Drugi nabór powinien być ogólny nawet jeśli zostało by tylko 50 wniosków . I chyba się że mną zgodzicie ??

#5988 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 26 listopad 2010 - 10:07

W sprawie PROW Nikita-Bennet spoko z Ciebie chłop, popieram Cię w 100 % !! Widać jednemu koledze prawda w oczy kole.. Ja osobiście nie korzystałem jeszcze z MGR bo poprostu się nie łapałem , a nie bałem, teraz gdy mam już gospodarstwo też nie skorzystam bo jestem z wlkp. No cóż życie...

#5989 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 10:17

W sprawie PROW No ja sam nie wiem jak jade przez wielkopolske to w każdym gospodarstwie stoi nowy traktor masa nowych maszyn a u mnie w całej gminie takie maszyny można policzyć na palcach jednej ręki, więc tego równym rozwojem nazawać nie można a wszędzie są ludzie którzy chcą coś robić, nie uważam że to dobrze że gdzieś tam nie ma naboru uważam że zasady przyznawania dofinansowania powinny być inne nie wiem do końca jakie ale inne np. ma ktoś gospodarstwo no trak jak ja 30ha i 20 krów + warzywa ale to inna bajka. i chce wziąc jakiś nowy traktor bo już nie daje rady jezdzić i obrabiać tego 60 ale co nie dostanie bo tam gdzieś jakis kolo ma 500ha i jego gospodarstwo ma lepszą żywotność ekonomiczną i efekt jest odwrotny zresztą jak zwykle bo ten co miał dużo ma jeszcze więcej a ten co miał tych parę ha to może się zwijać bo nie ma czym robić b o go nie stać a pieniądze na dofinansowanie zużyli wieksi gospodarze. i nigdy nie będzie równego rozwoju.

#5990 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 10:45

W sprawie PROW Chcę zwrócić wszystkim uwagę że największe wsparcie będą mieli mleczarze którzy mają kwotę mleczną od 100 tys do 200 tys. kg czyli są to gospodarstwa średniej wielkości... Po za tym są wspierani też rolnicy którzy chcą całkowicie zrezygnować z produkcji mleka na rzecz czegoś innego...

Co do łączenia MR z MGR to spokojnie jesteście młodzi i jeszcze sporo kasy wyciągniecie od ARiMR, a 75 tys. na start to jest dużo... Pozdrawiam...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5991 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 26 listopad 2010 - 10:46

W sprawie PROW no i nici z MGR dla mojego gospodarstwa. nawet z mleczarstwa, chociaż do tej pory nie korzystałem z prow. moje nieszczęście polega na tym ,że mieszkam w wlkp :( , i inni mnie wyprzedzili. ale na szczęście jest złożony wniosek na różnicowanie :lol:

#5992 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 26 listopad 2010 - 11:55

W sprawie PROW Co tego nowego przyznawania dotacji to chyba ten co poosiada 300 ha ma wiekszy limit mleka niz 200 tys. ,pewnie co najmniej 1 milion co go automatycznie dyskwalifikuje a inni rolnicy co z 300 ha ma 28 ESU lub około????? Chyba nie znacznie wiecej ,wiec ten nowy sposób przyznawania punktów jest o wiele bardziej nastawiony na rozwój małych i średnich. Także nie rozumiem waszych zarzutów o wspieraniu wilekoobszarowców!! Zastanawia mnie tylko jedno ,dlaczego MR odradzaja badz załują osoby które już z MGR skorzystały lub nie moga skorzystac bo się nie łapią . Czyżby metalność pod hasłem ,,nie daj mu ,daj psu,, bo skoro wy nie możecie juz skorzystać to niech innie też nie skorzystają ,albo ci co jeszcze mogą to zawsze wiecej kasy było by dla nich.

#5993 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6300 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 listopad 2010 - 12:22

W sprawie PROW

Wiesz @Nikita_Bennet co mnie trochę irytuje że ten drugi nabór w tych 6 województwach jest tylko dla mleczarzy....

Teraz powiem Ci ciekawostkę - kilku znajomych mleczarzy wyrwało kasę z czasów SPO i to baaardzo sporo właśnie w warmińsko-mazurskim, później przepisali część na syna i wziął MR.
Dziś znowu oni dostaną kasę bo tylko mleczarze mają szanse.

Rząd poprzez swoje agencje powinien określić co chce aby rolnicy produkowali i jaka będzie struktura gospodarstw i poprzez dotacje to osiągał a nie teraz pomagamy mleczarzom, teraz damy MR ale nie pozwolimy im skorzystać z MGR lub w warmińsko-mazurkim już nie damy kasy bo wykorzystali limit (a każdy wie że sciana wschodnia była i jest niedoinwestowana, w tym gospodarstwa rolne).
Potrzebny jest zrównoważony rozwój ale programy muszą być stałe przez np 10 lat.

Nikita_Bennet spoko z Ciebie chłop, popieram Cię w 100 % !! Widać jednemu koledze prawda w oczy kole.. Ja osobiście nie korzystałem jeszcze z MGR bo poprostu się nie łapałem , a nie bałem, teraz gdy mam już gospodarstwo też nie skorzystam bo jestem z wlkp. No cóż życie...

Dokładnie - życie, trzeba sobie radzić a nie kwękać że dostało się tylko MR. Ja się cieszę że dostałem 50koła MR, cieszę się z MGR i ok 65koła jakie zwrócili. A to że chciałbym jeszcze jeden raz wziąć w takim działaniu udział i kupić sprzęt za 100 tys brutto to inna bajka :lol:
Ktoś może zarzucić mi że mogłem brać całe 300 tys zwrotu. Owszem ale np. sąsiada licytują.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5994 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 26 listopad 2010 - 13:38

W sprawie PROW Tak szczerze mówiąc ,to według mnie lepeij jest zainwestować w hodowle na szerszą skale , bo w ten sposób możemy zwiększyć nasze dochody . Bo inwestwoanie w super sprzęt na 50 ha nie przyniesie super zysków..

#5995 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 13:40

W sprawie PROW

Co tego nowego przyznawania dotacji to chyba ten co poosiada 300 ha ma wiekszy limit mleka niz 200 tys. ,pewnie co najmniej 1 milion co go automatycznie dyskwalifikuje a inni rolnicy co z 300 ha ma 28 ESU lub około????? Chyba nie znacznie wiecej ,wiec ten nowy sposób przyznawania punktów jest o wiele bardziej nastawiony na rozwój małych i średnich. Także nie rozumiem waszych zarzutów o wspieraniu wilekoobszarowców!!

w tym naborze to tak jest a poprzednie a SPO i SAPARD? widziałeś gdzieś małe gospodarstwo które skorzystało by z sapardu bo ja nie fakt trohe u mnie region mało rolniczy. ale wniosek z tego wszystkiego taki że jak się kasa kończy to zawsze jest cała masa pomysłów jak ją zagospodarować i każdemu się nie dogodzi, więc w tym naborze dadzą więcej małym gospodarstwą bo poprawia statystyke gospodarstw którym udzielono wsparcia bo mało które małe gospodarstwo będzie wstanie kupić maszyny za 300tyś + zwrot srednio50% więc wtedy starczy kasy dla większej liczby wnioskodawców. i w sumie dobrze tylko dlaczego dopiero teraz...

#5996 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 26 listopad 2010 - 14:46

W sprawie PROW

w tym naborze to tak jest a poprzednie a SPO i SAPARD? widziałeś gdzieś małe gospodarstwo które skorzystało by z sapardu bo ja nie fakt trohe u mnie region mało rolniczy. ale wniosek z tego wszystkiego taki że jak się kasa kończy to zawsze jest cała masa pomysłów jak ją zagospodarować i każdemu się nie dogodzi, więc w tym naborze dadzą więcej małym gospodarstwą bo poprawia statystyke gospodarstw którym udzielono wsparcia bo mało które małe gospodarstwo będzie wstanie kupić maszyny za 300tyś + zwrot srednio50% więc wtedy starczy kasy dla większej liczby wnioskodawców. i w sumie dobrze tylko dlaczego dopiero teraz...

Tak widziałem kilkunastu rolników z mojego powiatu, kilku z mojej gminy a nawet 1 z mojej wioski skorzystał z SAPARDu. I te gospodarstwa wcale nie są duże od 20-60 ha ,powiat wysokomazowiecki szczegolnie nastawiony na produkcje mleka. Czyli można ,tylko z tym SAPARDem był taki problem ,że rolnicy bali się go brac bo nnie wierzyli że mozna dostać coś bez zwracania. A SPO to juz wogóle nie wspomne bo było naprawde duzo chętnych.

#5997 Share ekler

ekler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 16:25

W sprawie PROW szkoda że w wielkopolsce nie ma naboru :[

#5998 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 16:40

W sprawie PROW czyli na to wychodzi że u mnie jest dofinansowa dziura.... :lol:

#5999 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 16:58

W sprawie PROW @janusz20, Ty też z wielkopolski?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6000 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 17:11

W sprawie PROW 1. chłopaki nie ma co sie kłócić, ,nie każdemu popadnie ponieważ środki unijne są niesprawiedliwie rozdawane.
2.W mojej wiosce też 2 dostało te pierwsze renty strukturalne(1800zł)(jeden z nich MR+na płyte) a w ich gospodarstwach nic sie nie zmieniło. Dzieci wyszły do miast a starym robota. Zero rozwoju. Utopiona kasa przez ARiMR.
3. Nie podniecajcie się tymi co po 300tys zwrotu dostali, bo z tego jak patrzę to cienko przędą, piszczą że kasy brakuje.
4. Ten Prow to jeszcze nie jednego bankrutem zrobi,bo oooo jak zwaracają to trzeba brać.