Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#5921 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 21 listopad 2010 - 20:11

W sprawie PROW bedziesz ale pewnie za jakis czas bo w MR jest opcja ze dostosujesz gospodarstwo do standardów w ciagu 3 lat jak dobrze pamietam jesli taka opcje wybrałes to tak moze byc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 03:34
  •  

#5922 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 21 listopad 2010 - 22:00

W sprawie PROW wiec może ja powiem coś na temat tego dobrostanu zwierząt co wystawia weterynaria...
mianowicie kilka dni temu miałem właśnie taka kontrole...
Sprawy techniczne:
mam niewielką chodowle trzody i opasów + krowy mamki (nie jestem "mleczarzem") i co jest teraz duzym plusem opasy moga znajdowac sie w jednej oborze z trzodą (co do cielaków to prawda, dopiero powyzej 6-miesiaca zycia mozna czepiać na łancuchy), ponadto weterynaria bardzo zwraca uwage czy jest odpowiednie światło w oborze (niewazne jakie to swiatło ma byc, sztuczne czy dzienne), wiec musiałem sporą ilosc podorabiać oświetlenia, poźniej mierzy wilgotność, temperature itp. wewnątrz no i oczywiscie zwierzeta muszą miec poidła. Co do maty dezynfekującej, która ma znajdowac sie w wjeździe do gosp. to mozna ją zastapic trotem + płyn dezynf.(i na to musi byc wydzielone małe pomieszczenie). Są mierzone powierzchnie kojców bądź stanowisk czy aby nie za ciasno jest dla zwierzyny. Brane pod uwage jest tez ogólny wygląd podwórka i obór (czy jest posprzatane, pobielone ściany itd.). Pomieszczenie gdzie sie przechowuje zboże i sie je przetwarza na ospe ma byc posprzatane, niemozna tam trzymac żadnych maszyn, ciągników itp., ma byc w miare szczelne - cytuje Panią weterynarz "aby kot czy ptaszek nie wlazł", Ja trzymam to w stodole wiec musiałem drzwi obić fibrą (najtańszy sposób :) ). No oczywiscie musi sie znajdowac izolatka dla zwierzat i pomieszczenie dla środ. ochrony roślin i nawozów sztucznych. Co do szamba czy tez przechowywania obornika to nic mi niewytykała a lezy se on na ziemi przy oborze, i to z grubsza tyle co odemnie sie wymagano
Sprawy papierkowe:
Muszą byc prowadzone prawidłowo rejestry zwierząt, zakolczykowane ma byc bydło i oznaczone maciory, knury.Ma byc prowadzona ksiązka leczenia zwierząt z pieczatkami i podpisami weterynarzy którzy leczyli.

Tak miej wiecej było u mnie, byc moze u was było troszke inaczej z tym dobrostanem....

Ojj troche sie rozpisałem ale mam nadzieje ze tym postem komus w jakimś problemie, niejesności pomogłem :)

@krzysiek55555666 ----- a czy potrzebne jest to zaświdczenie o dobrostanie do MGR... MI w ODR powiedzieli ze potrzebne jest wiec zrobiłem, a też biore ciągnik + maszyny, pozatym przyda sie to poźniej jak w pełni wejdzie w zycie (po 2013r) program Cross_complice

Pozdrawiam
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#5923 Share michal80

michal80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 22 listopad 2010 - 10:01

W sprawie PROW witam.Jestem nowy na forum.Napisze o naborze wnioskow na restrukturyzacje sektora mleczarskiego. Otoż nabor ten rozpocznie sie 3 stycznia 2010 roku termin poczatkowy oddzielnie dla każdego wojewodztwa.Powodem tej decyzi jest jak np. w Wielkopolsce pozostaje duzo niezrealizowanych wniosków o wsparcie MGR zlożonych w ubiegłorocznym naborze z ktorych wiekszosć dotyczy inwestycji w produkcje mleka.I właśnie te wnioski będą rozpatrywane w pierwszej kolejności.Dlatego w tych wojewodztwach gdzie brakło środkow na zeszłoroczni nabór limit środkow z tej dodatkowej puli pieniedzy zostanie wykorzystany na zrealizowanie zaleglych wnioskow z 2009 roku.I to by bylo na tyle reszty sie dowiemy gdzieś w polowie grudnia.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5924 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 22 listopad 2010 - 20:03

W sprawie PROW @ marulekk a przed tym sprawdzeniem przez weterynarie skąd wiedziałeś co masz poprawić czy jak czegoś nie miałeś dali ci czas na zrobienie braków

#5925 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 20:04

W sprawie PROW

witam.Jestem nowy na forum.Napisze o naborze wnioskow na restrukturyzacje sektora mleczarskiego. Otoż nabor ten rozpocznie sie 3 stycznia 2010 roku termin poczatkowy oddzielnie dla każdego wojewodztwa.Powodem tej decyzi jest jak np. w Wielkopolsce pozostaje duzo niezrealizowanych wniosków o wsparcie MGR zlożonych w ubiegłorocznym naborze z ktorych wiekszosć dotyczy inwestycji w produkcje mleka.I właśnie te wnioski będą rozpatrywane w pierwszej kolejności.Dlatego w tych wojewodztwach gdzie brakło środkow na zeszłoroczni nabór limit środkow z tej dodatkowej puli pieniedzy zostanie wykorzystany na zrealizowanie zaleglych wnioskow z 2009 roku.I to by bylo na tyle reszty sie dowiemy gdzieś w polowie grudnia.

chyba 3 stycznia 2011roku......

#5926 Share michal80

michal80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 20:10

W sprawie PROW czepiasz sie po prostu pomyłka

#5927 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 23 listopad 2010 - 11:43

W sprawie PROW @krzysiek55555666 --- byłem tam w weterynarii powiatowej i tam mi powiedzieli co i jak ma wyglądac, wiec sie odrazu umówiłem z Pania weterynarz na dany termin... ona przyjechała ale niestety okazało sie ze nie spełniłem do końca wymogów, wtedy jak zobaczyła to całe moje obejscie wytłumaczyła mi co mam jeszce poprawic aby było cacy i za jakis czas jak to wszystko poprawiłem ona przyjechała i juz było wszystko OK ;)

reasumując jedź do weterynarii i tam sie wszystkiego dowiesz
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#5928 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 16:21

W sprawie PROW Czy jest mozliwość rozbudowy stodoły, a właściwie połowa to garaż, połowa magazyn zbożowy, na MGR? Rozbudowa będzie związana z częściową rozbiórką murów i prawie całością dachu, czyli zmiana ternitu na blachę bądź Eurofalę oraz ocieplenie budynku i chlewni. Jak to własnie jest, bo ODR-owiec stwierdził, że jest to remont i to się nie kwalifikuje, moze Wy coś więcej wiecie na ten temat?

#5929 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 16:45

W sprawie PROW

czepiasz sie po prostu pomyłka

po prostu pomyłka, która wprowadza forumowiczów w błąd..... więc nie unoś się kolego , jeśli ktoś poprawia informację na prawdziwą

#5930 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 17:46

W sprawie PROW Czy wie ktoś jak to jest z tym PROWEM i budową obory, a mianowicie chodzi mi o to próbuje na mówić rodziców na nowa oborę na 50 dojnych sztuk dojnych ale jak wiadomo to duża inwestycja i właśnie tego 3 stycznia mieliśmy składać na maszyny na max ,ale pomyślałem że zamiast dać 600 za same maszyny i obrabiać nimi 24 krowy to coś nie bardzo , ale słyszałem ze na np. kostka czy budynek to trudno jest uzyskać środki ,ale nam chodziło by o wyposażenie samo obory czyli połowę środków przeznaczyć na maszyny a połowę na oborę i czy tu jest trudniej uzyskać te środki jak na maszyny czy trudniej jest tytko w przypadku gdy całą sumę przeznacza się na budynek??????

A tak na marginesie co sądzicie o firmie Mleko System???? stawili oborę mojemu koledze i jest zadowolony. Oni obliczyli mi ze za taką oborę na same 50 dojnych bez jałówek a obornik był by usuwany ładowaczem 540 tyś btutto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5931 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 17:52

W sprawie PROW jak najbardziej mozesz w ten sposób zrobic. znam ludzi co tak robili czyli budynek z kredytu a całe wyposazenie obory na dofinansowanie + wóz pszowy i inne graty. Ogólnie to kase dostac nie jest trudno nawet na budowe ale póżniej masz wiecej komplikacji przy rozliczniu i kontroli zawsze moga sie do czegos czepic a do wyposazenia to juz mniej punktów zaczepienia przy kontroli..

#5932 Share szafa8

szafa8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 19:25

W sprawie PROW A czy wielkość obory jest też uzależniona od ilości hektarów? Czy przyznają mi dofinansowanie na budowę obory na 50-60 krów pod 12hektarów. Jeżeli nie to jak to obejść?

#5933 Share kopojno

kopojno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 19:41

W sprawie PROW koledzy a może ma ktoś jakieś informacje czy w wielkopolsce będzie nabór na mgr tylko dla mleczarzy czy może tak jak wszędzie będą dwie tury?

#5934 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 20:07

W sprawie PROW narazie w tej sprawie decyzja jeszcze nie zapadła, podobno po 10 grudnia będzie coś więcej wiadomo :)

#5935 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 20:11

W sprawie PROW

Czy jest mozliwość rozbudowy stodoły, a właściwie połowa to garaż, połowa magazyn zbożowy, na MGR? Rozbudowa będzie związana z częściową rozbiórką murów i prawie całością dachu, czyli zmiana ternitu na blachę bądź Eurofalę oraz ocieplenie budynku i chlewni. Jak to własnie jest, bo ODR-owiec stwierdził, że jest to remont i to się nie kwalifikuje, moze Wy coś więcej wiecie na ten temat?

Wszelkie rozbudowy, ale musisz mieć pozwolenie na budowę, co do wymiany dachu to musisz zmienić tez więźbę dachową, co tez wymaga pozwolenia na budowę.
Być może to nie są to do końca sprawdzone i satysfakcjonujące Cie informacje, ale tyle zapamiętałem ze szkolenia w naszym OSM.

#5936 Share adamelo

adamelo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 20:34

W sprawie PROW ja mam takie pytanko do was czy jeżeli dostałem decyzje z MR i zamierzam składać na MGR to mogę połączyć te dwa programy na te same maszyny?

#5937 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 20:40

W sprawie PROW tak mozesz łączyc jest o tym napisane konkretnie w instrukcji do MGR.
Budowa obory i jeje wielkosc zalezy głownie od kwoty mlecznej bo to jest ograniczenie produkcji.

#5938 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 20:41

W sprawie PROW @adamelo Jeżeli przed złożeniem wniosku (magiczny 3 stycznia) zdążysz przejąć gospodarstwo oczywiście że tak. Ale skoro już masz decyzję to chyba się wyrobisz.

#5939 Share adamelo

adamelo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 20:48

W sprawie PROW zobaczę czy się wyrobie bo też czekam na decyzje jak większość z RS, a mogę zmienić teraz w MR plan inwestycji bo bym musiał wtedy dopisać jedną maszynkę zęby się wywiązać z tymi udokomenowanymi 70%

????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5940 Share michal80

michal80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 21:56

W sprawie PROW

koledzy a może ma ktoś jakieś informacje czy w wielkopolsce będzie nabór na mgr tylko dla mleczarzy czy może tak jak wszędzie będą dwie tury?

zapoznaj się z postem michal80 a dowiesz sie wszystkiego
]