Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#5601 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 19:05

W sprawie PROW Matka pracuje, więc jest ubezpieczona w ZUSie. Ja studiuję..., więc również odpada. Myślałem, aby wziąść to wszystko na wujka (ale później różnie bywa). Niestety nie wiedziałem, że jest taki wymóg :unsure:
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 08:03
  •  

#5602 Share lukas84

lukas84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 19:16

W sprawie PROW ja nie rozumiem jednej rzeczy czemu wspiera się naj lepiej zarabiający sektor mleczarski.a co mają powiedzieć chodowcy świń jeżeli do produkcji się na dzięń bieżący dopłaca;

#5603 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 04 listopad 2010 - 19:17

W sprawie PROW nie wiem czy wiesz ale kolejny problem to ZUS jesli jestes ponizej 3 lat na krus !!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5604 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 19:20

W sprawie PROW

wwiec masz szanse na dostanie dwoch tak mi sie wydaje to zalezy jak rozpatrza. swoja droga to szkoda kurde ze nie bedzie naboru w tym roku tylko dopiero w styczniu...;(

wole zeby ten nabor byl w styczniu, moze sie ze wszystkim wyrobie no i sie zobaczy co bedzie z tym Vatem :unsure: u mnie jest taka sytuacja ze wniosek napewno zloze, ale tylko na 80% wezme maszyny. jesli sie ustabilizuje sytuacja z cena mleka i wzrosnie chociaz do 1,2 zl to napewno sie wezmie maszyny. nie chce korzystac z duzej sumy bo jesli cos wyjdzie nie tak to bedzie klopot. planujemy zakupy za maks 300 tys zl brutto ale mysle ze i tyle nie bedzie, bo ostatecznie zdecydowalismy sie tylko na ciagnik 90 KM, zgrabiarke, agregat uprawowo-siewny i moze wycinak do kiszonki na tura. obliczylem to wszystko i wychodzi to ok. 285 tys zl brutto.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#5605 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 19:39

W sprawie PROW

ja nie rozumiem jednej rzeczy czemu wspiera się naj lepiej zarabiający sektor mleczarski.a co mają powiedzieć chodowcy świń jeżeli do produkcji się na dzięń bieżący dopłaca;

nie chcę robić OT ale powiedz mi z czego ciągle hodowcy świń dopłacają nie mówiąc już o kupnie maszyn

z innej beczki dlaczego miałby być wspierany "sektor świń" skoro ciągle generuje straty i nie ma szans dalszej "egzystencji" w sensie ekonomicznym

a co do najlepiej zarabiającego sektora mleczarskiego to powiem tylko tak - wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

#5606 Share LukaszMewa

LukaszMewa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 19:58

W sprawie PROW a czy mogę złożyć wniosek o mgr na ciągnik rolniczy jak jestem młodym rolnikiem i dopiero wkrótce będe miał zapisane gosp.?

#5607 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 20:04

W sprawie PROW Moim zdaniem @lukas84 po części ma racje, w sumie w każdym sektorze produkcji rolnej nie jest ciekawie, także dla czego te wyróżnienie mleczarzy??? Np produkując rzepak jest większe ryzyko bo produkcja jest bardzo zależna od pogody, no a grad krów nie wytłucze :( Wiem, wiem paszę też trzeba zebrać,ale i tak samo dla mięsnych też muszę paszę zabezpieczyć, także wielkich różnic nie widzę, nikt nie wie co wyprodukuje i za ile sprzeda, ale mleczarze i tak mają ciężej :unsure:
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#5608 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 20:08

W sprawie PROW bialy2005
Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź ?
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#5609 Share matas22

matas22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 20:09

W sprawie PROW Koledzy a wie ktoś może czy nabór na MGR w styczniu odbędzie się jednak w wielkopolsce?

#5610 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 20:13

W sprawie PROW dokładnie popieram jak najbardziej zwłaszcza ze jest tyle walk o mleko a jak świnie tanie to cisza!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5611 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 04 listopad 2010 - 20:21

W sprawie PROW

nie chcę robić OT ale powiedz mi z czego ciągle hodowcy świń dopłacają nie mówiąc już o kupnie maszyn

z innej beczki dlaczego miałby być wspierany "sektor świń" skoro ciągle generuje straty i nie ma szans dalszej "egzystencji" w sensie ekonomicznym

a co do najlepiej zarabiającego sektora mleczarskiego to powiem tylko tak - wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

@qazi święte słowa oni ciągle dokładają, w moim rejonie duzi hodowcy świń to betony
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#5612 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 04 listopad 2010 - 20:39

W sprawie PROW jesli nie jestes na krus-ie 3 lata to nie mozesz zostac na krus zakładajac dziłalnosc pozarolnicza i masz ZUS na karku :unsure: czyli przez 2 lata 330zł a pózniej 830zł miesiecznie !!!! a nma krus masz 500zł na kwartał

#5613 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 20:42

W sprawie PROW A w mazowieckim są jeszcze środki na zróżnicowanie i jeżeli na to się złoży to biorą to potem pod uwagę jak składa się na prow to znaczy na pozytywne rozpatrzenie czy nie ????

#5614 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 04 listopad 2010 - 21:17

W sprawie PROW Hodowcy trzody w tym temacie powinni założyć jakieś stowarzyszenie pokrzywdzonych :unsure: (zreszta sam do nich należę...), ale już nie długo nasza liberalna unia zniesie kwotowanie i bedzie tak jak w USA gdzie farma 100 krów to ledwo może się utrzymać. A swoja drogą to bedzie nabór dla "niemleczarzy" w WLKP???

Piszecie że hodowcy trzody najlepeij powinni zrezygnować z produkcji, a jak wam coś cena nie podchdzi to wielkie beczenie!! Krzywda się dzieje!1 No nie niesetey jak jest dołek cenowy to powiiniście to z pokorą ładnie zrozumieć i szczerze pracować, a nie wylewać mleka na pole! Zobaczcie ile dzieci głoduje w Afryce!!

#5615 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 04 listopad 2010 - 21:19

W sprawie PROW martini zgadzam sie z Toba:)ale moze zakonczmy te dyskusje w tym temacie:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#5616 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 21:59

W sprawie PROW No nie niesetey jak jest dołek cenowy to powiiniście to z pokorą ładnie zrozumieć i szczerze pracować, a nie wylewać mleka na pole! Zobaczcie ile dzieci głoduje w Afryce!!
[/quote]

Miałem się nie odzywać, ale chyba muszę zapytać w Polsce ktoś wylewał mleko na pola jako forma protestu? Więc po co takie chwyty o głodujących.

#5617 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 22:14

W sprawie PROW to sue robi smieszne. napewno nikt z mleczarzy tak nie beczal jak dostawal to 90 pare groszy tak ja "ryczeli" hodowcy swin jak im 3 zl nawet nie wychodzilo. powiem tak, macie wszyscy szczescie (nie mowie to tylko do tych "niemleczarzy) ze malo gospodarstw wykorzystywalo dofinansowania na budowy obor bo juz byscie nie mieli szans na skladanie wnioskow bo kasy by nie bylo. juz wczesniej o tym pisalem, po utracie stada bydla trudno jest zbudowac kolejne z dobra wydajnoscia wiec dazy sie do tego aby podtrzymac ten sektor, a przy swiniach to kupisz male prosiaki i hodujesz dalej.
@kamieniak89, pomiedzy bydlem miesnym a mlecznym jest wielka przepasc. przy miesnych nie dazysz do uzyskania idealnej wydajnosci, tylko zadajesz pasze tak aby jak najtaniej "utuczyc" te opasy, przy mleku wydajesz kase na pasze zeby podniesc wydajnosc, a jesli czegos brakuje, bialka, tluszczu czy czegokolwiek kupujesz jesze drozsze pasze bo nic innego nie wymyslisz. i nie beczcie tu tak, ze jakis sektor jest wywyzszany, bo jak patrze w kolo to ci co hoduja swinie zyja sobie jak goscie i nawet male gospodarstwa maja nowe maszyny pokupowane.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#5618 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 22:22

W sprawie PROW Czy polscy mleczarze walczyli o to aby był dla nich nabór, zapewne nie... Wylewanie mleka miało miejsce w zachodnich krajach gdzie rolnicy muszą rezygnować z dotychczasowych pięniędzy bo nie rozumieją pojęcia kryzys... Unia uznała, że trzeba pomóc mleczarzą więc to czyni uznając jednocześnie, że kryzysu wieprzowiny widocznie nie ma... Unia to nie tylko polska ale pozostałe 26 państw i trzeba wybrać problem większości państw... Może ktoś uznaje, że mleko jest zdrowsze niż wieprzowina a zresztą mleko jest pierwszym pokarmem pobieranym przez ssaki i ktoś dopatruje się w tym głębszej idei... Jeśli tak najeżdżać na mleczarzy należy im jeszcze wypomnieć, że pomagały im spoty reklamowe pt. "pij mleko będziesz większy" ale trzeba też wypomnieć to rybaką bo też takie coś mieli... Radzę np. producentą wieprzowiny zrobić strajk na mleko i jego produkty więc spowolnicie trochę jego popyt i wszyscy producenci mleka poczuja to samo co wy... Ale nie zapomnijcie, że słodycze i wypieki mają też mleko więc dieta będzie dosyć ciężka...

Kto narzeka, że mleczarze mają najlepiej głównie producenci wieprzowiny a co z innymi gdzie producenci warzyw, owoców, zbóż i wołowiny... Pewnie mają jakieś zyski razem z mleczarzami więc to może czas najwyższy przejść na jedną z tych produkcji... Pozdrawiam

PS. Uważam że warto o tym pisać tutaj w tym temacie w końcu jest to związane z przyszłym PROW

#5619 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 23:26

W sprawie PROW To nawiązując do wypowiedzi moich dwóch przedmówców wiem że hodowla bydła mlecznego jest pracochłonna i ciężka, ale te gospodarstw zajmują się głównie tym, a np my hodujemy świnie (ale są to już ostatnie podrygi tej gałęzi w naszym gospodarstwie), są zboża nie tylko na paszę ale i konsumpcyjne na handel, jest i rzepak no i prawie 100szt bydła mięsnego, także jest z czego dołożyć i można sobie "żyć jak goście" tylko część zysku z innych hodowli zżerają świnie, także mniej zostaje na rozwój, i jeszcze nie można z niego skorzystać.Planujemy przejść tylko na bydło no i produkcję roślinną, ale lepszy kombajn z nieba mi nie spadnie razem z prasą, rozrzutnikiem i mniejszym ciągnikiem, a przejście na inny profil nie jest takie proste jak innym się to wydaje. Z drugiej strony jak składałem wniosek o młodego to musiałem nabyć średnią wojewódzką czyli 20ha, a wiemy ile 1 ha kosztuje, także z premii wiadomo nawet się tego nie nabędzie, a chciało by się dalej rozwinąć. Jak by nie patrzał to z każdej strony leją ile wlezie, a skoro wyliczyli średnie wojewódzkie powierzchnie gospodarstw to wiadomo że na większe gospodarstwa potrzebny jest większy sprzęt, to i większy powinien być limit. Prosta matematyka, wtedy limity były by dostosowane do zapotrzebowania, bo u nas jest 1 nabór i wielkie kolejki, a gdzie indziej na 3-4 nabory wystarcza, także Ja równości nie widzę.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5620 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 05 listopad 2010 - 08:14

W sprawie PROW

Hodowcy trzody w tym temacie powinni założyć jakieś stowarzyszenie pokrzywdzonych :P (zreszta sam do nich należę...), ale już nie długo nasza liberalna unia zniesie kwotowanie i bedzie tak jak w USA gdzie farma 100 krów to ledwo może się utrzymać.

cena mleka w stanach to 20-25 centów, czyli 60-75 groszy. Ale niektórzy nie wiedzą, że jednak w Polsce koszty produkcji są wyższe niż w USA. A świnie hodować taniej jednak w Belgii, kurczaki to chyba w Angli, konie we Włoszech, króliki to pewnie w Niemczech, Owce w Szwajcarii.
Coś mi się zdaje, że w Polsce to nic się nie opłaca. ;[
A kraje gdzie te hodowle są opłacalne to są, naprawdę rozwinięte państwa, a poziom życia i dochodu na mieszkańca jest kilka, a nawet kilkanaście razy wyższy. :unsure:
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone