Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#5761 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 07 listopad 2010 - 10:51

W sprawie PROW :lol: PILNIE poszukiwana osoba która potrafi zinterpretować wspólny zakup maszyn w:

a) zakup mleczarz i producent roślinny
b)osoba do 40 i po 40

ja zrozumiałem że jest wyliczana średnia arytmetyczna ESU i w wniosku taka widniej. Maszyny kupują poszczególni rolnicy indywidualnie czyli jeden rolnik kupuje prasę, a drugi owijarkę. Tylko czy współpraca między tymi rolnikami to ma być potrzebuję prasy więc dawaj maszynę bo jadę w pole, czy może wpadnij do mnie i usługa do zrobienia i rozliczamy się finansowo.
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 21:00
  •  

#5762 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 10:55

W sprawie PROW Ej pytałem w agencji czy mogę kupić z sąsiadem wspólnie maszynę to powiedzieli ze trzeba mieć grupę producencka to ja już nie rozumiem czy to jest możliwe miedzy dwoma sąsiadami??

A i jeszcze jedno jeśli do 3stycznia nie zdążę przejąc gospodarstwa to i modernizacja dla mnie przepada?? Bo tylko mam dopiero zrobione poprawki na MR i cisza...

#5763 Share omen

omen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 11:05

W sprawie PROW chyba dla młodych rolników ma byc jeszcze nabór puzniej

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5764 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 11:18

W sprawie PROW

Henius 91 czytając twoje posty mogę powiedzieć że jestes bardzo ostrorzny i bardzo dobrze bo niesztuka nabrać a potem martwić się z czego spłacać to wszystko.Sam mam taki dylemat czy składać czy może wziąść na kredyt MR.W tym naborze obawiam się o Spełnini standardów UNIJNYCH.Lekarz powiatowy i owszem zaświadczenie wyda za odpłatnością ale co potem jak będzie kontrola.A to stanowiska za wąsko a to zamało światła a to instalacja elektryczna nie w rurce i można pisac wiele przykładów.Dodam że obora dostawiana 6 lat temu a reszta modernizowana.Wydaje mi się również że poprzedni nabór nie był taki wnikliwy jeżeli chodzi o chodowle.

Jeśli nie kupujesz nic do obory, to masz prawo nie wpuścić kontrolerów z ARIMR. Obecnie jeśli masz certyfikat nic ich nie obchodzi w budynkach inwent. za to odpowiedzialny jest powiatowy lekarz weterynarii, a jeśli będą bardzo chcieli to poproś ich o aktualne badania lekarskie, ubrania ochronne itp. Złożyć zawsze możesz - proponuje na wszystkie maszyny które są Ci potrzebne - wniosek można zawsze wycofać, realizację odłożyć o np rok, podzielić na etapy lub zrezygnować z części inwestycji.

#5765 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 11:47

W sprawie PROW KAROLU- Głupio nie piszesz i tak jak piszesz zawsze można się wycofać z tego działania lub częściowo.Najgorszy w tym wszystkim to jest ten procent wysoki jeżeli zaciągamy kredyt. Moim zdaniem to po podpisaniu umowy powinni przelać ten zwrot o który się ubiegamy a wtedy było by łatwiej i mniej nerwowo.Spróbujemy ,zobaczymy co to będzie. Pozdrawiam

#5766 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 11:56

W sprawie PROW Czy ktoś z Was orientuje się jeżeli chodzi o wspólny zakup maszyn, aby odpowiedzieć na takie pytania:
- pierwszy wspólnik nie korzystał z MGR -pozostało mu 300k, drugi wspólnik ma 100k limitu zwrotu. Jaki limit zwrotu mają gdy wspólnie kupują maszyny?
- jeżeli wspólnie kupią agregat uprawowy, pług, siewnik itp., to czy może, każdy z nich oddzielnie, kupić np. paszowóz - oczywiście w ramach jednego naboru, dla mleczarzy.

#5767 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 07 listopad 2010 - 12:01

W sprawie PROW według mnie szkoda nerwów na spółki :lol: z tego co czytałęm w rozporzdzeniu t musi byc zawarta umowa miedzy wspólnikami o obowiazkach i podziale maszyn. mus byc w niej wszytko łądnie opisane kto naprawia, jak sie bedzie uzytkowac itd. Ale te spólki komplikuja wszytko łacznie z vatem, kredytem itd.

#5768 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 12:26

W sprawie PROW Witam panowie. Pisze w takiej sprawie ponieważ mnie doszły słuchy ze prow jest już wykorzystane do 2013 i nie można nic juz wziąć. Nie wydaje mi sie żeby to była prawda ale chciałbym się upewnić. Jestem rolnikiem z wielkopolski i jeszcze nic nie braliśmy na prow.

#5769 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 12:28

W sprawie PROW Niby tak , ale kupując na spółkę nie musielibyśmy brać kredytu. Jeżeli chodzi o vat - z tym problemu raczej nie powinno być.
A samo podzielenie obowiązków też nie powinno rodzić problemów - zwłaszcza ze szwagrem.

#5770 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 07 listopad 2010 - 13:32

W sprawie PROW no ze szwagrem już jedna spółkę miałem, to tylko kredyty spłacam.
A brat już od pół roku się nie odzywa bo powiedziałem że mu nie oddam starego ciągnika, to mnie od, żydów wyzwał i jeszcze pyta się po co mi teraz 2 ciągniki (a jemu po co, chce to niech kupi sobie). Jak z dotacją sprzęt kupiłem to się niektórym wydaje, że go za darmo dostałem. :lol:
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5771 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 13:36

W sprawie PROW

Jeśli nie kupujesz nic do obory, to masz prawo nie wpuścić kontrolerów z ARIMR. Obecnie jeśli masz certyfikat nic ich nie obchodzi w budynkach inwent. za to odpowiedzialny jest powiatowy lekarz weterynarii, a jeśli będą bardzo chcieli to poproś ich o aktualne badania lekarskie, ubrania ochronne itp. Złożyć zawsze możesz - proponuje na wszystkie maszyny które są Ci potrzebne - wniosek można zawsze wycofać, realizację odłożyć o np rok, podzielić na etapy lub zrezygnować z części inwestycji.

Tylko należy dołączyć szkic obory z wymiarami i do tego rzut bydynków gospodarskich więc co z tego jak weterynarz ci da pozwolenie a na szkicu jest inaczej...

#5772 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 13:48

W sprawie PROW witam wie ktoś może na jakim etapie wyryfikacji wniosków jest poznań chodzi mi oczywiście o młodego rolnika

#5773 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 13:52

W sprawie PROW Orientuje się ktoś co do mojego pytania??

#5774 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 13:57

W sprawie PROW

Orientuje się ktoś co do mojego pytania??

Jak masz hodowlę bydła mlecznego masz szanse dostać dofinansowanie jak nie masz krówek to masz nikłe szanse na kase... Pozdrawiam

#5775 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 14:04

W sprawie PROW Może ktoś podać link gdzie poczytać o tych naborach dla mleczarzy czy zwykłym naborze bo już nie rozumiem tego tylko komplikują...

#5776 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 14:06

W sprawie PROW http://www.arimr.gov...tw-rolnych.html

Na górze jest broszura informacyjna na temat tego nowego naboru...

#5777 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 07 listopad 2010 - 14:08

W sprawie PROW Bartek72511 w Wiekopolsce na 99% nie będzie pieniedzy dla "niemleczarzy".
LEONOR jak chcesz to mogę ci przesłać na maila artykuł z świeżego top agrar, tam jest o wspólnym kupowaniu.

ale dopiero wieczorem

#5778 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 14:19

W sprawie PROW

Tylko należy dołączyć szkic obory z wymiarami i do tego rzut bydynków gospodarskich więc co z tego jak weterynarz ci da pozwolenie a na szkicu jest inaczej...

Co ma do tego mój post?

#5779 Share bartosz92

bartosz92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 15:44

W sprawie PROW @martini89 Bardzo proszę mi też wyślij na bartosz.zymanczyk@xl.wp.pl Z góry dzięki!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5780 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 15:51

W sprawie PROW cytat z broszury informacyjnej na stronie arimr

"W przypadku ubiegania się o wsparcie operacji dotyczącej restrukturyzacji produkcji mleczarskiej osoba fizyczna musi dodatkowo:
• być wpisana do rejestru producentów prowadzonego przez dyrektora właściwego oddziału terenowego Agencji Rynku Rolnego i przysługiwać jej musi w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy kwota indywidualna w wysokości co najmniej 20 000 kg,"

Wstępnie przegadałem ta broszurę i zastanawia mnie jedna rzecz otóż kwota mleczna jest na ojca , natomiast mama w styczniu jeszcze nie będzie miała ukończonych 40 lat.

Czy wniosek na mgr dla mleczarzy mógłbym przygotować na matkę?
W poprzednim naborze była taka możliwość, jednak jeśli dobrze rozumiem to w wniosek musiałbym przygotować na ojca :lol: .