Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#5641 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 18:47

W sprawie PROW czyli musimy zaczac juz sie rozgladac za ofertami. w sumie to na DF Agrotrona K410 by juz bylo, ale trzeba jeszcze po innych dilerach pojezdzic i pozbierac.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 02:08
  •  

#5642 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 05 listopad 2010 - 18:57

W sprawie PROW Ok zakopałem topór wojenny w sprawie mleka, ale zrozumcie sprawa jest wkurzająca gdzie w Wielkopolsce przy naborze są równi i równiejsi! Poniewaz już na 99 % nie będzei naboru dla "niemleczarzy" i nie piszcie że narzekam na cenę. Po prostu mam taką sytuację że dopiero teraz miałbym możliwość skorzystania z fuduszy. Sorki za to że mnie trochę poniosło....

#5643 Share LukaszMewa

LukaszMewa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 18:58

W sprawie PROW A czy mogę złożyć wniosek o mgr na ciągnik
rolniczy jak jestem młodym rolnikiem i dopiero wkrótce będe miał zapisane gosp.?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5644 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 19:06

W sprawie PROW Ciekawe jak to będzie.Czy jak ktoś ma mućki to składa w pierwszym naborze a w drugim dla INNYCH to już krowiarze nie będą?Jeśli tak to jeszcze w sumie może być .

#5645 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 19:07

W sprawie PROW Sorki może głupie pytanie, może już było :unsure: ale gdzie mogę sprawdzić jaki sprzęt, jakiej mocy, jakiej wydajności? mogę kupić na PROW na moje hektary?? Dzięki za odpowiedzi :P

#5646 Share Laki

Laki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i ma 4 kółka....oooo

Napisany 05 listopad 2010 - 19:32

W sprawie PROW Drodzy koledzy mam takie pytanie chcąc skorzystać z PROW to na dzień składania wniosku trzeba spełniać ten tzw. "dobrostan zwierząt" i kto to sprawdza. Tzn..czy jest odpowiednia dł. i szer. stanowisk czy jest odpowiedni dostęp światła itp. Będę bardzo wdzięczny za informacje.
Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

#5647 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 19:37

W sprawie PROW Odnośnie wymogów co do maszyn to znajdziesz je w "Zasady doboru maszyn rolniczych" - wydana w 2008 r. przez Instytut Budownictwa Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa
@martini89 raczej naboru u nas (wielkopolska, lubuskie i zachodniopomorskie) dla nie mleczarzy nie będzie, ale wiesz jak to bywa, czasami może coś zawieje inaczej i ochłapy rzucą, także być może będziemy mogli chociaż złożyć wniosek, a czas na jego przygotowanie był by nawet w ciągu tych 2 tygodni od naboru ze 3 stycznia. Co do punktacji to jestem za, w końcu dostali by ci co potrzebują. Sam gospodaruję na 117ha i mam 60szt bydła, a ze sprzętu mam tylko przetrząsarkę i owijarkę, także pkt było by dużo. To taka moja cicha nadzieja, i wiem czyją jest ona matką :unsure:
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#5648 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 05 listopad 2010 - 19:40

W sprawie PROW jesli masz zaswiadczenie od weterynari to juz jest wszytko oki. ale to zaswiadczenie mozesz doreczyc w czasie poprawek wniosku podobnie jak odpis z kasiag wieczystych. dobrostanu pilnuje weterynaria nie arimr.

#5649 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 20:18

W sprawie PROW kmienik89 ale ci którzy posiadają mniej ziemi i mniejszą hodowle mogą sięw ten sposób nie załapać, wszystko ma swoje plusy i minusy

#5650 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 05 listopad 2010 - 20:21

W sprawie PROW szkoda że przesuneli ten nabór. już byłem nakręcony konkretnie a tu klops. trzeba czekać. ale co sie odwlecze to nie uciecze. w zasadzie mam złożony wniosek na różnicowanie ale jednak z MGR można dużo więcej skorzystać, a że jestem z wlkp i mam krowy więc chyba się uda. tylko nie wiadomo na jaki sprzęt sie zcecydować, wszystko by sie przydało bo sprzęt już wysłużony z lekka. ale obecne ceny mleka nie nastawiają zbyt optymistycznie( 1,10zł/litr). pożyjemy zobaczymy. moge sie tylko cieszyć że 3 lata temu zrezygnowałem z hodowli świń i nastawiłem sie na krowy :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5651 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 20:35

W sprawie PROW @luki15146 z jednej strony masz rację, z drugiej strony mogłem zostać przy areale początkowym (czyli średniej wojewódzkiej 20ha), ale kto się nie rozwija ten się cofa, a z kredytów preferencyjnych nikt nie zabrania korzystać. Także jak dla mnie punktacja jest sprawiedliwsza.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#5652 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 20:51

W sprawie PROW Dopiero przeglądnąłem "Zasady doboru maszyn rolniczych" - wydana w 2008 r. przez Instytut Budownictwa Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa i szok jakieś bzdetne maszyny tylko.. co ja chcę to są minimum dwa razy większe :unsure: co robić??

#5653 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 21:21

W sprawie PROW TheCinek dobrze musisz za argumentować swój wybór, przekonać ludzi którzy będą rozpatrywać twój wniosek, że to właśnie ci potrzebne.
kamieniak89 masz racje, tylko np nie wszyscy mogą z nich korzystać, tak jak moi dziadkowie. Wgl. nie myśleli że ktoś będzie chciał to po nich ciągnąć więc mało w to inwestowali.

#5654 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 05 listopad 2010 - 21:32

W sprawie PROW A właśnie błąd koledzy powiem wam sredni taki jak ja ma najwieksze szanse i nazbiera najwiecej punktow i sie zalapie, kryterium kwota mleczna do 200tys l, a ESU do 28, wiec wielcy gospodarze nie maja szans.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#5655 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 21:38

W sprawie PROW kwota mleczna ktora przekracza 400 tys dostaje chyba 8 pkt, 100-200 tys dostaje chyba 10 pkt, a do 100 rowniez chyba dostaje 8, jakos tak to chyba bylo. ja w tym przedziale 100-200 sie nie mieszcze ale to nic nie szkodzi bo i tak dostaje ta wieksza ilosc pkt.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#5656 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 21:38

W sprawie PROW na dzień dzisiejszy moje ESU wynosi niecałe 10 więc szału nie ma...

#5657 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 21:59

W sprawie PROW No tak, ale np. beczkowóz chce 10tyś l. będę miał 760tyś l. szambo i wychodzi 5ytś tylko to śmieszne.. Nie wiem czy dam rade przekonać...

#5658 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 05 listopad 2010 - 22:02

W sprawie PROW Czyli MGR rusza 3 stycznia http://www.arimr.gov...arimr-toma.html :unsure: :P ;[

#5659 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 22:29

W sprawie PROW TheCinek napisz że masz pola daleko oddalone od gospodarstwa np. Dobry bajer to połowa sukcesu :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5660 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 00:07

W sprawie PROW ja mam ESU 27, co do kwoty to mam 190 tyś kg chociaż oddaję 170% tego mam nadzieję że to nie będzie miało znaczenia, a co do bajeru to kolo który będzie prowadził moją sprawę mówił że jak ktoś ma bajere i umie klecić konkretne zdania o niczym to i 200KM na 2 ha dadzą :unsure: